Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit. Zuckermanova pražská návštěva, plná bizarních setkání s podivuhodným uskupením různorodých lidí se brzy stane téměř dobrodružnou a nebezpečnou misí. Zuckerman si nakonec není jistý, kdo je přítel a kdo je provokatér a donašeč. Kdo jsou lidé z dekadentních orgií v domě syna slavného malíře? Kdo je vyplašený student, který ho upozorňuje, že musí okamžitě opustit Československo? Kdo je jeho průvodce normalizačním peklem, vyhozený divadelní režisér a nyní údržbář v kotelně muzea? A kdo je jeho Olga: skandalistka a rebelka nebo hráčka dvojité hry? V ohrožení se ocitá nejen Zuckermanova svoboda, ale možná i jeho život. (Bioscop)

Dogfish

Řekl bych, že to byly orgie marnosti a trapnosti. Byl fakt kumšt, dodívat se až do konce a ani nevím, jak jsem to dokázal. 1 * za Klaunovu zpověď v podání saxofonu. ()

Ozzy2

35 %??? Ignoranti.I když klika, že jsem to viděl na Netflixu v anglině.Z ukázek s dabingem se mi zvedl kufr.Proč to ti udioti nadabovali??? ()

tranquill

"Čím míň svobody, tím více souložení!" - "Fuckovat úplně vše a fuckovat každého!" A půl hodiny stačilo, fuckuju tento film. Sorry, Ireno! ()

Jonatána

Ne, ne a ještě jednou ne. Dvě hvězdičky proto, že jsem se na to nebyla schopna dodívat a mohlo se to třeba nějak zlepšit. Skončila jsem u scény, kdy Olga ukazuje frndu. Nehezcí lidé, kteří jsou mi úpůně volní, příběh mě nezaujal, vůbec mě nezajímalo, co bude dál, v hlavní roli Kanaďan (budiž, asi kvůli autenticitě, že je z Emeriky) a Ruska (tady mě žádný důvod nenapadá), příšerný dabing... Knihu jsem nečetla, ale udělám to. Jsem zvědavá, jestli bude stejně mizerná. Ale nevěřím, neb Philip Roth psal výborně. Nemyslím, že se někdy dodívám, ale nikdy neříkej nikdy. Třeba potom změním názor. ()

Tosca

Co režisérce proboha udělal věhlasný americký spisovatel Philip Roth, za nímž si pro práva na jeho knihu letěla osobně do USA, že se mu tak pomstila? On se toho ale naštěstí nedožil. Něco tak hysterického jsem už dlouho neviděl. Rothova novela nepatří k jeho nejsilnějším dílům, ale slibný námět pro film to je, kdyby se ovšem dostal do rukou někomu jinému, měl lepší scénář a dialogy, herce a větší rozpočet… Dokoukal jsem jen ze zvědavosti, smál se na místech, kde to jistě nebylo zamýšleno, a zíral nevěřícně na scény jiné… Nudu jsem si krátil chatováním s kamarády na whatsappu a prohlížením instagramu… 30 % ()

Amonasr

Za vlasy značně přitažená směska polopravd, zjevných absurdit a místy i vyložených nesmyslů. Pokud režisérka věrně převyprávěla knihu, pak Philip Roth napsal podbízivý paskvil pro americké čtenáře, aby se jim trefil do oblíbených ideologických klišé. I tak to chtělo od režisérky značnou otrlost, aby natočila něco, co se skutečnosti podobá jen hodně vzdáleně - ne příliš povedená propaganda podobná té normalizační, jen s opačným znaménkem. K tomu strojené a neživotné dialogy, jen ta sebestředná afektovanost účastníků večírků u Jiřího Muchy snad mohla do jisté míry odrážet realitu. I když i tak zřejmě značně přefouknutou, aby zvýšila atraktivnost filmu - marně... ()

borohub

Nakonec to takový průser jak jsem čekal nebyl. Ano nejedná se o film, který bych asi musel vidět znova, ale ani to nebyla taková nuda jak jsem se bál. Co bylo vyloženě příšerné byl dabing, bohužel v angličtině to v žádném blízkém kině nedávali tak smůla. Co film kromě dabingu sráží je samotný formát. Příšerně mě štvalo přeskakování z jedné doby do druhé, bylo to matoucí a nic moc to nepřidávalo, spíše to působilo jako posloupnost scén, které na sebe sice nějak navazovali, ale vazba nebyla tak silná. Lineární vyprávění příběhu by ve výsledku bylo daleko lepší. Můj oblíbenec Táborský tam byl minimálně a jeho role no nic moc. 50% ()

žlutaopoce odpad!

