Tiché místo: Část II

• USA A Quiet Place Part II (více)

Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově zlikvidovali. Abbottovi přežili i díky tomu, že se kvůli nejstarší dceři naučili všichni komunikovat posunkovou řečí. Jenže ani to jim nakonec nepomohlo, otevřený střet s vetřelci nepřežil otec Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zůstala se třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně) úplně sama. Pragmatické ženě je jasné, že přežít dokážou jen s pomocí dalších přeživších. Právě tak začíná příběh druhé části Tichého místa. Abbottovi opouštějí svou farmu, díky systému přísných pravidel relativně bezpečné útočiště.  Vydávají se na extrémně nebezpečnou pouť, na jejímž konci snad čeká někdo, kdo jim pomůže. Během svého putování si však uvědomí, že stejně velké nebezpečí jako od nezvaných hostů z jiné planety, jim může hrozit od jejich vlastních lidí, k nimž se upínali jako k poslední naději na záchranu. Jak říká cynický drsňák (Cillian Murphy), ke kterému se přidají: „Lidi, co zůstali, si zachránit rozhodně nezaslouží.“ (CinemArt)

Phietros

Dějově vše pokračuje tam, kde skončila jednička. Rodina opouští útočiště farmy, nyní však bez otce a vydává se hledat přeživší. Tentokrát jsou tu vetřelci více vidět a dostávají více prostoru, atmosféra opět že by se dala krájet! Vracíme se i do scény z minula, když přistáli na zemi a vypukla panika. Hlavní zápletka je tentokrát o rozhodnutí hluchoněmé dcery, která se rozhodne na vlastní pěst odejít a díky tomu se rozpoutá nebezpečí pro všechny. Jednička o chlup lepší, ale důstojné pokračování! 70% ()

Playman

O dvě třídy lepší film než jednička. Čistokrevnej survival horror v post-apo světě. Takhle to má vypadat. :) Plus samozřejmě Cillian Murphy, kterej to celkově posouvá úplně jinam. :) ()

hroubek

Povedené pokračování. První Tiché místo mi hodně sedlo. Byla to strhující podívaná, která přinesla velmi jedinečný zážitek, zvláště po zvukové stránce. A totéž bych velmi rád napsal o dvojce, jenže jak se to říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Můj největší problém s druhou částí je ten, že mi chybí nějaký výraznější moment překvapení. Spoustu věcí se odehraje, tak jak si myslím, že se odehrát má. Což, ve výsledku není zas tak zásadní problém. Režisér, scénárista a herec John Krasinski jede trochu na jistotu a opakuje to, co mu vyšlo na poprvé (a v tomhle ohledu se mu nedivím). Krasinski má velmi sebevědomou režii, umí výborně pracovat s atmosférou, zvukem a hudbou, a samozřejmě s postavy. Postavy táhnou film nahoru, a kdyby nebyly dobře napsané a zahrané, tak by film byl mnohem horší. Emily Blunt je parádní a podává dobrý výkon. Nováček Cillian Murphy mě hodně bavil a jeho parádně prodal svou postavu. Líbil se mi výkony obou mladších herců (Noah Jupe a Millicent Simmonds), jelikož jsou dost talentovaný a umí. Samotný film má kupu parádních scén, od úvodu, přes past, vagon, molo až po samotný napínavý závěr. Je to napínavé, zábavné a i přestože mě to nepřekvapovalo, tak jsem se dobře bavil. Tiché místo: Část II je povedené pokračování, které mě hodně sedlo. ()

Timak

Tak přece jen jednička má větší náboj, jednoduše proto, že je to něco úplně jiného a nového. To dvojka už mít nikdy nemůže, přesto jsem se skvěle bavil a za mě je to hodně kvalitní a povedená dvojka. Určitě jsem to neviděl naposledy. ()

Brain-D

Kvalitou navazující ovšem nijak překvapivý či zapamatovatelný jako první díl. John Krasinski to herecky v prvním díle neuvěřitelně táhl nahoru a jeho role byla jedna z nejlepších chlapských rolí široko daleko dosahující kvalit největších akčních hrdinů s otcem rodiny dohromady vůbec. Tady prostě chybí a jde to cítit. Cillian Murphy se tu snaží, ale podle mě se tu až tak nehodí a nemá zde svůj prostor, kde by se předvedl. 60% ()

bizz_mjc

Dvojky to mají vždy těžší, obzvlášť v případě takovéhoto filmu, kdy už znáte svého nepřítele a celý princip nebezpečí. Ale nepřítel je natolik osobitý, že naháněčky "po špičkách" jsou furt dobré, neb nevytváří běžné situace, a Last of Us pátračky mě neomrzí. Jednička za mě lepší, neb obsahovala méně 'dramatických' momentů, ale furt fajn kousek do sbírky. ()

lykan9

Druhá část Tichého místa je vynikajícím pokračováním vynikající jedničky. To jak si tvůrci pohrávají se scénami bez zvuku je doslova brilantní a skvěle to stupňuje napětí. Toto je prostě přesně ten horor, u kterého sedíte zařezaní a čekáte, co se stane. Mimo to nové postavy v podání Murphyho a Hounsouna byly vynikající volbou a skvěle doplnili původní postavy. ()

VanTom

Potenciál zničeného "tichého" světa poněkud vyčpívá (začíná evokovat Živé mrtvé), nicméně příběhově navazuje přímé pokračování – „Část II“ – smysluplně, přestože s logikou urputně bojuje (už jenom předpoklad, že hluchoněmá dívka se v neznámém prostředí chová tišeji než slyšící lidé). Režie však zvládá většinu scén krásně nasnímat a nabít nervydrásajícím napětím, i když pracuje s předvídatelnými klišé (laciné lekačky si mohla odpustit) – zvukový design opět exceluje. 7/10 ()

WincKruspe

V tom podstatném úplná kopie 1. části a i tady to funguje skvěle, ale v tom nedůležitém je to umrtvující nuda. Bohužel je to vyloženě následující pokračování, děj to nikam neposouvá. ()

Mr.KarlAdler

Mně se na obou dílech asi nejvíc líbí to, že jde spíš než o horor o dobrodružný rodinný survival s přidanou hodnotou pár hodně dobře vystavěných hororových scén, se kterými Krasinski nijak na sílu neplýtvá. Stejně tak se chytře nesnaží zpětně za každou cenu prohlubovat svůj fikční svět, který stojí na příliš jednoduchých základech (což si vzhledem k dvojce očividně uvědomuje), a naopak se drží elegantně napsaných, skvěle obsazených a naprosto přirozeně zahraných hlavních postav. Na jejich příběh se rád zajdu podívat do kina i potřetí, už je proto, že mě zajímá, v jakém stylovém pojetí budou bojovat o naději lidstva příště. Dvojka Tichého místa je totiž stylově ve vztahu k jedničce tak trochu jako Vetřelci ve vztahu k Vetřelcovi - méně genia loci a budovaného napětí, zato více epičnosti a nápadité akce. Ten Michael Bay na producentském bidýlku se začíná projevovat. ()

vyfuk

Znova a stále dobře. Menší hezké intro jak to začalo zapojeno s novou postavou a hezkým příběhovým vylepšením na další odvíjení děje. Film se neobejde bez nějakých dialogů lehce mimo nebo iracionálních rozhodnutích, které k tomu asi už nějak patří. Stále to je však na nic. To, co člověka dostane je nečekaně dobře vypracovaná linka napětí, která se mnohdy děje simultánně, takže vaše napětí je zdvojnásobené. A je s podivem, že se s něčím, tak  geniálním skoro seznamuji poprvé. Dvojka pracuje s něčím jiným a je možná někdy trochu uspěchaná. Viz i konec, který si jasně říká o další díl. Není to možná moc, Antone Pavloviči? Snad ne! ()

Jaro.Krafcik

Ako to už býva zvykom, druhé pokračovania sú a aj budú slabšie. Dobre sme urobili že sme na toto nešli do kina. Film by asi nezachránilo ani veľké plátno v kinosále. Očakávania boli určite väčšie. Tie odklady možno aj spravili svoje, horor sme mali vidieť ešte minulý rok. Ale tak tá covid doba je strašná. Snáď už ďalšie hororové pecky nič nenaruší. 3* ()

