Dolittle

• USA Dolittle (více)

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem, a zároveň ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. Početný tým bude potřeba, protože Dolittle má před sebou nebezpečí, na která není ani trochu připraven, a v patách mu chvátá banda nepřátel, která chce jeho plán na záchranu královny za každou cenu překazit. (CinemArt)

Maniik88

Ach jo, škoda Iron Mana na takú blbinu. Moc ma to nebavilo. Zvieratá skôr otravné, zápletka mizerná, po dvoch týždňoch už ani neviem o čom to bolo. Občas sme sa zasmiali, pre deti celkom ok, dospelí sa nudia. ()

Milda003

Začalo to poměrně pěkně, vtipně, myslel jsem si že mne to bude hodně bavit.. Nebylo to úplně špatné, ale začlo to jít celkem dost z kopce až už to vlastně nebylo ani vtipný ani zábavný .. ()

Mr.Ward

Na film jsem díky jedné recenzi na nejmenovaném webu (dostal 1/10) šel s tím, že je to absolutní sračka. A byl jsem příjemně překvapen. Některé pasáže, které ve zmiňované recenzi pán popisoval jako nesmyslné, vlastně smysl dávali... Jen on asi nedával pozor 😄 Každopádně ano, není to nějaký extra dobrý film, v rámci možností které daná látka přináší se ale jedná o fajn podívanou. Pohádka pro děti, při které jsem se párkrát hezky zasmál (vložená scéna s “vyvolenou” muchou) a svižně mi to utíkalo. 👍 Obecně miluju zvířata, a taková parta by se mi doma líbila 😅 ()

tkey

Odpočinkovka pro rodinu u které se člověk tu a tam zasměje. Žádné extra výkony, ale pokud bych měl haranta, tak bych si neprohnal kulku hlavou, kdybych s ním na tohle musel koukat, tak asi tak. ()

george82

No čekal jsem trochu lepší konec. Jinak to bylo velmi příjemné a nenásilné, což mi pro tenhle žánr vyhovuje. Slušných 70%. ()

Hemlock

Já tedy musím konstatovat, že toto mi vůbec nesedlo... Chápu, že nejsem cílová skupina, pro kterou byl tento snímek natočen, ale ani těch pár slušných hlášek a povedený vizuál na celkovém hodnocení moc nepřidá. Přišlo mi to křečovité, scénáristicky slabé a Robertu Downey Jr. role zoofila moc nesedla - bohužel zklamání a mizerných 35%. ()

Daniel2003 odpad!

To bylo tak strašný, že jsme si po odchodu kina museli dát pořádnej kebab na zlepšení nálady😂! Ne vážně. Tady se někde stala tak obrovská chyba a asi to bylo tím neveselým střídáním scénáristů a tvůrců obecně, ale tohle je tak šílenej patos, že by to přece normální průměrnej režisér nemohl nikdy natočit. Scénáristicky úplně nonsense nesmysl, režie nulová, vizuálně neuspokojivé, hudba průměrná, děj neuvěřitelně mizerně zpracován a ten největší tahák filmu - RDJ - se tady teda vůbec nevytáhl. Netvrdím, že za to může tolik on, protože neměl co hrát, ale na to, že to měla být jeho dobrodružně nadupaná one-man show, která měla odstartovat kariéru po roli Ironmana, tím naopak klesl hned na samotné dno. Nehrál špatně, to u něho ani nejde, ale nehrál ani dobře, protože neměl žádný prostor pro nějaké budování postavy a ani emocí. Ve výsledku se tak jedná o brutální zklamání, ale nenechte se zmást. Nebyli jsme po kině otrávení, naopak jsme se řezali smíchy nad debilitou tohohle filmu a asi ještě dlouho budem. A mimochodem...zavřít tvůrce českého dabingu k tomuhle filmu na doživotí, protože takovouhle prasárnu jsem v kinodabingu ještě nikdy neviděl. Nesmyslně přeložené dialogy, naprosto nulový lipsing, špatně obsazení dabéři v čele s Jiřím Dvořákem, který se na Downeyho v téhle roli tak brutálně nehodil, že jsme se všichni shodli, jak by téhle Downeyho póze zase sedl Aleš Procházka, který ale z nějakého důvodu vůbec nebyl ve výběru. Nechutná práce a doufám, že to ještě bude mít dohru. ()

ESNYR

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží. ()

mr.bredok

No jistě, dát plný počet hvězdiček je zavádějící, ale dávám to proto, že filmů na které mohu vzít děti 8, 14 a taky se u toho zabavít je tak zoufale málo, že si to ty hvězdy zaslouží, nenudili jsme se celých 100 minut a budu-li hledat umění půjdu do jiné kategorie než rodinný film. ()

Dixieboy

Robert Downey Jr. není příliš kvalitní herec... neustále hraje to samé... ale tady ho přehrála i digitální opice . Děs. A žirafa skákající přes zeď? Naprosto unylé dětské postavy... Jen ta barevnost a Antonio Bnderas zajistili hvězdu. ()

chrustie

Mám rád zvířátka. Mám rád filmy s kombinací zvířátek a lidí. Mám rád i filmy, kde spolu zvířátka a lidi mluví. Tahle slátanina nudných a nevkusně na sebe navazujících scén není nic, co bych měl mít rád. Škoda mého času. ()

blazma

Nebudu lhát jsem příjemně překvapen. Ze začátku jsem byl dost zmatený, protože doktor dolittle tady může trošku zmást. Hlavně proto, že v původních dolittlech není nijak vysvětleno proč dokáže mluvit se zvířaty. Tady naopak tomu dají ''hlavu a patu'' protože zde se zvířecí jazyk lze naučit a prostě mi to v tomhle filmu dává více smysl než v původních filmech s Eddiem Murphym. Zasazení do starší doby a né do moderního světa je přijemná změna. Fantazie kolem draků na konci je trošku šílená, ale co už i tak je to asi nejlepší Dolittle :D ()

M_Bery

Film o podivném doktorovi, co umí mluvit se zvířátky nadchne asi každého... Pro děti to bude pohádka o zvířátkách a pro dospělé oddechovka po náročném dni. Film mě bavil a vřele ho doporučuji. V hlavní roli se blýsknul Robert Downey Jr. který mě tam překvapil, avšak nakonec se na tu roli hodil... Možná pro fanoušky Marvelu: Ze začátku vám bude připadat že mrtvý Iron-man vstal zmrtvých, a dělá bláznivýho doktůrka... ()

blondboss

Taký obyčajný ničím nezaujímavý doplnok k Dolittle sérii, ktorého hlavným plusom je asi len vizuál a charizma Roberta Downeyho Jr. Inak tento snímok ale nemá veľmi čím zaujať a aj keď tam bolo množstvo pekne spracovaných zvieracích postavičiek, ktoré občas aj zahláškovali, nemalo to na mňa nejaký veľký presah a ani som sa nebavil. Taká skôr povinná jazda, ktorá neurazí, ale ani vás to neodrovná. 60 % ()

IZFNP

Deti a mladiství nech si k hodnoteniu pridajú 1 až 2 hviezdy, záleží ako ľahko ich uspokoja rozkošné počítačové rozprávajúce zvieratká. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)