Již od první minuty seriálu je patrné, že humor bude přepálený. Ztvárnění života puberťáků tedy nebude tak "realistické" jako např. v perfektních Machrech a šprtech, ale přesto se záhy ukáže, že Sex Education dokáže být stejně tak lidský. Potřeby, myšlenky a chování dospívajících středoškoláků jsou ve svém jádru vykresleny velmi hezky a k tomu ten ujetý humor - ano, to se dá. Se seriálem mám jediný problém a to je až absurdně křečovitá snaha o politickou korektnost v tom smyslu, že každý pár je interraciální, nebo LGBTQ. 8/10(6.3.2019)

Dej niečo ako mix Masters of Sex a Charlie Bartlett. Sympatické postavy, ktoré si človek obľúbi. Prvá polovica oddychová, vtipná, druhá polovica vo väčšine smutná dráma. Poznámka pre seba - dávať si pozor na mix žánrov komédia + dráma či romantický, pokiaľ sa chcem smiať počas celej jazdy, pretože v polovici sa to vždy zmení buď na depresívnu drámu alebo gýčovitú romantiku.(17.1.2019)

Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.(3.3.2019)

Citlivě napsaný a zrežírovaný seriál, který chápe dnešní náctiletou generaci a něco o ní umí i říct. Hyperbolizované vyprávění vás rozesměje, ale zároveň není trapné, nebo na sílu sprosté (jako mnoho teen komedií). V závěru se seriál lehce nakloní do roviny takřka klasického romantického teenagerského filmu, ve kterém nechybí ani tradiční středoškolský ples, ale stále působí tak nějak správně "neohrabaně", jako jeho hlavní hrdinové. Herecky chytře poskládané, žádná z postav nepůsobí zbytečně nebo ploše a Gilian Anderson je tady opravdu skvělá. Plus zajímavá stylizace projektu do retra... Těším se na druhou sérii.(20.2.2019)

Tento seriál by si skutečně žádný teenager neměl nechat ujít, protože lepší záležitost pro svojí cílovou skupinu bude hledat dost těžko, a to jak v současně vysílané seriálové tvorbě, tak i v té starší. Pokud bych Sex Education sledoval jako puberťák, patrně by se pro mě stal okamžitě kultem, a to ne ani tak z toho důvodu, že by byl pozérsky kůl a lezl do zadku všem aktuálním teen trendům, ale protože je zkrátka zatraceně dobře napsaný a skvěle (myšleno: vhodně) obsazený. Název je celkem zavádějící, protože primárním obsahem seriálu je (ne)naplněná romantika dvou ústředních postav a vztahy těch ostatních, ale to neznamená, že není sexuálně explicitní (Viditelná frnda v seriálu? Nevídané), kdy hned úvodní scéna pilotu, ve které se natřásají perfektní kozy Aimee Lou Wood, diváka donutí upustit páru zataháním za límec. Pokud jste nesmělý patnáctiletý panic nebo nesmělá patnáctiletá panna (já vím, sci-fi), pak skrze dvacetileté herce hrající puberťáky dostanete báječně pozitivní svět, ve kterém stále svítí ostré slunce, vše je zalité barvami, občas i péry, a ve kterém se ohledně vlastních sexuálních otázek a dilemat nedovíte prakticky nic užitečného, ale bude vás to zatraceně bavit. 90 %(30.3.2019)

• - Závěrečná scéna, kdy Otis (Asa Butterfield) začíná dosahovat orgasmu a „vylítává do vzduchu“, je inspirována scénou z filmu Nymfomanka (2013), kde hlavní hrdinka taktéž poprvé dosáhla orgasmu. (pityty)

• - Škola, kterou studenti v seriálu navštěvují, je ve skutečnosti stará Caerleon University nacházející se v jižním Walesu. (MeanWhile)

• - Závěrečná scéna se žáky, vstávajících ze židlí, přiznávajíc se k vlastnictví jejich přirození, se podobá scéně z filmu Divoška (2008), kde se žáci zastávají hlavní hrdinky. (pityty)