Když se objeví tělo místního teenagera, městečko Twin Peaks je otřeseno. (SkyShowtime)

fisus

Poprvé jsem to sledoval ještě na škole na čt2,ale až dnes po nějakých 20-ti letech jsem zjistil,že pilotní díl má alternativní konec.Člověk se pořád učí.S chutí tenhle seriál sjíždím už potřetí. ()

warrenur

Jeden z mojich restov, ktory som sa rozhodol teraz doklepnut. Hudbu som mal roky v playliste a konecne som k jednotlivym vynikajucim kuskom priradil i atmosferu a scenky. je poznat, ze sa jedna o 30 rokov staru zalezitost. Obcas je zub casu vyslovene citit v dialogoch i v intonacii a obcasnej strojenosti. Ale nespochybnitelne je tam citit Lynch-a a ta mystery mi od neho vzdy sedela. Napriek tomu, moze byt. Neoblubenejsia wierd postava je "policajna spojovatelka" Kimmy Robertson s jej hlaskom. ;) ()

Doomcourier

Jelikož jsem si v poslední době oblíbil mysteriózní seriály, tak tenhle údajný masterpiece jsem nemohl vynechat. Hned na začátku nás tvůrci vtáhnou do děje a do konce epizody nepustí. Ikdyž je seriál téměř dvakrát starší než já, tak mě zastaralost kamery a techniky nijak nerušila. Postavy jsou dost zajímavé, tak uvidím, co bude dál. Zatím spokojenost, ale na plnej počet to ještě není. ()

Yarwen

Hned v úvodním díle mého nejoblíbenějšího seriálu režisér představuje všechny hlavní postavy, které nás budou v dalších částech provázet - čtyři nádherné ženské (Norma, Shelly, Donna, Audrey, někomu se možná líbila i Jocelyn), sympatického šerifa i Dalea z FBI, samozřejmě Jamese, ale já měl rád i Eda a vedlejší postavu zástupce Hawka. A to zmiňuji jen některé z těch klaďasů. Příjemně nadabovaný Benjamin Horne Petrem Štěpánkem. Začínám si sjíždět celý seriál znovu a mám pocit, jako bych potkával staré známé, které zase rád vidím. A přitom to začíná jako obyčejná detektivka, kterýžto dojem diváka velmi rychle přejde... ()

Kochanski

Agent Cooper je neodolatelný. Miluji svět Městečka Twin Peaks - ty skvělé praštěné dialogy, to, že jsou tam všichni cvoci, paní s Polenem... A hlavně nejdůležitější pravdu mého života - že sovy opravdu nejsou tím, čím se zdají být!!! ()

jenjan

Jak řekl Igor: "Je to bible po lynchovsku.." A já dodám jednoduše: "Twin Peaks stvořil život, ostatní seriály život teprve tvoří.." Možná proto bych kvůli němu několik dní nevycházel.. "Invitation to love!" ()

Evander

Pilot sám o sobě těžko hodnotit. Ovšem to, co přijde po něm, to stojí za to. Twin Peaks je jeden z nejzáhadnějších seriálů, jaké jsem kdy viděl a tímhle to všechno začíná. Každopádně svoji funkci pilot splnil dokonale, neboť ke sledování seriálu mě hravě nalákal. ()

Lyžař

Pamatuju si den, kdy jsem tenhle film videl poprve. Byl pro me pred asi 15 lety velkym zklamanim. Ale musim rict, takhle po letech naprosta spicka! Asi jsem musel lidsky dospet. Super jednoducha hudba, dobry zabery, skvele voleny dylky zaberu..vuuubec nelituju, ze jsem tomuhle misteriotnu dal po letech (u prilezitosti vydani novych dilu) sanci. ()

Pingu

Nej krimi co znám. Tenhle pilot k seriálu je nasáklý vůní kanadských lesů, ranních mlh a dává na vlastní kůži pocítit atmosféru ospalého městečka .... ()

Leoric

Pilotní díl předvídající něco neobyčejného, seriál, který mi navždy změnil pohled na kinematografii. Každá vteřina mi přijde neobyčejná, jedinečné střídání působivých nálad, sladkobolná melodie gradující do tónů naprostého zatracení.. Tento seriál není tak těžké pochopit, chce to však mít napjaté smysly od prvních tónů úvodní znělky, až do hlubokého ticha po skončení posledního dílu. ()

Fat'Fatal

Tak tenhle seriál (resp. pilot) mi dlouho unikal. Jako klučina jsem se ho bál (dnes už ani nevím proč), nyní jsem vděčný, že tu něco jako Twin Peaks je. Připomíná mi to hru Pathologic, kdo hrál, ví, o čem mluvím. Vybroušené dialogy, stupňované napětí a ta hudba!! Ta hudba uchu lahodící (i když je pravda že jen v 2.0, ale to se dá překousnout). Je to hodně dobrý rozjezd, sice zub času je na tom trochu znát (před dvaceti lety byla jiná doba), ale silné čtyři hvězdy. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Biopler

Poriadne sa celý film rozhýbe až v polovičke, keď agent FBI objaví na videu, že "to" natáčal motorkár. To je prvý vzpruh, snímok naberá iný rozmer a začína byť zaujímavejší ako len tým, že prehnane emociálne útočí na diváka scénami plaču rodičov a príbuzných, priateľov. Koniec je veľmi dobrý a bude to ešte zaujímavé. Seriál určite stojí za to. ()

longercz

Určitě to není pro každého, ale pokud zvládnete alespoň trochu ocenit formu příběhu spíše nežli příběh samotný, který se podle mě rozjede až v seriálu, tak se vám to bude líbit. ()

spacylemon

...nevím, jaký má jako smysl hodnotit piloty, no ale když jinak nedáte... anyway, rozhodl jsem se spočítat, kolikrát během celého seriálu proběhne detail kamery na nohy / boty Audrey Horneové... v pilotu to bylo 3x, z toho 2x postupovala kamera až k hlavě. Bude to nejspíš velice obtížný a strastiplný úkol, já se ale výzev nebojím a dříve či později poreferuju o výsledném součtu :) ()

waska

Skvělý úvod k asi nejpozoruhodnějšímu ( a možná i nejlepšímu ) seriálu všech dob. Skvělá hudba a hlavně neodolatelný agent Cooper v podání Kylea MacLachlana. ()

Mngwa

V jednom kuse jsem někde četla jak je Twin Peaks úžasný, kultovní a přelomový, tak mi to nedalo a podívala jsem se aspoň na pilot. No zklamání jak hrom, možná jsem očekávala příliš. Proč v tom filmu neustále všichni brečí? S postupem času už mi to připadalo až směšné, v tom byl nějaký záměr? Působilo to dost divně. Ani jinak mi TP nepřišel jako film ze kterého bych nespala, spíše naopak. Většina děje byla vata a vrah, který se zřejmě skrývá někde ve městě se v ní naprosto ztrácí. Ta oslavovaná temná atmosféra je strašně vynucená a nepřirozená. Jestli účelem pilotního filmu je nalákat diváky na seriál, tak tady to fungovalo přesně naopak. ()

Hanzman

Myšlení Davida Lynche je opravdu pro obyčejného diváka nepochopitelné až neskutečně šílené. Ve vsěch svých velkých dílech jako je Erasehead (Mazací hlava), Mulholland drive či Dune (Duna) mi umístil neskutečný chaoz v hlavě, a ještě dlouho poté nad jeho filmovými obrazy musím přemýšlet. Twin Peaks je podle mě vrcholem jeho jedinečné tajemné a chaotické představivosti a dle mě patří k špičce mysteriózního žánru. Ať to je prapodivná smrt Laury Palmer, či neskutečné charisma agenta Coopera tento film (i následující seriál) si vždycky rád pustím a to i přesto, že jsem to prakticky nikdy úplně nepochopil. 90% ()

teyra

Lynchův pilot dává tušit, že se pod rouškou idyly a maloměstských hodnot, vzývaných agentem Cooperem, jeho Douglasovými jedlemi a koblihami s kafem, skrývá nejedno temné tajemství. Lynch ukazuje, že s pravidly televizních soap opera hodlá zacházet dle libosti a od začátku obsahově i formálně (dlouhé detailní záběry na pilu, telefony, větrák, střídání emocionálních výjevů s komickými a hororovými apod.) narušuje zavedené postupy. A od začátku také vyskakují z filmu lynchovské divnosti, zde často laděné více směrem ke komediálnu. Pilotní díl představuje celkem uzavřený celek, který zároveň bohatě navnadí diváka a seznamuje ho se spoustou dobře charakterizovaných postav. Už z pilotního dílu není těžké přijít na to, proč se tento seriál stal kultem. ()