Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

haroska

Krásná nezkrotná a špatně vychovaná chudá žena,krásný naškrobený a dokonale vychovaný bohatý muž.Nu a je z toho láska jako trám i přes všechny klacky co jim život hází pod nohy.Klasika všech klasik v romantických komediích. ()

Denila

Pretty Woman, sen o lásce? Ano! Vysněný princ na bílém koni ji přeci jen vysvobodí, jen v jiném podání. Richard Gere a Julia Roberts spolu? Jen tato informace našeptává ''Bude to skvělý zážitek.'' Je to menší klasika, na kterou jsem se už od mala dokázala dívat stále dokola. A nyní? Zjišťuji, že tomu stále není jinak. Do pohody i nepohody, skvělý film. ()

ljukyljuk

Podľa mňa má každá generácia nejakú romantickú klasiku. A toto je práve tá klasika, na ktorej som vyrastal ja. Viem, je to neobjektívne, ale no a čo. Videl som tento film aspoň zo 10-15 krát a pozriem si ho aj nabudúce, aj keď ho už budem vnímať len tak pomimo, lebo ho vlastne už poznám takmer celý naspamäť. Nie je to síce dokonalý film (preto len 4*), ale je to niečo, čo sa mi nikdy nesprotiví. ()

10Domik10

Pretty Woman je proste pojem, bavilo ma to ako dieťa a baví ma to aj teraz. Toto dielo nikdy nestratí na svojej originalite, a preto sa nemôže radiť medzi priemerné filmy. ()

Chip89

Klasická romantická komedie. Pro někoho možná sračka, pro mě film, který uvidím určitě ještě mockrát. ()

boni

Pro mě vánoční klasika, sice je to nehorázná slaďárna, ale prostě to je lidsky mimořádně příjemný příběh. Limonáda pro dospělé, ale u tohohle filmu se vážně nezlobím. ()

bono22vox

Moderní Love Story či Pohádka o Popelce Vivian Ward. Udělala z obou hlavnich herců hollywoodské hvězdy. Fabule elegantně přecházející od komedie k melodramatu, která si hraje s klišé a nachází čas a chuť více se přiblížit lidské stránce látky a proměnit happy end ve skvostnou filmovou iluzi... ()

Anayka

Pomalu se stává jedním z mých guilty pleasures. Neb je to podivně zvrácené, ale čím jsem starší, tím víc mě to baví. Asi jsem se na starý kolena dala na pohádky pro dospělé. ()

ZnalecH

Tak mi po hodně, ale opravdu hodně dlouhé době tekly slzy po tváři z filmu. Skoro žádný film mě nedokázal takto ... Nejlepší film Julie Roberts. Poprvé v životě nemám slov. ()

mira.l

Pretty Woman jsem už neviděl hodně dlouho, možná že i víc jak 10 let. Tak jsem to napravil a pořídil si na DVD. A co k tomu dodat, když vše už tu bylo řečeno? Prostě nestárnoucí klasika v žánru romantických komedií a jedna z nejkrásnějších rolí Julie Roberts, která z ní udělala hvězdu. A víceméně totéž by se asi dalo říct i o R. Gereovi. ()

pirulka

Pre mňa je tento film rozprávka pre dospelých, ktorej zápletka možno nie je najoriginálnejšia na svete , no sú chvíle, keď máme chuť práve na takúto romantickú klasiku, plnú lásky a cukru, hoci tým nechcem povedať, že by tu bolo klišé nad klišé. Pretty woman je jeden z tých filmov, ktoré si môžem pozrieť aj po 30 krát a stále ma to bude baviť :) Je to príbeh , ktorý by chcela zažiť nejedna žena- stretnúť svojho princa na bielom koni, samozrejme krásneho, bohatého, ktorý zmení jej svet a prinúti ju chcieť žiť inak a znovu nájsť už zabudnuté sny a túžby. Za mňa 99 % . ()

Likan7

Klasická poádka v moderním střihu o tom, jak bohatý a krásný najde chudou a krásnou princeznu a udělá z ní dámu první velikosti, aby se na konci setkali vnejkýčovějším ale fungujícím finále. Julia Roberts tu je nadpozemsky krásná a Garry Marshall to moc dobře věděl, některé záběry na ní jsou fantastický. Ale abych nezapomněl, Richard Gere má neuvěřitelný charisma a je za největšího sympaťáka. Každý rok na Vánoce to je jeden z těch klasických filmů, který i po tolika letech funguje a fungovat bude. Musíte být naladěni na moderní pohádku, pak budete spokojeni. ()

RajAthen

Pohádka o princi na bílem koni, kterou zná asi každý z trochu odrostlejších pamětníků. Nezastírám, že nejsem úplně cílová skupina. Na druhou stranu se člověk jen může obdivovat tomu, jak je tento příběh lehko uchopen, s nadhledem zahrán a příjemně divákovi podán. Nejde vůbec o samozřejmost. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo v rámci nějakého dalšího zbytečného remaku - těžko by se novodobí tvůrci obešli bez vulgarit, prvoplánové hlouposti a nebo celkové šedi. V dnešní době se jen málo filmů stává kultovními, a není to jen tím, že jich je více. Užívejme proto plodů minulého století. ()

Armin82

Klasická romantická blbůstka, který má ale spoustu zábavných dialogů, které vydají za celej film. Julia Roberts a její naivní primitivní chování, rozesměje snad každýho. Nebudu je tady všechny jmenovat, všichni víme, co nás nejvíc rozesmálo. Richard Gere tak nějak drží krok, jeho roli mohl zahrát každej a zbytek je spíš jen takovej kompars. 80% za Julii, film stojí na ní. ()

Ceberus

Kultovní reprezentant romantických filmů a nutno uznat, že po právu. Obsahuje originální zápletku a humorem se nešetří, přestože komedie to není. Zajímavé je ono připodobnění, kdy se oba hlavní aktéři v podstatě živí potlačováním emocí ve své práci. Chcete-li srovnání s jiným zbohatlíkem z Padesáti odstínů šedi, tak si rozhodně radši pusťte tuhle Hezkou Ženu. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda