Špičkový agent protidrogové jednotky Sean Vetter provede s parťákem Demetriem Hicksem razii v mexické Tijuaně, aby zatknul bosse drogového kartelu Mena Lucera. V krvavé přestřelce se sice mafiánovi podaří uprchnout, ale Sean ho pronásleduje a nakonec zatkne. Po úspěšné akci se vrací domů k manželce Stacey. Místo zatčeného Lucera okamžitě převezme gangster, který si svou krutostí vysloužil přezdívku Diablo. Lucero je odsouzen na doživotí a žádá svého pobočníka Matea Santose o službu. Krátce poté vnikne do Seanova domu zabiják, který střílí na pár ležící v posteli. Stacey je zabita, Sean těžce zraněn. Od překupníka Monroea se dozví, že za vraždami stojí Diablo. Mateo Santos mezitím organizuje převoz Lucerovy rodiny do bezpečí. Manželka i malý syn zahynou při explozi auta, v němž byla nastražena bomba. Nešťastný Lucero zavolá Seanovi a radí mu, jak má dostat jeho nelítostného nástupce. S Hicksem se vydávají za obchodníky s drogami a chtějí od dealera Joea koupit kokain. Když přebírají zboží, Sean zjistí, že muž, jenž ho přivezl, je jedním z vrahů, kteří vnikli do jeho domu. Vrhne se na něj, a vyvolá tak přestřelku mezi policisty a zločinci. Kvůli zpackané akci, která stála život tři policisty, je Sean odvolán. Pronásledování Diabla se ale nehodlá vzdát. Dokáže dotáhnout pomstu do zdárného konce? (TV Nova)

Xmilden

Je to velmi slabé. Myslím že dokonce i Segalovy filmy v porovnání s tímhle filmem nejsou zase tak špatné. Nejsem ani policajt protidrogového oddělení ani drogový dealer, abych poznal ,že ten film působí velmi nereálně. Slabé scény střídají jiné slabé. Ps: Scéna ,ve které umírá hlavnímu hrdinovi jeho žena je jedna z nejhorších v historii filmu. Ten člověk to bere velmi statečně, a posléze se skutečně naštve. ()

lesumir

Akční béčkový thriller s trojtym X v hlavní roli? Tak jo, každý od toho čekal něco jiného, já zklamán nebyl a nudu při projekci nepocitoval, tyhle filmy jsou moje krevní skupina (pozůstatek z mladí), takže tady bych přehlédl hrubé nedostatky ve scénáři a zpracování, akce bylo dost, Diesel si to vytřihl zajímavým způsobem a na tři hvězdičky tohle určitě stačí! ()

Shakers

Veľmi uťahaný film a kde Diesel dokáže zaujať, ale v podstate nemá čo hrať. F. Gary Gray je dobrý režisér a dokáže vo svojich filmoch ponúknuť zaujímavú atmosféru, ale o tomto filme to neplatí. Síce dokáže hlavnú postavu položiť až na dno, ale zvyšok je obyčajná tuctová kriminálka bez väčšieho nápadu, ktorá nedokáže ani ničím strhnúť. 60% - 3* ()

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 děj 2/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +Vin Diesel není žádnej Arnie -snad všechno :-( /// Velké zklámání, po xXx bych od Vina čekal mnohel lepší film. Navíc téma je mi celkem blízké i když stokrát viděné. Bohužel Vin ani svým charizmatem nezachrání tak utrápený film. Jediné co mě na filmu oslovilo, tak to že (po osudové ráně, která byla zasazena hlavnímu hrdinovi) jeho parťáci drželi při něm a snažili se mu helpnou. Jinak je všechno špatně, od akčních scén přes hudbu, která ( i když není nejhorší) to nezachrání. Napoprvé jsem film ani nedokoukal, až teď jsem se překonal./// Celkem 36%/// ()

mzss1

(30%) Tak tenhle thriller s Vinem Dieselem, kterého mám rád, mi teda totálně nesedl. Při nejhorším jsem čekal alespoň průměrný počin, ale vidím to ještě na větší slabotu. Hned od začátku jsem vytušil jakým stylem je film točen a tak si to bohužel udrželo až do konce. Pochválit se dá opravdu minimum. Dávám nejslabší možnou 2*. Nechtěl jsem dát jen jednu *, přeci tu není žádná nelogická díra atd. Akce tvořící především přestřelky, které nejsou špatně natočeny, až na tu úvodní, kde byla dost nepřehledná kamera. Prvky snímku jako je např. motiv pomsty – to vše zde bylo strašně nudné. Ani ten Diesel mě zde moc nebavil. Jeho postava byla taková bezohledná a hlavní záporák vypadal jak Bolek Polívka. Hudba nic moc. Nicméně, shledávám z toho výrazný podprůměr. To je celé. ()

kingik

Tenhle film mně přišel maximálně nepřesvědčivý a ani Vin Diesel nepředvedl nic světoborného. Po scenáristické stránce je to plytké a režijně to nenadchne. Prostě podprůměrný film, na který si po jeho skončení ani nevzpomenete, protože byl až moc nevýrazný až mdlý. ()

