Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

GzL

Když se točil Ben Hur nebo Kleopatra, taky to stálo hodně peněz, ale nebyly to peníze vyhozené. U tohohle filmu bych si tím tak jistý nebyl. Je to jen takové pozlátko, chybí tomu totiž příběh, který diváka do filmu vtáhne. ()

imaginer21

Střílečka, kecání, střílečka, kecání... a tak dokola. Ale na Emmericha vlastně dost dobré a závěrečný patos umírněný jak v rámci jeho zvyků, tak obecně u filmů podobného ražení. Zkratkovitý, střídmý a v zásadě hlavně v té stěžejní bitvě zdařile vizuálně napínavý, navíc (opět na Emmericha nezvykle) podkreslený zajímavým hudebním motivem. Válečné filmy nemusím, ale tady to tak nějak pekně odsejpalo, že jsem to dokoukal celé. A to je fakt co říct. Casting, jak už bývá u režiséra zvykem, opravdu ukázkový. Kašlu na šablonovitost, zážitek měly přinést hlavně vizuální orgie, a to se beze zbytku naplnilo. ()

veverysiak

Podstatný nedostatok filmu tkvie v nezrozumiteľnosti vojenskej taktiky obidvoch súperiacich strán, Roland sa nezaprel a uprednostnil akciu a pátos pred logickým podávaním faktov, je pravda, že pokiaľ chcete vysvetlenie jednej z kľúčových bitiek vo WW2, stiahnite si dokumenty, toto je bombastický epos o hrdinstve US Army a to Rolandovi ide, takže 75%. ()

Los_Angelos

Dávám 3 hvězdy, ale všechny jsou za "technickou" část filmu ... Brilantně natočené bojové scény, skvělá kamera, monumentální záběry na letadlové lodě (a celé flotily) .... Ale na druhou stranu je to spíš standardní válečný film, který asi zaujme hlavně amíky a japončíky, pro které je Midway něco jako evropské Waterloo. Na filmy od Emmericha se vždy rád podívám, ale vím, že víc, než jednohubku, nedostanu. ()

BlackAdder87

Vizuálně pěkná podívaná, která se bohužel soustředí na příliš velké množství postav a nedává tak prostor pro hlubší prokreslení charakterů. Příběh tak působí poněkud zkratkovitě a schází mu intenzita. Přeloženo do řeči pozemšťanů, k postavám si prostě nevytvoříte tak silný citový vztah, aby ve vás vzbudily výraznější emoce. Výbuchy a letecké souboje jsou natočeny velmi pěkně a precizně. Práce s efekty byla vždy Emmerichovou silnou stránkou. Ode Dne nezávislosti se mu však nepodařilo natočit výraznější filmovou pecku a ani tento film není ničím převratný. Přesto se jedná o solidní snímek, který osloví zejména milovníky historie, fanoušky letectví a druhé světové obecně. ()

bonovox

Veľkolepé spracovanie to áno ale bez výraznejších emócií či scén. Jednoducho sa o daných hrdinov príliš neobávate nakoľko je ich príliš veľké množstvo. Samozrejme z historického hľadiska je dobré že sa točia podobné filmy a treba si pripomínať takéto smutné obdobie našej histórie. Z technickej stránky nie je čo vytknúť.60% ()

PatrikP4

Válečné scény jsou ok... Možná hodně dobré nebo i nejlepší za posledních pár let... Ale nepříjemný dabing hlavního heerou mě deptal... Kolega říkal že stará bitva o Midway je prostě lepší než tohle přetočené a asi měl pravdu i když já se starým filmům vyhejbam jako čert kříže, ale asi nastal čas občas na některý takový kouknout... ()

brasek

Film hodnotím podľa prešpikovaných bitevných scén (škoda, že miestami vidno nezvládnuté digitálne triky). Samotný príbeh nie je nejako extra pútavý, veľa postáv (z historického hľadiska ale tam majú čo robiť) a tie spôsobujú že dej je rozvláčny a pár momentov je asi zbytočných. ()

esmoke

Mistr destrukce Roland Emmerich a historická událost v podobě bitvy u Midway - to přeci nemůže jít dohromady ... ale nakonec docela jde. (CZ dabing) Rozpočet: $100 miliónů, Tržby: $126,696 miliónů. ()

Hanz_knife

Díru do světa to asi právem neudělá, ale patří to určitě k příjemným béčkům které určitě pobaví. Jo najde se tam spousta historických nepřesností, které mé taky dráždí, ale do mého hodnocení se to nepromítá, však je to už dávno standart. Ocenil jsem minimalizaci nějakých patos romantických linek alá Pearl Harbor. Scény náletů byly podle mého docela pěkně provedené a dá se říct že i napínavé a tak to má asi být. Bavilo mě to asi stokrát víc než Birds of Prey či Slunovrat (což teda vlastně není tak těžké) navzdory pozerům tvrdících mi, že by to mělo být naopak. Škoda jen, že to nebylo takév víc učesané a lépe strukturované, mohlo být klidně o hvězdu víc. ()

Grázl83

Po tom predigitalizovanem začátku jsem si říkal, co je to za béčkovou sracku a měl sto chutí to vypnout. Nakonec jsem vydržel a nelituji, silné 3*, i když za silné herecké obsazení by si to 4* možná zasloužilo. ()

Kushina

Válečný film mě prostě musí zaujmout a bavit po celou dobu jinak u toho trpím. Moc mluvení, moc zdlouhavé a ne tak zábavné. 45% ()

Radek273

Tak trochu zůstává rozum stát nad zdejším hodnocením. Rozhodně se jedná o podařený kousek, který s "trochou" digitálních triků dokázal oživit kus historie. V dnešní době se předpokládá, že vše musí mít fantastický příběh plný lásky, nenávisti, žárlivosti, touhy, a bůhvíčeho ještě. Ale takhle to nefunguje! Nelze v dvouhodinovém filmu nastínit vše, když se snažíte o co neucelenější obrázek událostí mezi Pearl Harbor a Midway. Ano, někdo by z toho chtěl udělat třeba seriál, proč ne .. ale jako filmu se příliš vytknout nedá. Chápu, samozřejmě se tu najdou historické nedostatky, ostatně jako vždycky. Nicméně jinak dobrá práce, Emmerichu! ()

v.indruchova

Pokud dle mého názoru znáte historii, která se k filmu vstahuje jste schopni pochopit a prožít. Pokud čekáte jen nějaké válečné efektní maso, jste tu nespíše špatně. Tolik životů zničených a kvůli čemu? Zbytečné dojemné scénky hrající na city tam moc nejsou jde to více k věci a to se mi líbí. Neseznámit se přímo s touto bitvou v kontextu nejspíše bych film nepochopila jako mnozí zde. Herci hrajou s nasazením a to mi taky sedlo. Není třeba napěchovat film těmi nejslavnějšími. Mám pocit jako kdyby někteří co jsem přidali svou recenzi snad viděli jiný film XD Člověk je fascinován jakou si lidé dokáží dat tu práci vytořit tolik smrtících zbraní ve vzduchu i na vodě. Některé záběry jsou dost husté. Nevidím problém s počítačovými efekty. ()

PTuranyi

Roland Emmerich opäť ukazuje svoju remeselnú rutinu. Technicky a vizuálne je všetko na výbornej úrovni, Príbeh samotný je história, na druhej strane je jeho podanie. Tu však Emmerich neodolal a použil všetky klišé, ktoré sa dajú použiť od hudby po hrdinské reči. 70% ()

Luciaaas2 odpad!

Říkal jsem to, říkal jsem to, že to bude bezduchá kýčovitá blbina od Emmericha, který už několik let nenatočil nic pořádného. Film je odfláknutý, špatné CGI. Moc mě štve, že ve filmu je výborné obsazení, a že nemají co hrát, nikdo jim nefandí. Scénář tupý, bezduchý, děravý. Děj žádný. Zlaty starý snímek Bitva o Midway ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)