Komentáře uživatelů k filmu (131)

 • Tosim
  ****

  Člověk si často něco říká o "normalizačních pohádkách" a v některých případech mu z toho vyleze lehce nervní, ale stále vtipná komedie o obyčejné poctivosti v mezilidských vztazích, která je aplikovatelná na každou dobu. 70%.(24.9.2018)

 • J*A*S*M
  ***

  "Formuluj přesně!" se uchytilo... :-)(13.4.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Zdejší hodnocení je samozřejmě nesmysl. Protože hned od uvodní scény nám dává Iva s Petrem jasně najevo, že náš smích se rozhodně flákat nebude. Dialogy byly hotový bouračky "Verunko buď ráda, že ti tvůj manžel zahnul, představ si kdyby byl třeba narkoman, to by bylo hrozný." Iva Janžurová a Petr Nárožný jsou komedianti od boha a tady mně to jenom potvrdili, každá scéna s Petrem Nárožným byla vysloveně exhibiční. Stellinka tam tvrdila muziku takovým způsobem, že byla vysloveně na pěst. Jo a u některých dialogů mám stejné myšlení jako kolega dobytek.(26.4.2015)

 • Djkoma
  ***

  Příjemná česká komedie, v které je Petr Nárožný opravdu výborný tatínek. Co všechno dokáže změnit jeden malý dopis... :)(5.7.2007)

 • gouryella
  ***

  A mame tu opet klasickou socialistickou komedii resici vsedni problemy obycejne rodiny - obcas pobavi (obcas nechte), obcas nudi - proste prumer.(25.7.2002)

 • KarelR
  ****

  "Maminka má vypadlej mozek." "Formuluj přesně." "To hlavní mi rodiče do života dali. Chuť k jídlu." Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií, obzvlášť tatínek Petra Nárožného je naprosto geniální.(18.5.2008)

 • Pohrobek
  ****

  Filmové zpracování divadelní hry, které si s sebou přineslo nevšední dramatické kvality a divadelně prokreslené postavy, počínaje opravdu skvělou Ivou Janžurovou trávící většinu času na štaflích, rozumující nad vším a nechápající už vůbec nic. Do páru ji přihrává tradičně kultivovaný Petr Nárožný a v dominantní, matriarchální, pro sebe tak příhodné postavě proti mužům zaujeté tchýni, popř. maminky či babičky exceluje Stella Zázvorková. Ivě Janžurové jako by z oka vypadla Zuzana Bydžovská, která se svou nerozhodností a labilitou skvěle doplňuje s poněkud namyšleným Miroslavem Vladykem. Snad jen sukničkářská postava Jiřího Krampola do celkové atmosféry trochu nezapadá. Těmito všemi servírovaný humor je povětšinou nesmírně inteligentní, jemný a vytříbený a místy až nečekaně absurdní (Rozmluva Ivy Janžurové s Zuzanou Bydžovskou o novém bratříčku).(18.12.2004)

 • Oskar
  ****

  Na české poměry dosti zdařilá černá komedie. Iva Janžurová a Petr Nárožný jako vždy velmi dobří, ale koho bych v souvislosti s tímto filmem vynesl do nebes, je Stella Zázvorková. Podala tu jeden z nejlepších výkonů své filmové kariéry!(15.4.2003)

 • dobytek
  ***

  Na tomhle filmu mě nejvíc zaujal rozhovor o polykání. Nevim, jestli to tvůrci mysleli tak, jak to myslim já, ale rozhovor, kdy se Vladyka ptá Janžurový, jestli Bydžovská (ve filmu její dcera) polyká, je fakt takovej masakr, že mě to naprosto odrovnalo. Kam se na tohle hrabe rozhovor Jima se svym fotrem z Prciček... Jinak jeden z mála filmů, kde mě nesral Krampol.(1.1.2007)

 • Dudek
  ****

  Povedená česká konverzační komedie, jejíž kouzlo tmelí zejména velmi dobře napsané postavy a samozřejmě herecké výkony hlavních představitelů. Ti na minimálním prostoru rozehrávají tak úžasné konfrontační drama, až nad tím zůstavá rozum stát. Na české poměry se jedná vůbec o vyvážené dílo, které nijak výrazně nepochybuje. Jedním z mála záporů je postava jiřího Krampola, jehož jednoúčelnost je přímo do očí bijící. Divadelní předloha je více než zřejmá, ale tentokrát to vůbec není na škodu. Děj funguje a příběh se příjemně sune až do samotného konce. Petr Nárožný v roli otce pří exceluje a strhává veškerou pozornost jen na sebe. Na diváka se hrne jeden zvrat za durhým a tak je stále se na co dívat. Ač české filmy nemám zrovna rád, některé socialistické komedie stále mají své kouzlo. Za Ten svetr si nesvlíkej můžu dát tvůrcům jedině palec nahoru.(7.7.2007)

 • sud
  ****

  Příjemná komedie, která vyniká především konverzačním humorem a spostou nedorozumění a nečekaných rozuzlení. Za zmínku stojí samozřejmě herecké výkony Ivy Janžurové a Petra Nárožného, kteří se ve svých rolích opravdu vyřádili. Stačí se natáhnout do křesla, zapnout televizi a příjemně se bavit oddechovou komedií o tom, co se stane, když manžel odjede do lázní a dcera si najde kluka.(27.3.2006)

 • NinadeL
  *****

  Aktuálně se nechávám unést ryzí metodou Stanislavského v kontextu obrazu české domácnosti v zásadním krizovém momentu, kterému předcházela scénka s neskutečně iritujícím spolujezdcem, štaflemi, řešením prostoru a plánky v horních patrech... "Dobrý den, pane řidič, Žatecká 8, jako vždycky." Toto není běžné normalizační minimum, jest to mezistupeň mezi Papouškem a Troškou.(15.8.2011)

 • Rex Mundi
  ***

  V legendárnom žánri českých komédií tak celkovo skôr priemer, ale herecké výkony a dialógy sú ako obvykle špičkové.(17.10.2018)

 • D.Moore
  ****

  "Prosimtě neříkej soustavně králikovi kočka, já to prostě nesnesu."(31.5.2012)

 • sepp
  *

  Dalsi ze socialistikych prisernosti na ktere se neda koukat.(7.9.2003)

 • LiVentura
  ****

  Milá komedie s podařenou filmovou dvojicí Janžurová-Nárožný.(5.7.2010)

 • hippyman
  ***

  příjemná postarší komedie s hvězdným obsazením a už tenkrát skvělou Zuzanou Bydžovskou... 60%(15.4.2008)

 • mchnk
  ****

  "Příkazy, které se dávají dětem, mají být jednoznačné...mají být formulovány tak, aby apriori vylučovaly jakýkoli jiný výklad...". Život podle plánku dostává velkou trhlinu. Skvělé obsazení, vtipný příběh a výborný humor i drama.(28.12.2012)

 • WANDRWALL
  **

  Je třeba jen závidět ty problémy, které se tehdy v dramatu či komedii řešily.(7.8.2010)

 • Kothy
  ***

  Srandovní česká komedie s Petrem Nárožným o výměně kufrů v lázních. Zbytek si asi dokážete domyslet. :D(1.10.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7