Americká filmová komedie o lásce, penězích a ztrátě paměti. Joanna Staytonová cestuje se svým manželem Grantem na luxusní jachtě. Ačkoli je bohatá, bez jakýchkoli zábran připraví mladého truhláře Deana o jeho zaslouženou odměnu za odvedenou práci. Příležitost k pomstě se Deanovi naskytne velmi brzy. Joanna spadne v noci přes palubu luxusní jachty a ze šoku ztratí paměť. Její manžel ji opustí. Dean Joannu přesvědčí, že on je jejím manželem a přivede ji do svého poněkud zchátralého domova... (oficiální text distributora)

Heywood

Lehce předvídatelné, červená knihovna s manželským párem ( Goldie Hawn a Kurt Russell jsou manželé), šťastný konec a pořádná porce zábavy. Když filmově utrápená Goldie dělá "bbbb...bbbb" tak to je prostě Marshall ve své dokonalosti výborného režiséra. Dokořeněno je to vhodnými dětskými herci a srovnáním dvou světů, toho extrémně bohatého a toho chudého. Štěstí si ale za žádné peníze jen tak nekoupíte a když tuhle poučku dokážete správně a vtipně namíchat, spadnete také, ale do dobrého filmu, co se jen tak neomrzí. ()

PTuranyi

Goldie Hawn, Kurt Russell v príjmnej, tak trocha bláznivej rodinnej komédii založenej na strete charakterov rozmaznanej nafúkanej primadony a neotesaného robotníka + bandy 4 nevychovaných detí. Po strate pamäti Joannu identifikuje Dean Proffitt, tesár ktorým s ňou má nevybavené účty = nezaplatený šatník a presvedčí všetkých aj Joannu, že je jej manžel a nakoniec z nej urobí celkom slušnú domácu gazdinku a starostlivú matku, ktorá z malých lapajov vychová celkom slušné deti. Pamäť sa jej nakoniec vráti a prejde uvedomením, ktoré nezadržateľne smeruje k šťastnému koncu. 70% ()

sponeck

Výborná komedie, která oběma představitelům sedla. Skoro je podezřívám, že to měli nacvičené z domova. Nakonec se asi tak namlsali, že provozují společnou domácnost až do současnosti, což už je v Holywoodu neuvěřitelných 25 let. Skvělá oddechová zábava. ()

Pythonator

Jedna z nejlepších romantických komedií a rozhodně ta nejlepší od Garryho Marshalla. Mnohem lepší jak mnohem slavnější pohádková Pretty Woman. Goldie Hawn nemusím, ale v tomto filmu mi sedla. V roli té pipiny si neumím představit nikoho jiného. Kurt Russell skvělý jako vždy a chemie mezi nimi zafungovala natolik, že se do sebe herci opravdu zamilovali. ()

Alvin

75% ! No to mě snad šálí zrak. Minimálně ta poslední třetina je napěchovaná scénami a hereckými výkony na hranici mezi naprosto příšerné a naprosto neuvěřitelně příšerné. Mě romantické komedie vůbec nevadí, ale tohle bylo fakt silně přeslazené kafe. ()

Chlo0opek

Taková fajn komedie se sympatickými herci i docela dobrým příběhem. Nic světoborného, ale zábavné to bylo. Lepší 3*. ()

Bogrant

Príjemná "rodinná" komédia, v ktorej sa pekne vyšantí, zo súkromného života zohratá dvojka Hawn a Russell a ktorá chŕli jednu humornejšiu miniscénku za druhou, a to či už v chudobe alebo v bohatstve. Dobre sa na to pozerá, celkom rýchlo to ubehne a finále na mori je už len drobnou čerešničkou na torte. Na opakované pozretia to už síce veľmi nie je, ale na to jedno to stačí. ()

babuška

je jen málo komedií, kterej dám plnou palbu, ale tohle dílko si zaslouží, a i když je už starší, má furt něco do sebe, navíc goldie s kurtem podle mně hráli s radostí, 5/85% ()

Zabriskie

Romantická komedie, u které jsem se dobře bavil a kde Russel s Hawnovou působí jako pár velmi sympatickým dojmem. Film je ale kýčovitý a svojí přehnanou doslovností působí až hloupě. ()

radostR

Zábavná odlehčená komedie, která rozhodně neurazí. Garry Marshall, Kurt Russell a Goldie Hawn se postarali o velmi příjemný zážitek. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami