Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

JetDryerFan

Filmu 1917 jsem fandila dávno před tím, než jsem ho viděla. Chtěla jsem aby vyhrál hlavního Oscara a potom, co jsem film viděla, si říkám, že prostě vyhrát měl. Další věc, která mě hodně mrzí, je, že jsem tohle umělecké dílo nestihla vidět v kině. Všechno (jakože absolutně všechno) je perfektní, všechno ladí a funguje jak má. Film dokáže diváka naprosto pohltit. Tolik napětí a dalších emocí způsobuje že má člověk tendenci to sledovat s naprosto zatajeným dechem. Ten "jeden záběr" je jen opravdu luxusní třešinka na dokonalým filmovým dortu. ()

Razzor_82

Takhle zabít skvělou výpravu a kulisy stupidním putováním dvou zelenáčů na kterých závisí životy mnoha set vojáků. Mendes udělal z diváků naivní tupce. Však v té bláznivé výpravě za přežitím není kousek logiky!  Schofield je jako stroj, který přežije úplně všechno, výbuch nášlapné pasti bez škrábnutí, střelu nacisty ve věži ani nevíme kam, němčourům někdo upiloval mušky při střelbě na něj a v závěrečném běhu v poli třaskavých minometů dorazil do cíle v hodně dobré kondici. S tímhle by měl problém i Captain America! Zato Blake nemá tolik štěstí a odskáče to ve slabé půlce filmu. Tohle veledílo je u mě bez srdce a citu. 6/10 ()

Jajar

Sam Mendes se po čtrnácti letech vrátil k válečnému drama a byla to trefa do černého. Snímek 1917 se odehrává na frontě v době první světové války, kdy dva britští vojáci dostanou za úkol proplížit se nepřátelskou linií a předat zprávu, která může zachránit stovky životů (mimojiné i bratra jednoho z hrdinů). V hlavní roli kamera a výprava, ve vedlejší roli všechno ostatní. Mendes servíruje emocionální inferno, dechberoucí atmosféru válečné vřavy, iluzi jednoho dvouhodinového záběru bez střihu. Snímek má skoro charakter počítačové hry, když ho obsahově naplňuje jednoduchý příběh o splnění jednoho úkolu, jedné mise. Právě díky absenci propracovanějšího narativu se jedná o infarktovou podívanou spíš na jedno zhlédnutí. Technicky, vizuálně i zvukově je to ale dokonalé. ()

Drom

Inu, dal jsem si to ještě jednou a ne, nebudu rozhodně zlej. Je mi jasný, že to v jednom záběru natočený nebylo (to by teprve bylo!) a dají se najít místa, kde se asi stříhalo, ač umně maskováno. Ani příběh vlastně za moc nestál. Ale rozhodně to musela bejt pro tvůrce makačka tohle naplánovat a pak realizovat. A pro herce naučit se ty tuny dialogů, protože někdy jedou docela dlouho a střih tam nebyl ani teoreticky. Vzpomněl jsem si na Pojedeme k moři, protože to má některé podobné atributy - samo o sobě tak nějak jako průměr, možná, ale z filmařského hlediska jsem si to já jako divák neuvěřitelně užil. Doplňuje to výborná výprava dbající na detaily a i hudební podkres byl fajn. Je pravda, že v poslední třetině to trochu padá, nicméně i tak se to podařilo důstojně ukončit a kruh se uzavřel? V každém případě to není moc podstatné a má cenu vidět to předevěím kvůli té filmařině. Zpracováno na jedničku. ()

ViktorS

Perfektný film z obdobia 1. svetovej vojny so zaslúženou cenou za najlepšiu kameru. Aj vďaka nej si človek uvedomí to množstvo exteriérov, ktoré bolo pre film vytvorené. 1. svetová vojna je vo filmoch dosť často prehliadaná pre 2. svetovú a to je jeden z dôvodov, prečo je 1917 taký zaujímavý film. Dvaja priatelia sa musia vydať na cestu naprieč bojovým polom, územím nikoho aby doručili správu. Ich vzťah je dobre zobrazený a pôsobí dôveryhodne. Určite je to hlavne tým, že sa jedná o menej známych hercov, no zahrali svoje role fakt dobre. Ale aj samotný film pôsobí veľmi reálne. Vidieť tie zverstvá vojny, skutočne si len ťažko dokážem predstaviť čo museli vojaci, ale aj civilisti prežívať počas vojny v bojovej oblasti. Pravdepodobne to u mňa umocňuje aj súčasná situácia. Film je tiež veľmi dojemný a patrí k tým, ktoré na mňa skutočne zapôsobili, pretože ani na druhý deň som niektoré scény nemohol dostať z hlavy. ()

PanOvocny

Ač film má jednoduchou dějovou linku, sledoval jsem s maximálním zalíbením a hltal každý záběr se skvělou výpravou a vykresleným prostředím války. ()

Urukhaj98

Tísnivá válečná řežba, jejíž absolutně boží kamera vás vtáhne do rychle odsýpajícího děje, kde vás díky tomu bez problémů udrží až do velkolepého finále. 9/10 ()

Maximilianus

Nie je to síce veľkofilm, práve naopak pôsobí viac komornejším dojmom, avšak vďaka ako keby jednému záberu divák prežíva každý jeden krok dvojice vojakov vyslaných na neľahkú misiu, a vďaka tomu sa dokáže ešte lepšie vžiť s ich útrapami. Kamera je excelentná, a taký waw pocit som zažil naposledy pri Revenantovi, ale ani tam nebola taká veľkolepá a premyslená. Z filmu síce až moc cítiť Oscarové ambície a možno aj trochu cestu istoty. Taktiež pre mňa trochu neprirodzene pôsobilo účinkovanie známych mien v nie až tak dôležitých úlohách, ale to je iba detail. S prižmúrenými očami plný počet. 8,6/10. ()

Dave Lister

To že Sam Mendes umí, to vím už dávno. Jeho filmy jako American Beauty, Road to Perdition či Jarhead, svědčí o tom, že jde o jednoho z předních filmařů současnosti. Mendesovo válečné drama 1917, jede často na emoce, ale rozhodně ne v tom špatném slova smyslu. Film natočený na jeden záběr je také velmi ojedinělý. Některá hodnocení a komentáře jako zklamání roku, těm moc nerozumím. Z mého hlediska se jedná o velmi kvalitní a emocionálně vyváženou podívanou. Já to měl s tímto snímkem úplně opačně, nečekal jsem až takový filmový zázrak, ale dostal jsem opravdu nálož skvělé filmařiny. Velikost filmu podtrhuje nádhernou hudbu Thomase Newmana. Pevně doufám, že tak jako hrdinové filmu, tak i lidé co stáli za natáčením, si vybojují pravém svou zlatou sošku. ()

Hashirama

1917 působí jako exhibice a přehlídka tvůrčích a produkčních možností, Mendes oslňuje vypiplanou expozicí a autentickými kulisami a tváří se, že je to vše podáváno v jednom nepřetržitém záběru, což je zaprvé fake (s čímž samozřejmě problém nemám) a zadruhé tím jen podtrhuje, že scénář měl asi dvě stránky. Dva vojáci od Monty Pythonů se vydávají z Hobitína do Mordoru a kromě pár záblesků nějakého konfliktu se jen kocháme prázdnou krajinkou, akorát bez cyklistů. Jestli Nolan nastavil nový trend válečného filmu a místo příběhů se teď budou jen jakože děsně sugestivně promítat hrůzy války na plátně, tak to teda potěš prdel. ()

Demonic189

Nečakané sklamanie... Ale Oscar za najlepší film má asi neurazí. Len som po tom hype čakal niečo viac - v podstate zo mňa film úplne vyprchál za 2 dní. ()

Aleix

Nemohl jsem se během sledování vyhnout srovnání s nedávno shlédnutým Dunkerkem. Na plakátech 1917 je Benedict Cumberbath ,Collin Firth, Marc Strong. Všichni měli ve filmu krátké štěky jako Hardy s Murphym v Dunkerku. Tomu moc nerizumím když oba pro mě neznámí hlavní hrdinové byli skvělí. Moc pěkná atmosféra ww I . ()

rublik05

Snad poprvé jsem viděl válečný film téměř bez jediné bitvy či nějakého boje. Nicméně na kvalitě filmu to nic nemění, přeci jen se spíše jedná o drama z válečného prostředí, než o válečný film jako takový. Snímek skvěle pracuje s napětím, velmi silnými momenty a emotivními scénami, které podtrhuje úchvatná hudba a naprosto geniální kamera. Styl natočení, jakože na jeden záběr, jsem u tohoto typu filmu ještě neviděl a neskutečně jsem si to užíval. Děj je zpracován kvalitně, nabízí velice zajímavou podívanou, moc mě zaujaly exteriéry, zejména detailní zpracování zákopů a bojiště. Výběru herců v pohodě, s postavami nemám žádný problém. Smekám, něco tak úžasného se jen tak nevidí. 10/10. ()

st3f0o

119 autentických minút z roku 1917, v technicky dokonale spracovanej, emocionálne vyčerpávajúcej a vzrušujúcej "one shot" jazde za nepriateľskou líniou počas Veľkej vojny. Zbytočné niečo ďalej písať. Ako sa hovorí „musíte vidieť, aby ste uverili“, takže urobte si tú láskavosť a choďte si to pozrieť. A potom si to choďte pozrieť ešte raz. ()

bono22vox

Jsem amatérský filmař, rád stojím za kamerou. Líbí se mi pohled na svět skrz kameru. A pokud bych chtěl někdy něco dokázat v této branži, což nehrozí, tak bych chtěl mít rozhodně takový odvážný projekt na svědomí, o jaký se zde pokusil Sam Mendes a jeho tým. A že se mu to sakra povedlo. Tento snimek si rád zařadim mezi sbírku podobně kvalitních a odvážných. Chindleruv seznam, Grativace, Zachraňte vojína Ryana, Zmrtvýchvstání, filmy T. Malica... Klobouk dolů před odvahou točit něco co je obrovský risk a ne vždy to vyjde u diváků... Tady, alespoň u mne, to jednoznačně vyšlo!!! ()

Baron Noktur

1917 mal vyhrať Oscara za najlepší film. Film totiž neuveriteľne nádherne funguje vo viacerých rovinách - ako rodinná dráma o synovi, ktorý nakoniec pochopí, čo znamená rodina, a že sa za ňu oplatí bojovať; ako dráma o neskonalej snahe a túžbe zachrániť iných, hoci by si pri tom mal stratiť život aj ty sám; ako memento nezmyselnosti vojny a krehkosti osudu, obzvlášť vo svinstve menom vojna a v neposlednom rade ako poukázanie na to, že hoci na planéte ľudia, tí páni ľudstva, proti sebe vedú vojny a bojujú o moc, tak nakoniec sú na našom svete práve tým najsilnejším a najspravodlivejším štyri základné prírodné elementy - vzduch (pád lietadla), oheň (pekelná žiara v Écoust), voda (Will unášaný prúdom rieky) a zem (strom na úplnom konci). To všetko je premietnuté na filmové plátno v nádherných metaforických mozaikách, ktorých hlavné deje sú pred divákom len skryté a tak nechávajú všetko len na fantáziu divákov, a zároveň znásobené neskutočnou kamerou a famóznou hudbou. Nadpozemský zážitok plný geniálne navrhnutých scén (precitnutie v Écoust a následný beh cez vojnou zasiahnuté mesto, krutá hra osudu pri záchrane nemeckého letca, výbuch v bunkri, spev vojakom čakajúcich na pochod na frontu alebo aj záverečný beh cez bojové pole). .........10/10.... Film s kvalitami na úrovni Zachráňte vojaka Ryana...... PS: Mimochodom, sa usmievam nad rôznymi komentármi, ktoré rozoberajú hlavne to, že je film natočený v dlhokánskych záberoch a sťažujú sa, že už potom nevnímali nič iné. Troška povrchné, že *ehm* pán Fuka? ()

FreeDooM44

WWI na ex, na jeden zátah. Díky tomu si ten film budete pamatovat. Po prvních cca 20 minutách wow efektu, kdy hltáte každej detail, prohlížíte uniformu vojáků, vnímáte každého vojáka co projde nebo jak je zahrabanej v zákopu se to trochu omrzí a ve zbytku filmu vlastně přijde jen jeden překvapivější moment. ()

Sweat55

Všechno je neskutečně krásně nasnímaný, Mendes a Deakins perfektně spolupracují a tak některé záběry berou dech. Nicméně k úplné spokojenosti mi tam chybělo nějaké to větší válečné peklíčko, měl jsem pocit, že vždycky když to začne, po třiceti sekundách je konec. Ano, pocit klaustrofobie ze zákopů tam je, ale taková kamera si přímo říkala o pořádnou válečnou scénu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů