Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

Lenka.Vilka

Nejsem na soudní dramata, ale tohle bylo dokonalé a potom kruté. Ale bohužel pravdivé. Střihnuté flashbacky, jak to celé bylo, co nebylo v prvním dílu. Jsou pravdy, které se musí říct nahlas. I kdyby to znamenalo, že nic dalšího už člověk neřekne. A i přes to všechno mě nejvíc dostal konec až před závěrečnými titulky. Nebudu lhát. Stavy povolily. ()

Martrix

Moc pěkná pocta Legasovovi i ostatním vědcům a současně srozumitelné vysvětlení, co se opravdu stalo. Původně se mi postava Khomyukové, která měla představovat desítky ostatních vědců, vůbec nelíbila. Bral jsem ji spíš jako figuru, která reprezentovala ten americký náhled na věc, která moralizovala v režimu, ve kterém svoboda slova nemá své místo. Ale nakonec se ukázalo, že reprezentovala vědce, kteří podpořili Legasova, aby nesešel z cesty pravdy. Poslední epizoda nebyla napínavá, ani emocionálně vyhrocená, nebo absurdní jako ty předchozí...byla moralizující v tom dobrém slova smyslu a dala událostem v Černobylu širší kontext. Parádní tečka. Mazin dokázal svou fascinaci přetavit v drama, které napsal život...co už silnějšího by jste chtěli? A učinil tak bez příkras a zbytečného vylepšování. Místní hodnocení odráží jak moc dnes divák ocení opravdový a pravdivý příběh. ()

sugythesugar

Fúúú tak toto bolo silné! Táto záverečná epizoda mi trochu pripomínala záver Mostu špijonov, ked sa nastupovalo do auta. Klobúk dole. 10/10 ()

octopuska

Nemám slov, tohle je prostě zhmotněné komunistické zlo v té nejzrůdnější podobě, jak je to jen možné. Rekonstrukce katastrofy versus samotný proces mně slušně zamávali s emocemi. Stále to nemůžu vyhnat z hlavy. Ani se nedivím že to Rusáci nesou nelibě. A chtějí si natočit svůj Černobyl, kde jsou zlí západní imperialisti, kteří tuhle katastrofu vlastně způsobili. Pro mě navždy noční můrou Ďatlov, kterého tímto pasuji na nej záporáka v tomto žánru, ale zároveň velkou poklonu Paulu Ritterovi, který ho zahrál dokonale. Seriál si celou dobu udržel naprosto strhující atmosféru ve všech směrech a právem mu patří post JEDNIČKY. ()

Ryuuhei

Jak jsem předpověděl, díl byl hlavně o soudním procesu, ale dokázal překvapit úžasně detailním a pro laiky popisem samotné katastrofy, včetně neméně dobrého vyobrazení ve formě pohledů do minulosti, resp. posledních minut před katastrofou. Nemám co vytknout, finální díl splnil veškerá má očekávání. ()

ghatos

Soud...hlavně nad SSSR, který umožnil systém, ve kterém ve jménu jejich politiky se tajilo a ospravedlňovalo úplně vše a to se jim vymstilo. Všechno v systému bylo fake - v případě atomových elektráren to bylo totální šílenství. Ďatlov reprezentoval čistého záporáka - jak to pojal...fíha. 86%. ()

zsn

Kdyby byl celý tento seriál tak informativní jako závěrečný historický souhrn posledního dílu, pak by to byl příjemný seriál. Do závěrečných titulků jsem chtěla tomuto dílu dát odpad, díky onomu konceptu však navyšuji hodnocení. Celkově je však tato série pro mne více méně odpadem a nezachránila to ani filosofická polemika o lži na konci. ()

klukluka

Není to bůhvíjak zábavné, protože hodně odborné, nebo minimálně odborně se tvářící. Při troše dobré vůle je to ale srozumitelné a to, že podobnou katastrofu mohl tehdy zavinit jeden jediný, vidinou strmé kariéry zaslepený člověk, pochopí i malé dítě. Bylo to dostatečně opisné a výmluvné, prequel umožnil další akci tam, kde by při chronologickém výkladu událostí žádná nebyla. Lehce mi vadily ty nekonečně dlouhé závěrečné titulky. ()

Sygi

Tento díl jsem potřeboval nechat slehnout. Genialitu Legasovova projevu jsem si uvědomil až zpětně po druhém shlédnutí. Smekám před fenomenálním podáním funkce jaderného reaktoru a kritiky sovětského přístupu. Už od věty "It's cheaper" mě mrazilo a projev o lžích to totálně dorazil. Úžasné zakončení úžasné série. 100 %. ()