Teta

• Rakousko Frankensteins Tante (více)

Epizody(7)

Rathalos

Miloval som tento serial ako dieta,videl som kazdu cast a nikdy nezabudnem,lebo na tie casy sa urcite spomina nadherne...:-) ()

Rypley

Jako malý chlapec jsem měl rád strašidelné příběhy a oceňoval jsem každý přínos na obrazovky v tomto žánru. Tento seriál patřil k tomu lepšímu co televize nabízela a dodnes patří mezi mé oblíbené. ()

quixote

Výjimečný rodinný seriál, který má vše, co je třeba: nápaditý scénář, výborné herce, nádherné lokace, pěknou hudbu a - v neposlední řadě - poselství. Opravdu vydařený mix retra a pohádky, legrace i dojímavých momentů. Dietl a Jakubisko odvedli skvělou práci. Škoda nepovedeného českého dabingu. ()

diodoros

Perfektný seriál parodujúci klasické hororové a duchárske diela a postavy poprepletaný Jakubiskovou obrazotvornosťou a poetikou. Všetky postavy sú zahraté výborne, každá z nich tu má dostatok priestoru, každá je výborne premyslená a žiadna nie je čierno-biela. Hudba je dobrá - miestami klasická, miestami "osemdesiatková" a atmosféru scén podfarbuje výborne. Dej je čisto rozprávkový (pochopiteľne) a zozačiatku hlavne parodický, v polovici sa zvrtne do romantiky a celý seriál sa končí vyslovene ultra-happyendom, ktorý miestami príde až otravný. Posolstvo a myšlienka o prítomnosti "príšery" vo vnútri každého z nás a najmä dôležitosti lásky, bez ktorej človek nie je človekom je tiež klasická rozprávkovo-romantická. Niektoré efekty sú vytvorené celkom kvalitne (na dobu vzniku), niektoré nie. Najsilnejšou stránkou seriálu je ale komediálna stránka a ona paródia na legendárne príšery a strašidlá, ktorá vrcholí v scéne v hostinci v poslednom diely. Napriek pár neduhom a miernej až sentimentalite a žmýkačke na slzy v závere ide o perfektný seriál, pri ktorom sa môžu pobaviť starší aj mladší. ()

wito

atmosféra jakubiskových filmov, či seriálov vo mne zanecháva osobité dojmy, ktoré vo mne dokážu rezonovať veky. platí to i alebo predovšetkým pre tento seriál s mrazivou atmosférou a závanom napínavého príbehu plného očakávaní. ()

Kubi21

Moc hezký seriál, na kterém jsem vyrůstal a měl ho moc rád. S filmem mám trochu problém, ale o ten tady nejde. Skvěly mix humoru, lásky, tajemna a trochy toho strašení. Zábava pro celou rodinu. ()

toktokmokmok

Jakubisko bol až do polovice 90. rokov filmový kúzelník. A jeho rozprávky sú nádherné. Pamätám si na Tetu aj ako dieťa, keď som čakal na každú reprízu v TV, a je mi veľmi blízka aj dnes, konečne ako všetky staré československé seriály pre deti. ()

mikhail

Júúúúj ako som sa bál pri jeho premiére. Horrorová atmosféra tajomné postavy...na tomto seriáli som vyrástol....popravde asi rastiem stále, pretože si ho vždy veľmi rád pozriem, i keď času je menej... Na kvalite mu roky nič neubrali a dovolím si tvrdiť, že sa páči aj dnešnej generácii detí :o) ()

Ajka1

Teta je přesně jeden z TĚCH seriálů. Je chytrá, zajímavá, vizuálně roztomilá...až se člověku zasteskne po starých časech a bezstarostném dětství. Tenhle druh koprodukční tvorby mi v současné tvorbě opravdu silně chybí!_A vyjímečně se mi seriál líbí víc s českým dabingem. ()

haffen

Asi jediny vytvor pana Jakubiska ktory dokazem stravit. Jeho tvorba ide uplne mimo mna a nesedi mi. Tu je to ine a vsetko velmi zabavne. Vid taka perinbaba, ktora na mna posobila v detstve hodne depresivne. Tato rozpravka je o inom. Je to.o tej zabave a tak to ma byt. Nastrihana filmova verzia nie je tak dobra a mnozstvo zaujimaveho obsahu v nom chyba, preto doporucujem prave tento serial, ktory nie je len pre deti. P.S. Aj ta Rolincova je znesitelna... :-) Davam 4* (80%)... ()

Katka232

Kdo by neznal? Když jsme byli malí a hltali jsme Tetu, nebo staré původní Letopisy Narnie. Každé nedělní ráno s hrnkem kakaa a topinkami, které nám dělala mamka a koukala s námi.Kde ty časy jsou? ()

brzozin

Na tomhle serialu jsem jako maly vyrustal. Po letech na to koukam s otevrenou pusou a rikam si - proboha, to je ale kravina. Scenar jako kdyby psal nekdo, kdo nevi nic o o tom, jak se lide v beznem zivote chovaji. Tocil to nekdo, kdo nutne potreboval natahnout stopaz a tak to tocil jakoby zpomalene. Vsichni zpomalene mluvi, jednaji, chodi. Jednim slovem blbost. ()

Havala

To lepší z Jakubiskovy tvorby. S odstupem času mi připadá trošku morbidní, možná že tou neotřelou formou si získal tolik příznivců. ()

subic

Teta Hana Frankensteinová přijede do městečka Frankensteinovo. Fenomenální a téměř dokonalý seriál mého dětství. Mladý Bolek Polívka v roli šíleného Frankensteina, Gerhard Karzel jako jeho výtvor, dál Flavio Bucci jako chlupatý vlkodlak, Viveca Lindfors jako hraběnka věčně s doutníkem a sklenkou cherry, Ferdy Mayne jako gróf Drákula (škoda že nikdy nehrál v žádné bondovce padoucha), Jacques Herlin jako sluha, Martin Hrebeň jako malý zrzavý pihatý Max, vodník co vypadal jako o hodně starší David Gilmour z Pink Floyd a hlavně ohromně sexy bohyně mladá lékárnice z městečka Barbara De Rossi. ()