Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

tremors

,,Vošoustat, vošoustat" tak tohle je jediný, co si z filmu pamatuju. Občas sice probleskovali na povrch hororový scény, ale na můj vkus až příliš málo. ()

djbarrel

Zajímavě pojatý vlkodlačí horor. Bohužel ač celkem zajímavý, tak tenhle styl není to pravé ořechové. Moc jsem to neocenil před lety a ani dnes to ve mě nevyvolává nic moc. Takový průměr. 63 % ()

kaziKV

Někdo se zrcadla ptá, jestli je nejkrásnější na světě. Jack mu oznamuje: Nejsem jenom šéfem pro obnovu vlasů, jsem i jeho klient ! ()

natalanka

Jacku....jako vlk jsi prostě skvělý. Proč si Tě člověk dokáže spojit s ďáblem, bláznem ale i romantickou postavou? Je to ve Tvých očích? Nebo obočí vykrojenému jako nemá žádný jiný herec? V mimice? V gestech? Už dávno jsi pro mě panem hercem a tady jsi opět ukázal, že film stojí hlavně na Tvém charisma a herectví. Celkem krásný romantický horror a zcela zajímavá hudba. :-) ()

elanista1

Neodpustim si porovnanie s Muchou ktoru som bez znechutenia nedokazal pozerat, Vlk je v tomto ohlade ovela znesitelnejsi. Pekne obsadenie, Catwoman Michel Pfefifer, pomatenec Jack Nicholson a odporny James Spader, aj Ross Geller z priatelov si zahral minirolu policajta. Zaujimava zapletka ako transformacia na zviera, huste hlasky, demonicke sceny, skoda pretiahnutych minut. Nic viac mi vsak film nedal, pozriet a zabudnut. ()

HellFireFery

Famózní Jack Nicholson, dokonale svůdná Michelle Pfeiffer a hajzlík James Spader jsou hlavními tahouny tohoto hororu, bez kterých by nebyl tam, kde je. Film má klasický scénář bez větší zápletky a filmu chybí něco, co by vás posadilo na zadek. Herecké obsazení tomu však dalo ty potřebné grády a přestože to není trhák, tak je to film, který ostudu neudělá. ()

calculus

Říkal jsem si, že tento film nebude mít chybu. Úvodní scéna s vlkem byla výborná! Hodně dobrý nápad a podařené obsazení přineslo skvělou zábavu. Tedy na úvod. Potom se příběh poněkud roztáhl a následovalo několik vyloženě mizerných míst. I když Jack N. cenil zuby na všechny strany, už to zdaleka nebylo ono:-) Závěr byl spíše trapný. Škoda. ()

Bilky

Aj keď ide o prevarené story, tak Jack aj Michelle tomu dávajú novú a výživnejšiu šťavu. A podobne ako Coppolov Dracula aj tento vlkodlak využíva hororovú látku najmä na klasický romantický príbeh ale zároveň ostáva verný legendám. Páčil sa mi aj Spader ako slabošský zloduch a fajnová hudba. Preto má dosť iritovali spomalené akčné scény ktoré degradovali solídnu atmosféru. No a o level nižšie bolo záverečných 15 minút - to už bolo čisté Béčko. Preto len 71% ()

hrumsrt

V letech 90. se Jackovi Nicholsonovi profesně úplně nedařilo, možná proto se pak ponořil do rolí umračeného elegána, která definovala jeho hereckou kariéru ve 21. století. Nicméně jedno z děl v tomto desetiletí přece jen stojí za zmínku, a to je právě Vlk. Úplně zoufale to stojí na excelentním Jacku Nicholsonovi, až hanba! Jenže jinak velký špatný.. Celý příběh pokud si ho teda najdete je strohý a se zápletkou, jak z béčkového japonského fantasy. Nechápu, jak tohle mohl někdo takto vypustit?! Prostý příběh, masky jak z blešího trhu a hlavně odporné slow motion. Koho sakra napadlo, tam tuhle techniku využít! Nehodí se to tam, trhá to onu akci a navíc je jim plýtváno. V závěru jsem se neudržel a smál se (+ finální záběr na démonickou Michelle Pfeifer na hraně trapnosti, už jen zbývalo ji vidět zpocenou a s nalepenou srstí)! Nápad mě hodně zaujal, ale mrhá se tady se vším.. 65% ()

saladín.

Nepopieratelna inspiracia snad 40tymi rokmi - tie postavy, tie dialogy nad ktorymi sa vznasa vzajomna velkorysost a GRANDEUR davno zaslych cias, ale i sposob snimania tvari, dialogov v iducich vozidlach. Ta citlivost to hodne dviha a akcnemu zaveru dava presnu, zvlastnu naliehavost kontrastu. "Mozna ze jsou stastne konce i pro ty kteri na stastne konce uz neveri". Bravo Jack, ty hrdino rodinnych filmu, lately. ()

pursuer

K filmu velmi přitahují rázné a promyšlené dialogy, které zní jako z úst racionálních lidí, co nečtou scénář. Samozřejmě do filmu perfektně zapadá zvířecí šarm Jacka Nicholsona. Pátou hvězdu odrazuje dát jen ten nízký faktor znovushlédnutí. ()

blezg

Od chvíle, co se na scéně objeví Michelle a Jack se začne měnit a zvířatět, je stoprocentně úchvatné to sledovat. Bohužel slabý začátek a pro mě nepatřičné akční, atmosféru bourající finále mě nutí na každé straně škrtnout třičtvrtě hvězdy. A vybrat vlka do role vlka, to ani nelze hodnotit jako skvělý tah, spíš by se dalo mluvit o nešťastné volbě, kdyby to tak nebylo, Jack je Vlk :) Zbývá něco přes tři hvězdy. Připouštím, že mě taky dost rozčiluje český dabing a cit pro zničení možnosti vychutnat si zvukovou stránku filmu televizí Nova. Jednou si to shlédnu v originále a pak to možná opravím. ()

Sathana

Škoda toho závěru, mohl být lepší, každopádně pohled na Nicholsona, jak skáče na vycpanou srnu a vrčí u toho jako ratlík, mě dostal :D Mohl na tom vrčení trochu zapracovat, aby nezněl jako vzteklá čivava, ale něco trochu nebezpečnějšího... (třeba tříletá holčička :D ) ()