Jediné plus tohto filmu sú pekné dobové autá, Tým sú klady vyčerpané. Nepochopil som zmysel, účel, cieľ tohto bizarného panoptika so zavádzajúcim názvom, banálnym príbehom a neprirodzenými, nezrozumiteľnými dialógmi. Pí....na. Premrhaná téma i prachy. ()

stone

Kdo v té době žil, a kdo se pohyboval v tomto prostředí, se diví, jak amatérsky a lacině je ztvárněno. ()

mac000

Příběh dobrý, řada Pražáků pamětníků určitě vzpomene na staré časy pod komáry, ale pro současnou generaci málo pochopitelné a tudíž nezajímavé. Jedna hvězdička navíc na neokoukanou tvář a výkon Ksenine Rappaportové ()

Coliseum

Nemyslím, že by mi unikl záměr, Rotha respektuju, vyloženě mi však uniká forma zpracování a smysl postsynchronu. ()

ostravak30

Víc se asi od režisérky takových blamáží jako byl Bestiář či Fotograf čekat nedalo. Zpočátku erotické dusno mísící se až s pornografickými náznaky pomalu mizí a nezůstane už vůbec nic. A to ani to, co se od počátku čekalo. Drama. Kde je? Údajně jde Nathanu Zuckermanovi o život, ale nakonec je pouze odvezen StB, aby mu bylo sděleno, že účastníci večírků jsou zvrhlíci a úchylové, což je vlastně pravda. A k tomu všem ještě zhýčkaní dobou. Policisté o těchto setkáních ví, ale nezatýkají, pouze je řečeno, že jsou asi odposloucháni. Jinak se neděje nic. Nathan nechce spát s Olgou. Olga chce spát s Nathanem. Olga chce spát s kýmkoli. Nathan chce povídky. Olga mu je nechce dát. Já osobně si také myslím, že vyjma politických věžňů, kteří se dle režimu skutečně něčím provinili, tito lidé jsou a byli zvrhlíci a nadržená prasata a klidně mě označte za komunistu. Je strašně jednoduché pěkně se doma vychlastávat, vyšou..ávat a tvrdit, jak moc mi režim ubližuje. Film je stejně příšerný a naprosto zbytečný, jak zdánlivé téma, kterému se věnuje. Mimochodem, Bioscop uvádí zavádějící texct. Na výše zmíněné otázky totiž divákovi odpovězeno není. ()

MartinTerran

Evidentně nemohu pochopit minulý režim, když jsem ho nezažil a tím i celý film. Jasný hlavní linku chápu, ale ty lidi kolem? Kdo je kdo? Jen Venca Halvů ten je jasný. Po shlédnutí jsem paradoxně zmatený a mám víc otázek než na začátku. Hodnocení: 50/100. ()

jungewolf

No, nic moc : 3 * a 46 % . Jediný, kdo byl ve své roli uvěřitelný, byl P. Kříž. Ostatní herecké výkony - ploché, nudné, předvídatelné , prostě nuda ... . Jak to vystihl komentář mchnk : "dvanáct minut orgií a 100 minut prakticky ničeho ".... . ()

Prubner

Neinvenčně natočený film bez pořádného děje, plný nekonečných nudných dialogů a plný klišé, která tuzemští tvůrci používají pro zobrazení socialismu (fronta před potravinami, estébáci, disidenti, všeobecná ošuntělost). Je to všechno nepřirozené, toporné, strojené, bez života. Herecké výkony vesměs hrozné (hlavně Havelka a Hrušínský) a vrcholem všeho je příšerný český dabing, který je téměř k nepřežití. ()

r4.at odpad!

Knihu jsem nečetl, bohužel možná bohudík... Jako film děs a hrůza a jako vrchol všeho ten audio záznam v anglickém jazyce mi nešlo do uší... brrrr ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)