Reklama

Reklama

Star Trek: Picard - Season 2

(série)
Trailer 1
USA, 2022, 7 h 54 min (Minutáž: 39–56 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Patrick Stewart, Alison Pill, Jeri Ryan, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Orla Brady, Evan Evagora, Brent Spiner, Isa Briones, John de Lancie, Sol Rodriguez (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Druhá série seriálu Star Trek: Picard zavede legendárního Jeana-Luca Picarda a jeho posádku na smělou a vzrušující novou cestu do minulosti. Picard musí shromáždit staré i nové přátele, kteří budou čelit nebezpečím Země 21. století v zoufalém závodu s časem, aby zachránili budoucnost galaxie – a postaví se v konečné zkoušce jednomu ze svých největších nepřátel. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (34)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prostředek trochu drhne, ale jinak jsem nadšen a spokojen. Picard mě bavil od samotného začátku a druhá série na tom vůbec nic nezměnila. Není kvalitativně ani horší, ani lepší, je prostě stejně dobrá a to se cení. Nápad je skvělý a zpracování mi sedlo, nemusel jsem u toho ani jednou nadávat, že to przní značku (což u Disca dělám furt). Herci jsou samozřejmě výteční, John de Lancie exceluje, nejsou zde žádné nudné výplně a prostě se pořád něco děje. Je tady akce, napětí, emoce, Star Trek to nepřipomíná, protože to Star Trek je. Prostě poctivá sci-fi, ve které jenom zamrzí méně prostoru pro Isu Briones. Na finále se těším, bude to epické! 95%. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(SPOILER, který slouží jako varování natěšeným hejlům, jakým jsem byl ještě před druhou řadou i já) Pokud chtěl někdo (šotek? šílený tvůrce? mimozemský záškodník?) nový Star Trek nemilosrdně zaříznout, povedlo se mu to. Po dobré první řadě je v té druhé skoro všechno špatně. Chaotický, zdlouhavý, nezáživný děj. Naši staří známí kamarádi se řízením Fortuny dostanou na Zemi 21.století (jaká náhoda!), aby zde zažívali všelijaká dobrodružství. A politruk mezi producenty samozřejmě nezapomene do děje sem tam vložit i nějakou tu angažovanou vsuvku. Picard vypadá jako těsně před infarktem nebo mozkovou mrtvicí, jeho charisma z první řady je fuč. Není divu, jde po něm totiž entita zvaná Q, která je prý něco jako bůh (ne Bůh), vypadá jako Wallach-Calvera a jeho životní náplní a zábavou je štvát dědka Picarda. Rios, poté co si projde buzerací rasistické imigrační policie (natáčelo se asi ještě za Trumpa), si nabalí okatou latinku s děckem, se kterou mluví spanglish a ve finále jim bez ohledu na časové paradoxy ukáže svou star ship z budoucnosti a zůstane v Californii. Seven a Raffi se producírují v džínách po L. A. a z devadesáti procent melou stejné sračky, jaké melou 40+ paničky ze vztahové telenovely. A v posledním díle si dají i lesbického hudlana, jak velí moderní doba. Ošklivá Jurati se dá zase do holportu s královnou Borgů, a po námluvách i nějakých těch třenicích jejich vztah dospěje k sluníčkovému rozuzlení. Mimozemšťanka, maskovaná za vykulenou černošku v paruce, která trčí na Zemi coby jakýsi strážce/pozorovatel, má už lidí plné zuby a těší se pryč, ale setkání s našimi hrdiny jí do žil vlije novou dávku optimismu a ona dospěje k názoru, že lidstvo, i přes všechny ty jeho války a ekologické prasárny, si ještě zaslouží druhou šanci. A závěr? Borgové ruku v ruce s Federací, jako největší kámoši, zabrání jisté galaktické katastrofě a zachrání miliardy životů. A pak se z nich stanou galaktičtí Chodové, strážci hranic, jejich královna zasalutuje Picardovi, všichni na velícím můstku se šťastně usmívají, a pak jdou spolu do baru na panáka... Stačí? Blééé... ()

Reklama

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá série se táhne jako sopl z nosu, aby byla zakončena zcela dle očekávání po 10 dílech, kde se nestane téměř nic a navíc přesah do další série je zcela nulový. Žádná z nových postav, až na Rafi, se tam neobjeví. Q mě bavil nakonec nejvíc i jeho úmysl s Pickardem. PS: Proč ten Rios v hubě pořád žmoulá doutník, když není snad ani v jedné scéně zapálený (to samé platí i pro předchozí sérii)? 61% ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

IGN gave the season a negative review saying, it "might just be the worst season of Star Trek ever produced." The review also stated that although the season "started off in a good place, looking to amend some of the missteps of the show's freshman year ... in attempting to embrace and celebrate the things that fans love about Star Trek, the show fell into the trap of regurgitating old concepts." ()

Martinius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

druha seria mala famozny nabeh, avsak miesto tuzobne ocakavaneho orgazmu, sa vyvinula kamsi do erektalnej dysfunkcie. jej charakteristickymi crtami su nostalgicky zmatok, rychlokvasna vsehochut a scenaristicka impotencia klbena s infantilizmom. a propos scenaristi - psicek a macicka sa rozhodli upiect tortu. nahadzali do nej tie najlepsie mozne ingrediencie: ikonicke postavy, odkazy na famozne zapletky klasickeho vesmiru ST, borgovia, cestovanie do minulosti, Q, soongova eugenika... vysledok capekovej rozpravky poznate: odsral si to pazravy pes s bolestami brucha, v nasom pripade divaci s bolestami oci. namiesto plnohodnotneho pribehu prichadza hlboka psychologia pre prve triedy zakladnych skol, radobyfilozoficke myslienky utopene v klise, absencia sofistikovanych zvratov (vsetky zasadne rozhodnutia sa udeju po niekolkosekundovom "prehovoreni do duse") a priam bohoruhacska naivita bez stipky sarmu TOS, TNG, DS9 ci voyageru (ricardo instantne zachrani pomocou cudzej bakterie oceany i vzduch zeme a vsetci sa vyobjimame, wtf...). a taktiez zial jeden z najvacsich logickych mindfuckov celeho doterajsieho vesmiru ST (ak nie najvacsi): v 21. storoci opusta zem juratti ako kralovna borgov, ktora viac nechce asimilovat, ale zachranovat. ak sa tak udeje, zmeni sa casova linia neporovnatelne viac ako nejaka trapna europa mission; zmeni sa od zakladov osud celej galaxie a cely star trek je pri vsetkych svojich kontaktoch a zazitkoch s borgami postaveny na hlavu a nemoze v danej podobe existovat. tato absurdnost je v podstate neprekonatelnou palicou do kolesa bicykla a ozaj netusim, ako sa chce z toho (akykolvek dalsi) star trek vymotat. kym kedysi logika ST zlyhavala v detailoch, tentoraz zlyhala rovno v celom koncepte (a to nerozoberam zasadne kolosalne logicke faily ako neepresvedcive motivy Q realne nesuvisiace so zapletkou tykajucou sa minulosti, alebo "udalost" galaktickych rozmerov, ktora mala znicit cely vesmirny sektor, ale zastavili ju stity niekolkych lodi - to je ako skryt sa pred vybuchom atomovej bomby pod stol). ()

Galerie (432)

Zajímavosti (2)

  • V poslední scéně ve skleníku „skočí“ kvůli mizernému střihu hlavní hrdinové z centra skleníku ke dveřím. (cerdax2)

Reklama

Reklama