Hlavní postavou úsměvného příběhu je osmnáctiletý zednický učeň a dobrovolný hasič Matěj Hůrka, který žije u babičky na malebné vesnici, ze všeho nejvíce miluje přírodu a chtěl by být lesníkem. Kromě toho ovšem prožívá první lásku k hezké Barče Cupalové, která se vrátila k rodičům po delším pobytu ve vzdáleném okresním městě. Matěj je však příliš nesmělý, a tak než se večer na tancovačce rozkouká, přebere mu Barču suverénní frajírek Evžen. A zatímco jeho babička přemýšlí, jak vnukovi, kterého po smrti jeho matky vychovává sama, oznámit, že se bude vdávat za energického důchodce Vokurku, Matěj se potýká se svými vlastními milostnými problémy a dalšími poněkud choulostivými potížemi. Schůze představenstva družstva řeší jeho přestupek proti mravnosti, když se večer koupal v lesním rybníku a "střetl" se tam s děvčaty, která se také koupala, samozřejmě nahá. A zatímco Matěj prochází dalšími mírně lechtivými peripetiemi, začíná si Barča uvědomovat, že skutečný charakter není samolibý frajírek Evžen, ale právě Matěj. Než však budou moci strávit noc v objetí, musí se ještě mnohé stát. Například se objeví zkušená, atraktivní Tereza, která se na krátký čas o Matěje zajímá, uchazeč o funkci předsedy Cupal přijde o naději, když je přistižen ve stohu s půvabnou sekretářkou Zdeničkou, shoří jedna stodola a Matěj se stane hrdinou. (TV Nova)

Praxis

OMG. To snad nemyslejí vážně? Hlavní hnusák v podání jakéhosi Wiesnera se snaží ztratit věneček, ale ty odporný, zlý a kozatý čuby mu dát nechtěji. Nebo jo? Že mu všechny tak hrozně nadbíhaly. Na téhle hlavní dějové lince se pak odvíjí další linky v podání debilní Ježkový a jejího Vokurky, podvádějící se dva manželské páry a něco jako agitka o dojivosti krav (Šimon Plánička ruléz). Do toho proběhne pár kozatých, koupajících se holek s fakt velkým "roštím" a jedna stodola plná slámy, která pak skončí v plamenech. Všichni tam neustále tancujou, zpívaj tam kapely, které ani neumí zpívat, jak je to falešný a prezentuje se hypermoderní kulturák. Never more... Toporný normalizační agitační film, který chce být děsně vtipný, místo toho je ale děsně trapný. 20% za pekelně ujetou postavu Zdenka Podhůrskýho :-) ()

blackrain

Ony by ho i holky chtěly, kdyby nebyl takový psí čumák a ňouma. Očekávala jsem něco ve stylu Vesničko má středisková. Toho jsem se vůbec nedočkala. Příběh je hrozně nudný. Režisér to vůbec nezvládl. Někteří herci neměli ani pořádně co hrát a to bylo herecké obsazení velmi slibné. Na té vesnici bych žít nemohla. Dobrovolně bych se přestěhovala do většího města. ()

italka63

já u toho trpěla jako zvíře a nechápala, z jaké výšky mohla spadnout cihla na hlavu mým vrstevnicím, protože tohle kino, to bylo teda za trest. Dost špatný a příšerný Matěj....brrrr ()

topi

Takové slabé hodnocení si film nezaslouží. Je to vcelku sranda a obsazení filmu je taky na pohodu. Hlavně záletník Franta Husák je boží! :) A rozhodně velké plus dávám za hudbu Jana Klusáka, který film posouvá z komediální roviny úplně někam jinam. ()

slunicko2

Na Formana ani na Papouška Muchna nemá. Ale snaha tu je. 1)  Pokud chtěli filmaři ukázat vesnické burany v plné kráse, tak se jim to podařilo, i když jde zřejmě o nezamýšlený vedlejší efekt._____ 2)  Tehdy mi situace z filmu a reakce lidí nepřišly nijak zvláštní. Dobrý indikátor toho, v jakém marasmu jsme žili.___ 3)  Zavzpomínal jsem na 71letou Miladu Ježkovou (Matějova babička) a 42letého Bronislava Poloczka (traktorista). Zaznamenal jsem, jak fešný byl 22letý Zdeněk Podhůrský (frajer Evžen) už tehdy (což trvá dodnes) a podumal jsem o osudu 18letého Ivana Wiesnera (Matěj) ()

OG_Swifty

Socialista (a sociál) Matěj se v úvodu filmu stane svědkem toho, jak Jessica Fletcher a šerif Amos Tupper chtějí mít sex (2x) v poli, což přeruší práškovací letadlo. Mno a celý film je pak o tom, jak Matěj pronáší jedno moudro za druhým (dobově stylizované) a balí holky. Taky tam jsou předsedové, veselky (uslyšíme šlágry z TV Šlágr "Vyhrávala Kapela", "Nemelem Nemelem" nebo "Hošíčku, přijď za svítání"), pimp Podhůrský a Milada Ježková (která se nikoho na sklep neptá!!). Jinak Matěj nepije, uráží ho sexistický poznámky jeho kamarádů - paniců a je environmentalista. Má to ale i několik humorných momentů; 1) Nahý holky se svlíknou z šatů (můžeme si prohlídnout všechny bobříky) a jdou se koupat do rybníku, na čež se jedna zeptá "jsou tu žaby?" 2) Ježková se provdá, ale o svatební noci spí s ženichem Matěj a důchodce se ho zeptá "Umyl sis nohy?". Bohužel to je tak vše, navíc autentičnost uvedených humorných scén nelze textem popsat... ()

rakovnik

Název filmu je velmi matoucí. Matěje chce spousta holek, ale on asi nějak neví, kterou si vybrat. Podprůměrná nevtipná komedie. Herci v hlavních rolích nezaujmou. ()

Martin741

Tak ako mchnk tvrdi, skor ciry priemer, nez zapamataniahodne dielo. Videl som to len kvoli Renate z Prodavaca Humoru - Yvetta Kornova hrala Renatu : 37% ()

Juto

Matěj Hůrka je obyčajný vidiecky mladík, ktorý sa zamiluje, a pri objavovaní základných milostných praktík sa zaplieta do problémov. 5/10 ()

Šimpy

Taková vyprávěnka o vesnici, kde každý s každým. :-D Ale na pár místech jsem se zasmál a oko občas spočinulo na nějaké té odhalené krásce. :-) ()

sator

Mě se to v jednaosmdesátým líbilo...a Líbilo se mi to i v r. 2013 o citlivých lidech a bezelstnosti se mnoho netočí. Je zde použit i jistý opatrný symbolismus destrukce přírody = a tím pádem vztahů... ()

farmnf

Milan Muchna-český Ed Wood Jr. Tato slátanina pojednává o retardovaném dementovi žijícím ve společenství retardovaných dementů. Možná to byl prostě pederast s maskováním a slabým IQ ale to teď těžko soudit. Dement se potácí vesnicí a kam šlápne, tam ostuda. Do toho nám český Ed Wood pouští záběry komínů, výfuků, venkoských taškařic se zpěvohroui a běžící zvěře, stejně jak to dělal pravý Ed Wood s bizony. Režisér se drží linie, co dialog, to kokotina a ještě nemající pražádného vtipu. Jednu malinkou hvězdičku dávám za paní Ježkovou, Ferdu Havlíka a klasika Řeháka, ti se z toho snažili udělat komedii ale stejně je to děs, děs! ()

pytlik...

Nespravedlivě podhodnocený film, protože dialogy a situace v něm se často vyrovnají těm ve Formanových a Papouškových dílech ze šedesátých let. Např. víceméně monolog Ježkové na téma Vokurkovy po smrti rozprášené ženy nebo milostná Husákova předehra v seníku nemají chybu. Navíc je chlípné oko divákovo sem tam potěšeno pohledem na obnažené svěží vnady lepých děv. Samozřejmě některé situace jsou kapku přetažené, jako Poloczkovo postříkání nebo Wiesnerovo odmítání hrátek s mladou Kornovou, když předtím tolik bažil po prvních zkušenostech se starší Steinmarovou. ()

Master19

Možná, že to přeženu, ale pro mě je to taková malá "Vesničko má, středisková". Nechávám být nezáživnost hlavního příběhu, a upozorňuju na skvělé postavy (Zdeněk Podhůrský, Bronislav Poloczek, František Husák, Milada Ježková - a taky Vokurka, co se vyjádřil) a výborné hlášky, kterých je sice poskrovnu, ale jsou! ()