Bojovník (TV seriál)

Warrior

Akční / Drama / Historický

USA, 2019–2020, 18 h 39 min (Minutáž: 49–62 min)

Filmům se letos až tak moc nedaří, ale definitivně rok 2019 patří Seriálům! Krom Chernobylu a Deadly Class je zde další záležitost, která splňuje vlhké sny fanoušků. Jonathan Trooper zodpovědný za Banshee nás nyní přivádí do druhé poloviny 19.století do Čínské čtvrti v San Franciscu, kde probíhají války 3 čínských gangů Tong. Hlavní hrdina je inspirován na motivy Bruce Leeho a přijíždí z Číny do San Francisca najít svou sestru, ale aby přežil je nucen se přidat k místnímu gangu. Perfektní takřka v každém ohledu a seriál velmi táhnou skvělé postavy. V nepřátelském gangu se objeví dvě známé martial arts hvězdy ( Joe Taslim z Raidu a Night comes for Us) a také Dustin Nguyen z Vietnamské pecky Rebel. Je zde také skupina Irů, kde vévodí Irský mafián Dean S. Jagger. Potěší i zkorumpovaná policie, politici či bordel máma. Po akční stránce je film bezchybný. Především je seriál velmi brutální a krví se zde nešetří a samotné souboje mají dynamickou a efektivní choreografii ( kouká se na to skvěle). 5 díl je příjemnou Westernovou odbočkou s přestřelkou v hospodě, kterou by záviděl i leckterý Western. Skvělá dobová atmosféra, parádní soundtrack, slušný děj i dějové zvraty, skvělé postavy, které si divák oblíbí ( záporné i kladné) a dostatek akce. Co víc si přát.100% Tohle je regulérní seriálový RAID! " Bojovník má pouze dvě cesty. Buď padne! nebo se zlepší! " !!(13.6.2019)

Za mě velké překvapení! 5 hvězd je možná trochu nadhodnoceno, pač příběh není úplně nejsilněší. Ale, skvělé bojové scény ve stylu Donnie Yena, syrovost scén, slušné pletichaření, výborní Irové, hlavně pan Leary a mnoho dalšího. Těšil jsem se na každý nový díl. Za mě opravdu dobře natočený akční seriál zasazený pro mě do neobvyklého období 19.století v San Francisku. Rozhodně jsem spokojený a věřím, že další řada budu minimálně stejně dobrá jako ta první!(18.7.2019)

• Lacike

Kľudne by som mohol skopírovať svoj koment k seriálu Banshee, lebo Warrior trpí rovnakými nedostatkami a aj kladmi. Na jednej strane sú fenomenálne bitky a na druhej strane sú divné úchylné postavy ktorých príbehy ma vôbec nezaujali a tak som po dvoch dieloch nadobro rezignoval a zo zvyšku série som si preklikal len bitky. Dúfal som v niečo podobne drsné ale zároveň dostatočne uveriteľné a fascinujúce ako bol seriál Deadwood, ale v tomto pojatí to je podobne prehnané a pre mňa nezáživné ako Banshee. Ale bitky sú teda fakt špička. Tak kvalitné bitky, väčšinou bez zjavných trikov, neboli ani v seriáli Into the Badlands a dokonca aj v samotnom HK sa už takto natvrdo bez otravného CGI a drátov dlhší čas netočí. Choreografia je parádna a ponúkne aj náročnejšie chvaty v dynamickom prevedení. Najviac sa mi páčilo tempo bitiek. Nie je to také nereálne nonstop gulometné tempo chvatov v ktorom si súperi ani na sekundu neodýchnu ako to je teraz v móde v Indonézii, vďaka čomu súperi nemajú čas zareagovať na údery, takže nevynikne ich tvrdosť. Naopak v týchto bitkách padne pár úderov po ktorých začnú súperi lapať dych a snažia sa nabrať sily na ďalší útok. Jednak to zvýrazní náročnosť chvatov a zároveň vďaka tomu nezačne bitka pôsobiť monotónne. Takisto jej to pridá na prehľadnosti, ktorá je u všetkcýh bitiek ukážková. Subjektívne mi trochu vadil len dôraz na prehnanú brutalitu. No a objektívne mi príliš nesedeli občasné až príliš akrobatické reakcie súperov na údery a kopy. Proste namiesto toho aby chlapík po kopu odletel priamočiarou trajektóriou, tak namiesto toho urobil vrut, salto alebo kolo kolo mlynské, čo pôsobilo príliš nacvičene a komicky. Ale to je len drobný kaz na tých špičkových bitkách, ktorým dávam 9/10 a samotný seriál ma bavil na 4/10. Druhú sériu vynechám a pustím si na youtube len nejaký zostrih bitiek. Určite budú znova stáť za to.(16.6.2019)

není to sice tak ultimátní nářez jako bylo Banshee,ale je zde mnoho momentů kdy k tomu není až tak daleko.Původně jsem nevěděl zda do Warriora jít,ale právě srovnání s již zmíněným Banshee,které patří mezi moje top seriály mě přesvědčilo a rozhodně nelituji.Sice by se v některých pasážích mohlo méně kecat a trochu víc šlapat na plyn,ale není toho zase tolik aby to úplně rozbíjelo slušné tempo.Těším se na druhou řadu...80%(23.6.2019)

Jeden odkaz na pana Brůslího za druhým (občas až skoro dojemný). -- Nebyl jsem (a nebudu) nikdy skalním fan kungfu (nebo spíše ,,čínského" boxu) filmů, ale tohle a takhle zpracovaný tu chybělo. Nenudil jediný díl a vrátka (samozřejmě) pootevřeny pro další řady. ….a vědí fanoušci že ,kung fu´ přeloženo znamená : ,volný čas´-no fakt!). Jen snad příště ubyde té růžové linky pro děvčata a přibude víc špíny ulice.(8.1.2020)

• - Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)

• - Jako koordinátor soubojů a režisér druhého natáčecího štábu na první sezóně pracoval Brett Chan. (Rominator)

• - Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Little Green Bag“ od George Bakera. (Duoscop)