Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

milwaukee odpad!

Hanzlík hrát uměl, ale teď už na to opravdu, ale opravdu nemá. A Vondráčková, škoda slov. Všechno bylo špatně. Víc netřeba dodávat. ()

Gardis

Skvělé obsazení a příroda smíchána s humorem. Dávám plný počet bodů a to i když je film nápaditě podobný německým románům. ()

stone odpad!

Nevím, jestli být blbým scénáristou a ještě blbě hrát, je ta nejlepší cesta, jak se zviditelnit. ()

wayne99

Obskurní podívaná ve stylu Rosamunde Pilcher, aneb Léto s trapákem. Kožené dialogy, jakoby to psal sám Dietl, jenomže ten alespoň občas dokázal vytvořit zajímavou zápletku. Hlavní hrdina odehraje celý film v jedné košily s rozparkem, kterým se snaží zakrýt svůj pivní mozol, to Igor Bareš si zde alespoň na nic nehraje. Nebýt těch pivních štamgastů (Soukup, Žák a spol.), asi bych se ukousal nudou, přesto si myslím, že polovina diváků tento pokus o film nejpozději v polovině stejně vypne. ()

ostravak30

Ach jo... Chce se mi říct - já jsem to říkal. Češi prostě neumí romantické filmy a jsem bytostně přesvědčený, že ani nikdy umět nebudou. Léto s gentlemanemje jen dalším důkazem. Těžko tvořit romantický film, když sedmdesátník se dvoří padesátnici, veršuje ji u toho básně a poskakuje jako nadržený kozlík. Diváci pak nemohou uvěřit věrohodnosti jednotlivých postav, natož děje, protože ti dva se do sebe zamilují, nebo zakoukají, prakticky na první pohled. Oba se chovají jako puberťáci a jako romantické gesto je předkládáno koupání v jezeře v noci a jízda v džípu. Alespoň, že Jaromír Hanzlík vystřelí to srdce. A další paradoxy pokračují. Lucii Vondráčkovou a Alenu Antalovou jako matku s dcerou dělí od sebe jen sedm let. Ignorace manželky manželem Igorem Barešem je též dovedena do extrému. Ne že bych měl nakoukány tuny romantických filmů, ale měl jsem za to, že romantika je postupná a a stupňuje se. Tenhle film je takové romantické znásilnění. Je to jako nadržený puberťák, který je na holku hrrr, udělá pár trapných fórů a myslí si, že je to strašně v poho. Podle mě hrozný scénář doplňují o něco lepší herecké výkony, především Igora Bareše. Mě se líbila i hudba. Možná, že některé páry si díky tomuto filmu uvědomí, že ještě lze zachránit manželství. Možná, že některým postarším dámám bude film vskutku připadat romantický a Jaromír Hanzlík jako opravdový gentleman a ještě navíc nabitý romantikou. Ale za mě to nefunguje ani jako komedie ani jako romantický film. Ale pár fórů ušlo. ()

miki68cz odpad!

Myslel jsem si, že už nikdo nenatočí horší kus než Trhala fialky dynamitem, ale povedlo se. Takovouhle hrůzu jsem ještě nikdy neviděl. Ostuda, vyhozené peníze a je mi líto Alenky s Jaromírem, myslím, že si vystavěli nemrtelný pomník trapnosti. Jirka Adamec jich už pár měl. Tento film doporučuji jen jako odtrašující ukázku ubohosti. ()

Joiner

Úroveň Babovřesk. Většina herců se v takhle plytkých filmech objevuje, ale třeba Igora Bareše bych tam nečekal. ()

Stejšn

Když na celém filmu jsou nejlepší závěrečné titulky, během nichž v pozadí projede hovnocuc, je něco špatně. ()

jungewolf

Vcelku ucházející letní oddechovka : 3 * a 46 % . No ale obsadit role matky (Anny) a její dcery herečkami s osmiletým věkovým rozdílem (A.Antalová a L.Vondráčková) , to režisér J.Adamec dost přehnal... . ()

Lucik80

Film bohužel patří mezi slabší. Naštěstí tam byla aspoň jedna nečekaná pointa. Největší problém mám s obsazením filmu a to téměř kompletně. Vztah Antalová, Bareš, svůdce Hanzlík a další, postavy pro mne nejsou uvěřitelné. Myslím si, že třeba za dvacet let film ocením lépe a nebudu třeba ani to herecké obsazení už vnímat tak kriticky. 3* ()

ZHODNOTITEL odpad!

