Bojovník

• USA Warrior
USA, (2019–2023), 27 h 20 min (Minutáž: 44–65 min)

Tvůrci:

Jonathan Tropper

Jason Tobin, Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Rich Ting, Kenneth Fok, Dustin Nguyen, Joanna Vanderham (více)

Série(3) / Epizody(30)

Hrůzostrašné a akcí nabyté kriminální drama Bojovník se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál sleduje mladého génia bojových umění Aha Sahma (Andrew Koji), který emigruje z Číny do San Francisca za záhadných okolností a stane se nájemným zabijákem u jednoho z nejvlivnějších gangů Tong (čínská zločinecká rodina). Tento dramatický seriál z produkce Cinemaxu, který se natáčel v jihoafrickém Kapském městě, je inspirován tvorbou legendy bojových umění Bruce Leeho. Tvůrci a výkonnými producenty jsou Jonathan Tropper ("Banshee") a Justin Lin. (Cinemax)

ozeki

1. série mě hodně bavila, ale druhá... to už je prostě zobání té úplně nejvyšší kvality. Souboje naprostej TOP, je to krvavý, nekompromisní, kotel zajímavejch charakterů, kde nevíte, komu fandit a koho nenávidět, výprava na prvotřídní úrovni, dobovost z toho cáká na všechny strany. Pro milovníky akce naprostá povinnost. Netuším, jak se jim to povedlo, ale druhá série nemá hluché místo. Těžko se mi krotí nadšení, je to pro mě seriálovej orgasmus jako páreček. ()

Killingjoke

Tak tohle je bomba! Je až s podivem, že jsem se k seriálu dostal až v průběhu 3. série, ale vlastě jsem si pak celý ten příběh mohl užít pěkně najednou. Bojovník je akčně-historická gangsterka v lecčem se podobající spíše britským Peaky Blinders nežli Banshee. Oproti Peaky Blinders jsem ale spokojen se všemi sériemi. Bavilo mě to pojetí válčících tchungů v prostředí Čínské čtvrti, boje Číňanů proti Irům a celé ty politické hrátky okolo. Samozřejmě nemůžou chybět parádní bitky, neustále rozbité ksichty hlavních protagonistů a nádherné smrtící asiatky v hlavních  rolích. Obsazení bylo vybráno skvěle a vlastně ani nevadí, že spoustu rolí ani nehrajou etničtí Číňani. Prostředí stísněné Čínské čtvrti dodává seriálu jistou tajemnost a velkým osvěžením pro mě bylo, když se asi jednou za každou sérii vyjelo za hranice San Franciska a výprava dostala nefalšovaný westernový nádech. Já jsem prostě spokojený. Zda bude 3. série poslední? Doufám, že ještě ne. Některé linky se nám sice uzavřely, ale pořád mě ještě napadají další, které by bylo dobré rozvinout a dokončit. Byl bych za to rád... ()

Ivo

John Chinaman ... Začalo to poměrně nadějně a neotřele, ale postupně musel člověk tak nějak koukat na čím dál více fuckce než akce ... (nevím jestli by je za to zmiňovaný Bruce Lee pochválil). Životní obzor městské komunity (cibulovité i kačerovité) konstantně a jednorozměrně zúžený jen na bezhlavé a místy nechutně brutální mlácení, sekání, podřezávání i uřezávání, multižánrové píchání, hulení a chlastání začne přece jen časem trošinku nudit ... Nostalgicky jsem si vzpomněl na svého kdysi kultovního Davida Carradina a jeho Kung Fu (+ Legenda pokračuje) a mám pocit že to bylo v podobných reáliích o poznání hlubší a příjemnější ... Zase někdy mrknu :) Trošku nepovedené a matoucí bylo používání čistokrevné angličtiny v případech kdy spolu žluťásci (jak později vždy došlo) mluvili ve skutečnosti čínsky. ()

