Řád

• USA The Order
USA, (2019–2020), 15 h 55 min (Minutáž: 42–51 min)

Série(2) / Epizody(20)

Student chce pomstít smrt své matky, a tak přísahá věrnost tajnému řádu. Rázem se ocitá uprostřed války mezi vlkodlaky a bytostmi, které se neštítí černé magie. (Netflix)

SteewCZ

Po dvou sériích mohu říct, že přestože jsem v tom viděl nějakou Young Adult sračku (což některé momenty sračkoidní jsou), velmi mile mne to překvapilo. Magie, vlkodlaci a démoni. Rozhodně to nemá na novou Sabrinu na Netflixu. Suma sumárum lehce nadprůměrná koukatelná městská fantasy. A vlastně se těším na další sérii :) 70% :) ()

alisek87

Další ze seriálů, který je dobrý jako kulisa na pozadí, místy zajímavý, místy je to zmatené, hlavní hrdinové nenadchnou, ale zase neurazí, takže takový solidní průměr. Je tam magie, vlkodlaci, démoni, za mě fajn. ()

bigmatko

nie je to úplna tragédia ale cieľová skupina je zrejme niekde medzi 10 a 20 rokov vzhľadom na myšlienkové pochody hlavných hrdinov a ich motivácie a sociálne prejavy. nápad nie je zly a ničím novátorský bo čo už nového na vlkodlakoch a čarodejníkoch by mohli vymyslieť. Väčšina fantazy seriálov na Netflixe sa síce chce tváriť akčne a drsne s dostupnosťou od 16 rokov ale takmer vždy z toho vzíde slabý odvar. Rozhodne to však patrí k tým lepším počinom tohto žánru, ktoré som objavil. ()

kosacOne odpad!

Hledal jsem tlačítko pro zrychlení přehrávání 10x .. bohužel nenašel tak jsem to po 3 epizodách vypnul. Nesedlo mi to.. strašná nuda. :( ()

akculan

Tahle série mě zprvu zaujala. Obecně všechno, co se týče kouzlení, tajemna a duchovna. Proto jsem se také na The Order začala dívat. Avšak nějak jsem se nemohla dostat přes prvních 7 dílů. Děj de facto stojí na místě, nic zvláštního se zde neděje. Až teprve ke konci série to do sebe všechno začne zapadat a děj se rozjede na plné obrátky. Někdy jsem se nechala i strhnout a říkala si, jak se to krásně vybarvilo. V závěru je však naprosto hloupý a předvídatelný plottwist, který mě donutil dát pouhé tři hvězdy. Velká škoda. ()

Gagin

1. Série: Druhá polovina první série byla skvělá a za konec dávám 4* | 2. Série: Druhá série je bohužel podstatně horší, přijde mi, že byli 3 díly o něčem, pak zase o něčem úplně jiném a vlastně mi to celé nedávalo smysl. Slabé 2* ()

Shakal4972

Ako,,, začalo to dobre. Bolo to zaujímavé. Ale ku koncu tomu citeľne dochádzal dych a nápady a miestami mi to už prišlo, že to chceli za každú cenu nejak ukončiť. No a druhá séria je jeden veľký porúser. Je to úplne zbytočná séria... . ()

momomoo22

Hodnotené po 1. sérii. Známa téma vlkolaci a mágovia. V tomto spracovaní vlkolaci konečne zas hrozivo vyzerajúci a nie ako pekní bežní vlci. No vlkolačia forma je ukázaná vždy len na chvíľu. Asi nebol dostatočný rozpočet. Námet seriálu je bežný, pomsta hlavného hrdinu svojmu otcovi mágovi. Dej sa odohráva na vysokej škole. Veľa mŕtvych. Postavy sú zaujímavé avšak skoro všetky konajú hlúpo a navyše sú neschopné. Naozaj... U hercov absentuje schopnosť zahrať strach...Seriál je 10 dielny čo u tohto námetu je málo, všetko išlo tak rýchlo. Plusom sú vtipné scény. Sklamalo ma veľké finále, kde mohol byť ukázaný veľký boj, ale nebol...Napriek všetkému sa to dá pozrieť. Ľahká oddychovka. Dve hviezdičky. ()

XSonnyk5

Obyčejně slovní recenze nepíšu, ale zde mám dojem, že je potřeba si ony tři hvězdy obhájit, protože je zkrátka pravda, že tenhle seriál je neskutečná slátanina fantasy, "hororu" a pokusů o epické scény a hluboké myšlenky, které nicméně všechny působí lacině, netrvají dlouho a jsou obvykle naprosto zničeny poněkud hloupým humorem a až neuvěřitelnými veletoči v chování všech postav, které jako by si na své reakce házely kostkou. Je to divné, působí to béčkově a kvalitativně je to dost bída, nicméně právě tímhle vším mě to nakonec bavilo. Říkejme si tomu guilty pleasure, ale ačkoliv nějaké napětí by tady člověk pohledal, tak sledovat totálně ujetého dědu pomáhat věčně moralizujícímu vnukovi vetřít se do tajného Řádu, aby mohl zlikvidovat vlastního otce, zatímco zakopává těla za pomoci jen tak jakoby mimochodem vraždících vlkodlaků, kteří jakože chrání dobro a u toho jen chlastají a pálí hlášky, je zkrátka zábava a celková béčkovitost seriálu ji jen podtrhuje. Za tohle si ty tři hvězdy zaslouží a pokud od toho někdo nečeká velké drama o čemkoliv, ale jen jednoduchou zábavu s čaroději a vlkodlaky, bude spokojen. ()