Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Gixian

Pro mě prostě ultimátní pohádka - neznám lepší. Sleduju ji pomalu každé vánoce, a ani zub času proti ní nic nezmůže. ()

joker30

Golfista to vystihol dokonale. Absolutna klasika! Skvely film, ktorý nám pripomína , že môžeme aj snívať o rozprávkovej láske! Úžasná a krásna Julia Roberts! Love it! 95% ()

Mandalorian

Richard Gere je skvělej. Ale Julia Roberts má hubu jak kobylí ksicht. No nic. Nemůžou to přejmenovat na Šlapku s kobylím ksichtem, protože pak by to nemělo romantickej název. Ale co třeba Rich and bitch ? :-D ()

Miany

I po několika letech a shlédnutích nemohu upřít jisté kvality. Popravdě... jde o romantiku, těžko tedy očekávat velké změny ve scénáři, nad kterými člověk tají dech. Ovšem pokud jde o romantiku, tento film předčí mnohé v jeho žánru. Postavy propracované, sympatické a idylické. Tak to má být. Tohle je totiž pravá romantika, tkví v představách a nadějích, je naivní a citlivá. A tomuhle se těžce brání, pokud toužíte po lásce bez hranic.. .-) Nemohu upřít kouzlo filmu, i když zrovna herce v něm zvolené velice neobdivuji, mají v něm zkrátka být. Vtipné je, že byl natočen v roce, kdy jsem se narodila a je stále aktuální (viz. Gucci, prostituce, fet, hotel). Nadčasová romantika navždy? ()

Drakenovec

Pěkná, příjemná klasika. Přestože některé scény byly slabší, tak Richard Gere a Julia Roberts vše zachránili svým šarmem a důvtipem. A hlavně nezapomenutelná hudba. ()

Jakubik

Dnes již ukázka toho jak vypadaly a mají vypadat romantické filmy. Tady to není ani moc o příběhu, který je hrozně okoukaný a nejedná se tu o nějakou buhví jakou drámu nebo nebo něco hlubšího. Pretty Woman je hodně o hercích a perfektní dvojice Gere – Roberts to dokazuje. On je sekáč a role je pro něj šitá na míru a jí to opravdu sluší ve všech předvedených modelech. Zkrátka je na co se dívat a je to opravdu zábavné… ()

JimiH

Jak to taktně říci? Je to tak strašně obyčejné, přímočaré, režisérsky i scenáristicky průměrně, že nemůžu dát více než ty tři hvězdy. Na obranu ženské části publika, který film zbožňuje: to se dá říci o mnoha akčních filmech z osmdesátek a devadesátek navzdory faktu, že mají na ČSFD vysoké hodnocení a chlapi je milují ;) ()

Katcat

Kvalitní film člověk pozná podle toho, že i když ho vidí po 10., pořád v něm vzbuzuje ty samé pocity co na začátku. Tenhle film je klasika, Gere je tady vážně skvělej a Roberts tu zahrála svoji nejlepší roli! ()

Plechpetr

Čistá komediální romantika se skvělou Julií a Richardem, kteří se opravdu snad zamilovaly. Není divu že je to tak oblíbený film. Možná to 5* trošku přepálím, ale řekl bych že si to zaslouží. ()

chrispe

Jednou za čas se ráda podívám. Naivní pohádkový příběh z kterého (a to bych se vsadila) určitě vychází všechny ty odstíny šedi apod. :) ()

tranquill

"Zůstaň se mnou přes noc...ne kvůli penězům...protože chceš!" Perfektní romantická komedie. Role Richardovi i Julii rozhodně sedly, možná jsou jejich životní... Na film se dá dívat kdykoliv a přece se neokouká... :-) ()

Stíba

Pretty Woman mám s každým dalším shlédnutím čím dál tím radši. Úžasně svěží, uvolněná a milá romantická komedie, která zraje jako víno a jíž podobnou už dnes nikdo nenatočí. Pár Gere-Roberts je skvostný. ()

emdvojka

Príbehy lásky, ako je kultová Pretty woman sa vryjú do pamäti. Teraz už to nie je také aktuálne, ale stále táto rozprávka krásne vystihuje sny a túžby niektorých žien. Tak, ako pretty woman riešila tu svoju situáciu v 90 rokoch, tak aj v súčastnosti si veľa dám, ktoré sa výstižné označujú, ako zlatokopky riešia tú svoju. Tá romantická, láskyplná linka, ktorá dievčatá i ženy v zrelšom veku dostávala do kolien bola určite výborne štylizovaná, ale v konečnom dôsledku to nie je o ničom inom, ako o peknej kurve a boháčovi, ktorý nevie čo od dobroty....ale i tak to ubehne a má to svoje nevyslovené čaro. ()

Razzor_82

"Jsme si podobní, Vivian. Oba ojebáváme lidi za peníze." Nestárnoucí romantická pohádka a za ty roky už klasika ve sváteční čas. Pozvolna planoucí láska mezi holkou z ulice a bohatým byznysmenem. Šarmantní Richard Gere a energická Julia Roberts v dojemném snímku s vtipnými momenty. 8/10 ()

Kingjiri

V jádru lehce kýčovitá červená knihovna, který však kultovní status náleží právem. Jednak díky fajnový filmařině a předevšim herectví Richarda Geera a Julie Roberts, který se postarali o příkladnou chemii mezi hlavníma postavama. Stopáž mohla být o něco delší, ale i tak ty konverzační dvě hodinky utelky docela rychle. Čtvrtá hodně slabá hvězda z nostalgie a za povedenou romantickou atmosféru. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda