Reklama

Reklama

Sexuální výchova

(seriál)
  • Velká Británie Sex Education (více)
Trailer 1
Velká Británie, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Hrají:

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(32)

Nesebevědomý Otis zná všechny rady na sexuální neduhy. Jeho matka je totiž terapeutka. Rebelka Maeve mu proto navrhne, aby si ve škole otevřel sexuální poradnu. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (422)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší teen událost nejen mezi seriály, ale i napříč filmy obecně. Britové se vytáhli a servírují tak skvělý seriál, že budete mít chuť se nejen okamžitě vrátit do školy, ale také jít do ulic a s někým si to rozdat, Chytře napsané, zábavně zrežírované se sympatickými postavami, se kterými se vžijete a budete jim fandit. Někdo si může stěžovat na přítomnost LGBT a že je seriál až moc international, ale v Británii to tak je, takže se seriál drží pouze reality a mně osobně to vůbec nepřekáželo. Maeve a Ruby jsou mocné kočky a Asa Butterfield je absolutně parádní. Návykové jak sviňě a potěší četnost sexuálních scén a drtivých zvratů.100% ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborná tínedžerská záležitosť, ktorú by som ako stredoškolák absolútne žral. Seriál si ale dozaista môžu užiť aj diváci, ktorí majú strednú školu 5, 10 či 20 rokov za sebou. Sex Education je kvalitnou oddychovou zábavou s niekoľkými originálnymi vsuvkami a pomerne sympatickými hrdinami. Záverom navyše seriál ukázal, že dokáže človeka aj mierne dojať. Občas sa tvorcovia utrhli mierne z reťaze a ich humor mi prišiel detinský a skutočne zameraný skôr na najmladšiu cieľovku, ale väčšiu časť epizód som si v úplnom pokoji vychutnával. Za mňa to bude slušných 8/10, ale verím tomu, že pokiaľ sa dokážeš do hlavných postáv skutočne vžiť, pri tejto novinke od Netlifuxu budeš mľaskať blahom. ()

Reklama

Patw 

všechny recenze uživatele

Příjemná seriálová novinka pro Netlix jak dělaná, ale to jí samozřejmě nebere na kvalitě, spíš naopak. Seriál mě chytl a nedalo se zabránit kliknutí na další díl. Velmi sympatické obsazení, všichni herci byli skvělí začínajíc samozřejmě Gillian Anderson, pokračující přes Asu až po nováčky Aimee Lou Wood, Ncuti Gatwa či dvojnici Margot Robbie Emma Mackey a další - všichni herci nesou seriál na svých bedrech a fungují perfektně jako tým se správnou chemií. Scénář je také vtipný, plný chytrého a trefného britského humoru ať už jde o vtipy napsané nebo jen předvedené gesty. Velmi příjemné překvapení. Teď už jen doufat, že bude další řady (nebo lépe - řady). Velké plus za dokonalý soundtrack u každé epizody! ()

CrypzzXD 

všechny recenze uživatele

Tohle je trefa do černého, jenž je nad hranicí prosté feel-good televizní zábavy, a která umí být zatraceně zábavná a srdcervoucí zároveň (stejně jak první série, tak i druhá přišla s emotivní tečkou, kterou vstřebávám ještě několik dní po konci sledování). Chápu, že mnozí v tomto dítku streamovacího gigantu vidí obyčejnou a explicitní rychlokvašku pro mladistvé, ale já v tom vidím víc než ledajakou vztahovou jednohubku pro teenagery. Vidím pomyslný vrchol žánru o nenaplněných láskách a přátelství, přesný casting (chemie mezi herci funguje dokonale) a pečlivou práci s každým jednotlivým charakterem. Přesně takhle vypadá dokonale vyvážená porce komedie a romantiky, u které prožíváte každičkou emoci, jako by jste byli její součástí. Nenechte se zmást zavádějícím názvem, a dejte tomuto nenápadnému hitu šanci. Zaručeně se budete bavit, a jestli nemáte srdce z kamene, tak vám možná ukápne i ta slzička. Já osobně ještě nejsem připraven tento svět plný mnou milujících postav (tak moc mi k srdci přirostla jen parta z Přátel a MASHE) opustit, a puká mi srdce při pomyšlení na zničující čekání na další sérii... S01 10/10 S02 9/10 ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zpočátku trošku nenápadný kousek od Netflix, jež se posléze vyvinul v obří hit této úspěšné streamovací služby a ačkoliv mi trvalo přes tři měsíce seriálu věnovat více času, nyní toho rozhodně nelituji. Zřídkakdy se mi stane, že by mě nějaký seriál strhnul od začátku a už do konce nepustil a ačkoliv se to nestalo ani u Sex Education, dostal jsem výborný feel good seroš z britské střední s výborně napsanými a výraznými postavami, zápletkami, které stále nejsou tak obvyklé a provařené a celkově další povedený zářez mého nejoblíbenějšího streamovacího giganta. Nyní se budu věnovat hlavně hercům, jelikož představování jejich postav se přirozeně v prvních sériích tvůrci věnují zdaleka nejvíce. A v tomto okamžiku je pro mne největším objevem Gillian Anderson, kterou jsem nikdy extra nemusel, ale v tomhle seriálu jsem si jí naprosto zamiloval. Asa Butterfield (22) do své role sedí perfektně, ostatně pořád vypadá na těch 16. Ale kdo jej plně zastiňuje, tak je nový objev Emma "Margot Robbie "Mackey (příště už by si mohla vyndat ten kroužek v nose), jež takové doufám, že se brzy objeví v něčem pořádném v kinech. A mimochodem, jsem tým Ola. Nejlepší scéna : 7.díl, promluva Erica se svým otcem. Naprosto srdcervoucí okamžik. PS : Trošku se bojím, jestli hodně lidí nenalákal clickbait název a k druhé sérii se nevrátí.. EDIT, lidi se samozřejmě vrátili a seriál to zdárně dotáhl až do čtvrté řady, přičemž víceméně neztratil své původní kouzlo. Jeden z nejlepších seriálů nejen od Netflixu, ale na Netflixu. ()

Galerie (257)

Zajímavosti (92)

  • Dům, ve kterém žije Otis (Asa Butterfield) s matkou Jean (Gillian Anderson), se nachází ve vesnici Symonds Yat, což je oblíbená turistická destinace, rozkládající se v údolí řeky Wye v anglickém kraji Herefordshire. (EndyseQ)
  • Role Isaaca byla původně napsána pro člověka s amputovanými končetinami. Po úspěšném konkurzu George Robinsona byla role změněna, aby odpovídala jeho vlastnímu handicapu. (TaNya_)
  • V čase 00:38:45 proběhne parodie na film 1917 (2019). (FrankSusta)

Související novinky

Doctor Who má novou tvář

Doctor Who má novou tvář

09.05.2022

Stanice BBC oznámila novou hlavní tvář slavného a desítky let běžícího seriálu Doctor Who. Titulní roli již čtrnáctého Pána času tak počínaje další sérií ztvární 29letý rwandsko-skotský herec Ncuti… (více)

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama