Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

Ulrich

Tak nevím - buďto guilty pleasure, nebo do dneška dost nedoceněný film. Každopádně, měl jsem ho rád jako malý kluk a s gustem si ho dávám i teď, jako o něco větší kluk. Navíc dneska si dokážu plně vychutnat veškerá ta camea a vtípky jako třeba, když po výbuchu dodýchávající starý černošký policista ve stromě pronese "Dva dny do důchodu" a Michael Kamen zacituje svoji vlastní Lethal Weapon. Vlastně celý filmový svět funguje opravdu jedna báseň. Trochu se to zadrhne při příchodu do skutečného světa, ale i tak Arnold dost ruluje a to jak si dokáže dělat sám ze sebe a svých trademarků legraci se moc často nevidí ani dneska. Zkrátka, filmek jehož oblíbenost těžce závisí na oblíbenosti jiných 80 a 90. akčňáren. Zejména s těmi s pánem Schwarzeneggerem v hlavní roli. ()

joker2

Guvernér Schwarzenegger v jedné ze svých nejlepších rolí, kde si dělá srandu sám ze sebe, ze Sly Staloneho i béčkových akčňáků a kde je vtipně zkopírována i smrtka z Bergmanovy Sedmé pečeti. Vtipný film plný kousavé ironie o tom, že život za plátnem a život před plátnem dvoje jsou a filmy jsou plné filmových klišé. Arnoldova dcera je navíc fakt kusanec a umí kopat, kousat, škrábat i zbraní se ohánět. Záporák je dostatečně záporný, aby se vám hnusil a zároveň, abyste mu fandili. Možná relikvie své doby, ale já se pokaždé skvěle bavím. Pokud se vám líbili Pravdivé lži nebo Komando, podívejte se i na toto. Příště možná příjdou Stallonovi trháky Stůj nebo maminka vystřelí , Tango a Cash nebo Demolition Man. Komediální pokusy akčních hrdinů jsou vtipnější, pokud se jedná o akční komedie a nikoli o komedie čisté jako je Arnoldův Junior či Dvojčata či Slyův Oskar. ()

JohnFarst

Dávno som tento filmík nevidel ale teraz som si ho zreprízoval a môžem s čistým srdcom povedať, že som sa kráľovsky pobavil. Parodovanie Schwarzeneggera Schwarzeneggerom, to sa len tak nevidí. Scénar je totálne premakaný a tak detsky čarovný, že som chcel byť v koži malého Dannyho a preháňať sa filmovým Hollywoodom sám. Miniroličky Sharon Stone, Chevyho Chasea, Van Dammeho alebo Roberta Patricka sú prinajmenšom brutálne. ROFL. Scéna na policajnej stanici je taktiež jedna z nezabudnuteľných. Arnie je veľký sympaťák a tento film to naplno využíva. Nie je tam moc krvi zato ponaučení habadej. Lenže nič nie je silené a taktiež to predsa natočil John McTiernan - nekorunovaný kráľ akčných filmov čiže akčných scén si užijete do sýtosti. Je to sranda a akcia v tej najlepšej kombinácii akú si viem predstaviť. ()

Pidzey

Filmová půlka skvělá, vtipná a praštěná, ta ve skutečném světě už slabší, ale celkově solidní parodie. ()

godycz

mate filmy se schwarzeneggerem ? jojo. zahranicni jsou vzadu :) filmovy fanda najde radu vtipu. ostatni se budou nudit. ()

Kochanski

Nechápu, proč vám to připadá tak děsný! Pusťtě si někdy Juniora nebo Dvojčata nebo cokoli po Terminátorovi II.! Tohle je Arnoldův nadprůměr!!! ()

Wendigo

Věděli jste, že přesmyčka originálního názvu je "Erotic Anal Shot"? Hned má za to u mě hvězdičku navíc:-) ()

Deratizer

Mě se tato akční rodinná pohádka hodně líbí. Film je pěkně natočenej, nejsou tam žádný nudný pasáže a je to výborná zábava. Je to hodně o vztahu filmovýho akčního hrdiny a jeho dětskýho fanouška. Každej mladej kluk má svůj idol kterýmu věří a kterej takovej kluk by si nepřál něco takovýho zažít? Je to pěkná a věrně natočená akční fantasy pohádka pro právě takový fanoušky Arnolda a ne jen pro ně............Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován. ()

helloween93

Ujetá akční komedie, která paroduje všechny Arnoldovy filmy, filmová klišé a filmové postavy. Je tu mnoho známých tváří v cameo rolích, zejména při závěrečné premiéře filmu. Některé hlášky byly opravdu skvělé, například F. Murray Abraham a Mozart.:D Charismatičtí záporáci v čele s Benedictem a jeho wayfarery jen potvrzují fakt, že je to zábavná komedie. A navíc dostanete Big Gun od AC/DC. Skoro 4 hvězdy. ()

MickeyStuma

Arnie už dokázal, že umí zahrát i komediální role. Ale co parodie? Troufl by si i na ně? Tvůrci se však rozhodli jít ještě dál. Vyrobili snímek, kde si Arnie dělá legraci nejen sám ze sebe, ale celkově i z celého filmového průmyslu. S humorem a nadsázkou nám ukazuje ony rozdíly mezi filmem a realitou. Na používaní filmového klišé, bez kterých by to prostě nešlo. Film tak uvádí diváky do obrazu, že vše filmové není skutečné a naopak. Natočit takový film považuji za dobrý nápad. Není snad nikoho, kdo by nechtěl být jako jeho oblíbený hrdina. Snímek je zábavný, má švih a patřičné tempo, aby nenudil. Ryze popkornová zábava, která svým vyzněním plného nadsázky nemusí nudit. ()

Rathalos

Tak tento film s Arnoldom ma nikdy neoslovil,vzdy mi to pripadalo ako hlupost,kravina,na jeho pomery to nie je nic moc...:-) ()

GOREGASM

Perfektní nadsázka a Arnie v jedné z nejvtipnějších rolí, které se akčnímu herci dostalo. Shane Black je ve scénáři plném sřílení si ze žánrových klišé sakra cítit a John McTiernan s velkým nadhledem pomrkává na své nejlepší kusy. Jediná drobná vada na kráse, bohužel dost výrazná, je malý otravný smrkáč, který je jedním velkým castingovým omylem. Všechno ostatní je čirá zábava, při které které vám znalost dobového nejen akčního universa vykouzlí mnohokrát rohlík ve tváři. 85% ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner