Bojovník

• USA Warrior
USA, (2019–2023), 27 h 20 min (Minutáž: 44–65 min)

Tvůrci:

Jonathan Tropper

Jason Tobin, Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Rich Ting, Kenneth Fok, Dustin Nguyen, Joanna Vanderham (více)

Série(3) / Epizody(30)

Hrůzostrašné a akcí nabyté kriminální drama Bojovník se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál sleduje mladého génia bojových umění Aha Sahma (Andrew Koji), který emigruje z Číny do San Francisca za záhadných okolností a stane se nájemným zabijákem u jednoho z nejvlivnějších gangů Tong (čínská zločinecká rodina). Tento dramatický seriál z produkce Cinemaxu, který se natáčel v jihoafrickém Kapském městě, je inspirován tvorbou legendy bojových umění Bruce Leeho. Tvůrci a výkonnými producenty jsou Jonathan Tropper ("Banshee") a Justin Lin. (Cinemax)

BarGoldstein

Ke konci to trochu ztrácí dech a závěr je lehce buzerantský, ale jinak pěkný seriál, kde se pěkně naturalisticky dozvíme, jak pěkně přímočaře se vydělává žlutý krupon. ()

Rian_witcher

Na pozadí Ameriky druhé poloviny 19. století se odehrává kriminální drama o zrodu čínské mafie v ulicích San Franciska. Výborně obsazení asijští herci rozehrávají své party jak zkušení hollywoodští matadoři. Intriky, politické pletichaření, úplatky a vydírání jsou často proloženy krvavou akcí. Brutální souboje tělo na tělo jsou excelentní. Žádné lety vzduchem na drátkách, ale poctivá oddřená choreograficky dokonalá akce. Docela by mě zajímalo, nakolik využili scénáristé nápady Bruce Lee, který je zmíněn v úvodních titulcích. ()

Ironhead

Tady je to zatím s každou sérií jen lepší a lepší. Postavy nejsou většinou černobílé, občas seriál ozvláštní epizoda vytrhnutá ze zaběhlého a trochu okoukaného prostředí, no a bitky jsou tu prostě parádní ;) ()

bigmatko

seriál patrí medzi chuťovky na službe HBO a pokiaľ máte radi akciu, kung fu, nahotu, napätie a dobové scény tak si prídete na svoje. nechýba surovosť. spracované podľa scenárov Bruca Leeho a je to poznať na celkovom ázijsko americkom štýle. dlho trvalo kým prišla druhá séria ale verím, že to bude iba pokračovať. Na HBO som toho zatiaľ moc kvalitného nenašiel v oblasti seriálov ale toto sa naozaj oplatí. ()

jarmil8

Bojovník má stejné choroby jako další podobné seriály zasazené do historického prostředí. Skvělá výprava, herci, ale příběh průměrný až nudný, jako přes kopírák. Táhne se to 10 epizod (1. sezóna, další už nedávám) a v podstatě se děj nikam neposune. Nejemotivnější jsou bojové scény, které jdou ovšem díky balastu kolem do ztracena. ()

Naby

Zacatek me celkem dostal, protoze ukazoval dobu o ktere nic nevim. Doufam teda, ze zaklad o tom jak se jim v te dobe (v Americe) zilo, je zalozeny na realnem zakladu, ale opravdu netusim, kazdopadne, uveritelne mi to prijde. Pribeh je to suprovy, zajimavy a lakavy. Clovek je rad, ze tam nemusi zit. O hromady akcnich scen neni nouze, v tomhle ohledu je to super. Ruzneho politikareni a pletich cela rada taky, takze o zabavu je postarano ze vsech stran. Kvalita teda na dnesni dobu drhne, chybi Dolby Vision, uz kvuli kromade tmavych scen, ktere teda nejsou kdo vi jak dobre videt a to ani na OLED TV. Celkem 4,5* (za kvalitu obrazu body nesrazim). ()

CHYREN

Tak tohle je nářez! Jen málo seriálů mi dokázalo takhle usadit. Andrew Koji je naprosto fenomenální, jak napodobuje bojový styl Bruce Leeho. Je to jeho "cover". A je skvělý. Každá ústřední postava má příběh, který sám o sobě by vydal na samostatný seriál. A je to naprosto fenomenálně poskládané do sebe. Nechybí i vzácné vtipné vsuvky, které z toho nedělají frašku. Krev teče ve vodopádech z padouchů, kteří jsou větší padouši, než hlavní hrdinové. Tak nějak "spravedlivě". Uvěřitelně. Pokud takhle nějak vypadalo opravdu San Francisco ve své době, potěš pasta! I kdyby jen z desetiny. Naprosto úžasná kamera, střih, choreo, scénář, režie a herecké výkony. Ucvrkával jsem z každého dílu. ()

FakinAdsso

Něco co z počátků může vypadat jako hodně oddychový spaghetti western, se nakonec ukáže býti velice napínavým příběhem, v němž se nešetří dobrými zvraty (nejen končetin při skvostně natočených kung fu scénách). Obzvláště bych pak vypíchnul výborně skýtající pohled na "problematiku" migrantů jakéhokoliv rázu. Člověk si toho takhle retrospektivně dost uvědomí :) 1. série dopadla na výbornou, každý díl šlapal jako dobře namazaný stroj. Třešničkou na dortu je hlavní protagonista Andrew Koji, od kterého se těším že uvidím víc i v jiných dílech (jako uměleckejch vole) ()

Slainesk

Dle mého skromného názoru, na ohodnotenie tohto seriálu tu nie je dosť hviezdičiek. S kľudním svedomím mu dávam 10 hviezd. Neskutočne sa uňho bavím a vždy keď dopozerám jednu časť, ľutujem že už skončila. Pre mňa je to neuveritelná BOMBA. Len viecej takýchto seriálov. Chrochtám blahem. Paleček nahoru. ()

Simir.ma

No, co na to říct? Zde stačí jen to, že je to úplně nejlepší seriál s touto tématikou, který jsem mohl vidět. Snad bude pokračování, neboť je to akcí nadupaná řežba. ()

mdf

Příběh zcela obyčejný,ale brutalita a bojové scény jsou fakt skvělé,hlavně předposlední díl,druhé seríe.Třeba se dočkáme dalšího pokračování,vrátka na to otevřená jsou. ()

sportx

mám shlednuto 5 dílů a musím říci že jsem od toho čekal méně :-) Kungfu oddechovka. Kvalitnější kungfu zábavu už umí snad jenom tarantino :-) ()

Norrek

Co dodat, chrochtal jsem blahem. Spoustu bych toho tady mohl vytknout, ale nechci. Seriál mě pohltil a já se těšil na každý další díl. Další sérii, prosím!! ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)