Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

Chrustyn

Ženské Superbad se vším všudy. Vulgární, občas divoké, jindy klidné, ale ve výsledku chytré, milé a dojemné. Olivia Wilde je nejen krásná, ale i překvapivě dost talentovaná a i její režie je jedním s plusových bodů, téhle neotřelé komedie. ()

Marze

Film o dvou teenagerkách, z nichž jedna je prapodivná. Promiňte mi, ale mě tahle pohádka nudila. Příběh je oslava ženské uiinteligence, ambicí a loajality. ()

rikitiki

Ten český název vymýšlelo fakt hovado, které chtělo nalákat diváky na zcela jiný film. Holkám nejde o "to", jde jim o "to" konečně zažít spontánní středoškolskou zábavu. A vzhledem k nezapíranému vzoru v osmdesátkových komediích ze střední dojde i na vážnější potíže podané jednoduchou psychologizací. Tedy: trable s láskou, nejistota z budoucnosti, opouštění starých přátel, odkrytí skutečných charakterů za středoškolskými maskami a nálepkami (zdravím tímto Snídaňový klub!). ____ Velmi milé je, že až na výjimky vypadají herci jako normální lidi, prostě běžní středoškoláci, žádné modelky a modelové. Přesto jsou vesměs sympatičtí a právě proto jsou i uvěřitelní, byť příběh je samozřejmě pojednán se zkreslující nadsázkou. Přesná byla animovaná vsuvka drogového tripu. ____ Jen na okraj: Myslím, že nikdo, kdo nemá místo rukou protézy nebo úplně znecitlivělé prsty, by si nespletl první a druhou dírku. SHRNUTÍ: Poslední mejdan vždycky znamená životní zlom. ()

BMW12

Tenhle film nemá hlavu ani patu, příběh naprosto o ničem. Šokovalo mě propagování menšin, to bylo hodně okaté a vůbec se mi to nelíbilo. Upřímně, dle mého názoru se takovýto film nemůže líbit snad žádnému divákovi. ()

TheEvilTwin

Booksmart je ten typ filmu, u kterého jsem se bál, že bude neskutečně nudný, trapný a bez špetky vtipu. Naopak se to fakt povedlo a u půlky filmu jsem se smál jak malé děcko. Byl to takový ten fakt ulítlý, hloupý a absurdní humor, který já prostě miluju a většina scének se povedla a šíleně pobavila. Hodně povedené jsou i netradiční sestava studentů, kteří jsou vtipní sami o sobě, a skvěle doplňovali základní příběh, který nebyl úplně dementní, ale naopak měl hlavu a patu. Hodně povedená a hlavně zábavná komedie. Dlouho jsem se takhle nezasmál. ()

hansel97

Olivia Wilde umí, protože přesně takhle se točí "cool komedie" o současné generaci, bez toho aniž by to vypadalo jakou zoufalá snaha. Promyšlené postavy, které rozhodně nejsou dvourozměrné a výborně vypovídají o dívčím dospívání na střední škole. 70% ()

Othello

Jakkoli mám strašnou radost, že Olivia Wilde resuscitovala tu pravou 1998-2009 teen komedii (a nikoli tolik častý dospělý pohled na měnící se dospívající, vydávající se za film pro teenagery), nedokážu film hodnotit jinak než komparačně k Mottolovým Superbad. I zde se tichý Asterix s vulgárním a expresivním Obelixem vydávají na poslední párty jejich střední školy, která pro ně možná znamená poslední šanci něco spolu zažít vzhledem k tomu, že nad oběma se vznáší Damoklův meč vstupu do dospělosti. A i zde si musejí svoji přítomnost tam tak trochu zasloužit, nicméně odměna visící ve vzduchu je opět ultimativní zás-...ah do jejich prozatím netknutého milostného života. Ačkoli velikosti svého předobrazu nedosáhnou (což dle mě dnes ani nelze dokázat), za probuzení tohoto hybernovaného žánru jim patří obrovský dík, nemluvě o tom, že na většině míst to funguje tak jak má. Je to vtipný, postavám fandíte i přesto, že vás vlastně serou a když dojde na první náznaky, jemné doteky, schovávání pod hladinou bazénu a karaoke, těch sedmnáct vám zase bude (pokud nejste již úplně obalený tukem dospělosti). Timing většinou není sice dokonalý, scénář si jde občas za svým jen aby byl oblouk a snaha najít v obsazených vedlejších postavách mojí Emmu Stone vzala zavděk alespoň vzdálenou soulmate Gigi, nicméně jsem rád, že holky dostaly konečně svojí dobrou teenagerovskou komedii - žánr, který s nimi po celou dobu svého vrcholu vůbec nepočítal a místo toho jim byla pak na bedra naházena tíživá a fatalistická odpovědnost Young Adults filmů, zatímco chlapci mohli z teen žánrů rovnou přesednout na superhrdinský vlak směr do vesmíru a ještě dál, který mohou následovat až do smrti. ()