Nix

Tvůrce Banshee servíruje kung fu nářez řízlý intriky, zvraty, špinavou dobou s ne moc přátelskými iry a mnoho dalšími charaktery, které stojí opravdu za to. První série je spíš takové seznámení a zkouška, zda je to to co člověk hledá. A pokud stejně jako mne to diváka přesvědčí, ve druhé sérii nastane opravdový vrchol a dokonalá extáze. Devátý díl druhé série nastavil vysokou laťku všem akčním sekvencím a dovedl ji do naprostého martial arts orgasmu. Celkově druhá série zlepšila vše co mohla a i ostatní postavy dostali více prostoru se ukázat a nechat diváka si je oblíbit. Tohle je opravdu boží počin, doufám, že třetí série bude pokračovat v takových kolejích, my co máme tohle rádi si to opravdu zasloužíme. A teď nerušit, jdu trénovat katu a sekat s noži aspoň maso. ()

bearmeedek

S01: Existenci tohoto seriálu jsem nevnímal. Až příchodem třetí série jsem zachytil nějaké recenze a s obavami zkusil. A jsem téměř nadšen. Kromě pěkného retra je film podaný právě tak, aby zaujal a pobavil. Kraluje zde samozřejmě bojové umění, na které jen zíráme s úžasem. Ale nepřevyšuje ostatní lákadla a děj. Zrovna tak sex, který je součástí skoro každého dílu, je podáván filmově přitažlivě. A navíc vizuál připomíná místy western. A pokud mám zmínit i nějaké ponaučení, tak ano. Téma migranti v "naší" zemi v roli gangsterů, zkorumpovaná policie a politici a veškerá ta pakáž jsou zde hrdinové a na každé straně divák někomu "fandí". S02: Opět pecka a dokonce ještě lepší než první řada. Bitky získaly na dokonalosti a prostor je věnován i větší hloubce postav. Pro milovníky akce je neuvěřitelná devátá epizoda s půlhodinovou bitkou a masakrem v ulicích čínské čtvrti. A proč tak malá sledovanost? S03: Třetí série je horší než předchozí dvě. Ale ne ve smyslu, že je špatná. Jen se změnila ta úžasná atmosféra, kde na vině je hlavně posun děje do jiných fází, příchod nových postav a úbytek postav, na které jsme byli zvyklí. Možná má vliv i odstup tří let, kdy byla tato řada natočena, i když přímo navazuje na druhou. Nutnost zařadit do této série i žluté buzíky opravdu nebylo pro děj nutné. Spokojený jsem byl s koncem série (seriálu?), kde postupně došlo k různému zúčtování a konec nebyl ani happy end, ani na prd. Prostě určitý konec a život jde dál. ()

chelsea63

Unylá sračka to fakt není... Skutečně výpravná záležitost (natáčelo se v Jižní Africe). Nicméně je to pro opravdu skalní fanoušky asijských bojových umění. Kdyby těch řezaček, sekaček, kopaček a bodaček bylo o polovinu méně, bylo by to více. V druhé sérii to místy nepokrytě sklouzne k telenovele nejhrubšího zrna, ale je tam řada krásných Číňanek (vlastně ve skutečnosti poloČíňanek). Takže 3 a půl hvězdy. Btw: Krásná bordelmamá Ah Toy byla skutečná postava a dožila se téměř 100 let. ()

HEED

Kdyby nebylo těch přihřátých scén v druhé řadě, bylo by to za plný počet. Napříč hlavnímu hrdinovi to stále lépe kope dle mého názoru Joemu Taslimovi. Když dojde na akci, je brutální a nekompromisní ke všem. Politické žvatlání má taky něco do sebe. Co se týče zástupce dělnické strany, no do rozepře bych se s nim neodvážil jít. Ze začátku jsem měl pocit že se v tom trochu ztrácím. Nakonec tu má ale každý dostatek prostoru aby předvedl to své. Ať už na politické či pěstní úrovni. Nevím jestli někdy vznikne třetí řada. Ale seriál si to zaslouží, má co nabídnout. A to seriály spíše nesleduji. ()

Filmaris

Jeden z najlepších seriálov aký som do teraz videl. Tento príbeh zahŕňa všetko a perfektne kombinuje akciu, napätie, brutalitu, osudovosť, drámu, romantiku, zvraty proste všetko (vrátane štýlového umeleckého úvodného intra). Je tu veľké množstvo postáv, ktoré si obľúbite a pri ktorých budete mať pochopenie preto čo robia. Scenár je fantasticky napísaný a vďaka skvelému hereckému obsadeniu (najväčšie esá Andrew Koji, Jason Tobin, Olivia Cheng, Kieran Bew či Joe Taslim) sú situácie a momenty ešte viac zaujímavejšie a napínavejšie. Veľkú zásluhu má aj hudba, ktorá sadla do obdobia 19. storočia ako vyšitá a celému seriálu dala tu správnu atmosféru. Súboje sú krásne natočené, choreograficky slušne zvládnuté a to vďaka dobre umiestnenej kamere a správnemu strihu scén. Brutalitou a krvou sa nešetrilo čo len viac podchycuje dobu, v ktorej sa zákony nebrali až tak vážne a viac sa porušovali ako dodržiavali. Priestor tu samozrejme dostala aj politika, ktorá do príbehu prilievala olej do ohňa a v pozadí ťahala za nitky. Môžem tak zhrnúť, že všetky série boli výborne spracované po každej stránke (druhá séria je vrchol seriálu) a lúčiť sa s postavami nebolo jednoduché. Finále bol fascinujúci zážitok, ktorý ma prekvapil a poriadne zaskočil. Zopár dejových liniek sa tu pekne uzavrelo no nie všetky a to možno trochu zamrzí. Napriek tomu vynikajúci seriál pre každého no najviac zrejme poteší milovníkov bojových umení. Seriál je natočený na motívy spisov legendárneho Bruca Leeho a verte, že je to tam poriadne cítiť. ()

prochyn

Tenhle seriál nemá chybu, parádní bojové scény střídají parádní milostné scény. Napínavý od začátku do konce. ()

Drozdo57

Je pre mňa ťažké nájsť seriál, ktorý si udržuje veľmi vysokú kvalitu počas troch sérií. Možno ju dokonca vylepšuje. Veľmi surové, nemaznajúce sa, ale pritom stále určitým spôsobom romantické a poetické. Herci sú skvelí, schopní uhrať širokú paletu emócií. Rôzne epizódy postavy ukazujú v rozličných situáciách a nikto nepôsobí nevierohodne. Jedny z najlepších bojových scén aké môžete vidieť sú iba čerešničkou na torte tohto skvelého dramatického quasi-westernu. Len dúfam, že sa múdre hlavy z vedenia HBOMax rozhodnú pre pokračovanie. Ak to chceli skončiť teraz, mali urobiť pár scén na konci tretej série odlišne. Zatiaľ (ešte stále) chrochtám blahom. ()

Plaque

Veľmi až miestami priveľmi dobrý seriál. Hltal som ho úplne od začiatku do (zatiaľ) konca. Určite odporúčam, nebudete banovať. ()

Habanera

Takové Peaky Blinders po azijsku v USA. Příběh plný akce, romantiky, pěstí od krve, zákulisních i otevřených válek…a už když si myslíte, že vás už nic nepřekvapí, pak přijde ten moment… ()

Shady

Když se o tomhle seriálu jeden den dozvíte a druhej den už prahnete po další sérii...jo to je přesně můj případ. První sérii Warriora v tomhle roce málo co předčí, ale kdyby tu nebyla závěrečná řada GoT (která vlastně ale stejně v mnoha případech spíše zklamala), Chernobyl a třetí řada Stranger Things, tak mám úplně jasno. I tak ale zatím TOP 3, protože Stranger právě teď z TOP 3 padá. Warrior mě čapnul hned od prvního dílu a věděl jsem, že tohle bude přesně něco, co mi seriál ještě nedal. Luxusní choreo kung-fu fightů, který jsou zasazený, do skvělýho příběhu plnýho zajímavých postav. Začínající válka čínských gangů v San Francisku, opium, nasraný irové, krvavý řežby a pro mě mnohdy rozporuplná policejní jednotka, která někdy mile překvapí, někdy nemile nasere. No šup sem s druhou sérií!! ()

hony23

Letošní rok je slabší na filmy, letošek patří seriálům! Máme tu další pěkný kousek od tvůrců Banshee, odehrávající se v Čínské čtvrti San Franciska, kde proti sobě válčí 2 klany. Seriál přináší kvalitně natočené bojové scény, nebojí se brutality a je jen trochu škoda, že se zde více žvaní a intrikuje, než bojuje. Za nejvydařenější patadoxně považuju 5.díl, který absolutně mimo dějovou linku zavede hlavního hrdinu na divoký západ a je z toho luxusní westernová podívaná. Naopak závěr mě trochu zklamal, otevřené konce nemám rád, byť tvůrci zajisté počítají s natočením 2.řady. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)