Komentáře uživatelů k filmu (1 114)

Joker podle mě nepatří mezi filmy, z nichž člověk vychází s jasně uceleným názorem na to, co právě viděl. Phillips s Phoenixem opravdu vykročili mimo mainstream, otázkou ale je, nakolik tenhle odvážný směr ustáli. Jestli čekáte herecký a řemeslný triumf, u něhož milovníci Taxikáře a Krále komedie zamáčknou nostalgickou slzu, tak ho rozhodně dostanete. Jokerovy ambice jsou ale daleko větší a zahrnují velmi aktuální témata ve složitém podání, u něhož je diskutabilní, zda funguje nebo ne. Vlastně mám pocit, že Joker do dnešní doby „film je potřeba okamžitě zaškatulkovat a přiklonit se na jednu nebo druhou stranu“ vůbec nepasuje – a to zcela záměrně. Zatím tedy zvedám palec opatrně nahoru a ke spokojenosti nebo pohoršení se poctivě dopracuju v dalších dnech.(27.9.2019)

Sólo jízda Phoenixe, kterou si fakt mega užívá. Když se na to podívám z hlediska komiksových nových DC filmů a budeme je porovnávat, tak převyšuje všechny. Na druhou stranu když se na to ale podívám z toho pohledu, že bych chtěl fakt tučné a vyčpělé drama, no to už zase taková sláva není, jelikož tam stojí příběh a zápletka za staré bačkory a nic hutného to není. Shrnutí: v kině jsem se cítil skvěle, když jsem koukal na Phoenixe, ale furt jsem měl pocit, že tomu k té temno rytířovské dokonalosti dost chybí. Nominace na Oscara za nejlepší hlavní roli tam bude a kdo ví, možná si to díky výdělku vydře i na nominaci nej filmu roku. To už ale moc přebíhám. :) 75 %(12.10.2019)

• TMNT

spoiler wau oni tam ukázali mladého brucea waynea. To bolo tak super ze tomu musím dať 5* EDIT: toto na 20 mieste ako najlepší film? Včera som mal chuť dať niekomu na hubu a skoro ma preplo a spravil som to,,, som ako JOKER wau, to je tak nádherné, som iba nepochopený emočne vyspelý a inteligentný jedinec (kokotko), ktorého svet nemá rád lebo som o krok vpred a nejdem s davom Q.Q. Byť narušený je tak krásne. Majte ma radi lebo ja som určite ten vo vnútri dobrý chlapec! A keď nie tak palte do PI4I lebo vás ODJ383M. EDIT 2 : Tiež robíte v klaunej fabrike kde sa klauníte 8 hodín v kuse a musíte si oraziť pichačku?(12.10.2019)

Rok 2019 je pro mě zatím nejhorší co se týká filmografie. Joker, Ad Astra, Slunovrat mají jedno společné, vysoké hodnocení a nudně dlouhé záběry na postavy, které jsou pouze pro vyplnění času a nikam děj neposouvají. Když si tento film rozebereme na minuty: 30 minut jsou záběry pouze na herce, jak se směje přičemž na konci už to začne být opravdu otravné, dalších 30 minut záběry jak kouří cigarety nebo se případně líčí, 15 minut záběry o jeho matce, 15 minut jak si vydělává na živobytí a posledních 30 minut nějaká menší akce, která vlastně akce ani není. Toť vše... přestávají už mě bavit zdejší ego honiči kteří dávají pět hvězd jenom proto aby nebyli mimo dav.(13.10.2019)

Joaqinovo one men show. Pro shlédnutí doporučuji prostředí s možností láskyplného obětí a bez ostrých předmětů jako jsou nůžky. Je to vystrčený prostředník naší společnosti obdobně jako byl taxikář před půl stoletím. Celé je to postavené na herecké genialitě Phoenixe a dostatečně propracované psychologii Jokera. Film se nikam nežene a krásně postupně graduje do finální scény, která nabízí očekávanou katarzi. Osvobození od komiksového žánru filmu prospělo, přitom režisér zvládl navázat na nadstandardně povedenou Batmanovskou tvorbu. Těžkej film. Skoro se nechce věřit, že to natočil režisér Sračky ve Vegas.(19.10.2019)

