Teta

• Rakousko Frankensteins Tante (více)

Epizody(7)

Gamekeeper77

Tenhle seriál jsem poprvé viděl v tom nejlepším možném věku. Byl jsem z něho tenkrát unešený. Ta frankensteinovská atmosféra mě úplně pohltila a na dlouhé roky zůstala v mojí mysli. Nedávno Tetu znovu vysilali. Měl jsem strach, že si zkazím dojem. Naštěstí se tak nestalo a já se po 25 letech ujistil, že Teta je opravdu výborná. Jediná škoda, že ji předabovali do češtiny. Ve slovenštině to bylo samozřejmě mnohem lepší. 85%. ()

Nonna

Seriál opravdu rodinný, protože si v něm svoje najdou všechny věkové kategorie. Postavy (řečeno terminologií z Arabely) z pohádek pro dospělé (Dracula, Vlkodlak, Frankenstein a jeho monstrum) žijí v seriálu vedle postav z dětských pohádek (Bílá paní, Ohnivec, Vodník) a vytvářejí kouzelné spojení. Hlavním pojítkem mezi všemi je Teta, hraběnka Frankensteinová, která se po letech vrací udělat pořádek na svůj hrad a sirotek Max, který se po útěku od komediantů na hrad uchýlil také. Jakubiskovy pohádky jsou vždy trochu víc sirové (Perinbaba), než je zvykem u nás v Čechách, naturalističtěji ukazují lidskou zlobu, nenávist, závist a malost (kovář a všichni vesničani), ale o to víc i sílu lásky a přátelství.Skvěle se mu povedlo i mezinárodní herecké obsazení. Na tuhle pohádku se dá dívat mnohokrát a neomrzí. (Verze v původní slovenštině je daleko lepší než v českém překladu.) ()

beowulf

Kouzelný seriál, jehož bizarní postavičky se mi jako klukovi nesmazatelně vryly do paměti. K veliké škodě malých i velkých diváků v Česku se tuzemská televize zbláznila a seriál z nepochopitelných důvodů předabovala. ()

hlob

"Ja sa nemusim spravat ako dama, ja som dama!" Dalsia dnes uz Jakubiskova klasika, ktoru som ako dieta zboznoval. ()

Lenny09

Tento seriál jsem viděla už jako malá. Na jedné straně film Pehavý Max a strašidlá je v SK jazyce lepší, ale kratší. Na druhou stranu seriál Teta víc rozvádí děj celého příběhu. ()

MEGAJOHN

Opravdu jedno z mála děl, které aktuálně nedokážu ohodnotit. Jako dítě jsem tento seriál miloval a nesnášel zároveň (možná proto, že tehdy toho moc v tv na výběr nebylo...) :-). ()

Kontryhelka

V té době se mi tenhle seriál moc líbil. Těšila jsem se na další epizody a jak to vlastně všechno dopadne. Dopadlo to dobře a já už neměla chuť se na Tetu ještě někdy podívat. ()

Vieriq78

Má to svoje čaro a jasný podpis režiséra. Keď ešte Slovensko malo vyrazné filmové osobnosti, a tvorcovia mali dielo prepracované do detailu. Teta je síce už pre dnešného diváka staromódna a urcite už v mnohom zaostáva, ale za mňa jej to neuberá. Pomyslim na dnešné seriály a je to práve naopak. ()

Pijan

Tak tento seriál jsem viděl dvakrát, jednou ještě jako dítě a podruhé nedávno co ho opakovali a můžu říct, že vzpomínky z dětství nezklamaly a rád jsem ten seriál znovu sledoval. Myslím, že je to jeden z nejlepších pohadkových seriálů co se u nás (ještě v česloslovensku) natočil. ()

Dupac

Dětská vzpomínka na uhrančivý seriál s na tuzemské poměry nevídanou atmosférou a výpravou (se spoustou roztomilých strašidel a oldschoolových triků) se tříská (po první epizodě) s pověstnou režisérskou nestřídmostí, hraničící až s exhibicí, a opravdu kulervoucím dabingem (zde ve slovenštině, ale s češtinou je to podobné). Po druhém díle seriál naštěstí ovládne charismatická babča (teta) a ten získá neodolatelnou atmosféru osmdesátkových hororových béček. Závěrečná myšlenka, že by nikdo neměl zůstat sám na tom širém světě, mi přijde v seriálu, určeném hlavně dětem, skvělá. ()

Guru

Špičkový seriál! Jen hnus, co nadabovali Česi. Jinak - mé dětství. Stačí si jen přečíst titulky. Mezinárodní hvězdy. Takové seriály se dnes už netočí. ()

ssarka

myslela jsem si, že dávám jen z nostalgie, ale nedávno jsem se podívala znovu a už mám zase náladu...takže to není nostalgie, je to prostě dobré :D ()