Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Lennonkaa

Váhala jsem zda-li dát dvě nebo tři hvězdy,tři to nakonec vyhrály.Vím stoprocentně že kdyby zde v tomto filmu nehrál Jack Nicholson tak bych ho ani nedokoukala.Některé scény byly na mě skutečně až moc absurdní a Pfeiffer mi místy lezla dost na nervy.Ovšem pro Jacka mám velkou slabost takže jsem se nakonec přece jen přiklonila k lepšímu hodnocení.70% ()

SNCIS

"Vlčí démon není zlý, není-li zlý člověk, kterého pokousal. A není to špatné být vlkem, že? Síla bez viny, láska bez pochyb." - 60%. ()

Conriocht

Prakticky už zabudnutý film v mojej obľúbenej schéme "z otroka otrokár". Celkovo si ma film dostal svojou zvláštnou a ponurou atmosférou kombinovanou so skvelým výkonom Džeka. Ergo vhodný film ako návod na prekonanie krízy stredného veku a kariérny postup. ()

CSGoddess

Není to špatný film ale Nicholsona nemusím a Spader ke konci vypadá jako vzteklý křeček z rychlé roty než vlkodlak. Za horor to fakt nepovažuji, spíš za romantiku, naštěstí ne ve stylu pozdějších slátanin typu Twajlajt s Patizónem. Ale podívat se na to dá. ()

Enon

Od tohoto filmu jsem očekával celkem dost, protože prostě Nicholson a horory, to je záruka kvality. Ten film je dobrý, u toho bych začal, jenomže může se to rovnat třeba Osvícení? Tak to ani za nic. Sledujeme tu muže v postarším věku, kterého při jedné noční projížďce pokouše vlk a on se tak postupem času stává vlkem, tělem i duší. V celku klasický příběh, který je ovšem obohacený o celkem zajímavý příběh okolo jeho práce. Dělá v nakladatelství, kde má jednu z nejvyšších pozic, zároveň má ale o tuto pozici co nevidět přijít. V hororech jsou většinou takovéto story hlavních postav absolutně zbytečné a špatně provedené, jenomže tady je to pravý opak. Takže to bych chtěl určitě pochválit. Co už ale nebudu tolik chválit je kompletní love story okolo Laury, dcery člověka, co naší hlavní postavu zaměstnává. To seznámení působí hrozně na sílu a nějak jsem jim to nevěřil prostě. Tahle love story tam tak nějak nemusela ani být a dalo se to celé podat mnohem surovějším a drsnějším způsobem. Celá proměna ve vlka byla zajímavá, vraždy taky, i když ten hunt na kořist občas působil trochu komicky, ale tak chápu, že ten film už také není nejnovější. Co mu ale neodpustím je celé to podivné finále, které mi teda moc nesedlo. Zase přišlo mi to trochu na sílu a ty souboje byly už fakt až moc podivně zpracované. Podtrženo sečteno, Vlk je v pohodě film, doporučuji ho, ale má pár problémů, které budou podle mě vadit více lidem. 67% ()

blbina

Viděno po 30 letech a pořad super! Je třeba tolerovat sem tam nedostatek způsobeny tím, ze dnes by se to točilo jinak. Jack už až tak nefunguje jako milovník a efekty taky nejsou co teď. Ale ty jeho oči pořad dobrý! ()