Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

(více)

Diskuze

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Nevka

aaa sou tam že tam sou, nebo si někdo dal práci a snažil se alespoň osvětlit důvod proč vstoupili do války ? 

na příspěvěk reagoval Lacike

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Nevka , Lacike

Čo ti ja viem, film ich nemusí nijak obhajovať ani ťukom, ale pre celý koncept by bolo dobre ukázať aj ich činnosť a rozhodovanie. Pritom počas udalostí boja o Midway sú aj na ich strane naprosto fantastické príbehy, osobnosti a udalosti. Osobne kebyže som producent či scenárista tohto filmu, tak by som to jednoznačne využil celú stopáž v koncepte "Admiráli vo vojne". 

Nevka: Myslíš, ako ich veliteľské štáby? Koľko asi?

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

válečný film který má vyobrazit válku mezi USA a Japonskem, ale Japonci sou tady asi tři minuty. To je tedy naprosto geniální tah, aneb logika tři tisíce.  

na příspěvěk reagoval Nevka, Lacike, mzss1

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Echelon1

Asi jo. Pořád je třeba myslet na to, že je to válečný film - což jsem trochu podcenil :D A takovým filmům dokáží lidé odpustit hodně.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Nevka

Tak, hodnotenie aké som presne očakával. :D Náramne skokové a 60-70%. Asi to ešte klesne, keď pôjde na to "širšia obec".

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Echelon1

To nepodceňuji. Na druhou stranu si říkám, že tady velké plátno uškodilo tím, jak odhalovalo technické chyby CGI a celkově působilo dost gumově. Byl jsem na Atmos a zvukově fajn. Ale nevím :) Však uvidíme.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Nevka

Tak hodnotenie sa môže meniť, pretože nikdy netreba podceniť zážitok veľkého strieborného plátna a hlavne dobre ozvučeného kina. Ja som kvôli tomu bol na Hobit 3 dva-krát, pretože som miloval, ako v takýchto momentoch skrz mňa prechádzal zvuk (ano, hlavne len kvôli zimomriavkovému ozvučeniu), skutočne najlepšie ozvučenie, aké som zažil, blízko tomu bolo ešte Thor 2. Už sa mi pár krát stalo, že som znížil hodnotenie filmu po tom, čo som ho videl na DVD a zážitok nebol taký, ako v kine.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Echelon1

Však uvidíš, jak ti to sedne :) Ale je to jeden z mála filmů, u kterých opravdu nepochopím, jestli mu někdo dá 5*. I když mu názor brát nebudu. Celkový pocit je takový, že si moc neumím představit, co by se na tom někomu mohlo tak extrémně líbit. Jinak samotná Midway je tam tak 1/3 filmu? Maximálně 2/5.

Já se ještě z obdobného soudku hodně těším na 1917. Ale tady jsem dostal přesně to, co jsem čekal z trailerů.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Nevka

Možno, ale je to jediný film, na ktorý sa - okrem Tenet - teším. Očakávam už od zajtra dosť rozporuplné hodnotenia, kedy sa budú počty hviezd markantne striedať. Uvidím ešte o týždeň, čo z toho bude, ale patrne sa stalo to, čo už tu niekto spomínal po prvom trailery, čo sa týka toho rozsahu diania - celý pólročný vývoj bitky Pacifiku a málo priestoru pre Midway. Pritom je tam brilantného historického materiálu na troj-hodinový film.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Echelon1

Nemusíš být naštvaný. Ono ve finále není moc o co stát. Má to sice hvězdné obsazení, ale to je tam ve finále úplně k ničemu :D To už bych se spíše rozčiloval nad tím, jak pozdě jde do kin v našich končinách Jojo Rabbit.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Echelon1

Dneska byla předpremiéra v Premiere Cinemas - byl jsem v Hostivaři. Když už chci něco vidět a mám čas, snažím se chodit na předpremiéry. Když to ke všemu stojí stejně jako jiné dny... :D

na příspěvěk reagoval Echelon1

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Je to digi-fest s nudnými postavami a slepými příběhovými uličkami. Snaží se adaptovat až moc událostí a ve finále nedělá pořádně ani jednu (Pearl Harbor, bombardování Tokia, Marshallovy ostrovy, Midway...). Ale celkem se snaží pracovat s reáliemi, takže to není zas taková p*čovina, jaká by mohla.

na příspěvěk reagoval Echelon1

mzss1

mzss1 (hodnocení, recenze)

Lacike

Heled jak kdy, nějak to moc neřeším. Třeba scény v Dunkirku s letadlem byly nejlepší na tom filmu a to jsem dal jen 3*. Zde se bojím té debilně přehnané scény z traileru jak bude hlavní hrdina hravě unikat před x střely atd. 

Související novinky

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Režisér Roland Emmerich (Den nezávislosti, 2012) má pověst tvůrce, který rád ničí věci. Města, planety, kariéru Williama Shakespeara – ve jménu zábavy to zničí všechno. Jeho nový velkofilm Moonfall… (více)

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)

Reklama

Reklama