Skeksis

Ok, tak to konečne ohodnotím. Tá mongoloidná hluchá piča ma serie už druhý diel. Neviem, prečo chodia bosí, keď by si mohli dať tenisky na behanie, ktoré by možno vydávali ešte menej zvuku ako ich bosé nohy. Cillian Murphy tam chodil vkuse v bagandžiach, a bolo to jedno (mimochodom, brada mu nepristane). A taký plyn, po ktorom by boli deti ticho, by som rozdávala v rámci štátneho blaha. Tento film vysvetľoval asi päť minút ten prvý, to bolo celkom cool, následné dementné správanie sa ľudí už nie. Mimochodom, ak sa človek chytí do "medvedej" pasce, tak 90% príde o nohu, a nechodí normálne ešte polovicu filmu. ()

zigíš

Krasinski za kamerou je fajn. I podruhé dokáže vizuálně překvapovat, tu tam dojmout (děsit moc ne) a hlavně bavit. Bohužel svět Quiet Place už tak fajn není. Především není moc co vyprávět; na začátku flashback (zbytečný) pak se postavy rozdělí aby některé šli z A do B a když se tam doplíží dojde jim (a nám) že stejně musí jít zpět do A (aby se zas vrátili do B). Ale to až ve třetím díle, který jak se zdá bude. ()

Lukyn007

Originalita je fuč, bohužel. O moc horší než jednička to ale není. Stále si však stojím za tím, že prvním filmem to mělo skončit. ()

akvatam

Dvojka nesklamala, prvotný pocit hneď po odsledovaní je, že je to možno aj trošičku lepšie ako jednotka, ale možno to bude aj tým, že som bol v kine po roku a pol a jednotku som videl len doma. Každopádne Krasinski ako režisér rastie, je cítiť, že sa s tým príbehom hrá a nefláka to (ani scenáristicky), takto nejak si predstavujem slušné pokračovanie. A veľmi oceňujem, že nevysvetluje doslova každú blbosť obkecávaním, ale necháva na divákovi, aby sám chápal, čo sa deje na plátne (to je dnes celkom vzácne a vážne ma to potešilo). Ďalší obrovský plus je Millicent Simmonds , všimol som si ju už v jednotke, ale tu je vážne skvelá, skoro by som povedal, že je najvýraznejšia, aj keď hlavná postava je rozdelená medzi celú rodinu. Ok, mínusy, trošku mohol Krasinski ubrať na prvoplánových lakačkách, v jednej fáze filmu ich bolo veľa a boli zbytočné, toto mal byt atmosferický horor. Ďalej škoda dvoch zbytočných filmových klišé scénok, ktoré v celku na dané podmienky realistký scenár zrážali, obe sa dali spraviť inak bez dopadu na dej, ale čo už. No a záver, ak som sa pri jednotke na konci pri poslednej sekunde filmu skoro rozrehotal, tak dvojka nemá taký extrém, ale tiež by to chcel trošku vylepšiť  Každopádne za mňa celkom poctivých 7,5, možno 8/10 a 4 hviezdy. Good job ()

JohnSmith

No tak dvojka Tichého místa mě nezaujala. Jednička se mi celkem líbila, ale dvojka je neskutečně utahaná, nudná a vlastně zbytečná. Teď tu koukám, že za dva roky má být trojka, to jako fakt??? ()

Herzeleid

Ale jako jo, pořád to je zajímavé a napínavé, ale nápad už pokulhává a víceméně jen kopíruje jedničku. Moment překvapení zde jiz není.. ()

Hollohlaway

Můžu směle říct, že to má stále neduhy prvního dílu. Tedy nelogické chování postav, které i po několika letech se stále nedívají kam šlapou, stále nenašli praktické způsoby jak utlumit zvuky a izolovat se, stále netušíte co jedí, jak žijí a stále vám není nic vysvětleno. Akční dramatická složka prchání a skrývání před bububu a fujkyfuj alien hnusem s mimořádnými slechy sice pořád upoutá, ale donekonečna se z toho vařit nedá. Herecky nezaujal nikdo, dialogy jsou hodně slabé, scénář vůbec staví jen na atmosféře a nic navíc nepřidává. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)