Jedna noc a jeden dokonale připravený zločin. Julien Tavernier, bývalý důstojník cizinecké legie, využívá své zkušenosti v práci pro firmu, jejíž činnost je úzce spjata s politickými zájmy a surovinami. Je milencem manželky šéfa společnosti, se kterou se dohodnou, že jejího muže zavraždí. Zločin je dokonale připraven a vše vychází podle plánu, ale stačí jediná maličkost aby...
Film Výtah na popraviště režiséra Louise Malla přináší divákům jedinečný filmový zážitek. Vypráví obrazem, atmosférou, hudbou a hereckou tváří tak, jak to dokáže jen málokterý film. V černobílém obraze klasika filmové kamery Henriho Decae prochází noční Paříží chladná Jeanne Moreauová za zvuků tesknivé hudby Milese Davise a připomíná nám, jakým čarovným způsobem dokáže film vyprávět. (Česká televize)

Master19

Po mírném přimhouření očí nad podivně uspěchaným koncem, samoúčelně zmatkující mladé dvojici a dalšími drobnými nelogičnostmi (jak mě asi může rozmačkat výtah, kterému jsem odklopil dno?!??), se mi ovšem dostává zamotaná, ale pěkná detektivka. Místy jsou emoce vygradovány docela pěkně (téměř Hitchcockovým stylem) a pár vtípků film i pěkně oživuje. Pro mě příjemná podívaná. ()

Autogram

Predchodca klaustrofobických thrillerov? Bohužiaľ výťah je jediná vetva príbehu, ktorá normálne funguje. Mladá zlodejská dvojica sa správa debilne a o vnútorných monológoch zamilovanej milenky vraha ani nehovorím. Ako krimi to nakoniec celkom zafunguje, samozrejme v rámci vtedajšieho roku vzniku filmu. ()

ondrech

Kamera: Henri Decaë .... klasicky pitomý francouzský film, promiňte, pane Malle, Rohmere a další, ale tohle se mi pranic nelíbí, nemá to šmrnc a dialogy jsou taky velmi trapne... takze tak. ()

mohamedsfinger

Geniální soundtrack od mého hudebního boha... nebýt té hudby, je film opravdu slabý a dost nedotažený hlavně po scenaristické stránce. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tak tohle jsem fakt nedal...Omlouvám se všem "intošům" (:o)) , ale tenhle kousek mě fakt nebavil... Přišlo mi to celé takové neosobní, cizí...Když mě film nevezme ani po půl hodině, přepínám... ()

Arach.No

Velmi milé překvapení. Francouzskou tvorbu sjem nikdyneměl nijak zvlášť v oblibě, ale tenhle film je opravdu příjemný. To hlavní je tu vynikající scénář, který se bohužel nepovedlo zfilmovat tak jak by si zasluhoval. I přes to se jedné o velmi pěkný kousek francouzského dramatu. Nemá daleko k Hitchcockovým lehce (opravdu velmi lehce) naprůměrným filmům. Jediné co mě rožčilovalo bylo neustále blikající světlo ve výtahu, které mě prostě dohánělo k šílenství. ()

Lionheart

První "Nouvelle vague", co jsem viděl... a který mě navnadil na Godarda a Truffauta. Sice se nejedná o naprostou špičku, ale atmosféru to má skvělou, a dokonce i zajímavý (ale jednoduchý) děj. ()

Chudobka

Když jsem tuhle "noirovku" viděla před pár lety poprvé, úplně mě dostala. A teď si to užívám znovu. Dokonale připravená vražda, ale všechno zhatí zapomenuté lano. Černá kočka za oknem, Julien uvízlý ve výtahu, Jeanne Moreau kráčející po ulici za doprovodu úchvatné jazzové trubky Milese Davise (26. a 27. minuta filmu - pro mě absolutní vrchol),naivní mladí milenci, Lino Ventura jako vyšetřovatel...Film je černobílý, atmosféra dokonalá, francouzština (kterou jsem z doby studentských let ještě úplně nezapomněla) nádherná. Skvělý zážitek! ()

lsd

Jen mě mrzí to, že potenciál tohoto snímku byl určitě velký(hlavní nápad a příběh, to oboje je výborné, dokonce hlavní zápletka trochu přípomíná geniální film Muž, který nebyl), ale Malle toho nedokázal dostatečně využít, což bylo možná dáno jeho nezkušeností, protože toto byl jeho první film. Mohl to být fantastický, napínavý thriller u kterého byste se báli i mrknout, abyste náhodou o něco nepřišli. Takhle je to vcelku napínavé, ale některá místa jsou prostě nezáživná a tím pádem film nemá takový spád, jaký by potřeboval. Herci jsou také spíše sterilní a celově takový nepřesvědčivý až umělý. Snímek za 3 plus geniálí hudba Milese Davise za půl bod, čili dohromady je to za 3,5 za nápad a vcelku přesvědčivou atmosféru Francie konce 50. let. ()

Akana

Bývaly časy, kdy kriminální thrillery mívaly atmosféru. Tady na ní má lví podíl hudba Milese Davise, noční Paříž a šarm Jeanne Moreau. Přitom o dramatické situace není nouze. Zápletka je brilantně propracovaná, hlavní hrdina u výslechu je opravdu v pasti nepředvídaných událostí a navíc se tolik potřebuje vyspat... Ještě bych vyzdvihl zajímavé vedlejší figurky sarkasticky povýšeného německého turisty nebo před novináři se naparujícího policejního hlavouna, co dřív "pracoval ve školství". ()

NightPorter odpad!

Kde tohle vzalo 77%? To fakt nepobírám. Celej film a všechny postavy jsou naprosto stupidní. Pan Tavernier sleze po laně, kerý tam nechá. Ta jeho kravka lítá po městě a zcela nenápadně se na něj úplně všech ptá, přestože ho 5min předtim požádala o vraždu (a mimochodem ta scéna, jak de po ulici, vážně neni nic úžasnýho, kdo si to myslí, asi neviděl dobrej film), no a ten mladej pár, to byl vrchol stupidity. Totálně na zabití. Pár blbejch francouzskejch filmů jsme už viděl, ale tohle byl asi vrchol. ()

Biopler

Je k neuvereniu koľko nelogickostí sa objavilo v jednom filme. Keď na to na chvíľu zabudnem, tak treba uznať, že dielo je skôr umelecké, resp. na tento aspekt sa chceli tvorcovia zamerať. Má veľmi dobrú hereckú dvojicu milencov, ktorí sa na plátne nikdy nestretnú, to je parádny ťah. Do ich tragédie kvíli Davisova trúbka a tiež je to parádny ťah. Druhá dvojica milencov kopíruje prvú dvojicu ako chce zahladiť chyby pri poprave. Detektív až príliš ľahko rozlúskne prípad a je to ťažká skratka v súvise s tým ako je rozprávaný príbeh. K smiechu je odsúdenie Taverniera za vraždy v médiách, skôr ako to spraví polícia. Rád by som film skrz načrtnutú symboliku ohodnotil aspoň za 3*, ale nedá sa, Malle nemôže takto okašľať určité postavy. ()

Chauncey

Stylová filmová lahůdka. Louis Malle měl evidentně rád filmy Alfreda Hitchcocka. Miles Davis je další hvězdou filmu. ()