Specs

Hláška: Arthur Fleck: - "Největším problémem duševní choroby je, že lidi chtějí, abyste se chovali, že ji nemáte." ()

blackkocour

Herschel Shmoikel Pinchas Joaquin Krustofsky zahrál sebe sama celkem na uváženou, a stejně jako jeho cameo v crossoveru Batmana ještě s Adamem Westem, hraje psychotického transvestitu, který si na ksicht napatlal barevné křídy na chodník, svou roli přednesl lépe než reklamu na žebrouna. Lepší půlka, ať nežeru, konečně někdo zatnul Kentu Brockmanovi tipec, za to, že krade dánský koblihy. Jako Králi komedie, který ještě nemá svou hvězdu na židovském chodníku slávy, a Taxikáře na záchytku slavných celkem ujde.. Žerty s čerty stranou. Nolanův Batman ať vítězí v bitvě, tohle je Taxikář pro zoomery, kteří denně depkaří, že jejíž idol na instagramu je denně na pláži v honosné vile, zatímco on smrdí ve vesnické kotlině s Crazy Wolfem místo Tequily. Srát na tenhle film. Srát na lidi naštvané na systém, taky nedělám kvůli tomu revival na schodech, ne? ()

Daddko

Skvele zahral Joaquin Phoenix a dobrý podmáz ďaľšieho psychopata Gary Glitter Rock ´N Roll – (bručí v base). Majstrovská scéna z celého filmu. Ostatné klasik Hollywood, vytĺcť peniaze scénami vrážd, revolty, šokom. Tuto hral prím chudák psychopat. A divák si na konci uľahodený povzdychne.... a predsa si nežijem až tak zle. Netuším koľko ČSFĎákov to tam videla na vlastné oči. That´s Amerika, ako za čias Sever proti Juhu, len teraz každý proti každému. WTF ? ()

fiLLthe3DD

Oceňuji snahu režiséra Todda Phillipse pojmout snímek dle komiksové předlohy jako komorní, psychologické drama. Smekám nad geniálním hereckým výkonem Joaquina Phoenixe a rovněž chválím i výpravu, hudbu a práci s kamerou, ale jinak... Příběh na mne působil až příliš tuctovým dojmem - jako by režisér počítal s tím, že dnešní diváci chodí jen a pouze na přepálené digitální orgie a v životě žádné pořádné drama neviděli. Myslím že nezávislá artová produkce bude dozajista plna takovýchto "Jokerů." Přinos komiksovým filmům? Ano, ale jinak nic moc nového pod sluncem. PS. Rád bych Catwoman ve stylu rape and revenge či Poison Ivy na téma ekoterorismu :D ()

navorski

Joker dokazuje, že hodně hvězdiček dostane skoro každý film, který má silnou poslední půlhodinu. Emocionálně silnou a napínavou. Riot, talk show, anarchie. Jinak mi přijde, že je to trochu přeceněný film. Jako kdyby všichni fanoušci komiksových filmů poprvé uzřeli film, ve kterém skuteční lidé hrají skutečné lidi. Překvapení, že ve skutečném filmovém vesmíru i dnes existuje něco mimo DC a Marvel universum. A přitom je to víceméně obyčejné drama psychopata, kterých za posledních čtyřicet let vznikla velká spousta, a žádné z nich v TOP 100 není. Henry - portrét sériového vraha, Schramm, Parfém: Příběh vraha, Jack staví dům anebo třeba U Zlaté rukavičky. Ale jasný no, Batman hype a netradiční film z komiksového universa. A mně už tyhle "universum seriály" lezou trochu krkem. Joker je sice nadprůměrný, ale bez Batmana by asi zapadl stejně tak, jako ty ostatní. ()

Styxos

minulej rok jsem na to slyšel obrovský ódy, ale úplně jsem se k tomu nedostal. Až teď... a musím říct, že to je neskutečný. Fakt bych neřekl, že režisér pařeb (který jsem neviděl) jednou natočí jeden z nejlepších komiksovejch filmů, ale povedlo se mu to. Joker je fakt neskutečnej. Na Jokerovi s Nicholsonem jsem vyrostl a Heath Ledger byl v Temným rytíři fenomenální, ale to co předvádí Joaquin Phoenix během tohohle filmu je neskutečný. Celý je to vlastně koncert jednoho herce, kterej uvádí v život člověka na úplným dně, kterej přes destrukci a postupný odjišťování "pojistek" a zábran stoupá vzhůru a stává se symbolem hnutí, který je mu vlastně ve výsledku ukradený, protože mu jde o něj samotnýho. O jeho vlastní show. O nic víc. Na tomhle filmu je mrazivý to, jakým způsobem zrcadlí realitu chaosu, zmatku, každodenního spěchu a lhostejnosti člověka člověku. Zrcadlí anarchii, kterou se nepovedlo převést na plátno ani Nolanovi v Temným rytířovi, kterej se o to snažil fakt hodně. Což nepodtrhávají jen pouliční nepokoje a hromady odpadků, ale i burácivej soundtrack, kterej závidí i Hans Zimmer. Joaquin Phoenix si to fakt užívá, místy připomíná Nicholsona v Osvícení, skvěle mění antihrdinovy nálady z minuty na minutu, takže ze začátku je vám ho líto a postupně ne... ale stále žasnete nad tou jeho paranoiou, kdy nevíte, co je realita a do divadelní/filmová iluze ukazující svět v růžovejch barvách... ta ale postupně padá jako opona a nakonec zůstává ta hnusná realita plná násilí, krve a bolesti, z nichž povstává netopýr. Jo, Joker je origin v originu a docela mě mrzí, že Joaquin Phoenix nepůjde proti Pattisonovi a zůstane tak samostatnou jednotkou. Ale třeba jednou... žádnej film mi nevyrazil dech už takhle dlouho. ()

giovanni3

Joker je zábavná záporná postava, která vynikají spíše svojí aurou jak nějakou silou, či schopností. Tudíž pokud je současný filmu/seriálu o někom "úžasnějším", tak filmu dodá šmrnc. Avšak byla otázka, zda dokáže "utáhnout" celé 2 hodiny. Ve výsledku prostě nedokáže. Je fajn vědět z čeho Joker vzešel, co v Gothamu způsobil a podobně. Ovšem děj je tu takový spíše natahovaný a ne moc propracovaný. Naopak Joaquin Phoenix tu předvádí opravdu vynikající herecký výkon a právě ten drží celý film. A vesměs skrze něj dávám slabší 3z5. i tak zklamání. ()

Melios

[DNES SA BUDE TROCHU SPOILEROVAŤ!] Keď som poprvýkrát uvidel trailer na Jokera ,vedel som ,že ak sa DC nebude držať pravidiel DCEU tak film bude taká pecka ako staré filmy od DC (napríklad V ako Vendetta...). No a po pozretí musím povedať ,že DC sa podarilo niečo nečakané ,nielen že spravili taký dobrý komixový film z prostredia Gothamu no oni (neverím ,ze to poviem) spravili perfektný film. Od režiséra Vo štvorici po opici nikto nečakal takúto pecku (na tom sa všetci zhodneme). Hneď takto na úvod musím skonštatovať ,že film sa nebude páčit všetkým ,pretože je zameraný hlavne na dialógy ,dialógy ,dialógy a vznik Jokera. Takže ak čakáte nejaký ultimátny boj s Batmanom ,môžete z kinosály ihneď vypadnúť. Je to dráma na všetky možné i nemožné spôsoby. Ale už k veci. Gotham je tu zobrazený ako neskutočne Anarchistický štát/mesto ,ktorého obyvatelia sú považovaný za najväčšie špiny a odpad sveta...a to je skvelé! Film je stále rozmanitý a farebný ako filmy z pekla menom DCEU ,no je veľmi ,ponurý a hlavne dosť ,ale dosť depresívny. A presne takto majú DC filmy vyzerať (niekto tu asi sledoval seriál Gotham). A teraz najdôležitejšia postava celého filmu - Phoenix a.k.a Joker....Od doby Ledgera som nevidel tak skvelo zahratého Jokera! Celý film sledujeme ako sa mu osobnosť rozpadáva ,začína mu ešte viac šibat a nakoniec sa z neho stane Joker (nie, dnes žiadna kyselina ani nič takého). No najhoršie na celej tejto premene je to ,že je plynulá a v podaní Phoenixa úplne prirodzená ,z čoho mi behal mráz po chrbte. Celkovo Phoenix sa týmto filmom neskutočne prekonal a ukázal nám takého Jokera ,ktorého každý chcel ,no nikto ho nechcel natočiť - čerstvého psychopata s ktorým sa každý dokáže stotožnit ,pretože v každom z nás je tak trochu psychopata. Zaujímavé na Jokerovi je vlastne aj to ,že s jeho problémami sa stotožní asi každý ,kto mal depku ,alebo depresiu...Takže každý môže povedať ,že je v ňom trochu toho Jokera. Film veľmi rád nečakane prepína medzi kľudom a ostrými scénami ako Jokerovo dokopanie na ulici....ticho...ako Joker postrielal Waynových pracovníkov....zase ticho....jeho šialene a deprimujúce predstavy....ako udusil mamu....predstavy....,alebo ako v priamom prenose zabil svôj vzor. Koniec je najviac Anarchistickým dielom ,čo som za poslednú dobu videl a je takou krvavou čeresnickou na tej psychopatickej torte ,ktorú môžeme sledovať cez dve hodiny. VERDIKT: Joker je po dlhej dobe skutočne skvelý DC film so všetkým ,čo má mať dobrý DC film: krv ,brutalitu ,anarchiu ,nadávky ,depresívnu a realistickú atmosféru ,farebnosť a pestrosť a ešte raz krv a brutalitu. Úprimne si myslím ,že touto rolou si Phoenix zaistil aspoň nomináciu na Oscara a ak nie budem moc sklamaný. Za smrť rodičov Bruca Wayna a za scénu kde Joker tancuje na schodoch dávam 90% - ďakujem DC ,že aspon raz ste neboli mainstreamové hovadá! Prekvapenie roka!... (2.10.2019 -videné na predpremiére). ()

OughJay

And Oscar goes to... Vůbec není o čem, ladies and gentlemen. Joaquin Phoenix předved, řek bych, dokonalou psychologickou sondu do nitra duševně nemocnýho člověka - až to ve mě vzbuzuje obavy, jestli neni duševně nemocnej i on sám... Ledgerova Jokera v Temnym rytíři často označuju za nejlepší individuální hereckej výkon, co jsem kdy viděl. Do teď. V oblibě u mě sice asi první zůstane - měl větší drajv a typologicky měl blíž k takovýmu až vypočítavýmu anarchismu - ale Phoenix v tomhle originu, to prostě nepochopíte... Osobně mě navíc Joker znova přesvědčil o tom, že má DC daleko zajímavější charaktery než Marvel. Když jim pak někdo věnuje podobnou péči, jako Christopher Nolan nebo teď Todd Phillips, odsouvá to Avengers do kategorie pohádek pro děti. Navíc mi přijde, že právě autorský ztvárnění jsou pro DC cesta, ne tvorba překombinovanýho vesmíru po vzoru konkurence. Jediná výtka tak směřuje k časový ose, kdy se tu cca čtyřicetiletej Joker setkává se zhruba patnáctiletym Brucem. Jde mi trochu proti srsti, že by měl pak Batman proti sobě šedesátiletýho šílenýho starce. Vytrženej z kontextu je to ale zcela určitě jeden z nejlepších filmů podle komiksu ever. Social Worker: "Is something funny?" Arthur Fleck: "I just thought of a funny joke!" Social Worker: "Do you mind telling it?" Arthur Fleck: "...You wouldn't get it." ()

Firebug

Joaquin Phoenix je bůh. Jsem moc rád, že to Toddu Phillipsovi vyšlo a že tento "nízkorozpočtový" malý komiksový filmek jdoucí proti současným trendům má u diváků veskrze pozitivní odezvu. Já jsem mu to sežral i s navijákem. Z Arthura jde strach, je vám ho líto a zároveň máte poťouchlou radost z toho, jak se formuje do nejikoničtějšího záporáka všech dob. A když se na vás valí tyto emoce v tentýž okamžik, tak nevíte, máte-li plakat, nebo se hlasitě rozesmát. Snímek obecně nepřináší nic nového a vlastně i parafrázuje starší klasiky, ale v kontextu "komiksového filmu" je prostě skvělý. A nenechte se zmást, Joker je komiksový film, který by bez znalosti fikčního světa a postav (stačí znát Gotham, Jokera a rodinku Waynů ), nebyl zdaleka tak opojným zážitkem.________p.p.č.: K hodnoceni: Poslední Avangers ode mě dostalo 4* a toto je mnohem, mnohem lepší film! ()

