Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů. (Falcon)

fabecc1222

Konečně aspoň jiný druh komedie, než věčné vztahovky o tom kdo, kde s kym...Youtubery obecně nesnášim, a vůbec mě to nebere, stejně tak mi přišla nesympatická ta hlavní dvojka, ale co už, aspoň že dávali solidní hlášky. Nejlepší byli stejně ty narážky na věci okolo (Hlavně na Nedvědy). Magnusek obrovsky překvapil, a ukazuje se v úplně nové podobě, kterou si možná získá i dost zdejších recenzentů. K tomu ukradená hudba z Twin Peaks, a rádoby mysteriozní atmosféra je také na světě. ()

Master19

Snažím se hledat pozitiva, ale na víc než na 3 hvězdičky to není. Je dobře, že ve chvíli kdy je divák ukolébán tím že se film ukotvil v nějakém směru, dojde k veletoči a zase se začne dít něco jiného. Co je ovšem opravdu nečekané je vynikají komediální představení Tomáše Magnuska. Jeho reflexní vesty jsou super, právě. ()

vyfuk

[KVIFF 2021] Jako ze všech filmů, že bude zrovna tento na festivalu bych fakt neřekl. Zrovna v té době vycházelo dalších padesát věcí a ono zrovna toto. Ale nestěžuji si. Vlastně to dostalo, tak dobré promo, že by byl hřích to nezkusit. A ono se na půlnoční vysílení zadařilo. On film o jůtůberech působí prostě trochu tabu i  v dnešní době, u ž protože je těžké ho uchopit. Pamětníci ocení postavu, která paroduje Jardu Kováře, jenže na internetu je všechno strašně rychlé a málokdo si i dnes vzpomene, že ještě třeba tři roky zpátky někdo takový existoval. To je asi hlavní deficit filmu. Že je originální a vlastně dost super, ale tím, že si vybral toto těžké téma a prostředí, tak do dvou let bude neaktuální až zbytečný. Alespoň pro masy. Zpětně když  přemýšlím, tak jde o takový Ananasový expres z českého soudku, což právě i tím jak komediálně to funguje a co se z toho nakonec stane, tak je z toho asi nejoriginálnější český film za bůh ví jakou dobu. Jasně, jsou zde postavy, co tahají za koule, ale v pohodě, oni tam být musí. Navíc duo Štáfek a Kozub funguje perfektně a přičíst k tomu někoho jako Magnusek je vtip roku. Protože jeho výkon občas balancuje na hranici jednoho velkého WTF a někdy na jednom velkém Lvovi. Podtrženo, sečteno, je to vlastně strašná kravina. Dokázalo to ale dost polechtat bránici a hlavně člověk docení tu originalitu. To fakt jo. "Ty vole, víš jaký to muselo dát sraní?" ()

ondraondra

Důstojná česká komedie s Kozubem a Štáfkem, kterým nechybí ta správná chemie a humor. Dokonce se zde najde i pár zajímavých zvratů. Například celé finále je překvapivě šílené. S chutí bych se mrknul na pokračování. Moje víra v kvalitní českou kinematografii je znovu probuzena. A parodie na Jardu Kováře v podání Tomáše Magnuska je k nezaplacení. 7/10. ()

dragon94

Celou dobu jsem si říkal, že je to docela fajn a chvilku to i vypadalo, že je to celý jeden velký domluvený prank na Štáfka.. To co ale přišlo ve finále to byl absolutní bizár, který to celé poslal totálně do sraček. 2* 35% ()

ghatos

Nedvědi, medvědi a krvavá nevěsta. Film jako takový mě příjemně překvapil svým odvážným námětem. V českém prostředí nevídaná věc 👍. Smíchalo to teda hodně různorodé žánry a pobavilo to 🙂. Magnusek by měl jednoznačně dostat Českého lva ⭐. Byl fakt skvělý ♥️👈👏. 68%. ()

jefff

Osvěžující český film, který domácí kinematografie zoufale potřebuje. Kozub a Štáfek fungují a vtip má ohromné koule. Magnusek navíc v životní roli. Jeho postava je vyloženě boží. Zatímco komediální linka je fantastická, ta hororová kulhá, ale i tak jde o prvotřídní zábavu. Já se v kině takhle už dlouho nepobavil. ()

Krasus

Mám rád Andyho, protože svoje věci zbytečně nekomplikuje a nastolené téma si vždycky připraví tak nějak na pohodu, s minimálním rozpočtem, za to s maximální hravostí a zdravým přístupem. Shoky a Morthy fungují. Děj se lehce sune kupředu a i když jsou následné zvraty celkem jasně očividné, nevadí to, protože si to na nic nehraje. Nepotřebuje to šokovat, nepotřebuje to nikterak obohatit, nebo snad poučovat. Stačí když to pobaví. Co mi ale vyloženě vadilo, je strašné vakuum co se vtipů týče. Poslední velké akci ale prostě chybí vtipné momenty. Překvapivě vkusně komický Magnusek je po pár minutách v podstatě vytřískaný na drť a Kozub taky nemůže všechno uhrát svým ostrovtipem, který je pak už ke konci filmu vyloženě otravný. Paradoxně u mě film funguje jako celek, ale při rozdělení na jednotlivé části je to spíše zklamání z nevyužitého potenciálu. Na vypnutí mozkovny je to příjemná mdlá jednohubka. ()

venca163

Taková lehce amatérská kravinka s naprosto nečekaných gore finishem. Trefný mi to teda moc nepřišlo, spíš takový to ze soudku "jak si tvoje máma myslí, že asi fungujou jůtubeři". Vlastně to ty youtube materiály, do kterejch to kéruje, dost připomíná :). Čekal jsem víc srandy, ale dobrý. (60%) ()

blackkocour

Když můžou mít duo Simon Pegg a Nick Frost svoje cornetto komedie, proč by Kozuba a Štaflík nemohli mít něco stejného, např. homo komedie? Ne, to by vyznělo, že jsou topenáři, a o nich se říká, že nemají rádi důchodce. Taková bezva česká komedie, co se strefuje do fenoménu přitroublých internetových kokotů, kterým děti doslova žerou každou míchu, a jsou ochotní utrácet, samozřejmě z kapesného od rodičů, za nevkusné hadry, za které bych se styděl chodit do společnosti. Už mi bohatě stačí promenádovat se po ulicích nahej. Film má sice jména mírně upravená, aby nikomu nedošlo, koho Štěpí a spol. karikatujou. Máme tu košťata z TVSnickers, Terri Blejtzen, Shopaholic Píču, Tarase, Jaromíra Kováře (což mi připomíná, po tomhle musím jeste ohodnotit jeho umělecká prozaická díla..), a ty další nepodstatné tváře českého shitounyzmu. Šukymu a Mortymu bych dal i 5*, ale kurva, za Stejka nemůžu hodnotit jinak .. ten se musí přisrat všude. ()

Maynard.

Tak ti nevím, tenhle youtůberskej Svět nemám vůbec zmáknutej, vůbec mě nezajímá co se na youtubu děje, a to myslím nejen u joutůberech, ale i klipech atd... Youtube u nás sjíždí akorát Elišák, když si tam pouští píčoviny pro děti... Od filmu sem nečekal vůbec nic, jen sem byl zvědavej na českej nekomerční film od začínajícího tvůrce. Asi sem se těšil na něco ve stylu Party Hard :o). ale to bych chtěl asi moc. Tohle má celkem koule, člověk se u toho zasmějje, ale i tak trošku vyzáhaduje :o). Krvavej konec ve stylu tarantín tomu sice uplně neslušel, ale 4 hhvězdy za originalitu. ()

Soweek

Čekal jsem dementní komediální koncert Kozuba a Štáfka. Kozub svůj typický humor doručuje, i když velmi zřídka, kdo mě ale velice překvapil a táhne celou tuhle maškarádu je skvělý Magnusek, u jehož charakteru jsem se řezal prakticky neustále. Zbytek tvůrčího ansámblu je však skoro tragický, snímek působí svými kvalitami spíše jako studentský film. Ozvučení je naprosto příšerné, k režii se radši nevyjadřuji. ()

upson

Štěpán Kozub je vynikající herec a především komik. Patrně ve skutečném životě bude jiný a dost oduševnělý člověk, soudě dle rozhovorů, které jsem s ním viděl. Jakub Štáfek je také sympaťák. Klobouk dolu za to co Andy Fehu dokázal vytvořit, a to především s ohledem na podmínky v našem filmovém průmyslu. Doufám, že nám do budoucna Štěpán naservíruje další výživnou komickou postavu. ()

sedm.1

Co mě v souvislosti s tímto filmem upřímně nejvíc děsí je, že mě chvílemi fakt jako že i bavil. Až se za to pomalu stydím. Všeobecně české filmy vůbec nemusím, natož když se pak jedná o takový nějaký těžký úlety, ale konkrétně tohle je až takový bizár, že se u toho nebavit snad ani nejde. Já tedy pocházím z generace, které už všichni tihle jútúbeři a vše s nimi spojený, vůbec nic neříká, a jen si klepu na čelo, o co jim vlastně jde, ale to je prostě asi už jen způsobeno mým věkem, nicméně pravdou je, že zde přítomní dva ústřední hrdinové jsou takový hovada, že si je snad nelze neoblíbit. Hlavně tedy Kozub tu působí jako ze řetězu utržený maniak, a já mu to baštil i s navijákem, jelikož takový herecký extrém mi tu prostě na tuzemském hereckém poli doposud chyběl a on tu pomyslnou díru zalepil více než šíleně. Kdo mě tu ale dostával snad ještě víc do kolen, byl Magnusek, který si tu sám ze sebe dokázal dělat neuvěřitelnou prdel a jeho výstupy zde patří k těm jednoznačně nejzábavnějším. Zápletku pak hodnotit nějak soudně je sice těžké, protože je to stejně jako pojetí celého filmu pořádný úlet, na druhou stranu ale musím uznat, že při nějakých menších úpravách by se ona ústřední myšlenka mohla klidně uplatnit i v seriózním hororovém filmu a jsem přesvědčen, že by fungovala docela dobře. Tady je to ale zkrátka jen jedna velká, neřízená prdel, která s kvalitní filmařinou nemá moc společného, ale opakuji, díky šíleným postavám a několika vážně hodně povedeným fórkům to lze celé poměrně slušně zvládnout bez nějaké výraznější újmy. ()

netahlo odpad!

Tak tohle bylo opravdu strasidelne spatny. Nejsmutnejsi na tom bylo, ze zdaleka nejzabavnejsi byl Magnusek. A taky zacina byt ponekud "prekozubovano" ... ()

JamesSi

Jestli se něco Andymu musí uznat je to, že zcela rozumí české youtube scéně. Nebo alespoň té, která zde byla zhruba před 5 lety. Je tu naprosto jasné na koho odkazuje - Radomil Kovář = Jarda Kovář, BeerBearBros = Mad Bros apod. Dokonce tu referencuje i YTP s Jardou Kovářem, což je takový mindfuck, že jsem se začal řehtat v kině. A já ty narážky chápu, protože stějně jako Jirka Král - BLIL JSEM YOUTUBER (nebo spíš sledoval videa v té době). Kameo Roty do Roboty, taky potěší. Dokonce je tu odkaz na paranormální vyšetřovatele z EPRV777 a konkrétně pana Drábka. "ANDY FEHU SLEDUJE MOJÍ YOUTUBE HISTORII V 3 AM RÁNO" bych mohl nazvat tenhle komentář. Vážně jo. Ale co mi přišlo jako hlavní problém s filmem, že v druhé půlce jasně změní směr a pak se už čeká jen na zvrat, který jsem trochu čekal. Ale závěr byl super, kontrast (záporáků) versus youtuberů je fakt chytrej. Když vás už nešokuje sto hoven Jardy Kováře, tak vás šokuje (jiná stránka/část internetu). Nějak ty clicky získat musíte. 7/10 PS.: Magnusek je fakt borec, že do toho šel. Do role sednul jak hrnec na prdel. ()

velkyvezir

Fakt úlet. A zvrat a pointa v závěru mi připomenuly zlaté devadesátky s Tarantinem a Rodriguezem, že jsem nad tou spouští řval smíchy. Mezi Štáfkem a Kozubem neskutečná chemie, navíc Štáfek to uchopil, že Kozub větší magor. Chlapi, snad to nebyla poslední akce. ;-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD