Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

Lukrecie

Novotný hraje nesympatickýho, namachrovanýho, cynickýho, rasistickýho, ponižujícího blbečka a burana. Hvězdy dávám za zajímavé uvedení do vietnamské komunity a Ha Thanh. Poslední 1/4 filmu je nejlepší aneb jak mladá policistka přichází o iluze.... ()

Praxis

Vcelku standardní kriminálka, která běží sedmdesátkrát do týdne na všech těch Novách, Primách a Jedničkách. Tahle je ale okořeněna exotickým prostředím vietnamské komunity a především božího Novotnýho, který si svoji roli rasistického cynika vyloženě užil. V posledních deseti minutách se stane strašně moc zvratů, až to působí vyloženě křečovitě, protože většinu filmu se vlastně nic moc neděje a do zákulisí divák proniká jen velmi pomalu. Možná bych si to představoval ještě více syrovější a špinavější. Takže sečteno, podtrženo - vlastně to nebylo špatné, ale chyběl tomu ten správný drajf, aby se to odpoutalo od Kriminálek Anděl a podobných rutin, které vyplňují večery v pracovním týdnu. 55% ()

Pierre

Některé hlášky Kapitána Kříže mě rozesmály. Ale nedokážu si představit, že by takový člověk mohl vůbec pracovat na policii. Film si ovšem na realitu ani nehraje. Pořád jsem měl pocit jako by se odehrával v nějakém virtuálním světě. Scénář je neuvěřitelne naivní a oko experta ho nejspíš minulo. Nevím proč, mě něco nekontaktovali. Email mám. Viděl jsem, okomentoval jsem a jdu zapomenout ()

Siegmund

Přesně, jak to ve svém komentáři píše „Tosim“. I mně se líbilo, že byl film zasazen do vietnamské komunity a že pokud hovořili Vietnamci mezi sebou, nebyli dabováni, ale jejich rozhovor byl provázen českými titulky. Já bych k tomu ještě dodal, že v zájmu objektivity měly být v místech, kde se mluví česky, titulky vietnamské. ()

slunicko2

Ambice snímku překročily schopnosti jeho tvůrců. 1) Zajímavé téma je neobratně zpracováno. 2) Buranský policejní debil kapitán Kříž mě dostal v podání velmi přesvědčivého 49letého Davida Novotného. 3) Pak je tu pěkný Chip Nguyen (syn Hai Trang) a hezký 18letý Jan Maršál (spratek Jan Polanský). ()

TominoLa

Miss Hanoi určitě není špatné krimi. Měla rozhodně navíc. Takhle by jí více než plátno slušela domácí pohoda, nějaký podzimní večer a bylo by to fajn. :-) 6/10 ()

Foma

Docela fajn pokus o český noir s dobře a nenápadně uplatněnými charakteristikami tohoto žánru. Vynikající Novotný, někteří Vietnamci trochu nepřirození, ale rozhodně to není celkově na tak nízké hodnocení, jaké film má tady. ()

kajas

Jo aha, on pan režisér dělal "Ralucu"... Viktora si vybírá zajímavá témata, ale zpracování stále pokulhává (pomalé téma, nevhodně vybraní herci/neherci do vedlejších rolí, naprosto zbytečné "erotické" scény a konec tak překombinovaný, že vlastně ani nevím, kdo byl vinen a kdo ne). Zklamání. ()

Colonist

Osobně se domnívám, že scénář k tomuto filmu musel být původně koncipován jako seriálový pilot. Ono to totiž celkově působí jako pilotní díl k nějakému nováckému krimiseriálu. Když nepočítám lepší kvalitu obrazu a občasnou nahotu, tak je to jinak strašně televizní. Kdybych v roce 2018 nezaregistroval určitou mediální masáž na internetu, tak bych si vážně myslel, že jde o TV film. Nechápu, že něco takového běželo v kinech. Nevidím žádný důvod, proč by to měl člověk zhlédnout na velkém plátně. Charakterově se to v podstatě nijak neliší od toho, co nám třeba každé pondělí ve 20:00 servírují "Specialisté". Herecké výkony jako by jim z oka vypadly, průběh vyšetřování je vystaven podle stejné šablony a třeba kamerou je to nasnímáno úplně stejně (žádné překvapení, když Aleš Hart právě ty "Specialisty" dělá). Začátek filmu je věnován seznámení se s hlavní hrdinkou (i to evokuje pilot k seriálu) a docela se to vleče, než se konečně začne něco dít. Kriminální linka není dvakrát originální ani zajímavá. Strašně se to vleče (a to má ten film bez závěrečných titulků stopáž asi jen 1 hodinu a 23 minut). Fakt by to klidně mohli vyšetřovat ti "Specialisté" a nic moc by se nezměnilo. To jediné, v čem se "Miss Hanoi" odlišuje, je právě to, že jde o vyšetřování ve vietnamské komunitě s vietnamskou hlavní hrdinkou. Jenže i tak tomu příběhu chybí nějaká vlastní osobnost, k čemu je zajímavé vietnamské prostředí, když s ním tvůrci neumí pracovat? Oni vlastně neumí pracovat s prostředím obecně. Varnsdorf znám a je to fakt hnusný město (omlouvám se všem varnsdorfským patriotům). Sem by se dala zasadit skvělá špinavá kriminálka. Tvůrci šli bohužel jinou cestou (ten film není nijak drsný ani špinavý), a tak je nakonec úplně jedno, kde se to odehrává (přitom to ve VDF opravdu natáčeli). Prostředí tu nemá žádný význam a kdyby to celé zasadili třeba do Prahy, bude to vypadat úplně stejně. Největší síla snímku tak spočívá v hereckém obsazení. Ha Thanh Špetlíková mě mile překvapila, předvedla solidní herecký výkon a dokázala, že má na víc než jen na "Tien z Ordinace". David Novotný je vždycky fajn, jeho nabubřelý rasistický policajt párkrát slušně zahláškuje. Hlavní herecká dvojice má mezi sebou fungující chemii a dynamiku, akorát nám toho spolu zas tak moc nepředvedou. Je až s podivem, jak málo toho spolu vlastně vyšetřují. Ostatně na uzavření obou případů (ať už jde o zajištění klíčového důkazu nebo o přiznání k první vraždě) nemá Novotného postava žádný vliv a v těch nejdůležitějších momentech ani nefiguruje. V posledních 20 minutách filmu se už jen mihne. Parťácký vztah mezi oběma policajty je ve filmu pomalu budován, ale k nějakému zásadnějšímu konci nedospěje, což by dávalo smysl, kdyby to byl opravdu jen pilot k seriálu a v dalších dílech by se ty postavy a jejich vztahy dále vyvíjely. Takhle to ovšem celé vyznívá do prázdna. Do prázdna vyznívá i samotný konec filmu, kdy je budoucnost vietnamské policistky a její matky nejistá a otevřená (seriál by na to jistě navazoval). 2 věci mě na filmu neskutečně iritovaly. Zaprvé je to mizerný dabing některých postav ztvárněných vietnamskými herci. Ty hlasy k nim vůbec nesedí. Třeba otec mrtvé Vietnamky zní moc mladě. Druhou (a zásadnější) věcí je to, že je to detektivka vystavěná přesně podle té typické šablony současných televizních kriminálek. To znamená, že se vrah vyklube z postavy, která se mihne někde hned na začátku. Tohle mě fakt na těch českých detektivkách poslední doby irituje. Proč sakra musí být pachatel z úzkého okruhu postav, které se v příběhu vyskytují? Proč to nemůže být někdo neznámý, kterého potkáme až v průběhu vyšetřování? Kde je pak nějaké překvapení? Film na vás v závěru hodí "šokující" zvrat týkající se původní smrti mladé Vietnamky, ale zas jen vyjde najevo, že v tom jedou postavy, které se v příběhu celou dobu mrcasí. Ten scénář je vážně marný. 2 hvězdičky. Jít na to do kina, chtěl bych vrátit vstupné. Nic "filmového" tu není. () (méně) (více)

sofiapetra

Myslela jsem si sice, že se toho o Vietnamcích dozvím víc, ale díky aspoň za tu jejich modlitbičku v kostele, tu jsem neznala. Jinak nemůžu říct, že by se mi to nějak zvlášť líbilo. Nejvíc mi asi vadilo, že Ha Thanh Špetlíková - která je bezesporu úhledná a sympatická -, ale co je to platné, když hrát tedy opravdu neumí. Na Ordinaci to asi stačí, ale na velkém plátně to bilo do očí (tedy do uší) hodně. ()

Hennes

O trochu lépe rozvinutá kriminálka typu Anděl či Specialisté. K dokonalosti chybí filmu lepší atmosféra, která určitě chyběla na tržnici, ale i to ostatní bylo až moc syrové. Dobrý nápad, dobrý scénář, ale prostě tato "polévka" je hodně nedochucená. ()

Garson odpad!

