Reklama

Reklama

Sexuální výchova

(seriál)
  • Velká Británie Sex Education (více)
Trailer
Komedie / Drama
Velká Británie, (2019–2021), 21 h 15 min (Minutáž: 47–61 min)

Tvůrci:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Hrají:

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Nesebevědomý Otis zná všechny rady na sexuální neduhy. Jeho matka je totiž terapeutka. Rebelka Maeve mu proto navrhne, aby si ve škole otevřel sexuální poradnu. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (349)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když pominu skutečnost, že se seriál odehrává v nějaké americké bublině uprostřed Walesu a nedává to vůbec smysl, tak musím říct, že se jedná o super zábavný komediální kousek, jaký jsem dlouho nezažil. Během sledování jsem z toho měl super pocit. Postavy jsou skvělý a díky tomu dobrému pocitu, který z příběhu jde, neustále chcete, aby všichni byli šťastní. Navíc je to hodně o gayích a lesbičkách...a vlastně o sexu celkově. Ale ve výsledku je ten sex podle mě stejně jenom takový pozlátko, protože hlavně je to o určité komunitě lidí, kteří jsou otevření více, než zbytek světa...a to je vlastně to, co Vás na tom tak baví. Těším se na další série. Tohle mě sakra chytlo! ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tento seriál by si skutečně žádný teenager neměl nechat ujít, protože lepší záležitost pro svojí cílovou skupinu bude hledat dost těžko, a to jak v současně vysílané seriálové tvorbě, tak i v té starší. Pokud bych Sex Education sledoval jako puberťák, patrně by se pro mě stal okamžitě kultem, a to ne ani tak z toho důvodu, že by byl pozérsky kůl a lezl do zadku všem aktuálním teen trendům, ale protože je zkrátka zatraceně dobře napsaný a skvěle (myšleno: vhodně) obsazený. Název je celkem zavádějící, protože primárním obsahem seriálu je (ne)naplněná romantika dvou ústředních postav a vztahy těch ostatních, ale to neznamená, že není sexuálně explicitní (Viditelná frnda v seriálu? Nevídané), kdy hned úvodní scéna pilotu, ve které se natřásají perfektní kozy Aimee Lou Wood, diváka donutí upustit páru zataháním za límec. Pokud jste nesmělý patnáctiletý panic nebo nesmělá patnáctiletá panna (já vím, sci-fi), pak skrze dvacetileté herce hrající puberťáky dostanete báječně pozitivní svět, ve kterém stále svítí ostré slunce, vše je zalité barvami, občas i péry, a ve kterém se ohledně vlastních sexuálních otázek a dilemat nedovíte prakticky nic užitečného, ale bude vás to zatraceně bavit. 90 % ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší teen událost nejen mezi seriály, ale i napříč filmy obecně. Britové se vytáhli a servírují tak skvělý seriál, že budete mít chuť se nejen okamžitě vrátit do školy, ale také jít do ulic a s někým si to rozdat, Chytře napsané, zábavně zrežírované se sympatickými postavami, se kterými se vžijete a budete jim fandit. Někdo si může stěžovat na přítomnost LGBT a že je seriál až moc international, ale v Británii to tak je, takže se seriál drží pouze reality a mně osobně to vůbec nepřekáželo. Maeve a Ruby jsou mocné kočky a Asa Butterfield je absolutně parádní. Návykové jak sviňě a potěší četnost sexuálních scén a drtivých zvratů.100% ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Sex education mi bylo četně doporučováno doslova ze všech stran. Název mě příliš nezlákal, ale miluju britskou angličtinu a mám teď trochu času navíc, tak jsem seriálu zkusila dát šanci. První sérií jsem proplula tempem zhruba jeden díl za dva dny a minimálně můžu říct, že mě to nenudilo. Na druhou stranu, minutáž jednotlivých dílů je vzhledem k tématu celkem dlouhá. Postavy jsou každá jiná, zato všechny hodně výrazné svou odlišností a ve druhé sérii se jejich charaktery začínají krásně rozvíjet. Baví mě to. 4* ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Již od první minuty seriálu je patrné, že humor bude přepálený. Ztvárnění života puberťáků tedy nebude tak "realistické" jako např. v perfektních Machrech a šprtech, ale přesto se záhy ukáže, že Sex Education dokáže být stejně tak lidský. Potřeby, myšlenky a chování dospívajících středoškoláků jsou ve svém jádru vykresleny velmi hezky a k tomu ten ujetý humor - ano, to se dá. Se seriálem mám jediný problém a to je až absurdně křečovitá snaha o politickou korektnost v tom smyslu, že každý pár je interraciální, nebo LGBTQ. 8/10 ()

Galerie (189)

Zajímavosti (60)

  • Když je Maeve (Emma Mackey) na klinice, tak se jí sestra zeptá, jakou rukou píše. Přestože Maeve odpoví, že je levák, tak je jí napíchnuta právě levá ruka. (noelcoward73)
  • Pieseň, ktorú Jakob (Mikael Persbrandt) spieva v sprche, je "Sommartider" od švédskej kapely Gyllene Tider. (dwdb)

Reklama

Reklama