Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  Wow, I did NOT see that coming. Díky mizerném traileru jsem čekal otravné převařování staré látky v přepálené huličské komedii se starými dědky... a dostal jsem procítěný love latter pro všechny kdo mají rádi jeho Jerseyskou sérii co je tak meta jak jen to jde, love latter pro všechny kteří se na ní kdy podíleli, a který přitom je i dost uvědomělým filmem o otcovství, plným až po okraj jak intenzivního sebeironizování, tak i těch pár dobře napsaných dialogů o životních pravdách (v těch emocích pravda občas tlačí na pilu snad trochu moc). Přirozená chemie mezi Smithem, Mewesem a jejich dcerami každopádně taky hodně pomáhá. (a ano, pořád je tam i notný kus přepálené huličské komedie se starými dědky - kteří vypadají hrozně, protože herák a nemoci udělají svoje, ale dokázali tu i to své stáří často velmi dobře tematizovat a nebo shodit) Blbé, trapné nebo nudnější momenty tam jsou... no asi jako i v prvním Jay and Silent Bob, ale pořád je to mnohem lepší film než všechno co dělal po Clerks 2. A po tomhle už Clerks 3 snad ani nejsou potřeba. Tohle jsou Clerks 3. Uzavření cesty. Alespoň pro Smithofily - a pro nikoho jiného ten film není. Kdo nemá jeho sérii nakoukanou, ideálně i pár těch shitových filmů kolem, neví nic o jeho osobě, práci, nemoci, etc, ten se tady VŮBEC nemůže chytat.(12.1.2020)

 • dr.horrible
  ***

  Ale jo. Zo začiatku som sa dokázal sústrediť len na Mewesov umelý chrup a Smithove prehrávanie, a asi dosť pomohlo si dokola opakovať, že aj Jay and Silent Bob Strikes Back bola sračka. Časom som to ignoroval a pri niektorých momentoch a cameách (hlavne cameách) som sa smial aj nahlas. Až najviac ma dostala ta Chasing Amy scénka. Neviem prečo už Smith nedokáže zopakovať vážny film, na tých pár minút to tam bolo. A pre mňa ten film kedysi fakt hodne znamenal; pre druhú dekádu života asi to, čo Trainspotting pre tretiu. Proste najobľúbenejší z obľúbených, so všetkými strašne prima pesničkami a 90s atmosférou... a takto to teda dopadlo! A potom prišla aj Melissa Benoist ❤️! Ak ste s týmto univerzom vyslovene nerástli, ide o odpad jak vyšitý. Ak jo, pálte indicu. Tí dvaja sú tu zas.(28.1.2020)

 • ScarPoul
  **

  To, že si film uvedomuje svoje hranice nie je úplne ospravedlnením. Smith síce ponúka fun service - máme tu takmer všetky postavičky z jeho univerza a niektoré vtipy, ktoré odkazujú aj na real life stories hlavných predstaviteľov a tie potešia tiež, ale celé je to vyplnené strašne zlým príbehom. Pozliepaným dokopy aby sa nepovedalo. Prvý Jay and Silent Bob prišiel v dobrej dobe. Bol okolo neho vytvorený celý vesmír a bol to príjemný film s množstvom fajn odkazov aj keď to celé bolo pritiahnuté za vlasy. Sedelo tam aj moralizovanie aj akási hodnotovosť. Tu to pôsobí samoúčelne a nezaujímavo. Áno, následne príde vtip, že sa Smith vykráda a že nič dobré aj tak nenatočí a že obsadzuje všade svoju dcéru a bla bla... ale je to predsa tvorca Clerks, preboha!!! Držal som mu palce vo veľa veciach. Dokonca mám rád aj jeho Red State, aj jeho bizarnosti Yoga Hosers a Tusk. Jersey Girl mi nevadí ale toto nie. Tešil som sa na to. Trailery ale mali pravdu. Nie je to dobrý film. Má pár skvelých nostalgických momentov ale inak je to skôr pretrpené než užité.(13.1.2020)

 • Slasher
  **

  Tak ne, po Cop Out jako by už byl Smith zakletý, topí se v průměru a ztrácí můj čas. Tohle byla velká nuda, cringe v případě vyčpělých neherců i tlačení cameí, sebe-odkazů a meta na n-tou. Těšil jsem se na nostalgický trip k oblíbeným postavám, ale místo návratu do formy a ke klasice je to kvalitou spíš jako trojka jeho prachbídné “True North” trilogie.(11.1.2020)

 • decouble
  *

  Kevin Smith zakončil kariérní oblouk tak trochu opačným způsobem než většina amatérských tvůrců, kteří po víkendech točí filmy pro své kamarády a sní o tom, že jednou prorazí do větší ligy. Kevin Smith má už období průniku do Hollywoodu za sebou a zatoužil po tom zase točit filmy jen pro své kamarády. Někteří ti kamarádi jsou docela slavný celebrity, ale jinak je to vlastně stejný jako to, co točí (ti řemeslně lepší) amatéři za domem. Je to napodobenina jiných filmů (v případě Smithe hlavně vlastní tvorby), je v tom křeč, ale má to na konci pár pokažených záběrů z natáčení, aby se ukázalo, že to byla sranda a že si to Kevin a kamarádi hodně užili. ___ Nakonec tak vlastně Kevin Smith žije tím pomyslným happy endem z Clerks 2, kdy se hrdinové jeho universa vrátili tam, kam patří. Tam, kde můžou dělat svůj malý byznys sami na sebe, aniž by dřeli pro velkou korporaci. To uzavíraní do vlastního světa je dokonce tak silný, že Jay a Bob už nejedou do Hollywoodu nebo na Comic-Con, ale na Chronic-Con (kterej je zaměřenej na postavy ze Smithova universa). ___ Ve výsledku Smith natočil strašně špatnej reboot vlastního filmu, aby dokázal, že rebooty a remaky jsou sračky, který vedou k záhubě Hollywoodu. V tom jediným asi neselhal. ___ A jak napsal MoRTy: „Je to jak když po dvaceti letech potkáte kámoše ze základky, kterej byl tehdy hrozně cool a zjistíte, že má pořád úplně ty stejný vtipy a hlášky.“ Nejhorší je ale, že ty vtipy se táhnou přes 90 minut.(1.5.2020)

 • - Když Holden McNeil (Ben Affleck) říká po odchodu Jaye a Boba své dceři: „They gone girl,“ odkazuje tím na stejnojmenný snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli – Gone girl (2014). Když dceři poví: „It's just us leaugue,“ opět tím odkazuje na snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli, a to Justice League (2017), kde ztvárníl Batmana. (Habansz)

 • - Film se natáčel v New Orleans (Louisiana, USA). (fanda124)