Poslední akční hrdina

• USA Last Action Hero (více)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

misar3

Ano, takže co se týče akce, tak té bylo opravdu pomálu, co se týče komedie, tak nejvíc sem se smál na konci, když Arnold vykládal svému šéfovi, že je jenom komická figurka a Arnie že je hrdina. Takže za vtip 2 hvězdy. Originalita (lístek, co přivede postavy z kina do reality), celkem zajímavé taky hvězda. Za soundtrack od AC/DC další hvězda a poslední za to, že v mládí se mi tento film líbil a vždy sem čekal na to, až bude v telce.... ()

Alojs

Doteď mi uniká tak nízké hodnocení. Poslední akční hrdina není typickým švajcíkovským akčním filmem, ale naštěstí ani jeho typickou komedií (Junior, Dvojčata). Snímek si tak trošku belmondovsky utahuje ze samotného žánru, vhodně přitom kombinuje dětské a dobrodružné motivy. Nevadila mi přepálená stopáž, ani závěrečné polidštění nezničitelného hrdiny - lehounce zamrzí snad jen plně nevyužitý potenciál skvělého námětu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Arnoldem v hlavní roli, který nezestárl ani po těch dvaceti letech. ()

Bezda22

Nemám moc v lásce Arnolda. Za svůj život jsem nenašel nějak cestu k jeho filmům. Tohle je film, kterej jsem hrozně žral, když jsem byl malej. Kdybych to hodnotil někdy, když mi bylo 10. Tak bych dal asi 5*. Dneska jsem o 11 let starší a víc než 3 hvězdy to nebudou. Pro mě průměrnej film, takže nějakejch 60%. ()

Hanzo47

Prostě paráda. Musíte to brát jako komedii, která na Arnieho dělá parodii ala Chuck Norris. Komu přirostl Arnold k srdci bude se parádně bavit a proto, že jsem film hltal už v mládí, bavím se vždy parádně a hlášky...no prostě skvělé vzpomínání na jeho nejlepší léta. Jeden z mála jeho filmů u kterého se vždy od srdce zasměju a chytnu záchvat nostalgie a je vidět, že i Arnold se při hraní bavil a soundtrack šitý na míru speciálně pro tenhle film je prostě bomba ! ()

Lilien

Arnold bol od-jak živa pre mňa Action Hero, i keď jeho komédie sú iba slabým odvarom. LAH je priemerným akčákom a podpriemernou komédiou navyše stopáž je na poriadnu akčnú jazdu pridlhá. ()

kyLuke

Většina lidí tu tomuto filmu vyčítá spoustu věcí , ale mě se to i celkem líbilo . Velmi dobrý scénář a svižná kamera tomuto filmu pomáhají. Bohužel ho totálně ničí nudná televizní režie.Krom toho Arnold je zde snesitelný :) . ()

TommyDiamond

Z filmu Poslední akční hrdina mám velmi smíšené pocity. Nikdo totiž přesně neví čím je. Tváří se jako komedie z akčními a fantasy prvky, ale celou dobu na mě působil jako nepovedená parodie na akční filmy. První půlhodina mě silně nebavila, ale poté co spolu začali naši hlavní dva hrdinové spolupracovat se film rozhýbal a konečně začal bavit. Ovšem celkově snímek ničím neoslnil a je to takový slabší průměr. I když Arnieho hodnotím skoro vždy kladně, tak tato role mu příliš neseděla. S přivřeným okem uděluji tři hvězdy.... ()

joelly01

Tak nam Arnie sjel sedme pneumatiky! K tomuto vyroci nas televize denodenne krmi ruznymi jeho filmy a ja... no me to vlastne ani tak nevadi, neb jsem na Arniem vyrustala (muj prvni film co jsem videla na videu bylo Komando). A jelikoz Klenot je taktez odkojen pokleslymi akcnaky tak porad chce na Arnieho filmy koukat. Zatimco nektere kvituji s povdekem (Komando, Predator, Termos, Red Heat), jine me docela otravuji a takovy Posledni akcni hrdina je jednim z nich. Tohle je takovy slabsi Arnie a kdyz k tomu pridate toho nesympatickeho a urvaneho "know-it-all" spratka s bodylanguage Terezy Pergnerove tak myslim ze to neni zadne velke lakadlo. Vcera jsem tenhle film snad poprve v zivote videla cely. Nestalo to za to. A tak otravne desne dlouho to trva! ()

Shitonit

Ale jo, byla to prdel. Pamatuju si to jako dnes, kdy jsem to viděl v biografu. Arní v tý době Termik, se převtělil do tohodle Slatera, a pohodově proplouvá celým tím bijákem. Jasně, že z dnešního pohledu se jedná o totální sračkovitou slátaninu, ale tehdá jsme byli vděčni za to, že nás pustili do bijáku, a dávali něco jinýho než posranej Discopříběh, Kurva hoši gutntág nebo jinou přichcíplou , zamindrákovaně přichcíplou sračku.. Ne že bych proti zmíněným dílům něco měl. Že jo. Víš jak. No a tak jak jsem si vzpoměl že bych měl toho Ármího trochu vyzdvihnout, páč po přečtení zdejších odborných komentářů se mi zdálo, že si z něj spíše děláte prdel, mě taky napadlo, uspořádat něco jako totálně Arnoldovskou noc a den, nebo tak, a promítat nonstop filmy s A.S. hlava nehlava. Páč jestli by to někdo přežil, tak by to byl kurva nesmrtelnej frajer, a tomu bych za odměnu dal tričko s nápisem ... to je fuk. Stejně to nikdo nečte. ()

Knor

McTiernan, Shane Black a Arnold se rozhodli, že si udělají prdel z akčního žánru a především Arnie sám ze sebe. Proč ne, je to oddychový, jednoúčelový a docela zábavný. ()

Eraser

Hranice mezi geniálním filmem a nepodařeným propadákem je velmi tenká. Poslední akční hrdina má přinejmenším v první polovině zaděláno na nejlepší Arnoldův film. Druhá část však tento dojem (především kvůli notně děravému scénáři) pokazí. Škoda! ()

Dinsberg

Pokus o zparodování akčního žánru vyústil v parodii Arnolda. Ale bohužel takovou, že nám režizér McTiernan nedá klíč k tomu, že to je parodie, a divák to myslí vážně. Námět možná dobrý, ale prolnutí reálného světa a světa filmu už tu bylo předtím, a to i u nás. ()

Pai-Mei

Velká sranda. Arnoldovi tento film proste sadol. Nebudem hodnotiť herecké výkony pretože tu ide predovšetkým o zábavu. A tú sa McTiernanovi podarilo skvelo dosiahnuť spojením dobrej akcie a kopy známych tvárí, takže hodnotím 4. ()

Jara_II

Shodou okolností jsem dnes viděl mimo Posledního akčního hrdiny i Bolta - animák od Walta Disneyho kde se také prolíná realita s filmovým světem. Poslední akční hrdina měl podlě mě daleko větší potenciál, který ale nevyužil. Sem tam se ve filmu vyskytne dobrý vtípek, občas opravdu povedený filmový odkaz, většina akčních scén dokonale využívá všech žánrových klišé .. celkově to má ale spostu ale. Filmová část měla být daleko víc naivní, reálná část se o realitu snažila asi 5 minut aby pak nechtěně zklouzla do toho z čeho si předchozí hodinu film utahoval. Film má na daný žánr neúnosné dvě hodiny, takže se místy stává lehce monotónní a nudný, a hlavní představitel dětské role mi jednoduše nesedl. K těm parodickým prvkům. Některé vyšly opravdu úžasně (Sly jako Terminator, Arnold jako Hamlet, úvodní scéna..), některé ale film tahaly neskutečně dolů (kreslený kocour..). Posledního akčního hrdinu přesto všechno ale stojí za to vidět. ()

mikhail

Spolu s Total Recall, Terminatorom 1 a 2 a Pravdivými lžami najlepší Arnoldov film. Príbeh je neobyčajný, postavený na parodovaní akčných snímok z konca 80-tych a začiatku 90-tych rokov. Čuduj sa svete, Arnoldovi táto poloha neobyčajne sedí. S mladým Austinom O'Brienom sa veľmi dobre dopĺňajú. Anthony Quinn ako hlavný "ťuťko" záporák je parádny. A nezabudnuteľný Charles Dance v postave jednookého zabijaka je možno ešte väčšou hviezdou tohto filmu ako samotný Arnold. Ďalšiu plejádu hviezd nejdem ani menovať, ale isto sa pri tomto filme nebudete nudiť. Dej je svižný, nabitý akciou a svojským humorom, ktorý ma aj pri 10-tom zhiladnutí dokáže zabaviť :o) ()

kubas369

Další nedocenění skvost. Schwarzenegger dokazuje, že má mimo nadměrné svalové hmoty i smysl pro hůmor a je schopný si dělat srandu sám ze sebe i ze své práce. Ne tak dobrý jako Pravdivé lži ale mnohem lepší než ptákoviny typu Junior, Dvojčata, Policajt ze školky atd. "Cosi je shnilého ve státě Dánském a Hamlet musí udělat pořádek" ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner