Sexuální výchova (TV seriál)

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2019–2021, 21 h 42 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Jamie Cairney

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds, Mikael Persbrandt, Chaneil Kular, Alistair Petrie, Mimi Keene, Simone Ashley, Jim Howick, Samantha Spiro, Deobia Oparei, Lily Newmark, Alice Hewkin, Daniel Ings, Rakhee Thakrar, Jojo Macari, Max Boast, Dan Mersh, Ronnie Danowska, Bradley Birkholz, Lisa Palfrey, Toby Williams, Jonny Aimes, Olive Gray, James Purefoy, Joe Wilkinson, Freddie Watkins, Lu Corfield, Dominic Applewhite, Anjana Vasan, Lily Frazer, Cerys Watkins, Alexander Westwood, Adam Young, Hannah Waddingham, Edward Bluemel, Femi Elufowoju Jr., Daniel Adegboyega, Aurora Burghart, Tom Colley, Sharon Duncan-Brewster, T'Nia Miller, Ashna Rabheru, Chinenye Ezeudu, Samuel Jordan, Jack Bandeira, Daniel Betts, Sami Outalbali, Conor Clarke-McGrath, Spike Leighton, George Robinson, Anne-Marie Duff, George Georgiou, Armin Karima, Susan Lynch, Neil Maskell, George Somner, Mirren Mack, Chris Jenks, Lino Facioli, David Cann, Jack Helsby, Youssef Kerkour, George Robinson, Stephen Fry, Gbemisola Ikumelo

Trocha možno nadhodnocujem, ale netrápi ma svedomie, pretože som už dávno nevidel nič tak zábavné. Navyše, aj keď je téma pomerne šteklivá, ani raz v žiadnej scéne sa nestalo, že by to padlo do nevkusu. To klobúk dole. Autorom sa podarilo namixovať skvelú zmes zábavy, situačnej komédie ale i vážnejšej drámy. Poukázali, že aj háklivé témy sa dajú riešiť s nadhľadom a humorom, aj keď sa nám to tak vtedy nemusí zdať. Zároveň seriál dokázal vniesť do pomerne ošumelého námetu zo života v stredoškolských laviciach niečo nové a svieže. Určite sa už teším na druhú sériu, ktorá by mala vyjsť niekedy počas r. 2020.(6.5.2019)

Mám za sebou obě série a jen se směji při vzpomínce na jakýkoliv díl :D Naprosto bravurní :D Asu miluji od dob Chlapce v pruhovaném pyžamu - tam si mě získal. Gillian je neskutečná ve své praxi :) Ta role mi na ni sedla skvěle :) A pestrost ostatních postav? Nemám slov :D Prvních 5minut druhé série, kdy se Otis nemohl pomalu ani hnout bez erekce? :D Celou první sérii řešíme pravý opak, tak pak máte prostě radost, že je to již tady :) A jelikož si seriál nebere vůbec žádné servíky- stojí to za to :D(5.4.2020)

V podstatě není co vytknout. Se všemi postavami soucítítě a fandíte jim. Seriál natočit podle teen porna není nic moc, protože to každý zažil tak není moc o čem povídat. Šoupnout tam šoupnout ven, vystříkat a jít domů. Nic extra, ale tadz Asa spolu s Emmou udělali vynikající dvojku, která vás prostě musí bavit. Těším se na třetí sérii.(14.1.2021)

Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.(3.3.2019)

Příjemný počin se sympatickými a výborně zahranými postavami, skvělou hudbou (je milé zase slyšet The The), ale docela hlasitě to šustí papírem a zejména v závěrečném díle se slušně plní kvóty na klišé... Také mi přišlo, že seriálu dost podráží nohy zvolený formát. Totiž vzhledem k tomu, že se odehrává v průběhu několika málo týdnů, maximálně měsíců, a nerámuje třeba celý školní rok, jsem opravdu zvědavý, jak bude další série smysluplně navazovat, když spousta zápletek končí (nebo spíše nekončí) tak nějak uprostřed. Ale třeba se s tím tvůrci nějak poperou. 6/10(11.2.2019)

• - V epizodě je zmíněn seriál Živí mrtví (od r. 2010). (Duoscop)

• - Ezra Furman, jehož hudba doprovází seriál, si zahrál v tomhle díle zpěváka na školním plese. (Malda26)

• - V epizodě je zmíněn film Vetřelec (1979). (Duoscop)