Nad českými filmy asi poslední dobou drží ruku nějaký insolvenční správce,protože takový úpadek české kinematografie se jen tak nevidí.Tohle nebyla žádná kriminálka,to byl pohled do vietnamské kultury okořeněný českými titulky.David Novotný jako egoistický policista nevnímající názory druhých neudělal dobrý dojem a radši měl se svým herectvým zůstat u seriálu Okresní přebor který měl aspoň úroveň.Jeho přidělená kolegyně pohledná Vietnamka Ha Thanh Špetlíková byla ještě horší a bylo hodně vidět že herecké základy získané v seriálu Ordinace v Růžové zahradě jsou hodně chatrné.Miss Hanoi je slátanina poskládaná jako domino které spadlo už na začátku filmu. ()

M.i.k.e

na české poměry slušně odsýpající detektivka,která sice není až o tolik lepší než libovolná televizní kriminálka,ale boduje díky sympatickému obsazení v čele s Davidem Novotným (v mnoha ohledech šablonovitá postava,ale zábavná) a Ha Tanh Špetlíkovou,která by si zasloužila více příležitostí.Pozitivem je i snaha o hlubší vhled do vietnamské komunity,i když se to nedaří na 100%.Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy,ale ten trošku zbytečně přeexponovaný konec to zastavil na solidních třech...60% ()

honajz2

Miss Hanoi je sice obyčejná detektivka, ale přesto se zatím jedná o druhý nejlepší český film roku 2018 (Hastrman pořád vede). Díky svojí obyčejnosti totiž neurazí, ani nenadchne, možná tak občasným prostředím Sapy. Nebo hlavně tím, že tu máme český film s vietnamskými herci. Proč to trvalo tak dlouho? O Romech už tolik filmů a o Vietnamcích dva, z čehož jeden je studentský. Do Ha Thanh Špetlíkové jsem moc nadějí na dobré herectví nedával, když vrchol toho, kde hrála, byla stupidní Ordinace. No, nutno uznat, ta holka umí hrát a v Ordinaci fakt mrhá (nebo mrhala? já to nesleduju) talentem. Snad se pro ni najde víc rolí. I ten příběh je takový obyčejný, akorát zasazený do vietnamské komunity. Takže jak to shrnout - neurazí, nenadchne a je to jeden z nejlepších letošních českých filmů. ()

Martin741

Taktiez to vidikm ako uzivatel Pierre /nie nadarmo je v oblubenych, ze jo/ - Zdenek Viktora ako reziser sa teda velmi nepredviedol. Ako takto - cesko -slovenskych filmov mapujucich vietnamsku komunitu je jak Cigosov studujucich popri zamestnani, kazdopadne tento smer v kinematografii vitam. Pierre ma pravdu s tym naivnym scenarom, a chybala vyslovene zapamataniahodna scena . 8 % ()

rakovnik

Film z prostředí vietnamské komunity nemá spád, pokud v něm není nikdo z komunity české. Nejlépe cynický detektiv "Jarda Kužel", kterému postava detektiva vyloženě sedla. Zápletka není špatná, občas se objeví napětí a vyšetřování postupně odhaluje zajímavé souvislosti. Ale závěr byl už i na mě překombinovaný a teatrální konec spíše ublížil. ()

zette

Jako televizni film ok, na celovecerni kriminalku s ambicemi zatracene malo. Tesil jsem se, jak si filmari poradili s vietnamskou komunitou a musim rict, ze atmosferu to melo. Skoda spatnych hereckych vykonu, jediny Novotny skutecne hraje-az si tedy myslim, ze je takovy snad i ve skutecnosti.-). Scenar slabsi, ale alespon nametem celkem originalni film. Ha Thanh je pekna holka, ale zdravotnicka uniforma ji slusi vice. ()

HorrFi

Na český poměry lehce nadprůměrná kriminálka.. neurazí, nenadchne, ale David Novotný měl super hlášky ikdyž Vietnamci jsou zrovna menšina která mi vůbec nevadí, takže jsem to bral s nadhledem.. ()

kocik1

Překombinovaný scénář okořeněný vietnamskou erotikou na naprosto nečekaných místech, přičemž její význam jsem nepochopila až do konce filmu, ledaže by to byly až tak velké berle. Zajímavý vhled do exotické komunity zabila snaha narvat do příběhu všechno. Takže vznikla exotická kravina. ()