Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

g.laudeo

Není to špatný film. Jiný soundtrack by to nesrazil ze 4 hvězd. Tenhle je ale zralý na playlist v Guantánamu. A nejde vůbec o zub času, při "Relax" jsem tlumil zvuk už před dvaceti lety. ()

gotham

No na to, že je to českej kultovní trhák, tak je to dost slabý. Děj veškerý žádný, herecký výkony taky nic moc, oceňuji jen pohled na to, jak to tehdy možná vypadalo v ulicích, kde se dnes denně pohybuji. A pak je tu faktor hudba. Ty písničky miluju a tleskám tvůrcům za to, že je, navíc v tehdejší době, dokázali dostat do českého filmu, ale na druhou stranu všeho moc škodí. Ono slyšet 20x za sebou Relax jednak omrzí, a jednak to diváka absolutně odtahuje od děje. Soukup asi zapomněl, že hudba je sice důežitý aspekt filmu, ale pořád je to jen doplněk celkového produktu a ne jeho hlavní náplň. 40% ()

Reiner odpad!

Nechápu, co se na tom komu líbí. Tu dobu nesnáším a ani nic s ní. Tyto filmy jsou ukázkou všeho nevkusu a hereckých anomálií... ()

Lajty

Naprosto úžasný snímek zachycující tehdejší dobu a podsvětí veksláků s bezkonkurenční hudbou Frankie Goes to Hollywood. Jeden z nejlepších filmů Víta Olmera a moje srdcová záležitost. ()

silak_xup

Ve filmu Human Traffic jeden týpek po kalbě říká: whats go up, must go down and down and down... Krásnej a zároveň smutnej film ze smutné doby o vekslácích, kteří v době, když nikdo nemohl mít skoro nic, oni chtěli mít všechno. Viděl jsem již hodněkrát a nikdy neomrzí. ()

garry

Poslední slušný film Víta Olmera reflektující tehdejší "společenské nešvary". Pak už nastal postupný umělecký pád. ()

blondboss

Zaujímavá sonda do prostredia vekslákov v období hlbokého komunizmu, kde Olmer verne zobrazil vtedajšiu dobu...hlavne ten Tuzex sa mi páčil. Nemôžem ale povedať, že by toto bol výkvet československej kinematografie. Bolo to dosť nudné a to neustále prepínanie medzi dvoma songami od Frankie Goes To Hollywood už po polhodke bolo otravné. Každopádne herecké výkony potešili. Taký ľahko nadpriemerný film. 65 % ()

koza3

V Sobotu večer v roce 2015 se podívat jak to vypadalo před třiceti lety :-) Trošku naivní a jednoduchý příběh, zobrazující veksláky a všudepřítomnou potřebu bonů. Měl jsem obrovskou radost, když jsem na začátku slyšel svou oblíbenou písničku Bony, ale pocítil jsem obrovskou frustraci, když píseň hrála po šedesáté... už to není moje oblíbená písnička a Soupuk by zasloužil pár facek. Hezké pražské prostředí, za mě 60% ()

harycek

Pěkný film , který byl ve své době aktuální , dnešním mladým asi už nic neřekne , ale nám pamětníkům připomene dobu kdy jste v Praze sháněli "bony" a Horáčkové je nabízeli!!!! Kdybych věděl že je Aleš Najbrt takový debil tak bych to nehodnotil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

baclajean

Ktovie, či niečo aj dostali Frankie Goes to Hollywood, keď tri zo štyroch piesní dokola znejúcich celým filmom boli ich. ()

walkingdead

Marka za 13 korun, video za 15 tisíc, kdo by to nebral? Příběh mladého mechanika, kterého veksláci okradli o (nejen jeho) peníze a kamarádi ho teď mají za podvodníka - takže se vrací do Prahy, aby povedenou partičku našel a nakonec se k ní přidává a zabředá stále hlouběji do světa valut, divokých mejdanů a sexu. Když film vznikl, akorát jsem nastupoval do 1. třídy ZŠ, takže jsem tohle prostředí nikdy nepoznal, přestože jednoho bývalého veksláka znám dodnes (a uměl v tom chodit evidentně lépe než frajeři v tomto filmu, protože dopadl o hodně líp). Svým způsobem je to  i výchovný film o tom, že zločin se nevyplácí - aspoň teda v dlouhodobém měřítku. Nedivím se, že film komunisti chtěli zakazovat a možná by se jim to i povedlo, kdyby se nerozšířil na VHS kopiích. 2 songy od Frankie Goes to Hollywood údajně stály 1 libru a tuhle skupinu v ČSSR film dost zpopularizoval. ()

Aniki

„Pocem, poď, hele poslední.” - „Sudá!” - „Ty vole lichá, ale to nevadí, je tvoje...na, za snahu!” Tak u tohohle dialogu "o pětikáru" mezi Skamenem a pinglem v báru, kdy chtěl tento volat příslušníky, jsem se teď naposled řezal fakt jak blázen. Člověk vždycky objeví nové a neokoukané detaily. Premiéru měl tenhle majsterštyk u nás na okrese o prázdninách 87' a s kámošem jsme ještě navrch vyčápli mimořádný promítání ve 22.00h. Co na tom, že nám bylo teprve 17, při vstupu jsme se zkrátka zatvářili sebevědomě, dalo by se říct že až tvrdě a bylo. Zážitek neskutečnej! Snímek  dokonce svym způsobem ovlivnil značnou čast mýho života - zřejmě láska na první pohled :-). Ale je fakt, že tehdy se v našich mladejch palicích jednalo o pomalu větší revoluci, než jakou pak byla ta známější - sametová! Navíc, co se počtu zdomácnělejch hlášek týče, tak jde snad o českej rekord, třeba takový: „Zalez do nory, ty stará vydro, Evička tričko, Ňáký džungale?, Kikino, dej nám dvě vodky, Klídek, jó!, Víno je mléko starců, Slepejš, spočítej to atd...to jsou opravdu hlody -  blázinec, takže hodnotím maximem 5+! ()