Postava jako Joker si zasloužila svůj vlastní film a Todd Phillips to zvládl perfektně. Přes příběh, obsazení, atmosféru Gothamu, prostě nenám nic co bych vytknul. A Phoenix jako šílenej zločinec ? To se nedá popsat, to se musí vidět. Chci pokračování !(21.10.2019)

Film a Herec = Dokonalost obsahu i formy. Podařilo se, byl to zážitek.(21.10.2019)

Po triumfu Bohemian Rhapsody už tenhle absurdní počet procent ani nepůsobí tak překvapivě, jen debilně.(23.10.2019)

Snad poprvé film, který opravdu nastavuje zrcadlo - a člověk je za to rád a hltá každý záběr bez dutání. Tuší, jak to skončí, přesto hrdinovi drží palce a doufá v obrat. Dlouho mě tenhle film míjel, ačkoli jsem odevšad vnímal kladná hodnocení. Je to fantazie - snad bych na to šel i znovu. Kde vzali tak hnusného herce? Nic ve zlým, hraje skvěle! Ani nevím proč (kromě prostředí), vzpomněl jsem si na Formanův Přelet nebo na mistra komiků Jima Carreyho. Nádhera, že tam, kde se točí spousta sraček jenom kvůli tržbám, pořád ještě dokážou brilantně vyprávět příběhy. Díky! 👍(27.10.2019)

Joker je nakonec ještě mnohem lepší než jsem očekával. Depresivní a temný příběh jednoho z nejznámějších komiksových záporáků v naprosto novým kabátě. Fanoušci Marvelovek a přepálených digibordelů budou asi zklamaný, protože tenhle film je na úplně jiný vlně než je dneska zvykem. Nejbližším přirovnáním je asi Taxikář od Scorseseho. Zkrátka tohle zpracování mě dostalo, tady se nic veselýho nestane, jen spousta smutku, nečekaný momenty, hodně černý humor a především naprosto dokonalej Joaquin Phoenix, kterej si za tuhle roli Oscara prostě zaslouží. Takhle přesvědčivej výkon se jen tak nevidí. Doporučuju, je to vynikající(27.10.2019)

Uz kdyz jsem videl dvojku od verbala, hype vyskocil docela vysoko. A byl do posledni kapky naplnen!(28.10.2019)

Joker beginns. Cítil som sa rozporuplne aj počas filmu a ešte viac po skončení. Phoenix bol ozaj perfektný, bola to one man show. Film naväzuje na nejakého Batmana a komixy len nenápadne. Kľudne by mohol byť o hocijakom psychopatovi, nešťastnom jedincovi, ktorý mal skur*é detstvo, posr*ý život a tak našiel jediný zmysel existencie v zabíjaní a ničení. Konečne si ho chudáka niekto všimol, odrazu sa hovorilo o jeho činoch a zažil možno prvýkrát radosť. Film je teda aj obžalobou našej spoločnosti, keď sme si lahostajní navzájom...koho nejako emočne zasiahne správa, že umrel nejaký bezdomovec, že 200 nejakých Iračanov neprežilo bombový útok samovražedného teroristu? Koľkí z nás delíme ľudí na tej prvej kategórie, druhej či až podradnej? A tak by sme si mali dať ako civilizácia pozor, na narastajúce rozdieli v bohatstve, na mizivú morálku, mizerné hodnoty, lebo to bude vyzerať ako v Gotham city. Nevedel som hneď posúdiť nakoľko ma film zaujal, ohromil, koľko sa mi páčil. Po dennom preležaní v hlave uznávam, že ide o jeden z tých výnimočnejších počinnov, hlavne psychologicky poňatý, zdrcujúci film, no je iba o jednom nešťastnom chlapovi (mamka ho volala štístko), ktorý je vďaka týraniu mentálne chorý, ktorého stav sa z rôznych príčin zhoršuje až sa zrodí Joker. Vtedy ten prerod, hudba a kamera boli geniálne.(30.10.2019)

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”(4.11.2019)

Joker je buď originální komiksovej film (jenže komiksovej je maximálně tak postavou Jokera popř. lokací, kde se odehrává) nebo lehce nadprůměrný drama. V každym případě jde o depresivně atmosférickou podivanou, o což se zasloužila hudba, kamera, filmařina a hlavně famózní Joaquin Phoenix. Je pravda, že nejlíp fungujou scény s nim, protože jakmile vyrazí do ulic a dostává se do interakce s ostatníma postavama, je docela znát, že toho příběh moc nenabízí. Ale naštěstí právě Joaquin Phoenix spolehlivě táhne celej biják, takže nuda pořádně nehrozí ani při těhlech slabších momentech. Minimálně kvůli němu si přece jenom Jokera někdy v budoucnu pustim znova, čtyři hodně slabý hvězdy.(7.11.2019)

