• Xmilden

Ve své době pro mě Kevin Smith hrozně moc znamenal. Jeho komedie jsem ve věku 25 let neskutečně žral. Bohužel už tohle dávno neplatí. Před Rebootem jsem si schválně pustil původního Jaye a Silent Boba (už to tolik neúčinkuje), aby jsem zjistil jak na tom vlastně dneska jsem. Po uvedení do světa dvojičky z Jersey, tedy přišel na řadu nejnovější počin. A? Je to sračka. Hlavně s blížícím se koncem filmu absolutně došly síly a skončil v absolutním nezájmu. Smithoviny už prostě tolik zaprvé nefungují, jako ve své době a ty nové jsou absolutně hrozné. Jakoby to Kevin dělal celému Hollywoodu schválně, že nebude a nebude točit dobré filmy. Camea tu jsou, všichni hrozně zestárli ale bohužel musím konstatovat, ať naše oblíbené postavy nechá pan režisér raději spát věčným spánkem. Alespoň že nám je pěkně vysvětlen rozdíl mezi remakem a rebootem. Nechme mluvit Jasona Leeho: Remake je jako reboot, akorát studio nezajímá, co si myslí diváci o originálu, čili ponechaj název a všechno ostatní pokurvěj, což zničí rázem oba filmy, jasný? 30%(28.1.2020)

• decouble

Kevin Smith zakončil kariérní oblouk tak trochu opačným způsobem než většina amatérských tvůrců, kteří po víkendech točí filmy pro své kamarády a sní o tom, že jednou prorazí do větší ligy. Kevin Smith má už období průniku do Hollywoodu za sebou a zatoužil po tom zase točit filmy jen pro své kamarády. Někteří ti kamarádi jsou docela slavný celebrity, ale jinak je to vlastně stejný jako to, co točí (ti řemeslně lepší) amatéři za domem. Je to napodobenina jiných filmů (v případě Smithe hlavně vlastní tvorby), je v tom křeč, ale má to na konci pár pokažených záběrů z natáčení, aby se ukázalo, že to byla sranda a že si to Kevin a kamarádi hodně užili. ___ Nakonec tak vlastně Kevin Smith žije tím pomyslným happy endem z Clerks 2, kdy se hrdinové jeho universa vrátili tam, kam patří. Tam, kde můžou dělat svůj malý byznys sami na sebe, aniž by dřeli pro velkou korporaci. To uzavíraní do vlastního světa je dokonce tak silný, že Jay a Bob už nejedou do Hollywoodu nebo na Comic-Con, ale na Chronic-Con (kterej je zaměřenej na postavy ze Smithova universa). ___ Ve výsledku Smith natočil strašně špatnej reboot vlastního filmu, aby dokázal, že rebooty a remaky jsou sračky, který vedou k záhubě Hollywoodu. V tom jediným asi neselhal. ___ A jak napsal MoRTy: „Je to jak když po dvaceti letech potkáte kámoše ze základky, kterej byl tehdy hrozně cool a zjistíte, že má pořád úplně ty stejný vtipy a hlášky.“ Nejhorší je ale, že ty vtipy se táhnou přes 90 minut.(1.5.2020)

i přesto,že je tenhle "reboot" místy trochu otravný,nakonec sem si ho celkem dost užil hlavně díky detailům a hromadě popkulturních narážek a pomrkávání na fanoušky.Smith se definitivně zacyklil,ale evidentně nemá problém si udělat srandu i sám ze sebe a to je dobře.Camea jsou tu fajn,některá vyloženě pro fanoušky (Chasing Amy),některá vtipná nejen pro ně (Matt Damon).Zkrátit to celé o takových 20 minut,a vypustit některé zbytečné pasáže,šlo by o pravé fanouškovské pohlazení...60%(25.1.2020)

• higuain

Tohle se podle mě vyplatí vidět pro tu spoustu popkulturních narážek, z nichž se některý fakt povedly - scéna, ve který si Ben Affleck nemůže vzpomenout na jméno matky Bruce Waynea, je absolutním vrcholem filmu. Takových momentů zde ovšem není dost na to, aby to utáhlo komedii o stopáži celovečerního filmu. Tenhle "reboot" tak sice občas pobaví v jednotlivostech, ale jako celek spíš nudí.(17.1.2020)

• Slasher

Tak ne, po Cop Out jako by už byl Smith zakletý, topí se v průměru a ztrácí můj čas. Tohle byla velká nuda, cringe v případě vyčpělých neherců i tlačení cameí, sebe-odkazů a meta na n-tou. Těšil jsem se na nostalgický trip k oblíbeným postavám, ale místo návratu do formy a ke klasice je to kvalitou spíš jako trojka jeho prachbídné “True North” trilogie.(11.1.2020)

• - Film se natáčel v New Orleans (Louisiana, USA). (fanda124)

• - Když Holden McNeil (Ben Affleck) říká po odchodu Jaye a Boba své dceři: „They gone girl,“ odkazuje tím na stejnojmenný snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli – Gone girl (2014). Když dceři poví: „It's just us leaugue,“ opět tím odkazuje na snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli, a to Justice League (2017), kde ztvárníl Batmana. (Habansz)