upson

Je Joaquin Phoenix lepší Joker, než-li Joker v podání Hetha Ledgera? To by bylo stejně malicherné jako posuzovat, zda byl lepší film od Christophera Nolana či Todda Phillipse. Jde pak už jen o subjektivní pocit, který v každém z filmových diváků převládá. Pokud budu nezaujatý, prohlásím remízu. Pokud budu čistě subjektivní, budu se muset přiklonit na stranu Heatha Ledgera. Jeho Joker byl naprosto fenomenální. Joaquin byl soustředěný a věnoval se čisté proměně ve zlo. Začínal jako ztrápená duše, na které se podepsala jeho matka a společnost. Měl kde začít a zároveň kde skončit! Měl možnost se vyvíjet! Ano, ať už příprava pro herce byla složitá, měla jistý rozměr a možnost do sebe vstřebávat šílenství po douškách. Joaquin měl možnost se k propasti šílenství doplazit a následně do ní skočit! Joaquin měl pevně stanovený začátek a konec. Joaquin měl možnost procesu! Heath Ledger dostal, dle mého názoru, daleko těžší úkol. Ocitl se v pozici, kdy neměl možnost vývoje. Jak těžké muselo být šíleným, ale nebýt k smíchu. Nepřehrávat a ukázat lidem, že Joker v podání Jacka Nicholsona, byla jen karikatura známé postavy - ano, nepovažuji Jokera zpodobněného Jackem Nicholsonem za dobrého Jokera. Heath Ledger měl neuvěřitelně náročnou přípravu. Trénoval hlasový fond, za vzor mu byl částečně i hlas Iggyho Popa. Musel porozumět už jen té části lidské duše, která je rozervaná na kusy. Jeho postava už znala pořádek pouze v chaosu. Jeho snahou bylo probouzet bázeň v těch, kdo trýzní bázlivé. Jen jinými nástroji a za jiným účelem, než-li tomu bylo u Temného rytíře. Ačkoliv výkon Phoenixe byl fenomenální a hodný Oscara. Heath Ledger je však z mého pohledu nepřekonatelný. Což však nevyvrací skutečnost, že je rok 2019. A pro tento rok zůstává nepřekonatelný výkon Joaquina Phoenixe. Nikdo jiný se s výkonem v hlavní roli nebude moci měřit s tímto excelentním výkonem! 100% ()

JADIM

Film o človeku, ktorý bojuje sám so sebou, čiže je vlastne aj kladná aj záporná postava. Nachádza sa tu veľa neočakávaných situácií, ktoré sú vzhľadom na Jokerov psychický stav celkom logické, ale určite prekvapia a zážitok z filmu je zaručený. Ževraj je film plný násilia, ale myslím, že ho tam nie je až tak moc, ale na druhú stranu, ak tam to násilie je, tak sa perfektne hodí do tejto psychologickej atmosféry. Zvláštny je to človek ten Joker, ale aj napriek tomu, čo v tomto filme napáchal, tak vám určite prirastie k srdcu :) 10/10  ()

Maynard.

Hmm, od začátku filmu brutální depka, která se za pomocí smyčců táhla až do konce. Jako takle depresivní film sem už dlouho neviděl, ani nevím kdy naposledy... A to má bejt v top 20 ti filmech? To teda nevím. Před návštěvou kina sem záměrně o Jokerovi nechtěl vědět vůbec nic. Proto sem asi čekal trošku něco svižnějšího a snad i krapet víc akčního. Tohle byl smutnej příběh jednoho týpka, ve kterým se moc nestřílelo ani neutíkalo atd... V porovnání s jakýmkoli Batmanem je to obrovskej rozdíl. Jo, jednoznačně je tohle originální film, ale je to fakt poměrně dlouhá depka. Phoenix by měl dostat oskara, páč se do role fakt těžce ponořil. Chvílema mi to připomínalo Requiem pro sen, asi tím televizním pořadem. Ba ne, na tohle podruhý do kina není třeba chodit a ani nevím,esi to chci ještě někdy vidět, páč tohle je fakt depka a to já zrovna nemusím... ()

Dromed

Pokud jste si do teď mysleli, že Nolan posunul Batman Universum na novou úroveň tak to jste ještě neviděli Jokera! Phoenixovo charisma mělo takovou sílu, že mám nutkání natřít si ksicht licidlem, rozřezat si pusu a jít zapálit policejní auto. Vůbec se nedivím, že Járád Léto byl s této adaptace Jokera nešťastný, takhle dobře to ten čuráček totiž nemůže nikdy zahrát. Dokonce i Leather, budiž mu země lehká, může z hrobu tiše závidět. ()

skinnee

Poprvé na hodnotenie som si nechal čas nech si film nechám v sebe trochu uležať. Niekedy odstupom času je iné ako keď vyjdem z kina. Väčšinou lepšie keď mi film stále vŕta v hlave. Teraz nič. Počas týždňa som si na Jokera nespomenul ani len v náznakoch. Komix som nečakal. Na psychologickú drámu, ktorá sa riadne vŕta vo vnútri to išlo moc po povrchu. Phoenix hrá ako kráľ, ale to je málo aby to fungovalo všetko spolu. ()

kenkaku

Když jsem viděl poprvé upoutávku, vůbec mě nedošlo, že je to “DC Joker”. Měl jsem jsem za to, že jde o další intoušský film o debilovi co si myslí, že je klaun. No a on prakticky je. První polovina filmu je doslova otravná. Znova (po několikáte) sledujeme variaci na to kdo vlastě Joker je a odkud přisel. Žádný Jack Napier, teď je to Arthur Fleck. Ani nezabil Batmanovi rodiče. Měl jsem za to, že Jokera “udělal” Batman... no ono je to asi obráceně. A co věk? Batman bojoval nakonec s důchodcem? To jsou věci :D. Prostě DC nakládá se svým vesmírem ledabile a spousta věcí tím postrádá své kouzlo. Druhá polovina filmu je uplně něco jiného. Není otravná ani debilní. Jen nevypočitatelná. Rozuzlení s matkou... sousedkou... kolegy z práce. To vše funguje jako uplně jiný film. Navíc rozčilují ty odfláknuté detaily. Schválně kolikrát napočítáte, že v metru vystrelí z šestiraňáku (bez přebíjení samozřejmě)... Kartičku zpět taky nedostane... no pro puntičkáře a někoho, kdo vyrostl na Batmanovi od Tima Burtona hnus. ()

Circumscriptor

Joker je definitívne filmom, ktorý mi ukázal alternatívnu divácku cestu. Som divákom, ktorému obzvlášť záleží na autenticite a z toho dôvodu som napr. celkom zanevrel na moderné akčné filmy a začal objavovať jemne uletené artoviny. Jeho hlavná postava, Arthur, je pre mňa spolu so Scorseseho Taxi Driverom takým osobným hrdinom môjho temného a psychopatického ja, ktorý sa rozhodol uskutočniť všetky tie veci, ktoré by som v hĺbke svojej duše chcel zrealizovať aj ja, ale nikdy som na ich spáchanie nemal odvahu (žiaden strach, myslím to veľmi abstraktne a všetkých Vás extrémne milujem). Táto krásna psychologická dráma zachytávajúca roztomilo-psychopatické vyčíňanie maniodepresívneho skrachovanca v majstrovskom podaní Joaquina Phoenixa je zatiaľ najväčším filmovým prekvapením (minimálne) roku 2019. V živote by som totiž nepovedal, že nejaký predpotopný komiksový film vo mne dokáže vzbudiť tak hlboké a pravé emócie - Joker je predsa len niečo, čo sa bežnému archetypu "komixu" dosť vymyká a svojou dejovou štylizáciou pripomínajúcou tvorbu Darrena Aronofskyho posúva svoje posolstvo niekam úplne inam, podobne, ako to urobil Alan Moore s komixom V for Vendetta. Lenže tam sa tvorcovia sfilmovanej verzie stále rozhodli držať takej tej klasickej komiksovskej prifarbenosti a uletenosti. Joker je od všetkých ostatných podobných filmov výnimočný práve tým, že je vo všetkých ohľadoch maximálne realistický, surový a divoký, ako akýsi prapredok kinematografického komixu, ktorý ešte nepodľahol primitívnym požiadavkam mainstreamovej subkultúry divákov bažiacich po plytkom príbehu a nášupe farebného CGI. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení