Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

TomiBery

Dramatický snímek Jackie nezachycuje život Jacqueline Kennedy, soustředí se pouze na její osobní vyrovnání se se ztrátou svého manžela a prezidenta USA formou rozhovoru a souvisejících flashbacků. Film se vlastně snaží nám ukázat to pozitivní - jak se s tím Jackie vyrovnala, ale tvůrcům se podařilo udělat velmi depresivní atmosféru, což je škoda. Je to způsobeno především hudbou, která hrála po téměř celou dobu. Nebyla špatná, ale nevhodně situovaná. Filmu rozhodně vévodí herecký výkon Natalie Portman, mně osobně se moc líbila i role Johna Hurta (farář, jemuž se Jackie zpovídala), jenž nedávno zemřel. A Natalii moc přeji toho Oscara :-). ()

PeterJon

Film nie je hodný hĺbky témy, ktorú sa rozhodol spracovať. Natalie Portman je v roli sklamaním, zobrazila Jacqueline skôr ako sedláčku v Bielom Dome. Omnoho viac vyniká sila osobnosti novinára, alebo samotného JFK, ktorému dali pramálo priestoru a pritom vybrali výborne pasujúceho herca. Od začiatku keď zazneli nepríjemné tóny som cítil, že mi film nesadol. Silných bolo len posledných 10min. 2,5* ()

LukeSharp

Nejzbytečnější a nejnudnější biografie (či spíše lehké nahlédnutí na postavu) co jsem kdy viděl. Netuším nakolik se vycházelo z reálií a jaká Jackie Kennedy skutečně byla, ale doufám, že byla jiná, než jakou jí zde ztvárnili. Jinak by totiž byla pouze tupá, naivní a o pozornost škemrající kráva. Moderními slovy asi nejlépe vystiženo jako attention whore. Jestli tahle žena byla jakýmsi vzorem, ikonou či milníkem v historii USA, tak to by si s jejím chováním JFK později asi stejně vystřelil mozek z hlavy dobrovolně ()

PlysovyMacko

Z atentatu a prezidenta uvidime len par sekund. Cele je to o Jackie, ako prezivala atentat ako planuje pohreb a vysporiadava sa so smrtou muza a snazi sa zachovat si tvar pred celym svetom. Natalie sa sice snazi, je to cele velmi smutne a nezazivne. ()

Carlie

Natalie Portman byla pro roli Jacqueline (Jackie) Kennedyové zajímavá volba a hrála báječně, ale sebelepší herecký výkon se ztratí, když je děj rozvleklý a místy nudný. Jmenuje se to Jackie, ale vlastně se to celé zaměřuje pouze na smrt jejího manžela a o samotné Kennedyové to nic nevypovídá. Je to jen depresivní dobře zahraná nuda, která si nezaslouží více, než slabší tři hvězdy. ()

baclajean

Veľká téma, obzvlášť pre Američanov. O tom niet pochýb. Ale nominácia na Oscara pre Natalie? Za čo? Za to, že sa dokázala naučiť hovoriť spôsobom, akým hovorila Jacqueline? Mnohí dnes dokonale imitujú hlas a spôsob reči iných, a nominácie na Oscara za to nedostávajú. No a naozaj neviem za čo iné by vďaka tejto snímke mohla byť Natalie nominovaná. ()

eMeMko

Zajímavě natočený životopisný snímek, který nemonituruje celý život, ale pouze pár dní této postavy. Děj neobsahuje příliš šokujících momentů, takže by se pro někoho mohl zdát nudným, nicméně těch pár zvratových okamžiků opravdu stojí za to vidět. Herecky není co vytknout, Natalie Portman prostě umí a ačkoliv mi na ní přišlo něco zvláštního, bylo to pravděpodobně i na samotné paní Kennedy. Pochválit musím stopáž, tvůrci zkrátka věděli, kdy přestat, a především hudební stránku. Hned od prvních tónů soundtracku bylo jasné, jakým směrem a v jakém duchu se toto dílo ponese. Finální hodnocení: snímek, který rozhodně stojí za to vidět. Aspoň kvůli "sečtělosti". ()

JannieMc

Hola Guys!=') Film postavený na hereckém výkonu a s myšlenkou sprostředkovat pocity ženy, která zcela bez přípravy přišla o smysl svého života, o svůj daný úděl. Tedy, já myslím, že je zřetelné, že tvůrcům šlo právě o toto. V tom smyslu se jim vystihnout právě tyto pocity za podpory fantastické Natalie bez pochyb podařilo! ()

blondboss

Plávanie proti prúdu tunajších recenzií sa žiaľ v mojom prípade nekoná. So zaujímavej a očakávanej témy sa nakoniec vykľula len veľmi priemerná americká dráma, ktorá síce zachytáva psychické rozpoloženie Jackie Kennedyovej po smrti manžela, avšak nič iné neprináša. A to si myslím, že na 100 minút stopáže filmu je skutočne málo a námet jednoducho nebol dobre zrežírovaný. Chápem, že to Larrain chcel podať možno viac umelecky, ale žiaľ bolo to skôr kontraproduktívne. Veru sklamanie. 50 % ()

Lusesita

Natálku mám ráda, ale tady mě dost iritovala. Hrozně a zbytečně přehrávala. Jinak je to film vcelku zajmavej, takovej na ty dlouhý zimní večery ()

Artmguy

Filmová poezie. Nevídaný hollywoodský film postavený na dia/monologu. Natalie Portman nebyla herečka, ale Jackie. Poklona. ()

vabank

Musím přiznat, že tento film byl pro mě velkým překvapením. Bohužel však nemilým. Hodina a půl nudy, kterou nezachránila ani hysteričnost Natalie Portman. Od začátku filmu si vaši pozornost vynucuje velmi výrazná hudba, která je tak patrná, že jsem chvílemi měla pocit, že sedím na koncertě symfonického orchestru, ovšem vynikajícího. Nechronologický děj, ve kterém jsme se nedozvěděli nic nového ani zajímavého. Velké téma, bohužel však velmi slabě zpracované, prozatím. A jestli film odhalil, jaká Jackie Kennedy skutečně byla? Bohužel ne. ()

wick

Po dlouhé době skvělé životopisné drama..vynikající výkon Natalie P., zajímavý soundtrack téměř po celou dobu filmu, zvládnutá režie, výborná kamera i kostýmy. Nesmyslně nízké hodnocení - komentáře CSFD údajných filmových kritiků k smíchu, jinde s kvalifikovanými kritiky jako rottentomatoes po zásluze 90%, za mě 100%. ()

hn253

Jsem dost zklamaná, pochválit se dá snad jen výprava, jinak je film celkem o ničem. Natalie Portman není Jackie ani vzdáleně, Robert také ne, pouze prezident Johnson působil poměrně věrohodně. Zajímavostí je jedno z posledních vystoupení Johna Hurta. ()

DmKK

Natálka podle mého hraje dobře , skoro to vypadá jako by po tom oscarovi šla jak moucha po hovně. OVŠEM TO FILMU NEŠKODÍ. Ano , hraje Jackie možná až trochu moc tvrdohlavě , ale podle mého v některých pasážích docela věrohodně. Kamera a režie je super , takže vizuální zážitek je na místě. ALE , filmu škodí taková ta přehnaná "americkost" která mě občas neskutečně sere. Pro amerického diváka je to přehlédnutelné , ale pro zbytek světa nikoliv. Podle mého byl J.F.K. né zas tak významný jak se o něm básní ve filmu. Je tam v jedné skritizován , ale to je jen taková kapka vody v téhle poušti americké slávy. Všechny vedlejší role jsou absolutně nezajímavé , prostě Natálka je tady jediná která vás upoutá. Trochu mě mrzí že ve filmu nebyl víc vyzobrazen vztah s jejím manželem. Na závěr ale musím říct že v čele s mojí favourite herečkou to byl příjemně strávený výlet do kina. Film pro fandy historie nedoporučuji , ale pro opravdové fanoušky stříbrného plátna povinnost. ()

zissou

A tak jo.. Portmanka akceptovala výzvu (předpokládám, že zahrát si Jackie O nebude mít ve Spojených státech každá herečka odvahu), poctivě nastudovala skutečnou Jackie a pak se hrozně moc snažila, aby byla jako ona. A ono se jí to tak úplně nepodařilo (nepůsobí moc přirozeně) a blbé je, že s tím stojí a padá celý film. A tak nám zbylo moc hezké vizuelní zpracování a krásná (jedna z posledních) role pro Johna Hurta, který mi tu naopak krásně sedl. 60% ()

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (více)