eraserhead666

Výborně obsazená, chytře vtipná komedie s až lehce parodickými prvky. Barbie sekvence, přepadení rozvážeče pizzy a každý záběr s Gigi (z Billie Lourd roste neobyejně zajímavá herečka) fakt zábavné. ()

ARI50

Nejlepší asi Barbie scéna jinak jednohubka slabá, ženské se snažily ale vtipem moc nezapůsobily. Příběh už známy v jiných momentech slabší podívaná. ()

ancientone

Olivia Wilde a jej hrdinky sú dôkazom, že stále sa dá vytvoriť relatívne originálny a otvorený coming of age film bez zbytočného pátosu a sklonov k otravnej sentimentalite, s naozajstným drivom aj porozumením. Svetlejší a menej "dojazdový" spoločník tohtoročnej Euphorie. ()

ScarPoul

Veľmi v pohode. Tiež sa to drží určitých hraníc žánru ale má to akýsi aktuálny feeling. Je to úprimné. Má to kopec obzvláštňovacích momentov a celkovo sú hlavné predstaviteľky natoľko sympatické, že som im celý čas držal palce aj keď dakedy zachádzali do veľmi podivných situácií. Superbad zo ženského pohľadu. A je to kupodivu vtipné. Scéna s riaditeľom v aute bola top. Aj napriek rovnako hrajúcemu Sudeikisovi. Je to príjemný film, ku ktorému sa oplatí ešte vrátiť. Je to hlas novej generácie. Ktorá žije, dýcha a sníva. ()

Lacike

Rovnaká hovadina ako Superbad. Len namiesto 3 chlapcov robia totálne blbosti 2 dievčatá - šprtky, ktoré sa chcú konečne na nejakej party odviazať. Ústredná dvojka šprtiek sa mi nepáčila ani fyzicky ani povahou. Vtipy sú založené na nonstop fuckovaní. Niekto sa evidentne nadrel. Celkovo to je proste nuda, ktorá sa na American Pie absolútne nechytá. 4/10. ()

BoPo

Skôr príjemné, než vtipné. No vtipných momentov sa tu našťastie nájde dostatok (porno cez mobil, "Toy Story",...). Nečakajte Prci, prci, prcičky nabušené do štýlu Pařby ve Vegas. Dostanete komédiu o dvoch trapkách, ktoré za pomoci pre nich trapných situácií spoznávajú svojich spolužiakov. Dojem a zábavu narúšajú občasné výchovné momenty, kde sa Vám šprtky snažia "skryto" odovzdať niečo do života. Ústredná dvojka funguje bez zádrheľov. Vlastne celkovo casting vyšiel bez zásadných minel. Napriek tomu, že tvorcovia nechceli vytvoril len komédiu, tak atmosféra a dialógy fungujú od začiatku do konca. Fajn záležitosť, ktorá pri správne nastavených očakávaniach nesklame. ()

JohnCZ

Když pomineme debilní český název, čekal jsem vtipnou a ne úplně blbou komedii - kór když to tolik lidí srovnává se Superbad, který byl pro mě svého času teenage kultovkou. Booksmart jede ale jako komedie úplně brutálně na sílu a opravdu funguje jen v momentech, kdy děj zvážní (bazénová scéna, hádka, sexuální scéna) a kde naplno vynikne kvalitní kameramanská práce (obzvlášť využití různých close-upů). Škoda toho slabého scénáře, protože holky maj lahůdkovou buddy chemii a to zejména v momentech, kdy před kamerou ztřeštěné neječí a neposkakují. ()