Anderton

Z Diesela sa stane po čase tak nesympatický hlavný hrdina, až má človek pocit, že keď sa mu nenajbože stane niečo podobné, tak má dovolené chovať sa nonstop ako tupé hovado. ()

boshke

Mé rozhodnutí strávit sobotní večer ve společnosti televize Prima (Family) padlo jen díky Vinovi a Timothym v kolonce obsazení. Jak se ukázalo, je to málo. Scénář jako kdybych už viděl tisíckrát. Jako by někde visel na netu a jednou za rok dva se někdo rozhodl ho vytisknout, přejmenovat postavy a natočit ho. Olyphant nám toho bohužel moc neukáže, Tateovi jsem přál smrt asi po druhém záběru, co se ukázal na obrazovce. Diesel nebyl špatnej, ale utáhnout to prostě nemohl. Alespoň jsem ho viděl v jeho zatím nejvlasatější a nejvousatější roli... 40% ()

Slarque

Scénář se na začátku tváří přinejmenším stejně ambiciózně jako Traffic, ale vydrží mu to sotva dvacet minut. Pak sklouzne k žánrovým klišé příběhů pomsty a žádné pozitivní překvapení už nenabídne. Vin Diesel se pustil do vod, které spíš než fyzičku potřebují herecký talent. Scén, které jsou viditelně nad jeho schopnosti, je tu celá řada. Režisér se sice poctivě snaží, ale prostě nemá na čem stavět. ()

klerik

F. Gary Gray vie natočiť kvalitu (Vyjednávač) aj keď má pekelne nízky rozpočet, čo však keď má slabý scenár? Snaží sa. Film sa dostal na plátna, až keď bola z Vina hviezda a dokončoval ho iný režisér - výsledok však aj tak nie je na zahodenie. Klasická pomsta, kde je Diesel viac brutálny ako cool, ale aj tak na ňom vidno, že napriek svalom vie hrať. Schéma príbehu sa ničím nelíši od všetkých predchádzajúcich pomstiteľov, ale prekvapivo práve z toho film ťaží. Keďže som v mladšom veku zhltol všetky tie béčka, kde niekomu zabili rodinu, mohol som si vychutnávať tie drobné nezrovnalosti - film v mnohých scénach nedodržuje pravidlá braku a všetko vrátane odovzdania odznaku je trochu iné, ako by ste očakávali... Vin hrá v každom inom filme lepšie, ale do priemeru sa fillm (aj naprike Dieslovej brade:-)), ako celok vmestí... ()

SeBig

Když jsem viděl prvních dvacet minut, myslel jsem to bude nuda. Dieselovi se pomstí, za jeho job a za to co dělá, a on se potom mstí za jejich pomstu..jak jednoduché..navíc název Osamělý mstitel vůbec nesedí, když ma po boku dva černochy, který mu pomáhají..to moc osamělý neni. Opět tleskám českýmu překladu. Od asi cca 45 minut se to teprve rozjede, protože na scénu přichází zábavná postava, která filmu tolik chyběla a to jest Timothy Olyphant. Ten tam je sice dohromady tak pět minut, ale jeho role film trochu zachrání od nemastný, neslaný nudy o pomstě. Chválím přestřelky, někdy i hudbu, Dieseluv plnovous a sluneční brýle, Olyphantuv zubatej úsměv a vtipný přezdívky jako je Sexy a Dávka (wtf). Proklínam prvnich 45 minut nudy a tmavý scény, kde je vidět úplný hovno. ()

Chrustyn

Slabý akčnňák, který se tváří drsně a cool a ve výsledku působí jako 50 kilový týpek mezi kulturisty. Minimum akce, zbytečně přeplácaný děj a chabý Diesel. ()

jojinecko

Pozliepané otrepané plytké a povrchné klišé, so zlými hereckými výkonmi, zlým scenárom, zlou réžiou..zlým všetkým! Teda, Vin Diesel je stále drsný! Aspoň niečo:) ()

Pítrs85

Filmy tohoto typu mám moc rád (řadím sem např. Training Day, Drsný časy, Street Kings nebo právě Osamělého mstitele), zkrátka nasraní hlavní hrdinové, co se umějí pohybovat v drsném prostředí. Vinu Dieselovi tato role sedla jako ušitá. Jedinou slabinkou je tak trochu utahaný scénář, kdy jednotlivé scény ztrácejí na dynamice. Ale ve filmografii Mr.Diesela patří A Man Apart určitě mezi to lepší. ()

Bauer

No takže mně se to líbilo docela hodně , potom co jsem si tady přečetl bych čekal něco horšího.Ten film je ale mezi 3* až 4* ale ja si myslím že blíž má k těm 4*.Vin Diesel hraje solidně.Od F.Garyho Graye je to ale zklamání když si vezmu že tenhle člověk natočil Vyjednavače.No ale i tak jde o dobrý film. ()

PROROK14

Dalo sa to pozrieť. Ale len raz. Neviem, pripadalo mi to trochu pomalé. Chýbala tomu rýchla akcia alebo také niečo. 50% ()