Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

Galenius

Děsně uspěchaný film, který se snažil narvat vše do dvou hodin. Od Pearl Harbouru po Midway. Ve výsledku je vše uspěchané, přeskakuje z akce na akci, nesmyslné, ničemu se pořádně nevěnuje. Radši se podívat na starý film z 1976. ()

B3n

Hoci sa akčné filmy v poslednom čase začínajú podobať sfilmovaným komixom, Emmerich to úplne nepreháňa. Zábavou a pozerateľnosťou je to lepšie ako priemer. Kto potrebuje historicky presné opisy, nie trošku prifarbenú zábavu, má možnosť študovať knihy a pozerať dokumentárne filmy. ()

diccon

Zabavna valecna strilecka od Emmericha a prekvapive jeden z jeho nejpovedenejsich filmu. Drzi se faktu znatelne vic nez napr. Pearl Harbor (asi tak nekonecnekrat). Jestli ovsem chcete videt co se presne v bitve o Midway stalo, je tady vytecna Midway z roku 1976. Jestli chcete videt kulervouci vybuchy, letadla s nekonecnou manevrovatelnosti (gringove nepotrebujou stihacky, pac s bombarderama vymanevrujou i Zero, ha!) a dvacet reinkarnaci Bruce Willise trousicich cool hlasky pred bitvou, v nejtuzsi palbe i po bitve, je tady Emmerich. Necekejte World at War nebo Dunkirk. Ale budete se bavit a navic si odnesete i neco malo z historie. 70/100. ()

blondboss

Midway je vojnovým míľnikom, ktorý si určite zaslúžil sfilmovanie. Či to mal robiť Emmerich, je na zamyslenie, ale každopádne to nedopadlo až tak zle. Je tu síce dosť silno cítiť Emmerichov nádych plný patetickosti, zbytočného amerického nacionalizmu a zbytočných hluchých scén. Na druhej strane ale vymakané bojové sekvencie a z vizuálneho hľadiska ozaj realisticky poňaté prevedenie tejto historickej udalosti, preto si tú štvrtú hviezdu určite zaslúži. Určite som od tohto snímku ale čakal podstatne viac. 70 % ()

Daniel2003

Žádný masterpiece to není, ale akční sekvence jsou absolutně dechberoucí, hudba skvělá a herecký casting perfektní. Storytelling není špatný, ale tady chápu, že to mnohé zklame. Na válečná díla máme jiné tvůrce, ale Emmerich odvedl slušnou filmařinu. ()

carl.oesch

Ani se mi nechce číst žvásty zdejších nul, které tady předvedou zcela jistě obligátní repertoár s posměchem na americký patos, počítačovost filmu a svoje idiotské všeználkovství. Tak se snažte, ubožáci, vylejete si tady ty svoje mamánkovské komplexy méněcenností, maskované tu pěnovým tvrďáctvím nebo naopak uslintanou blazeovaností. Film byl kvalitní, dynamický a z 90% odpovídal skutečnosti, nebyla to sračka ani jako Pearl Harbour se spoustou nesmyslů, ani film někdy z osmdesátek, který byl podobně trapný. Tohle mělo šmrnc a navíc, já si přiznám, že jsem posera a nedokázal bych ani zlomek toho, co ty reálné osoby, které film ukázal, ale alespoň (i když už jsou všichni na pravdě boží) k nim cítím to, čím se dneska ohání kdejaký úchyl - respekt a úctu. A díky bohu, že v roce 2019 ještě někdo natočil takovýhle film. Na nepřesnosti, kterých bylo minimum kašlu a díky tvůrcům jsem měl pár hodin pocit, že svět je ještě jakž takž v pořádku. ()

Paserak

S potěšením jsem kvitoval, že jsme se nedočkali tolik toho opovrhovaného amerického-heroického patosu - krvavých amerických vlajek apod. Jinak jsem si přišel na své a jak jsem psal kamarádovi z kina...prděl jsem si. Jinak mě nejvíc bavil Woody Harrelson jako Nimitz. ()