Chermy

Komu se tak krásně lidský, milý a zábavný film nelíbí, musí být vnitřně strašně prázdný! Nepamatuju si kdy naposledy jsem viděl tak lehce a trefně natočený film o dospívání! ()

vurhor

Lehce feministická (ale zaplať pánbů ne votravně) high school - teen komedie, která do sebe žďobe prvky z filmů jako Superbad a Prci, prci, prcičky. Fóry s hlavními dvěma hrdinkami, které však byly zábavností převálcovány spíše skvělými vedlejšími postavami, jsou často takové "hit or miss". Někdy se to povede, jindy zas člověk cringem svraští obočí. A i když obě hlavní představitelky byly docela fajn, rozhodně bych neřekl, že by byly silnou částí filmu. Ta spíše vězí právě v oněch vedlejších postavách, zejména jejich spolužácích, které bylo radost sledovat, protože většinu dobrého humoru mi poskytli právě oni. Milý přiblblík z bohaté rodiny, který pořádá super párty na jachtě, na které nikdo není, pak super pozérský milovník divadla, s jehož neskutečně velkým egem se pracuje tak vtipně, že jsem musel párkrát vyprsknout, atd. Kdyby se film víc řídil po vzoru Prciček a sledoval by ony vtipně trapné osudy jednotlivých členů maturující třídy, bavil bych se mnohem víc. Přeci jenom je to i částečně film o pařbě, přičemž prostřihy mezi nimi patřily mezi to nejlepší. Celkově to docela funguje, ale toho nevyužitého potenciálu je fakt škoda. Takhle spadá Booksmart do takových těch vcelku dobrých teen komedií, o kterých řeknete něco ve stylu: ,,Jo, bylo to dobrý.", ale pak na to rychle zapomenete. Ovšem na první celovečerní debut Olivie Wild to je asi slušný. Lepší 3* ()

tomeš

Dvě věci k tomu chci poznamenat. Opravdu jsem se smál. A Beanie Feldstein hraje geniálně. (A z toho českýho názvu je mi stydno.) ()

Vxxx

Skvělá komedie. Vůbec jsem to nečekala, ale moc jsem se nasmála. Humor parádní, lehce šílený, story samozřejmě neuvěřitelná s nereálnými postavami, ale prostě to fungovalo. 5* ()

ArsenalEagle

Já jsem to chtěl původně celkem zhejtit, protože inspirace super Superbadem je víc než zjevná, a já ty holčičí předělávky fakt nemusím. Ale pak jsem si film pustil, a vono to nakonec nebylo vůbec špatný, naopak. Teda né, že bych se furt smál, ale některý scény a hlášky byly až překvapivě vtipný, svěží a vůbec docela i originální. Škoda, že Wildová se před kamerou ani nemihnula, na ní je radost pohledět, ale myslím, že režijní debut se jí podařil náramně, hlavně bych jí do podobného stylu vůbec netypoval. Sudeikis je s plnovousem k nepoznání a je škoda, že nedostal víc prostoru. Takže nakonec hodnotím dost pozitivně, kreativita a občas i opravdu vtipné momenty jsou v dnešní generické ultra přecitlivělé a hatefree době, kdy vznikají scénáře jak přes kopírák, opravdovou vzácností. A Booksmart je mi ještě sympatičtější, protože si dokáže i ve sluníčkovém 2019+ udělat prdel z dnes tak taboo témat (i když si to asi dokáže obhájit jako psychologický rozbor mladé lesby, důležité ale je, že vtipně). PS: kdyby měl Jonah Hill vagínu, vypadal by přesně jako Feldsteinová, ta podobnost je až děsivá (OK, právě jsem se dozvěděl, že jsou sourozenci, to mnohé vysvětluje). PSS: mám po tomhle děsnou chuť pustit si McLovina. ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana