Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

Nivenx

Je neuvěřitelné jakým způsobem můžou vzniknout upíři a ke všemu jak silní a s jakými nádhernými schopnostmi. Co se týká filmu, je to zábavné, jednoduché a nepřekvapivé. Naštěstí to umí zabavit a nudit se u toho moc nejde. Zkrátka taková krvavější pohodovka. ()

sugythesugar

Morbius je filmom (podobne ako Venom) z éry, kedy v kinách mala premiéru Elektra a Ghost Rider s Nicolasom Cagom. Nenápaditá blbina s nefunkčnou vnútornou logikou. To, čo pochválim na filme je sound-design a kamera prvej polovice filmu, ale tam kvality tohto filmu končia. Jared Leto je v titulnej úlohe neurážajúci. Nohy mu podráža chabý scenár. Medzititulkové scény nedávajú absolútne zmysel. 4/10 ()

UhLee

(4/10). Tak tohle mě hodně mrzí a bolí. Nemrzí mě to kvůli tomu, že by SONY vydalo po druhém Venomovi další dosti nekvalitní komiksový film. Mrzí mě to hlavně kvůli Jaredovi, protože ho mám jako herce nesmírně rád. Snažil se společně s Mattem Smithem z toho vyždímat co to šlo, ale ten film je hrozně plochý. Nedá se tady čeho chytit. Z počátku jsem byl ovšem mile překvapený, kdy jsme sledovali nelehké dětství malého Morbiuska. Takhle pasáž mě z celého filmu bavila ze všech nejvíce. Potom už to jde od desíti k pěti. Celý film navíc trpí zkrácenou stopáží, kdy závěr celého filmu je totální katastrofa. Samá tma bez špetky nápadu. Na druhou stranu musím přiznat, že se mi líbily schopnosti, kterými Morbius disponoval. Echolokace a vlnící se ouško byly parádní. Taky všichni nadávají na vtípek s Venomem, ale ten mi přišel dost v pohodě. No jako každopádně jisté je jedno - SONY absolutně neví co dělá a plácá se v kaluži krve. Potitulkové scény, které nedávají smysl tuto skutečnost akorát potvrzují. Achjo, ve výsledku jsem z toho filmu totálně rozmrzelý a nasraný na SONY, že to takhle odflákli. Kdyby neměl Jared už slibně rozjetou kariéru, tak bych se bál o jeho osud, ale on bude v pohodě. Spíš se bojím o další origin, který SONY chystá. Pokud bude Kraven s Aaronem Taylorem - Johnsonem stejný propadák jako Morbius, tak se neznám. Prosím všechny papaláše v SONY. Neposerte Kravena! PS: Taneček Matta Smitha byl jeden ze skvělých světlých momentů filmu. ()

Motinski

Morbius pôsobí akoby vznikol 20 rokov späť v dobe Catwoman a podobných prešľapov čo vtedy fičali. Je predvídateľný a nudný, občas divne nasvietený a postrihaný. Akcia je generická a je tu len aby bola. Postavy sú ploche a vzťahy medzi nimi klišoidné. Leto a Smith sa ako tak snažia ale to je objektívne jediný plusový bod. Po dlhej dobe som videl film čo chce zastupovať blockbusterovu/komiksovú scénu a dopadol tak zle že Venom 2 pri ňom vyzerá ako funkčný a svieži projekt. Ak to náhodou dopozerate s lepšími pocitmi ako ja, nebojte sa. Potitulkové scény vás dorazia. ()

Johnny.ARN

Náplasť treba strhávať rýchlo, aby to tak nebolelo. Skúsim to teda aj tu. Morbius je podpriemerná márvelovka, ktorá vznikla len na vytrieskanie peňazí a predstavenie novej postavy. Nič viac. To je všetko, čo potrebujete vedieť. Leto je nevyužitý, scenár je deravý, nedozvedeli sme sa, či je to hrdina či antihrdina, celá zápletka je šablónka jak sviňa a potitulkáče nedávajú absolútne žiadny zmysel. Mega sklamanie hlavne po tom, čo vieme, že Marvel dokáže robiť aj skvelé originy. Baví to len miestami a scénami, ktoré sme už videli inde a lepšie. Toto Jared skutočne nemusel brať. Zvládol by to hocikto. Nevyšlo, nevadí. Slabučké 2 z 5 ()

LUKICKK

Průměrná klišoidní komiksová podívaná. Trošku nechápu ty recenze na to, ale jo chápu, já jsem vlastně nenáročný divák :D Je to Marvelovka a já tomu dal 3 hvězdy, takže to je hodně špatný. Záporák byl hodně basic, nějak mě nezajímal, film byl celkově dost jednoduchý. Hodně se mi líbily efekty okolo Morbiuse, ta mlha atd. nebo co to bylo. ()

filmmovier

Po druhém Venomovi jsem nepředpokládal, že skutečně ještě přijde něco horšího. Zdaleka jsem nečekal dobrý film (nejsem debil), jen jsem čekal prostě stejně pitomý film. A ejhle, ono je to skutečně horší. Tady je dobrý jenom Matt Smith, jehož záporák je skvělý a je fakt škoda, že se s ním (se Smithem) plýtvá do takové koniny. Na Adriu Arjonu se pak alespoň hezky kouká, jinak už ale nemůžu pochválit nic. Hororová atmosféra tady neexistuje, příběh je debilní, Jared Leto ještě hůř nikdy nehrál a výstup Michaela Keatona je nejzbytečnější v dějinách kinematografie. A zase je to jako z devadesátek, maximálně to působí přinejlepším z období Daredvila s Affleckem. Tenhle film je totální výsměch celému MCU i celé filmové komiksové historii. Vážně si Sony myslelo, že tohle bude hit? Už dost, prosím. 45%. ()

Ryuuhei

Čekal jsem podle zdejších hodnocení děs a hrůzu. Marně. Nápad rádoby-upírského hrdiny, celý napínavý začátek, všechno mě bavilo, přišlo efektní a super. Hororová stránka byla typická pro Marvelovky, tedy utlumená a málo se svým žánrem pracující, ale i to bych filmu odpustil. Bohužel druhá půlka dost zrychlila, představila (očekávaně) nečekaného záporáka ve stylu „jsem zlý, protože mám moc“ a byla už víceméně jen o neschopnosti postav se rozumně dohodnout, snaze o prvoplánové „zastavení zla“ a nepříliš přehledných soubojích. Hodně mi to připomínalo druhého Venoma, tedy zajímavý nápad, postavy, ale graduálně slabší děj. Jinak si rozhodně nemyslím, že šlo o takovou hrůzu, jen nevyužitý potenciál. Až mě trochu mrzí, že film zmlsané diváctvo (byť nevím čím, Marvelovky stojí poslední roky za vyližvěnec) zavrhlo natolik, že se Morbiuse asi v žádné další formě jen tak nedočkáme a potitulkovky tak ztratily na významu. ()

mickyreed

Když přišlo Sony s prvním Venomem, tak to byla fajn origin sólovka po vzoru starších komiksovek, na kterých jsem vyrůstal. Morbius se drží podobnýho vzorce a na mě to prostě funguje víc než třeba přepálená kravina jménem Black Widow. Samozřejmě, nějaký nesmysly ve scénáři se najdou a některý jsem určitě na první pohled ani nezaznamenal. Trochu mi tam chybělo nějaký Marvel cameo v průběhu filmu, který nám podsouval trailer (jednoho se sice dočkáme až na konci a vlastně 2. potitulková scéna byla úplně zbytečná). Mám však pocit, že dnes už jdeme po všech těch hostovačkách, týmovkách a multivesmírech do kina s moc velkým očekáváním, protože se z toho možná zbytečně stává standart. Kdybych to měl sečíst a podtrhnout, tak mi to vyjde asi na 3,5* ... ale z kina jsem odcházel s celkově dobrým pocitem. Prostě mi tenhle vzorec sedí víc, než když hrdina stojí proti digidémonům z pekla, jiné dimenze nebo jiné planety jako v DCU. Mám ale zároveň i strach, že ukočírovat jejich nakousnutou a vymodlenou týmovku Sinister Six vs. The Amazing Spider-Man bude v Sony nad jejich síly. ()

oveckaoa

Nic jsem od toho nečekal a nic jsem od toho ani nedostal tak, že vyloženě nasraný nejsem. Je to průměrný film kde si nevzpomenu za půl hodiny o čem to bylo záporák zde z neznámých důvodů zabíjí veřejně lidi přičemž by stačilo kdyby zabíjel nějaké bezdomovce a nikdo by na něho nepřišel navíc většinu filmu ani jako psychopat nevypadá na rozdíl třeba od Carnage.  V Manhattanu asi nemají na vlakovém nádraží žádné kamery jelikož zde zabije minimálně 5 policajtů a oni si myslí, že to udělal Morbius . Hláška Já jsem Venom nedává žádný smysl jelikož se ty postavy neznají a konec je takový digibordel až je to nechutné.  I záporákova likvidace není cool a není ani zapamatovatelná  pošle na něho netopýry (proč na něho útočí, když má taky netopýří dna jak Morbius?) a pak ho sejme jakousi protilátkou, kterou vynalezl před chvílí tak, že lék na smrtelnou chorobu hledá roky, ale protilátku během pár dní najde.  Spoilery A nyní potitulkové scény a to je peklo dámy a pánové v 1 se objeví Vulture v prázdné cele v jiném univerzu kde není Holland nikdo ho tam nezná tak ho propustí proč se objevil v tom univerzu , když na konci Spidermana Bez Domova je řečeno, že se záporáci vrátí do svých světů? Druhá je ještě horší Morbius jede kamsi autem a potká Vultura s oblekem, který mu řekne, že za to, že tam je může Spiderman (jak to ví jak, to, že ho zná , když bylo řečeno, že na něho zapomenou?) a skládá Sinister 6 (Proč ho skládá on a proč by vůbec Morbius s ním do toho šel?) Nejhorší je, že je to v univerzu kde je Garfield bylo to i potvrzeno tuším a ještě zde nebyl ani zmíněn a ani jedna z těch postav  nemá motivaci po něm jít (Vulture ho ani nezná Venom má motivaci jít po Hollandovi ne po Garfieldovi a Morbius sám říkal, že nerad lidi zabíjí a má radši umělou krev) tak, že to nedává smysl.  Navíc jelikož tyhle filmy si jede  Sony samo tak, že pochybuji, že to nějak někde Marvel vysvětlí. 40 procent ()

elanius

(27/2024) / Hehe, no toto bol čistý sadomasochizmus. Preceňovaného Leta zrovna nemusím a Marvel mám v zuboch už roky. Ale osud chcel, veľmi vtipne, aby som si ani poriadne nemohol zahejtovať, lebo ma to miestami fakt bavilo🙂. Je to proste taký nemastný neslaný film, iba miestami zábavný, ale ničím extra hrozný tiež nie. Skôr taký zbytočný. CGIčko ovšem hrozný hnoj. In conclusion, priemer. (5/10) ()

hroubek

Čekal jsem srajdu alá Venom 2, ale ve výsledku jsem dostal špatný komiksový film. Samotný film má sice pár pěkných momentů, neurážející začátek a snaživého Leta a Adriu Arjona. Bohužel tímto jaksi končí. Režisér Daniel Espinosa skoro nic nevymyslí, dialogy jsou špatné, vykreslení postav jde v druhé půlce do háje, akce je k smíchu atd. Film má cca 95 minut, nicméně pocitově asi 150 minut. Prostě nebrat. ()

Brain-D

Opravdu nikdo nečekal zázrak, ale zase taková katastrofa to být nemusela. Ani Jared Leto tu nebyl nijak zajímavý. Ostatní ? Plejáda těch pro mě nejméně zajímavých herců, kteří mě vysloveně spíše štvaly. Čím víc na snímek vzpomínám, tím se mi více vybavují negativa než pozitiva a to mluví za vše 10% ()

Timak

Opravdu si myslím, že Jared je skvělý herec. Akorát si v poslední době vybírá špatné filmy. Upřímně, čekal jsem to horší. Je to pořád děsná k*kotina, ale to Venom je horší (dvojka rozhodně). Sony by se fakt mělo na to vysrat. Ta snaha udělat za každou cenu týmovku a propojit to se spidermanem je až trapná. Ale kdyby to alespoň za něco stálo. No, doufejme že Blade bude jiná liga. ()

lykan9

Mám rád Marvel, mám rád i komiks Morbius a zbožňuji Jareda Leta. Přes tuto skvělou kombinaci vznikla bezduchá slátanina, která není zajímavá snad ničím než samotným charakterem dr. Morbia. Film mě nesmírně zklamal, a to jak po příběhové stránce, herecká stránce, tak i speciálními efekty. Závěrečný souboj byl děs. Takhle pohřbít skvělou komiksovou postavu si Morbius nezasloužil. ()

ondraondra

Tleskám! Morbius je mistrovský kousek pro pravé filmové labužníky. Tohle si určitě zaslouží vaši pozornost a návštěva kina je povinností. Těším se na nějaký další odvážný spin-off ze světa Spider-Mana, který nám představí jiného antihrdinu a už teď vím, že to bude pecka. Potitulkové scény jsou parádní a velice mě navnadily na další projekty z tohoto vesmíru. Je to zkrátka originální a pohlcující film, který nemá chybu a nebojím se tvrdit, že je to jedna z těch vůbec nejpovedenějších Marvelovek. Mého hvězdičkového hodnocení si nevšímejte, to je asi nějaká chyba v systému. Ať žije Morbius. ()

Jaro.Krafcik

Pôjdem proti prúdu. Kašlať na zlé hodnotenia a percentá. Všimol som si že padli nejaké 4ky a dokonca aj plný počet. Odpady a slabšie hodnotenia sú prehnané. Nová marvelovka sa vydarila. Nie takým spôsobom ako napríklad prvý venom ale film bavil. Dosť temný a akčné pasáže slowmotion sa mi páčili. Trochu ten záver pokazil dojem ale to nevadí. Upíri má bavili odjakživa. Aj ten Česky dabing bol vydarený. Odchádzame z kina spokojní. 4* ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)