Americká filmová komedie o lásce, penězích a ztrátě paměti. Joanna Staytonová cestuje se svým manželem Grantem na luxusní jachtě. Ačkoli je bohatá, bez jakýchkoli zábran připraví mladého truhláře Deana o jeho zaslouženou odměnu za odvedenou práci. Příležitost k pomstě se Deanovi naskytne velmi brzy. Joanna spadne v noci přes palubu luxusní jachty a ze šoku ztratí paměť. Její manžel ji opustí. Dean Joannu přesvědčí, že on je jejím manželem a přivede ji do svého poněkud zchátralého domova... (oficiální text distributora)

keddy79

Dle mého názoru tuctová a neuvěřitelná komedie. Motiv unesení a přivlatnění si Joanny je opravdu opovrženíhodný. Tomu se mám smát? A náhlá změna chování a citů dětí Deana je nereálné. Film neuvítám ani jako prostředek k zabití času při dlouhé cestě autobusem. Na druhou stranu se mi docela líbila závěrečná scéna romantického setkání v moři. ()

Krissty

Není to žádné extra filmové umění a vlastně ani nic originálního nebo nového.. Ale ráda se na to kouknu a zasměju.. Goldie Hawn je fantastická.. Krásná a vtipná! :) A když k tomu přidám synáčky a tlustého pivního kamaráda, na 4* mi to stačí :) ()

blackrain

Převýchova zhýčkané a děsně rozmazlené manželky se povedla díky náhodě nebo nešikovnosti hlavní protagónistky na výbornou.Taky jsem jí přála, aby se pořádně vymáchala. Její původní manžel radši dělal, že ji nepoznává. Goldie Hawn hrála výborně. Krásně od sebe odlišila dvě různé postavy, rozmazlenou zbohatlici a ženu se ztrátou paměti. ()

kaylin

Klasický Garry Marshall, který se chce zalíbit publiku. No dobře, ale v téhle fázi své tvorby ho ještě chtěl i pobavit, což mu vyšlo, hlavně díky skvělé chemii mezi Russellem a Hawn, kteří si prostě sedli už od roku 1983 a tady jen ukázali, že jejich partnerství je pevné a také zábavné. Dobrá a vtipná dvojice. ()

FilmFan24

Komedie přímo srdcová, s "maminkou", která dělala bábába a uřízla panákovi hlavu s nehty plnými muších mrtvolek a pořád se stejně tupým výrazem z fotek hledící...aneb kterak chudý truhlář Kurt Russell napravil nechutně bohatou krávu - pardon dámu - Goldie Hawn !!! :) Jo a od prvního shlédnutí snad denně po návratu z práce domů se nezapomenu zeptat dětí, cože to dělala po celý den naše máma! -:) ()

Colonist

Povedená a příjemná romantická komedie, kde to mezi Goldie a Kurtem pěkně jiskří. Člověk si jejich postavy s postupem děje oblíbí a začne si říkat: "Ať se jí ta paměť už nikdy nevrátí!". Humoru je tu dost, romantika se tu také najde, ale v přijatelné míře, a celý film ubíhá v příjemné pohodě. Bohužel celou tu pohodu filmu v závěru kazí to klišovité a přehnané finále na moři. Přišlo mi, jako kdyby tam to finále bylo vložené z nějakého laciného romanťáku od Rosamunde Pilcherové... ()

sssssycak

Nevím, jestli jsem vůbec nějaký film viděl tolikrát, jako právě tuto romantickou komedii. Prvních pár shlédnutí když jsem byl menší bylo spíše jen proto, abych nemusel jít brzo spát. :) Uplynulo ale pěkných pár let a dnes patří mezi mé nejobliíbenější v tomto žánru. Proto nedokážu pochopit, jak je možné, že jsem film do této doby měl stále neohodnocený. Naštěstí to teď mohu napravit a s radostí udělit 5*. :) ()

easaque

nostalgické +3* nedávno jsem po letech zkouknul osmdesátkovou klasiku Přes palubu a překvapilo mě, že byl natočen remake a tak jsem neodolal, abych tyto dva kousky neporovnal. Původní verze se nezapře svou originalitou a kvalitními hereckými výkony Goldie Hawn a Kurt Russella. Nostalgie je silnější než naivní hollywoodský příběh, ale co by člověk chtěl od romantické komedie a kdysi by to byly jasné 4 hvězdičky - dnes jen silnější tři. Remake chtěli autoři osvěžit přece jen nějakou změnou, a tak vyměnily hlavní role aspoň genderově, a tím pádem se to projevilo i na vedlejších postavách. Neříkám, že bych se nebavil, ale vliv původní verze je cítit a tentokrát to působilo ještě víc naivněji. Tři hvězdičky dát nechci, abych rozlišil kvalitativně oba filmy, ale i moje 2 silnější hvězdičky jsou ještě slušné hodnocení. Jestli se Vám bude líbit víc to a nebo ono, bude záležet jen na Vás, ale pobavit by mohly obojí. pokud si chcete u filmu odpočinout po náročném dni a přijít na jiné myšlenky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Rezisersku tvorbu Garryho Marshalla nemam podrobne nastudovanu, ale po tejto nelogickej a nudnej komedii asi ani dlho nebudem mat zaujem. Nezasmial som sa ani raz, iba som sa nudil. 35 % ()

xjane

Příjemná romantická komedie, zábavná oddychovka s nepravděpodobným dějem, konec sice trošku pokulhává, ale happyend musí bejt ...původní Goldie byla fakt na pěst:) 70%. ()

MrPierc

Dokonalé. Sice jsem už jednou film viděl, ale až dnes ho plně doceňuji. Jak se nafoukaná bohatá panička octne po ztrátě paměti v chudé domácnosti. Ze začátku tomu nechce věřit, ale nakonec zjistí, že peníze nejsou smyslem života a že i štěstí v chudobě má větší cenu než osamělý a nablýsakný život v mrakodrapu. Jednoduchý námět, krásné poučení a díky skvěle zahraným postavám je to velmi vtipná zápletka s prvky romatiky. Život se 4 dětmi není žádný med, ale Goldie Hawn vše zvládne s grácií. Je to obyčejný život, ale obyčejné věci jsou právě ty nejkrásnější. Esence 80. let z toho sálá obrovskou silou a mě nezbývalo než se pohodlně usadit a prožít si to pěkně s úsměvem na tváři a na konci i s naměkko romantickou slzou v oku. Kam zmizely všechny tyhle fungující komedie (rodinné, romantické, upřímné, naivní)? Má to vtip, má to atmosféru, je to blízké každému člověku a jiskra mezi Goldie Hawn a Kurtem Russellem jiskří i po tolika letech. Asi jsem definitivní zastánce 80. a 90. let, protože ty dnešní komedie jsou tak přepálené a vyhrocené, že se sice směji, ale nic hlubšího v tom nenacházím. V tomto filmu je to dokonalé namíchané = romantika, lehký vtip, žádná sprostota, příklad spořádané rodiny. Je to opravdu naivní a jednoduché, ale obohacuje mě to a cítím se po tom lépe než po divokých komediích s kozami venku, zvracením někomu do tváře nebo pícháním do koláče. ()

Streeper

Spojení Goldie Hawn a Kurta Russella zbožňuji a jsem ráda, že se společně objevili v tomhle filmu, který jsem viděla už nesčetněkrát a vždy mě dokáže pobavit! Oblíbenost u diváků, určitě dokazuje i to, že se pravidelně hraje v televizi a vím, že i moji rodiče si tuhle komedii nikdy nenechají ujít. Goldie hraje skvěle namyšlenkou fiflenku, která se znenadání ocitne v chudově a musí poprvé v životě dělat domací práce a vychovávat děti a tím baví svého falešného neotesaného manžela Kurta. Garry Marshall měl cit pro vtip a romantiku a spojení těchto tří jmen, Garry, Goldie a Kurt se prostě vážně povedlo. ()

Kwaichi

Zaujímavý pohľad na Kurta Russella ako opravára, ktorý sám vychováva štyroch chlapcov. No americký humor z osemdesiatych rokov nepatrí medzi moje obľúbené. Počul som, že na rok 2011 je naplánovaný remake v hlavných úlohách s Jeniffer Lopez a Willom Smithom. ()

carly

Garryho Marshalla mám rada. robí filmy mne tak na mieru. Kurt Russell je ešte stále eye-candy a ako komediantovi mu to ide skvelo. no a Goldie Hawn v úlohe polepšenej dedičky excelovala. romantická komédia ako má byť. a aj ten záver sa im podaril :) ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami