Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

Žralok

Režisér filmů Smrtonosná past 1 a 3. Nebo například Predátor, nám přináší dnes již bohužel téměř zapomenutou akční komedii v hlavní roli se skvěle hláškujícím Arnoldem Schwarzeneggerem v nejlepší formě. Námět filmu je poměrně neokoukaný. V dnešní době 3D celkem aktuální (Divák v kině přímo vtáhnut do čtvrtého filmového pokračování jeho oblíbené série). A plný odkazů především na filmy s Arnoldem. Asi nejvíce jich je na legendární snímek Terminátor 2: Den zúčtování. Vřele doporučuji. Jedná se především o parodii na akční filmy osmdesátých a devadesátých let. ()

kaylin

Už kdysi se mi tenhle film neskutečně líbil a po letech, kdy jsem se na něj konečně zase dostal, musím uznat, že se na tom, že se mi líbí, nic nezměnilo. Pořád je to parádní film, který má výtečný humor, jež je spojený hlavně s tím, že si ze sebe Arnold dělá srandu. A funguje to. Stejně jako fungují akční scény. ()

topi

Arnold v parodii sám na sebe je vtipný a režie Johna Mc Tiernana je na vysoké úrovni. Škoda, že film nemá vyšší rating, to by mu dodalo mnohem větší koule. I tak ale pohodová podívaná a Arnold je borec jako vždy. Ve filmu se mihne i spousta dalších filmových hvězd a narážek na filmy, ve kterých hrály. ()

stration

Nepovedený film. Johna McTiernana mám rád, ale toto mu ujelo a chvílemi se mi zdá, jak kdyby nad tím ztrácel kontrolu. ()

Derek

mctiernana ako režiséra mám dosť rád, ale toto sa mu akosi vymklo z pod kontroly. výsledok je nemastný a neslaný hybrid medzi komédiou a akčným filmom:-( ()

CageDepp

Arnold to zahrál dobře a měl občas dobrý hlášky. Škoda, že nebylo nějaký pokračování hnedka bych si to pustil. ()

Colonist

Snad jediná komedie, která se Arnoldovi opravdu povedla. Nápad je zajímavý a provedené je to celkem dobře (co na tom, že to občas logicky skřípe, je to jen nenáročná komedie). Arnold slušně hláškuje a mnohdy paroduje sám sebe. Herecké obsazení je vůbec slušné, hlavně cameo role. A nějaká ta akce se zde také najde. Rád se na to vždy podívám. ()

Eldrick

Ale notáák, vždyť je to taková trochu komiksová sranda. Všimli jste si taky těch vtipných narážek mezi Slyem a Arniem - viz. Arnie se prochází po videopůjčovně a vidí karton. plakát T2 a na něm není on sám, ale právě Sly. Opak je třeba v Demolition Manovi - Sly jede se Sandrou v autě, ta říká, že potřebuje do Schwarzeneggerovy knihovny. "Cože?! - "Jo, byl to náš president - museli kvůli němu změnit ústavu. Věděl si, že byl původně Rakušan?" ()

Tygrys

Jediný povedený Arnoldův film co se komedií týče. Jeho hlášky jsou tady na úrovni. Délka filmu vzhledem k žánru je překvapivě únosná. Od začátku až do konce akční komedie jak má být. ()

Genryuusai

Tohle se mi opravdu líbilo, rozhodně to není podprůměrný Arnoldův film. Parodování akčních filmů se tu mísilo s originální akční komedií a nutno dodat, že fakt vtipně. Navíc množství camea rolí taky potěší. A pozor, ti psi jsou perfektně vycvičení. ()

kinderman

Ve své době finanční propadák, čas ovšem zapracoval ve prospěch tohoto filmu, jehož scénář možná není tak sofistikovaný jako tématicky spřízněná Allenova Purpurová růže z Káhiry, ale stále zůstává zábavnou a sebevědomou hrou s klišé akčních filmů, plnou skvělých fórů a odkazů (scenáristických, vizuálních i hudebních) a zároveň (spolu s Komandem) nejlepší komedií, jakou A.Schwarzenegger kdy natočil. Klobouk dolů před sebeironií v okamžiku, kdy hraje sám sebe před premiérou "svého" nového filmu. ()

tufr

Pro mě stylová akční jízda mojeho mládí !!!! Hláška ,,Arnold Budweiser'' má pro mě kultovní status !!! A těch narážek na Amadea :) ()

Joe321

Odkazy na spoustu filmů Posledního akčního hrdinu dělají zábavnějším, ale i bez nich by to byla příjemná podívaná. Skvělej záporák se skleněným okem, cameo role, Stallon's Terminator, starej afromeričan na palmě, který má dva dny do důchodu (Lethal Weapon), zabiják ve skříni se stejným oblečením, otření papírem od dehtu a pak na druhé straně fórky ve skutečném světě jako proč auto nebouchne po zásahu, rozbití okénka rukou a tak dále. Spousta povedených gagů a hlášek dělají tento film velmi zábavným. - "Something is rotten in the state of Denmark, and Hamlet is taking out the trash." ; - "I think the taxis are bulletproof." ; - "Where are the ordinary, everyday women? They don't exist because this is a movie!" -"No, this is California." nebo - "Why am I wasting time with a dime-store putz like you when I could be doing something much more dangerous, like re-arranging my sock drawers?" ()

lekr

V Arnoldově filmografii tenhle snímek rozhodně patří k těm horším i když třeba blbiny jako Junior či Rolničky, kam se podíváš jsou rozhodně horší. Samozřejmě že pár dobrých vtípků se tady najde a i ten námět není celkem špatný a celý film je taková dost odlehčená kravinka. Kdyby to ale bylo bez Arnolda a kdyby to Arnolda neparodovalo ( o to horší že se Arnold úmyslně paroduje sám ) bylo by to stoprocentně lepší. Navíc zparodovat svůj nejlepší film prakticky hned po jeho premiéře taky asi nebyl nejlepší nápad. Co je ale na filmu nejlepší je ta skvělá titulní píseň od AC/DC Big Gun. Tak tomu říkám teprve řežba!! ()

peto12

Další z rady Arnieho výborných filmov. Danny Madigan - filmový fanúšik, ktorý sa dostane až k Jackovi Slaterovi. Výbuch s domom nemal chybu: "NIC MU NENI". ALE TÍ DVA JSOU MRTVÍ". ()

rakovnik

Stojím si za tím, že akční hrdina má býti akčním hrdinou a ne se cpát do komedií. Největší Arnoldův konkurent, Sylvester Stallone, pochopil toto pravidlo dříve a dodnes sklízí úspěchy. Arnold se vrací ke kořenům až v současnosti (2012), kdy po komediích nastoupil dráhu politickou, ale já si stejně myslím, že jeho místo je v akčním filmu. Pro celkem vtipný scénář a několik slušných akcí alespoň za 3*. ()

Martin741

Dalsi Arnoldov Pokus o komediu len dokazuje, ze tomu hercovi idu najlepsie typy drsnych hrdinov. Arnold, Arnold, nemas v sebe komedialny talent, tak sa s tym uz zmier! 40 % ()

Figu

Ano! Tohle jsem přesně potřeboval! Zavzpomínat na Slatera, na zlatou vstupenku a na dva záporáky Sekáče a pana Benedicta se skleněným okem... Tento nápad pro mě v akčním filmu zůstane navždy jedinečnej a dodneška je ojedinělej, což přikládá na důrazu čtvrté hvězdy! A za velice vtipný hlášky, věty, souvětí, monology a dialogy typu "Cože? Benedicte, byl jsi můj přítel a teď se točíš na záda? Zády, ty stupidní špagetožroute! Říká se zády! Kdybych se otočil na záda, ležel bych na zádech jako brouk a mával nožičkama!", musím dát 75% ()

Jino

Tohle je taková zábava pro děti :-) (nechci tím nikoho urazit). Rádoby vtipné hlášky z úst Schwarzeneggera působí strašně uměle a křečovitě. Ještě do toho ten protivný spratek a trapas je dokonán.Ale zase zajimavý ten svět ve filmu kde Arnie není herec a Terminátor se Stallonem byl vrchol srandy. Jinak 50%. Dá se na to dívat. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner