Epizody(3)

Malé městečko Little Tall Island ležící u pobřeží Maine čekají krušné chvíle. Jeho obyvatelé se důkladně připravují na mohutnou sněhovou bouři, která má být nejhorší za posledních sto let. V nejvypjatějším okamžiku se však z vánice vynoří zlo mnohem děsivější, tajemný cizinec, který si říká Andre Linoge. Zná i ta nejtajnější temná tajemství každého obyvatele městečka a využívá je k tomu, aby některé z nich přinutil k sebevraždě, jiné pro změnu k vraždě. Pokaždé přitom předává obyvatelům velmi jednoduchý požadavek. Tvrdí: "Dejte mi co chci a já půjdu." Andre je ve skutečnosti ďáblův posel a to, co chce, je jedno z dětí Little Tall Islandu. Dítě, které by vychoval jako nástupce, tak, aby mohlo časem převzít jeho pozemské povinnosti. Přestože je totiž jeho život mnohonásobně delší, než život lidský, není Linoge nesmrtelný a tak za sebe musí vycvičit nějakou vhodnou náhradu. Jeho moc je veliká. Nejenže zná tajemství každého člověka ve městě a může všem udělat za života skutečné peklo, ale může dokonce zničit celé město. A v městečku je jen jediný člověk, který má dost síly, aby se mu postavil. Šerif Mike Anderson, který se snaží uchránit obyvatele nejen před bouří, ale také před zlem v podobě Andrého.

Trojdílný americký horor vznikl v roce 1999, kdy ho jako televizní minisérii natočil režisér Craig R. Baxley (Action Jackson, Temný anděl) podle námětu a scénáře Stephena Kinga, jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů. Bouře století je první námět, který nevychází z knižní předlohy, ale King ho napsal přímo pro televizní minisérii. Přestože původně chtěl napsat pouze scénář, nakonec příběh zpracoval také jako klasický román, který vyšel krátce poté, co byla třídílná minisérie v premiéře uvedena na obrazovkách. (oficiální text distributora)

Martin741

Aj ked sice nizkorozpoctak, ale slusny film o mohutnej snehovej burke. A konecne nieco pre mna ako laika -nedouka , tu asi budu vystudovane filmove teoretiky - elitari dstit siru a prskat ohen. Nema to tie filmovo teoreticke picoviny ako naracia, vyktymyzacia, rigidne paradigma, alebo profundalne metaforicku kvintesenciu. To je daco pre Bludmana alebo Madsbendera, ktory je adminom tej extremne smradlavej zumpy filmova teoria. naopak sol sledoval osudy tolkych ludi az mi zacali splyvat v neurcity hybridny mix. Oplatilo sa ale pockatm, marziva atmosfera stala zato - stalo sa mi to same ako u genialneho Psycha 1960 od Hitchcocka. Dramaticke casti su krasne previazane s tymi brutalnejsimi a divak sa dozvie kopu tajomstiev a hriechov obyvatelov maleho mestecka Little Tall. 86 % ()

HoneyBunny

Stephena Kinga kdekdo spojuje jen s nechutnými krváky. Pravda, on rád a dobře popisuje nechutné věci, ale mezi nejprodávanějí autory světa se řadí díky typické atmosféře, kterouje Bouře století nabitá. Pomalé, jakoby snové vyprávění, malé znepokojující historky, zlo tu nevyskakuje zpoza rohu, ale pěkně stylově se připlíží. Záporák v tomhle filmu obyvatele Little Tallu nemasakruje jako teenagery, ale nejdřív pomaličku deptá, v čemž mu pomáhá titulní sněhová bouře, která ostrůvek odřízne od okolního světa. Poměrně příjemný filmový zážitek podpořený krásnou hudbou. ()

L_Johnny

Původně jsem myslel, že si dám jednu část a u toho usnu, ale ne. Film fungoval od začátku až (téměř) do konce. "Mrazivá" atmosféra mne udržela po celé 4 hodiny klepat se kosou a čekat na odpověď - co to vlastně ten vyšinutý záporák sakra chce?! Chvilu jsem už měl fakt nervy... Ten konec nebyl špatný, jen mi to nepřišlo tak atmosféricky propracované jako první polovina filmu, která mne brala asi nejvíce. Možná je to jen délkou filmu a mou unaveností, těžko říct. Každopádně klasický Stephen King jak ho mám rád. Pokud máte volný večer a máte chuť strávit čtyři hodiny na větrném, sněhem zafujaném ostrově s bandou naprosto normálních! lidí, mohu jen doporučit. ()

Rockwood

Takhle jednou pozdě večer pustím televizi a vidím tam takový tipický americký starší (tím nemyslím moc) horor, tak si říkám nevypadá to špatně. Dívám se dál a docela mě to zaujalo. Když jsem si o reklamní pauze zjistil název filmu a zároveň zjistil že se jedná o film od Stephena Kinga, tak sem to žral ještě víc. Taková dobrá změna po dlouhé době. No herecké provedení nebylo zrovna nejlepší, ale nejhorší taky ne. Čtyři hvězdičky, protože by to mohlo být i lepší. ()

Shogin

Škoda, že to nebylo sestřiháno na dva díly, protože pak bych šel s hodnocením rozhodně nahoru a měl bych chuť si to pouštět znova. Takhle to bylo poněkud zbytečně natahované a je to škoda, protože je to jinak vcelku povedená podívaná s mnoha silnými momenty (zvlášť, když vezmeme v potaz, že jde o TV film, které se jako adaptace Kinga moc často nepovedou). Když srovnám s předchozím TV filmem "Dům v růžích", tak se mi "Bouře století" líbila mnohem více. ()

• Celý text legendární říkanky z filmu zní: "Já konvička malá, pěkná jsem, zde hubička má je, tady ouško vem. Když se dohřeju, pak zapískám, čaj vám naleju, to ráda mám." (Tommassi3)
  • Príbeh "Bouře století" sa odohráva na tom istom ostrove, na ktorom sa odohrával aj príbeh Dolores Claibournovej, ktorá je tiež jedným z diel Stephena Kinga a je vo filme aj priamo spomenutá. (Kadas97)
  • Tvůrci snímku včetně Stephena Kinga se později podíleli na tvorbě třídílné minisérie Dům v růžích. (Nach)