Heywood

Oproti Midwayi z roku 1976 verze Rolanda Emmericha v jednom šetří, v jiném přidává. Pro fajnšmekry historických skutečností si Emmerich s nějakým přesným vyprávěním moc práce nedal, ale za to nabídl materiál tak na tři filmy najednou. Ale Pearl Harbor jako válečný velkofilm film už natočil režisér Michael Bay v roce 2001, zatímco Doolittlův nálet na japonská města ze dne 18 dubna 1942 na svůj velkofilm teprve čeká. Midway 2019 se více věnuje jednotlivým pilotům a záběry náletů na japonské letadlové lodě jsou oslňující, stejně jako to, co vše se dá dnes díky digitalizaci filmu nabídnou. Emmerich nešetřil a film tím dostal očekávané grády. Na výběry herců budou rozdílné názory: Woody Harrelson nezklamal, Dennis Quaid nadchnul a přepracovaně uplakaný Patrick Wilson nudil. Mandy Moore zvedne pánskou společnost ze židlí a postava Wadeho McCluskyho (budoucího amerického kontraadmirála) v podání Luka Evanse moc sympatií na plátně nevyvolá. Pochválit Emmericha a jeho tým musíme za tom, že připomněl krutost tehdejších Japonců popravami válečných zajatců či vražděním čínského civilního obyvatelstva. Na to si film z roku 1976 netroufl. Midway 2019 divák nepochybně ocení, kdo viděl i první verzi bude k Midway 2019 kritičtější. Jenomže natočit dva stejné filmy nelze a 55 let od prvního filmu jde už dost dlouhá doba na to, aby se heroická a důležitá bitva z Pacifiku natočila znovu. Pro jinou generaci diváků, kteří milují strhující rychlost i jednoduchá vysvětlení. Tady se Emmerich až možná příliš podbídl. ()

rigby

Výborné akční pokoukání, barevné letecké scény a samozřejmě spousta střílení. V některých okamžicích až moc umělé a počítačově vykreslené za hranice reality. Příběh je proti vizuálu výrazně slabší, vlastně téměř žádný. Takže na odpočinkové pokoukání se jedná o výbornou věc, která nadchne, ale jako film to jinak moc nefunguje a divákovi to nic nedá. ()

argo.smile odpad!

Rolo nám padá z oblohy pomaly do oceána až na samé dno. Toto bolo tak nechutne cítiť patosom, triky boli úbohé, herecké nulové výkony, bez citu... no proste škoda vyhodených peňazí na vznik ničoho do dejín filmu. ()

mouzi

Stremhlave bombardovani jak pres kopirak, Japoncici jeden jako druhy, takze jsem Jamamotu videl na peti mistech zaroven a umirat nevimkolikrat. Herecke vykony k zbliti i pres to, ze od Emmericha nic extra necekam. Ten chlap se zasekl nekde u Den pote a dal se nijak nevyviji. Mit to 90 minut, asi dam 3, ale tohle byla ztrata casu. ()

Tomas_PO

Prvá polovica filmu trpí zlým obsadením a slabšími efektami, holt skrátka na čo vyšiel rozpočet. To je aj dôvod, prečo film nedosahuje parametre Pearl Harbor či Dunkirku. Nepotešia ani dialógy, či charizma postáv, hoc film pracuje s takými osobnosťami ako Yamamoto, Nimitz či Doolittle. Posledná tretina filmu však naberie dynamiku a akciu ako sa na správny vojnový film patrí. ()

Horác

Moje první reakce byla: Tyvole toje digitální!. Pak jsem si na ten lesklý cirkus zvykl a vlastně mě docela vtáhl. Příběh to má, téma samo o sobě je pro mě poutavé a některé bojové scény prostě jsou atraktivní. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)