Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

celticek

Zavři zvenku a zajeď do nory, ty stará vydro! Jeden a ten samý hudební motiv, plochý scénář, kde se vlastně ani moc nestane. Největší hvězda je asi Skamene, na kterého se ale dívá též s utrpením. Existují ovšem jiná zvěrstva. ()

Havala

Brutálně dobrý film. Až v dnešní době doceňuji jeho dokonalost. Naši filamři měli v dějinách jednu velkou přednost - uměli točit o obyčejných lidech tak fantasticky že se cítíte jakoby uvnitř filmu - řádně přikrášlování, tvrdá socialistická realita se vším všudy. Když se podíváte na Evičku tričko v Odrinačce, je to maso:-D 88% ()

Cortesz

80. léta jsem zažil jako mimino, takže komunismus a tyto věci kolem něj sem sice zažil, ale nerozuměl jsem jim, a myslím si, že tento film mi to popsal dost barvitě. Na dobu vzniku určitě nadčasovej film s perfektní kamerou, hudbou, která přesně pasuje, ikdyž je k slyšení pořád dokola jeden hudební motiv, ale k filmu zkrátka skvěle pasuje, plno odvážných scén, drsná mluva z tohohole filmu dělají jeden z nejpozoruhodnějších filmů 80 let a té doby. Navíc skvělé herecké výkony ze strany všech zůčastněných. ()

Tominni

Tak takhle to vypadalo v polovině osmdesátých let, dneska už asi těžko k pochopení (naštěstí)......S ohledem na vynikající Frankie Goes To Hollywood a odvahu Radka Johna pustit se do takového tématu 4*. ()

Vikinec

Hra režimního filmu na Hollywood prostřednictvím lokální satiry na nešvary v socialistickém soužití. Aspoň že tam byl nějaký ten sex a Frankie Goes ... ()

miki68cz

Pět za odvahu, pět za režii, pět za nesmrtelné hlášky, pět za herecké výkony. A za muziku ???? Za muziku šest hvězd. ()

transbeskyd

Příběh z pražského "podsvětí" z pera Radka Johna, který jsem jako teenager hltal ze stránek knížky se podařilo Olmerovi i díky skvělé sebrance herců a muzice převést do zdařilé filmové podoby.Tohle byla Johnova parketa a měl u ní zůstat. Dobré příběhy z podsvětí jsou lepší než špatné příběhy z politiky:) ()

konysua

Potměšil je prošťáček a dost velký smolař, který naráží na jednoho hajzla za druhým. Jeho houževnatost mu přinese víc útrap než životního klidu a nakonec příjde i o svobodu. Snímek, který zapadá mezi ty ostatní svého druhu a nic nového nepřináší. Zkrátka špatná doba plná hrozného oblečení, účesů a lidí co využívají všechny nelegální příležitosti. 6/10 ()

BeeEsh

Film Bony a klid hodnotím téměř o čtvrt století později, nežli vznikl. Nemohu tedy říci, že by mne nějak obrovsky nadchl, hodnotím ho spíše s respektem před dobou takřka na přelomu režimu, ve které bych žít nechtěla. Prostředí Českoslovenka v osmdesátých letech mě zajímá, tudíž jsem se na snímek z té doby podívala - tím spíš, že pojednával o vekslácích. Práce Radka Johna byla před tím, než se mi zhnusil ve VV také dobrá, bohužel nezůstal u toho, co mu šlo. Atmosféra toho filmu mi totiž nemálo připoměla nádech Johnova Mementa. Scény z pražských ulic byly mrazivé. Totálním fiaskem však pro mne byl soundtrack, pokud takto mohu nazvat smyčku dvou písní, které se neustále střídaly. Na písničku Relax už mám po zhlédnutí Bony a klid alergii, na Power of love rovněž. Zajímavá mi přišla kamera - záběry natočené jakoby očima postavy nebyly vůec špatné. Nejvíce se mi líbila poslední scéna, kdy hlavní hrdinové odjíždějí v policejním autě a my vidíme, že korupce je prostě všude. Jinak však určitě snímek působil na řadu náctiletých, kteří vysedávali v kině tehdy. Nějaké kouzlo ta léta osmdesátá měla. ()

Dinsberg

Doba se zase tolik nezměnila. Bezpáteřní kariéristé mají pré za každé politické i ekonomické situace. Stačí si jen najít "kořena" a způsob jako ho okrást. Změnilo se jen to druhé. A proč by taky mělo. Rodina nás vychová v naivní víře, že změníme svět, ale svět změní obvykle nás. A koho nezmění, toho rozemele. Jde jen o elitními špičkami posvěcené a nauplácené šmelení s mocí. "Vydělávej (rozuměj okrádej), odevzdávej desátek a zachovávej nám věrnost.". Vítejme v kapitalismu. ()

Ashukamun

Průměr...ale, když si z toho uděláte chlastací hru (pokaždé jak zazní "Relax"), tak je to ještě lepší...proto dávám 4* ()

Anagram

Příběh je dobrej, ale Soukupovi bych za tu hudbu jednu vlepil, titulní píseň, která se věčně opakovala budu nenávidět až do smrti. ()

Stejšn

Bony a klid je výborný film, v dnešní době plně koukatelný a vypovídající o své dobé. A v té době to musela být naprostá pecka. Je až s podivem, jak mohli oba hlavní autoři později zblbnout. Ryleks, donduyt! ()

jolly.rose

"Relax" (1983) by Frankie Goes To Hollywood. Do filmu byla dána práva písniček za symbolickou 1,- Kč. Film byl dán do oběhu jen proto, že se kopie neskutečně rychle šířily mezi lidmi. Za jednu kazetu si v té době veksláci účtovali 500,- Kč a sami říkali, že tak lehce ještě nevydělávali. Proto to naši soudruzi dali do distribuce, aby z toho byl alespoň nějaký výdělek, film byl i tak dost profláknutý a známý. Toto bylo řečeno přímo ústy tvůrců již pár let po revoluci. To snad jen pro ty, kteří si myslí, že díky písni Relax na to padl celý rozpočet filmu. ()

curfew77

Pro dnešní mladé asi těžko k pochopení, ale na sklonku socialismu byl tohle filmový kult a Frankieho Relax absolutní hitovka. Pamětníkům kinopremiéry tenhle film nezestárne asi nikdy. Tuny neskutečných hlášek, solidně odvázaná erotika, příběh od začátku do konce odsýpá a všechno v něm má vnitřní logiku, včetně krutého finále. Podobně zábavnou a přitom trefnou sociální sondu už od převratu nikdo natočit nedokázal. 100 %. PS: Životní role Romana Skameneho výstižně rámující jeho pozdější neslavné osudy. "Kikino, hoď nám sem dvě vodky, Sparty... a já to potom nějak zaplatim!" :) ()

Lkn

Ta hudba ve filmu je neuvěřitelně zlo! Tři písně celý film dookola které tam pouštěli kdykoliv se jim jen zachtělo. No hrůza :) ()