S těmi smutně špatnými filmy se bohužel v tomto roce roztrhl pytel. A popravdě - a to by snad kdejaký tvůrce, producent či distributor mohl vědět, že když něco pojmenuji připodobněle (zde k filmu Léto s kovbojem a obsadím tam stejnou hlavní postavu), tak to prostě bude propadák. Úplně stejně dopadli Sněženky a Machři po 25 letech a jmenovat by se mohli i další. ()

Prubner

On ten příběh má určitý potenciál, to by ale scénář nesměl psát nezkušený scenárista Hanzlík. A nebo by musel zasáhnout zkušený dramaturg. Takhle je hlavní dějová linka neustále narušována zbytečnými scénami a motivy (kanalizace, kolotoč) a neméně zbytečnými vedlejšími postavami, dialogy jsou nešikovně napsané... Přes to všechno je tu pár scén, které se povedly a naznačují, jaký by mohl být celý film, kdyby ho napsal příčetný scenárista a režíroval ho schopný režisér. Hanzlík, přestože si roli napsal na tělo, kupodivu hraje dost mizerně, vlastně jen odříkává naučené věty, a tak jediní herci, kteří opravdu něco hrají, jsou Antalová a Bareš, ti by si zasloužili lepší film. ()

Honzulik

Škoda, že dnes je taková doba, že mnoho dobrých herců se montuje do věci kterým nerozumí, nebo je prostě neumí... Jedni se hloupě angažují v politice, druzí chtějí být "slavnými režiséry, další píšou scénáře atd... Jarek Hanzlík je skvělý herec, proto by měl být také soudný a věnovat se co umí... Taky se tady nepovedl výběr některých dalších herců, kde třeba Lucka Vondráčková (39) zapomněla, že už dávno není nejmladší... ()

pafka odpad!

U velmi spatnych filmu napovi i prvni klapka. A to je presne u tohodle filmu. To se velmi nepovedlo a hlavne proto, ze sceny byly hloupe, nijak vystavene a dohromady to bylo cele nefunkcni. Po hodine dejoveho preslapavani pred posledni stolici jsem nebyl schopen tenhle prujem dokoukat. Uz radsi prosim ne. NE! ()

DanielP.

Ceska kinematografie bohuzel produkuje ne prilis dobre filmy a toto je jeden z pripadu. Resp. stoji na hrane mezi totalnim propadem a odpocinkovym podivanim. Herecky i scenarem to neni uplne spatny, ale pada to na rezii pana Adamce. ()

honzic

Takový Kameňák 5 křížený s Kurva Hoši, Básníky a Jak se krotí krokodýli, prostě nepovedený pokus o humor, dialogy jak po lobotomii scénáristy a příběh naprosto na nic. Je vidět, že Adamec už je bohužel stejně beznadějný jako Olmer, asi už bude dobrý jen na natáčení televizních soutěží. Dám bodíky aspoň za pěknou krajinku. Hodnocení: 20 % ()

garry odpad!

Něco tak hloupého a trapného jsem již dlouho neviděl. Křečovité herecké výkony. U Hanzlíka bylo vidět, že mu text který si sám nepsal neleze z pusy. ()

martins

Na poslední výsledky české kinematografie se jedná o nadstandard, upřímně jsem se docela pobavil filmové naivitě Anny, která se snaží uniknout z rodinného stereotypu se stárnoucím playboyem, který se vydává za majitele panství, když je pouze předákem a má všeho všudy dvě košile a jedny kalhoty. Režisér Adamec odvedl dobrou práci, Hanzlík - Antalová dobře zahráli své postavy, bohužel většina ostatních už tolik ne, hysterka Vondráčková i ty její filmové děti neštěstí. Stejně jako tradičně Kostková-Nvota. Výbornou scénou je naopak hádka Etzler, Motlová - Chýlková, k tomu je tam Uršula Kluková. Slušný průměr. ()

Daniel2003

Nenásilný pohodový letní film s velkým a pravdivým přesahem. Ano, je to scénáristicky Hanzlíkova premiéra a je to hodně znát, na druhou stranu ale konktétně jeho herectví film prostě povznáší. Nejsem cílová skupina, do filmu jsem se nenutil a stejně mě mile potěšil. Holt komumita expertů na ČSFD je neúprosná a je vidět, že roboti nás pomalu začínají ovládat. ()