Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

kolik27

Klasický akční film s "Árnym" konce 20. století. Drsnej, nekompromisní, sebevědomej přístup na každého zločince a nejen to. ()

george82

Tak tenhle film je pro mě nezapomenutelný. Prolnutí světa filmu s reálným je tu nenucený a fajn. Tohle jsem si v mládí užíval a i teď se na ten film rád kouknu. ()

64B

Arnold si zahrál ve filmu sám sebe a může být spokojený. Nejsem zase tak rozhýčkaný, jelikož to beru jako průměr a za mě - líbilo se. Dobrý film na nedělní odpoledne. ()

kotasbk

Mám sice jiný názor jak vy, ale nestydím se za to. Film se mi celkem líbil, to prostředí, ta barva filmu a styl té doby, mám rostě rád. ()

brzozin

Tohle je snad jediný Arnieho film, mimo akčňáky, který se mi v celku líbil. Rozhodně lepší než Rolničky, Junior a podobné srágoroviny, ve kterých se Arnie snaží vypdat vtipně, nebo naopak citlivě. Ani jedno mu totiž nejde. ()

Uberlord

Je to příjemná komediální blbůstka, u které je nutno nechat všechny smysly v poloze off. V té části, která se odehrává ve světě Jacka Slatera, se slušně nasměje, užijeme si všemožnou akci... Nekončící zásobníky, lidé létající několik metrů vzduchem, auta vybuchují již při letu před nárazem... No zkrátka parodie jako vyšitá. Příběh Jacka Slatera je slátanina jako kráva, zato samotný Poslední akční hrdina, je celkem fajn, i přes to, jak moc je přitažený za vlasy. Skvělá kamera a super nestříhané záběry, které se do filmu perfektně hodí. Druhá polovina je sice slabší a hlavně proto, protože se tu drnká spíše na vážnou notu. Ale nakonec všechno dobře dopadne a ačkoliv si myslím, že ta stopáž je zbytečně natažená, nemám problém dát alespoň 3/5 :o) ()

Renie42

Před dvaceti lety jsem tenhle film zbožňovala, dostala jsem i plakát z kina. Kdo by nechtěl prožít to, co Danny. Arnold ve své nejlavnější době, který si dokáže udělat srandu sám ze sebe. ()

joelly01

Tak nam Arnie sjel sedme pneumatiky! K tomuto vyroci nas televize denodenne krmi ruznymi jeho filmy a ja... no me to vlastne ani tak nevadi, neb jsem na Arniem vyrustala (muj prvni film co jsem videla na videu bylo Komando). A jelikoz Klenot je taktez odkojen pokleslymi akcnaky tak porad chce na Arnieho filmy koukat. Zatimco nektere kvituji s povdekem (Komando, Predator, Termos, Red Heat), jine me docela otravuji a takovy Posledni akcni hrdina je jednim z nich. Tohle je takovy slabsi Arnie a kdyz k tomu pridate toho nesympatickeho a urvaneho "know-it-all" spratka s bodylanguage Terezy Pergnerove tak myslim ze to neni zadne velke lakadlo. Vcera jsem tenhle film snad poprve v zivote videla cely. Nestalo to za to. A tak otravne desne dlouho to trva! ()

horor2

Parodie na všechno a na všechny. Zajímavý nápad, který ve své době vzniku nebyl moc pozitivně přijat. Každopádně náš původní VHS dabing ještě dosolí a podtrhne super akční komedošku. Narážky na oko - super :-D :-D ()

Cortesz

Ne příliš povedená parodie na akční filmy, ale pár vtipných zápichů by se našlo a i akce byla povedená a někdy i dost drsná a Arnold si to asi užil. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 36%, Audience Score - 47% | FDb.cz - 65.1% | Originální devadesátkový akčňák, pro které máme slabinu, navíc originální ve svém konceptu! Protože Arnie si skvěle zparodoval sám sebe, k tomu charismatický záporák Charles Dance a camea či malé role hvězd (viz. Anthony Quinn, Jean-Claude či F. Murray Abraham) se také povedla. Nakonec jsme si zvykli i na toho kluka a máme příjemný pocit, že další naše akční klasa je na světě :) 70% ()

JosefTomas

Berte toto hodnocení s rezervou. Ano, je to blbost a ano, i přes originální nápad je film dost jednoduchý. Naštěstí ale Shane opět dokázal vytěžit humor z čehokoliv, z čeho šlo a proto milovníky filmů se na odkazy jiný filmů určitě zasmějete. Jinak si film rozhodně neužijete. ()

Blazkowicz

Jeden ze zapadlejších Arnoldových snímků. Poprvé jsem si ho pouštěl jenom kvůli vynikajícímu soundtracku od AIC ("What the Hell Have I" a "A Little Bitter"). První polovina filmu je parodií na Arnoldovi akční snímky a je opravdu dobrá. Druhá polovina už se snaží být skutečným akčním filmem. Moc jí to ale nejde, takže se při ní člověk nudí. Délka je totálně přepálená a potřebovala by zkrátit. Nejlíp vynechat druhou část a prodloužit tu první. I tak to ale stojí za pozornost. 4-* ()

Ivoman

Pravděpodobnost opovrhnutí tohodle filmu je jeho brzké natočení. Arnold přecenil svůj vlastní kult a měl s tímhle filmem počkat tak deset až patnáct let. Také hlavní dětský hrdina nebyl zvolen dobře, ale vše ostatní je takřka bravurní. Tolik akčních postav, odkazů apod. nikdy nikde nebylo. Prostě na tento film nebyla ta správná doba v té době. ()

helrohir

No neviem, mne sa tá základná premisa filmu o cestovaní medzi filmom a realitou zdala až príliš hlúpa, ale tak musím uznať, že to prinieslo aj zopár vtipných situácií. Taktiež je tu niekoľko zábavných odkazov na akčné klasiky a neočakávané cameo roličky. Avšak celkovo ma tieto Arnoldove komédie nikdy nebrali (okrem Pravdivých lží), a preto bol tento film pre mňa skôr priemerných zážitkom. 50%. ()

moore

Asi jsem divnej, ale mě se to líbilo. Arnolda mám raději v komediálních rolích, ve kterých většinou ale působí méně směšně než v některých jeho vážných nesmrtelných (doslova) rolích. Jen to nechce chápat film jako typickou parodii, ale jako trochu sarkastický, trochu akční, napůl pohádkově dětský hollywoodský film pro jedno nedělní odpoledne v televizi. ()

bass

Nechapu co se všem na tomhle filmu nelíbí. Já jsem se u toho moc pobavil a chtel jsem mít ten zázračnej lístek. Pravda v tý době mi bylo 13 nebo 14. ()

Plague.

Po dlouhé době jsem si film zopakoval a musel přidat i tu poslední hvězdu. Nádherná sebeparodie, které nechybí inteligentní narážky na klišé filmového průmyslu. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner