Sexuální výchova (TV seriál)

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2019–2021, 21 h 42 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Jamie Cairney

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds, Mikael Persbrandt, Chaneil Kular, Alistair Petrie, Mimi Keene, Simone Ashley, Jim Howick, Samantha Spiro, Deobia Oparei, Lily Newmark, Alice Hewkin, Daniel Ings, Rakhee Thakrar, Jojo Macari, Max Boast, Dan Mersh, Ronnie Danowska, Bradley Birkholz, Lisa Palfrey, Toby Williams, Jonny Aimes, Olive Gray, James Purefoy, Joe Wilkinson, Freddie Watkins, Lu Corfield, Dominic Applewhite, Anjana Vasan, Lily Frazer, Cerys Watkins, Alexander Westwood, Adam Young, Hannah Waddingham, Edward Bluemel, Femi Elufowoju Jr., Daniel Adegboyega, Aurora Burghart, Tom Colley, Sharon Duncan-Brewster, T'Nia Miller, Ashna Rabheru, Chinenye Ezeudu, Samuel Jordan, Jack Bandeira, Daniel Betts, Sami Outalbali, Conor Clarke-McGrath, Spike Leighton, George Robinson, Anne-Marie Duff, George Georgiou, Armin Karima, Susan Lynch, Neil Maskell, George Somner, Mirren Mack, Chris Jenks, Lino Facioli, David Cann, Jack Helsby, Youssef Kerkour, George Robinson, Stephen Fry, Gbemisola Ikumelo

Milé překvapení hned na začátku roku. Děj přijemné odsýpá, postavy si dokážete rychlé oblíbit a ač tomu název nenapovídá, nejedná se jen o další verzi Prciček. Všechno jde víc do hloubky, postavy mají uvěřitelné problémy a strasti, bojují s nimi a ne vždy se dočkají vítězství. Doufám, že za rok vznikne druhá řada.(12.1.2019)

Jeden z opravdu dobrých seriálů na Netflixu. Cílovou skupinou jsou spíše puberťáci, ale hodí se i pro dospělé, pokud se chcete přijemně odreagovat a pobavit se. První série se mi líbila více, druhou jsem dokoukala, protože mě zajímalo jak dopadne a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a snadno si je oblíbíte. Doporučuji.(22.3.2020)

Jó.. i po druhé sezóně s přehledem za silné 4.. Je sice fakt, že nekonečné udržování napětí mezi několika postavami (především samozřejmě mezi Oisem a Maeve) je už poněkud umělé a především frustrující.. a, že pár "výchovných"motivů se nepodařilo podat úplně čistě... Ale SE pořád stojí především na brilantně napsaných a mezi sebou namixovaných charakterech. Dalo by se říct, že tady není postava která by působila jako vata nebo se výrazněji svým charakterem překrývala s jinou. Taky chválím, že konečně někdo pracuje s homosexualitou jako s motivem který (už) prostě není téma.. Trošku doufám, že by to třetí série mohla se ctí uzavřít. Tohle se totiž fakt nedá protahovat do nekonečna..(9.2.2020)

První polovina dílů diváka perverzně naláká a tu druhou dokouká, protože ho zajímá, jak skončí. Původní super myšlenka s poradcem se bohužel později zvrhla v další příběh teenagerů ze střední. Trochu divný retro střední, což nevadí, aspoň vizuál nepůsobí stereotypně. Herci působí sympaticky a sedí na své místo, až na Olu, se kterou jsem zpočátku trochu bojovala, ale dá se to. A Gillian Anderson? Páni, ta ženská má fakt svůj šarm.(20.1.2019)

• sskrblik

Popírám že seriál je nekvalitní, jinak bych mu nedal šanci pro celou první sérii. Nicméně opravdu jsme dospěli do doby, kdy je všem všechno kuř buřt? Asi ze všeho nejvíce mě vadí způsob a styl jakým je příběh natočen. Kdy je v seriálu až do očí bijící extrémní propaganda multi kulti a queer - LGBT tématika (buzničmeni a buzničženy). Chápu, že ve světě je běžnější, že bílí s černými a naopak. Jenom tady je to každej druhej a to mě připadá prvoplánové a záměrné. Dále ten nechutnej Otisův kámoš a pak dutohlav, kterej ho celou dobu nesnáší a pak mu klidně slupne buřt jak gentlemen na reklamě Kosteleckých uzenin. Himlhergot laudon done vetr. No kde to jsme? Tohle má být jeden z nejlepších seriálů. Ani omylem!(5.1.2020)

• - Netflix zveřejnil, že se na první sérii za tři týdny od uvedení podívalo přes 40 milionů uživatelů. To je i jeden z důvodů, proč byl seriál prodloužen. (holub109)

• - V epizodě jsou zmíněny filmy Ledové království (2013) a Statečné srdce (1995). (Duoscop)

• - Přestože se celý seriál odehrává v Británii a tudíž na britské střední škole, je jak vybavení, dekorace či oblečení (např. Jacksonova bomber bunda či absence školních uniforem) v této škole po vzoru americké střední. Tvůrci tak záměrně cílí na amerického diváka. (Muffino)