Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

de-souza

Film který mě nijak neoslovil ale spíš zklamal, Jack Nicholson sice vydal až zvířecky věrný výkon, ale celkově slabota ()

Benilta

Drama - ano. Romantický - ano. Thriller - ano. Horor - ano. Všechno do sebe krásně zapadá a Jack Nicholson i Michelle Pfeiffer se mi ve Vlkovi líbí. ()

axolotl

No, Jack Nicholson je mnohem démoničtější bez plyšových chlupů a tesáků- vedle humanoidního Jacka vypadá jeho animální alterego jako hotové jehňátko. Jinak je Vlk účinnou propagací lykantropie- vždyť pár pobudů z parku za zvýšení schopností stojí ,ne? (Nebo mám divný hodnotový žebříček?)Vysoce hodnotím scénu s přebytečnými prsty v kapse a bestiálního Jamese Spadera-i s těmi podivnými licousy, co mu vyrašily. ()

oleg121

Je mi veľmi ľúto môjho hodnotenia, lenže mať taký skvelý scenár a nevyužiť je doslova hrozné. Vlk celú dobu nudí a jediný dôvod prečo som ho dopozeral, bola zvedavosť z konca. Za to 2 hviezdy. ()

TeeToTaller

Nicholson splnil očekávaný standard svého hereckého výkonu. Nádherná Michelle Pfeiffer a kvalitní scénář. Tenhle film bych označil, asi jako horor pro "slabší povahy", protože vyloženě hororové scény jsou ve filmu opravdu vzácností. Příjemný film na dobrou noc... ()

KristKrist

Zvláštně natočený horor,co mě upoutal brilantními hereckými výkony. Děj nebyl zas tak převratný,ale celkově se mi líbil způsob natočení. ()

Dancihal

Horory miluji. Neřadil bych tento film úplně mezi horory ale pojem horor je široký a každý z nás to vnímá jinak. Pro někoho je horor třeba i Gremlins pro někoho musí stříkat krev jako v Texaském masakru.. Já mám rád vlkodlaky, upíry, zombíky, duchařiny i krveprolévání. Obecně mám hodně silný žaludek na horory. Tento film o vlkodlaku se mi libí ale asi líbí nejvíc ( ještě vedle klasiky MAerický vlkodlak v Londýně a pak Vlkodlak z roku 2010 s Hopkinsem a Del Torem ) Byl to snad jediný film o vlkodlakovi kde se pokousaný měnil ve zvíře každou noc po kouskách....Né jako v některých filmech každou noc v krvelačnou bestii nebo jen za úplňku. Prostě každou noc trochu a na úplněk se změnil ve vlka a bylo. Už zůstal vlkem. Super. Vážně se mi to líbilo. Samozřejmě musím ale i vyzdvihnout výborný herecký výkon hlavních hrdinů, Jack je zvíře tak jako tak a nebylo to pro něj tedy nic těžkého :) Michelle tomu dodávala šarm a Spader?? I ten tam byl na svém místě. Za mě ano a palec nahoru ()

Kosir

Příjemnej bijáček. Všechno uprašovalo jak mělo. Vlk si počkal, až bude mít jistotu, aby mohl osvěžit krev poněkud unavené civilizace. Z dobrého člověka se stal dobrý vlk a liský hajzl hned zamířil mezi vlčí odpad. Naštěstí to všechno (jako obvykle) skončilo včas, takže můžeme jen doufat ve schopnost pozůstalých zahrabat se v zimě do sněhu. Jistotu však nemáme. Jack Nicholson, Michelle Pfeiffer i James Spader odvedli dobrou práci, stejně jako Mike Nichols. ()

Dudros

vynikajúci film so skvelým Jackom Nicholsonom a nádhernou Michelle Pfeiffer. Neviem si predstaviť aby hral hlavnú úlohu niekto iný než Jack Nicholson. Výborný príbeh, ktorý absolutne nenudí a prináša skvelý zážitok. ()

bloks

S takou dvojicou, ako Jack Nicholson a Michell Pfeifer možno očakávať len dobrý film. A tak to aj bolo. Príbeh bol veľmi jednoduchý a nebyť takých hercov, ťažko by film dosiahol takých kvalít. Na úrovni boli aj efekty. ()

danatr

Na tenhle film se musím vždycky podívat znova a znova a to Nicholsona vůbec nemám ráda. Pokaždé mě dokáže znovu přibít do křesla jak děj, tak atmosféra. Ale označení horor je nesmyslné, když už, tak pohádka. ()

Lenakf

V dětství jsem viděla tu část, jak se Jack Nicolson přeměňuje na vlka a byla jsem z toho šílená strachy, dnes to už samozřejmě beru s rezervou, ale nikdy nezapomenu na ten šílený výraz v Nicolsonových očích, tyto role mu prostě sedí, protože on jako šílenec vypadá i ve skutečnosti viz film Osvícení :) (ale i přes to, že vypadá jako cvok, ho miluju :)) ()

IndominusRex

Samozřejmě nadhodnocuji, ale tak to u filmů, na kterých jsem vyrůstal, už zkrátka bývá. Vlk pro mě má neskutečně silnou atmosféru a Jack Nicholson je vlk, kterýho si prostě zamilujete, takže když si pak začne "značkovat teritorium" ve stylu sousedovo vypelichanýho ratlíka, je to zábava k popukání. No a ten závěr mi vždycky udělá neskutečnou radost. Takto vykreslit happy end bez toho aby byl plný otravnýho klišé, jsem snad nikde jinde neviděl, na konci filmu jsem tak měl příjemný a zároveň mrazivý pocit, což je k nezaplacení! ()

Marky__

jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů, Jake Nicholson a Michelle Pfeiffer tvoří nezapomenutelnou dvojici, živočišnost se Jakeovi opravdu nedá odepřít, skvělá hudba výborně dokresluje atmosféru jednoho z nejlepších převtělení se člověka ve vlka ve filmovém zpracování. ()

dalia

Film má atmosféru i napětí, pozvolná proměna hlavního hrdiny je dobře podaná a některé scény jsou opravdu dramatické, určitě i zásluhou výborné hudby. Obzvlášť Jack Nicholson a James Spader jsou skvělí. Co mi připadalo slabší je samotný závěr filmu, který vlastně nic neřeší a působí trochu jako parodie ve srovnání s předchozím dějem. ()

Tomas_313

Námět filmu pojednávající o animálnosti v každém z nás je velmi ošemetný. Přestože je scénář inteligentní a nápaditý, akční scény zvládnuté, režisér zkušený a hudební podkres obstarává samotný Ennio Morricone, je nutné si uvědomit, že řada scén by při špatném uchopení vyzněla komicky a z Vlka by se záhy stala další nedůstojná hovadina s tématem lykantropie. Jenže tomu tak není. Zásadní roli, více než je běžné, sehrála hlavní postava - charismatem přetékající Jack Nicholson, jemuž zdatně sekundovali půvabná Michelle Pfeiffer a James Spader. Právě díky nim je Vlk opojným atmosférickým zážitkem, který svou polytématičností uspokojí jak příznivce thrilleru, tak i zaryté romantiky. 85% ()

mad.dog

Absolutně jednoduchý thriller s přímočarou zápletkou o údělu oběti po hryznutí vlkodlakem. Úžasný Nicholson, Michelle Pfeiffer a James Spider. Nebýt této trojice, která předvádí hereckou exhibici, neměl by film co nabídnout. Mě se ale líbil, oceňuji kromě herců i hudbu, ale není to ten typ filmu, který by člověk chtěl vidět několikrát. ()