Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Merenre

Jeden z mála filmů, kam se Nicholson se svým příšerným přehráváním celkem hodí, protože tady je postava stižena prudkou neznámou chorobou a je značně doslova zvlčelá. Krom toho vynikající příběh plný napětí a atmosféry (a samozřejmě hudby, protože Morricone). Spader je navíc dokonalý padouch. ()

marekspanel

Asi hlavně za hudbu, Jacka, téma, jednoduše zlatá americká produkce. Tady mi jde hlavně o čirou oblíbenost a silnou nostalgii :) ()

GzL

Zvrácenost: Přestárlý milovník Jack Nicholson (nar. 22.4.1937) a vyzáblá, cudná rachitida Michelle Pfeiffer (nar. 29.4.1958). Nic proti Nicholsnovi, ale už Čarodějky z Eastwicku byly velká křeč! Dohromady dávám pět! I naprostá pitomost totiž může někdy fungovat, ale stává se to jen hodně zřídka! ()

BarGoldstein

Mám rád Jacka, takže jsem svolil ke shlédnutí něčeho, kde se lidé mění večer v nějakou havěť. V mezích žánru se to dalo, občas jsem se i zasmál. ()

Pan.Antonin

"Vlčí démon není zlý, není-li zlý člověk, kterého pokousal. A není to špatné být vlkem, že? Síla bez viny, láska bez pochyb..." --- Původně jsem chtěl včera víkend zakončit nejnovějším Vetřelcem, nicméně po hrůzném zjištění, že mám staženou nějakou šíleně rozmazanou verzi jsem si musel vybrat náhradu. A do oka mi padl Vlk, další film, který si chci již delší dobu pustit. Nejedná se o typický horor, jde spíše o napínavé drama s prvky hororu a romantiky, kde však do popředí vystupují dvě velké hvězdy. Jack Nicholson a můj velký oblíbenec Ennio Morricone. Těm výborně sekundují i ostatní herci a nebýt některých zdlouhavých scén, neváhal bych dát plný počet. Takhle po chvilce váhání dávám silné čtyři hvězdy. ()

Hammond

V 90. letech, kdy tento snímek vznikl, mohl být považovaný za horor - dnes již spíše mysteriózní film s hororovými prvky, a poněkud pomalejším spádem. To ale nemění nic na tom, že se jedná o klasický film se zajímavou atmosférou - lví podíl na tom má Jack Nicholson, bez něhož by byl film spíše průměrný a lehce zapomenutelný. Komu nevadí na dnešní poměry pomalejší tempo a kdo má celkově rád atmosféru filmů 90. let, bude pravděpodobně spokojen. ()

MrKrahujec

No, tak ani horror, ani thriller to moc nejsou, to už spíše (hodně černá) komedie, ale dík hereckému talentu Jacka Nicholsona a Michelle Pfeifferové nakonec docela kvalitní, ba i legrační. Jack Nicholson totiž dokáže být padouchem tak "rozeným" a nekompromisním, až je tím vlastně okouzlující. Možná právě tohle má společného s naším Milošem Kopeckým (tyhle dva tak vidět hrát spolu!) ()

P@\/EL

Povedené drama, které nabídne mimo jiné i řadu hororových prvků. Děj, kdy máme možnost pozorovat proměnu člověka ve vlka byl určitě zajímavý. Příjemným spestřením byly i komické prvky, jimiž je děj proložen. Jediné, co bych si představoval o poznání lepší bylo napětí. Jinak se mi líbil docela strhující závěr. ()

Tomulka

Tento film je předevím hereckým koncertem Jacka Nicholsona. Jeho předvedení vlkem posedlého je naprosto famozní!!! Celkový dojem tajuplnosti dokázala doladit také Michelle Pfeiffer, Michelle prostě umí zahrát. James Spider není špatný, ale taq role zloducha mi k němu něják nepasla. Celkově ten film jaksi není moc záživný a rozhodně horor to není!!! ()

Dejna

Úžasný filmový zážitek, zařadila bych ho do školních osnov :-). Těch 120 minut uteklo jako nic a já se ani chvíli nenudila.. Nicholson úžasný a z Michelle Pfeiffer a Jamese Spadera se nedaly spustit oči!!! Okouzlující, sexy a hlavně talentovaní herci a k tomu hodně zajímavý námět a pořádná dávka napětí.. no a ten závěr mě dostal! :-) ()

zurivymlok

Tohle je takový prapodivný film, který působí, že je minimálně o deset, ale spíše o dvacet let starší, než ve skutečnosti je. Pravda je, že zvláštní atmosféru film má, ale já právě z té atmosféry neměl nikdy dobrý pocit (ovšem ne tím stylem, jak si asi režisér přál). ()

mine.slayer

Skvěle zkloubená ponurá atmosféra noci, vlků a přízraků s romantickým podtextem. Herecká symfonie v podání dua Nicholson, Preifer a perfektně zanícený James Spader, dává dohromady prvotřídní podívanou. Nejlepší film svého druhu. ()