Vychádzajúc z kina padla pravidelná otázka, čo tým chcel autor povedať. O tom, že zosmiešňovať slabých sa nemá? Poznám desiatky filmov, ktoré tú tému spracovali lepšie. Vŕzga to od začiatku. Arthur Fleck neprepadá do hlbín šialenstva, koná úplne prirodzene. Návšteva multiplexu po dlhom čase nebola práve to najlepšie rozhodnutie, čas zlepšiť si chuť nejakým klubovým filmom.(9.11.2019)

hluboce depresivní a silně nepříjemná podívaná!! Děsivější o to více, že se nejedná o komiksák (víceméně je film odlišný asi od všech doposud natočených komiksovek), ale o lehce nadsazený pohled na dnešní svět. Dát pod to nálepku, podle skutečné události, asi bych i uvěřil, že tam někde venku pobíhá člověk, kterého společnost semlela takovým způsobem, že se od ní kompletně distancoval. A pravděpodobně takových lidí existuje poměrně dost. I proto je nesmírně jednoduché se sžít s postavou Arthura Flecka a málokterému hrdinovi (i když....hrdinovi) porozumíte tak, jako jemu. Jeho přerod v jednoho z nejikoničtějších záporáků všech dob je tak opravdu působivý a ty drobné odkazy na Batmana jsou příjemným zpestřením navíc. Kdo pohrdá komiksovými filmy jako takovými, doporučuji zahodit předsudky a vyrazit do kina (i když tuším, že jsem jeden z posledních a všichni už to mají za sebou). "Is it just me, or is it getting crazier out there?"(12.11.2019)

Dokonale vygradovaný zrod jednoho z nejznámějších filmových záporáků.Bude li proti němu stát Batman v podáni Roberta Pattisona nejsem si jistý komu bude většina diváků fandit .Heath Ledger byl skvělý a Oscara si zasloužil ,ale co předvádí Joaquin je prostě koncert ,byť je důležité mít na paměti ,že Heath neměl k dispozici celý film pro sebe.Joker je úžasný a komiksovou předlohu posunul zase jinam.Teď už jen zbývá správně to skloubit s netopýrem a všichni se můžeme smát ...(12.11.2019)

Naštěstí se nejedná vůbec o komiks, a vlastně ani o řádný pokus objasnění vzniku Jokera. Spíše o odraz současného světa s jeho znechuceností, arogancí, zoufalstvím a protesty. A proto je to vynikající, nikoli depresivní - co by nás mělo deprimovat více než reálný svět, v kterém již dávno žijeme? Vřele doporučuji.(13.11.2019)

• Megynka

Těžko se hodnotí něco, k čemu nemám žádný vztah - nikdy jsem to neviděla, vlastně ani Batmana, pro mě jsou tyhle filmy prostě strašně suché .... 🤷‍♀️ Takže dávám 2* za herečky výkon, protože byl opravdu úžasný, ale jinak jsem se vážně hrozně nudila ...(16.11.2019)

Phoenix je pan herec, charismatický borec, který se snad nikdy neokouká, si tady dal sakra záležet a výsledek je opravdu obdivuhodný. S tvrzením, že se jedná o jeho životní roli se nebudu ztotožňovat, osobně ho asi nikdy nepřestanu milovat jako strýčka Merrilla (Znamení). Film jako celek přivodí nejednomu lehkou/střední až střednětěžkou depresi. Jenom díky ní ale dokážete pochopit Jokerův svět a nevyčítat mu tak to, co se z něj stalo. Naopak, fandíte mu a jste rádi, že po tom životě jaký měl, konečně něco získal.(17.11.2019)

Chtěl bych k tomu jenom říct, že poslední dobou mi přijdou filmy od DC strašně dětské, nezajímavé, zbytečně směšné, akční, no prostě už to není jako dřív. Ovšem díky bohu za tenhle skvost. Jako kdybych se vrátil do pravých temných časů DC. Tohle dílo je přesně ten důvod, proč mám radši DC než konkurenci. Umělecké dílo.(25.11.2019)