Ratchedová

• USA Ratched
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 7 h 15 min (Minutáž: 46–62 min)

Předloha:

Ken Kesey (kniha)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Finn Wittrock, Jon Jon Briones, Judy Davis, Harriet Sansom Harris, Cynthia Nixon, Hunter Parrish, Amanda Plummer, Corey Stoll, Sharon Stone (více)

Epizody(8)

Je rok 1947 a Mildred Ratchedová začíná pracovat jako ošetřovatelka ve špičkovém psychiatrickém ústavu. Za jejím dokonale upraveným zevnějškem se ale skrývá čiré zlo. (Netflix)

injoy

Slušný finále, druhá polovina určitě lepší, než pomalejší rozjezd. Každopádně pěkně uzavřená první série. Za mě překvapení. ()

Bogrant

Prelet nad kukučím hniezdom zostane len jeden, čo Murphy našťastie veľmi dobre vie, takže to iba Mildred Ratched na seba berie novú tvár v podobe tejto, možno až nečakane morbídnej (tie pestré farby a skvelá výprava účelne klamú) psychologickej hry, v ktorej nie je nič isté a nič dopredu zaručené. A to je najväčšia výhoda. Problém však nastáva s postupným odkrývaním tajomstiev a pri snahe čo najviac šokovať, nakoľko väčšina toho vyznieva až podozrivo nelogicky a záverečná časť je vo veľkej miere slušný mindfuck, akurát v negatívnom slova zmysle. Každopádne, druhej sérii šancu dám, akurát pohľad už bude viac skeptický. ()

LadyLokiLili

Bylo to úplně jiné, než jsem čekala. Ale v dobrém slova smyslu!  Nejprve jsem byla trochu zklamaná, protože jsem si myslela, že to bude o něčem jiném.  Čekala jsem něco víc jako American Horror Story Ale překvapilo mě to, protože hlavní příběh byl vlastně smutný.  Líbilo se mi celé pojetí seriálu, který má knižní předlohu.  Má jen 1 sérii po 8 dílech, poutavý děj mě zaujal natolik, že jsem celý seriál shlédla za víkend. 4/5 ()

babuška

krásné pojetí 50 let v jednom psychozařízení, nádherné blánovství, sarah hraje neskutečně fantasticky, za mně slušnej počin,4/80% ()

mizz13

Po prvním dílu jsem si říkala “wow, fakt dobrý”. Po třetím je to už moc ujetý i na mě. Nevím, kdo je větší magor, jestli sestra nebo doktor. Dám tomu ještě šanci, ale jestli to půjde ještě do většího extrému, tak to nejspíš vzdám. Pokud jste schizofrenní psychopat, tak z toho budete nadšeni. ()

IAMAD

Perfektní atmosféra, nádherná výprava a skvěle zahrané. K tomu dost ujety úplně všechny postavy. Výborný. ()

Lockeroom

Na seriál jsem se jako fanoušek Formanova filmu, ale hlavně Keseyho knihy, docela těšil. Zatím jsem to neviděl celé, tak hodnotit nebudu. Dívat se na to dá, Sarah Paulson je skvělá herečka a role jí sedí. Seriál mi připadá jako mix seriálů Perry Mason, You a Hannibal. Z toho posledního má asi nejvíc, panoptikum zvrhlosti a úchylnosti, zde ovšem ne pojaté esteticky a požitkářsky. Perryho Masona připomíná odlišným pojetím kultovní postavy, Perry byl spíše Phil Marlowe, který se ze zanedbaného, ošuntělého, pouličního detektiva stane plzeňskou cestou za dva týdny obhájcem. Mildred Ratched je zde pojatá jako monstrum zvenku i zevnitř a s tím mám trochu problém. V knize i filmu ja Ratched monstrem pouze zevnitř, zvenku je to tzv. slušný, obyčejný člověk, který dodržuje všechny pravidla systému a navenek není nijak úchylný, naopak těmi jsou její pacienti. Zde je to naopak. Na lidech jako je původní Velká sestra stojí totalitní systémy. O tom by ale byl jiný seriál, ne tak divácky atraktivní. U tohoto uvidím dál, ale špatné to zatím není.....Upravuji po shlédnutí celého seriálu, bylo to špatné a velmi. ()

lineker

Žánrově rozevlátý seroš, ve kterém nevíte komu máte vlastně fandit. Panoptikum postav, charakterů a bizarních situací. Chvílemi temné jako chánovský bulvár, jindy zase cynické až absurdní. Člověk se ale nedokáže nudit a Sarah Paulson to prostě skvěle dává. ()

Lunado

Neviem prečo sa zdraham dat 5 hviezdiciek. Mozno preto, ze setra Mildred je na moj vkus az moc empaticka. Mozno mi vadia logicke omyly alebo nespravne historicke realie. Mozno casting. Mozno sa mi nepaci ked medzi Mildred a jej bratom to vyzera na priepast 20 rokov a kludne mu moze byt matkou (ja viem, ze su nevlastni, ale vekom maju byt priblizne rovnaki). Nepasuje mi, ze v Amerike 40 tych rokov neexistoval podla tohto serialu skoro rasizmus a Filipinec sa moze stat riaditelom nemocnice. Vadi mi, ze na Netflixe musia do vsetkeho napchat LGBTI, este so mna spravia homofoba. Aj tak sa tesim na druhu seriu. ()

AlesNitram

Jako AHS.. začátek navnadí, v půlce už mě to nebaví a konec je hrůza děs.. a ta lesbická linka.. trapný.. S Ratchedovou filmovou to nemá absolutně nic společného.. ()

ElizaJamison

Netuším zda dílo bylo produkováno AHS, ale velmi mi to AHS připomělo, bylo to jakoby vášeň, kterou jsem kdysi měla pro AHS obživla. Sara Paulson v hlavní roli mě snad ještě nikdy nezklamala a to jsem už něco s ní viděla. Kostýmy skvělý, tady se nemám proti čemu vyhradit. Nový námět, nic okoukaného a to mě na tom bavilo. Lgbtq+ znázorněno velmi dobově, až jsem měla slzy na krajíčku, ale nemyslete si, že by se jednalo o procházku růžovou zahradu, hned totiž narazíme na mučení, týrání a další ohavnosti. Nicméně epizody na sebe krásně navazovaly, avšak škoda, že se seriál nedočkal pokračování ()