Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

radektejkal

Ach, škoda, že film má dvě různé poloviny, první meditační a druhou akční. Ta první nás nechá uvažovat o tom, zda skutečně naším nejbližším příbuzným je uječený a potroublý šimpanz, či třeba někdo jiný, třeba vlk. Ta druhá o tom, že takové úvahy stejně nemají žádnou cenu. Tedy škoda: první půlka byla vypracovaná až do nejmenšího detailu - a dokonce i vtipná. ()

Anglie

Tímhle filmem se u mě Pfeiffer předvedla jako dobrá herečka. Zápletka je opravdu zajímavá a i zpracování je velmi dobré. Nadprůměrný thriller. ()

OG_Swifty

Nijak zvlášť oslnivý horor, nebo spíš drama, o vlkodlacích. Bestiálního sexu Michelle Pfeiffer s vlkodlakem jsme se bohužel nedočkali, tak jsme si museli vystačit s vtipnou scénou, kde Nicholson pochcal Spadera :D ()

kagemush

Asi bych mohl mít k Vlkovi spoustu oprávněných výhrad,ale za to jak Nichols vypíchl podstatu toho co se s námi kluky po čtyřicítce děje,aneb tzv.druhou mízu, rád dám 80%. ()

mahler

Jak řek dr. Alezais - ,,Není špatné být vlkem." - A ještě lepší je se na Vlka dívat. Snad jediný film o vlčím muži, kde si pokousaný nešťastník i po proměně v monstrum zachová svou přirozenost a své srdce. Výborné obsazení (Jack Nicholson je jako vlk prostě dokonalý a James Spader je ,,tak elegantní vlezdoprdelka až to bere dech"), hudba Ennia Morriconeho a velmi hustá atmosféra. Jen tempo filmu se mi dnes zdá trochu pomalé ... ()

HappySmile

Perfektně natočené a výkony herců byly skvělé, hlavně bych vyzdvihla ten, co odvedl Jack Nicholson. Stačilo mu nalepit pár chlupu navíc a svým výrazem dovedl všechno k dokonalosti. Není to přímo horor, u kterého se bude člověk bát, ale spíš takový hodně působivý thriller. ()

Jonash87

Temný příběh o vlkodlakovi se vždy úžasným Jackem Nicholsonem. Nikterak výjimečný, přesto povedený a fanouška thrillerů nejspíše nezklame. 65 % ()

Martin741

Scenar k filmu Wolf je klasicky vlkodlaci, takze tam tazko najst nejaku hlbsiu pointu. Film je vsak velmi dobre pozeratelny horor vdaka rezii Mike Nicholsa, strasidelnej atmosfere, ktoru este dokresluje hudba Morriconeho. Jack Nicholson je dabelsky, ako to len on vie, k tomu sa mi pacil aj herecky vykon Pfeiffer. A v ramci vlkodlacich filmov - isteze to nema na Vlkolak z roku 1941 - ale stale je to dost slusny hororovy nadpriemer. 89 % ()

honajz2

Není to špatné, některé momenty jsou docela zajímavé, ale jako celek to nudí a podruhé bych to vidět už nemusel. ()

roorybacky

Je to trochu taková šestáková historka. Čistejch 7/10, ale za totálně úžasnou Pfeiffer, solidního Nicholsona a trochu příjemně random zápletku s nakladatelskejma machinacema křízenou s hororem a romanťárnou zaokrouhluju nahoru. Nichols to natočil hodně slušně, přestože mi film přišel trochu zbrkle utnutej. Ale jo, kvalita. ()

cariada

Další vlkodlačí horor, tentokrát s Nicholsonem v hlavní roli (moc ho nemusím) k tomu dvou hodinová stopáž už bylo na mě moc. Na mě se to moc vleklo a nijak mě to neoslovilo. Chtělo to zkrátit. Závěrečná půl hodina má to pravé a proměny jsou povedené. Herecké výkony taky zvlášt Michell to sluší. Nebýt možnosti přetáčení, bych to asi celé nedal. ()

joker.george

Koukal jsem a říkal si, že tady by to chtělo přidat, tady pozměnit a zde bych to zase zkrátil a urychlil. Až finále mým požadavkům částečně vyhovělo a i přes rezervy mě potěšilo. Ale když odhlédnu od svých nároků, tak nemůžu být nespokojený, snímek se jenom vydal jinou cestou, než jakou jsem chtěl vidět. Nicholson i Morricone umí podat lepší výkon, a tak zde především kraluje Pfeiffer s Jamesem Spaderem. ()

C0r0ner

Kdyby se z toho vypustila ta romantika a tím pádem se ubralo takových třicet zbytečných minut, tak z toho mohl být podobně podařený film jako Moucha, protože ta koncepce je vlastně identická. Takhle to ale bylo příliš často mlácení prázdné slámy a já jsem se nakonec rád dočkal závěrečných titulků. 60% ()

Wormboy

Nebyt ustredneho hereckeho dua, Vlk by upadol do zabudnutia ako dalsi priemerny film o vlkodlakoch. Takto ide o priemerny "horor" so skvelymi hercami :) ()

pakobylka

Zdá se, že očkování proti vzteklině v některých zvláštních případech nestačí - naštěstí, protože Jack Nicholson jako vlk je naprosto exkluzivní. ()

zette

Velke zklamani, nebyt vyborneho hereckeho obsazeni, sotva by se jednalo o prumerny horor. Pomale tempo, nezazivne... ()

WolfR

Skvělý zvířecí Nicholson a neskutečně hot Michelle Pfeiffer. Tím asi končí výrazné klady. Jinak průměrný film na nudný večer, 3 hvězdy. ()

otík

Slušná hollywoodská napínavá povídačka o chlápkovi, který po kousnutí vlkem proměnit ve vlka nehodlá se nechat. Nicholson podává unikátně soustředěný výkon, přesto přirozená krása Mišky Pfeifferové strhává veškerou pozornost na sebe. ()