Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

melloun

Je to velkolepá podívaná, jenže zhruba někde v půlce (farma a letadla) se pro mě naprosto nečekaně vytrácí budované napětí a tempo. Následuje slepenec co nejrozličnějších scének a klišé, jako kdyby udělali výběr best of dědečkova vyprávění, které spojuje pouze efektní kamera "bez střihu". Oscar naprosto zasloužený, ale jinak je to promarněná příležitost. ()

Lukin413

Velmi působivé, atmosféra je opravdu skvěle vystavěna, vyprávění ve skutečném čase napomáhá naléhavosti událostí. Jen škoda cameí známých herců, dost mě vyhrávali z atmosféry zmaru anonymní masy vojáků. ()

warrenur

Vcelku priemerny spinavy survival dvoch priatelov na fronte s cielom dorucit spravu utociacemu spojeneckemu pluku. Slusne herecke vykony a paradna nocna scena zniceneho francuzskeho mesta. Dalsi z mnozstva vojnovych pribehov. Nastastie bez heroizmu, propagandy a idealizovania. Moze byt. Odporucam. ()

Gastovski

Zvolená forma (kamera a vizuál) je skutečně top, jenže co naplat, když celou dobu sledujete akorát dva vystrašené budulínky, kteří se plahočí z bodu A dobodu B. Emoce a hlavně uvěřitelnost žádná. Stejně jako u Nolanova Dunkirku řemeslně a technicky vypiplané dílo, avšak s totálně prázdným obsahem. Pokud hledáte pecku z období 1. světové, doporučuji toto. Je to smrtonosně vtipné, a nakonec emočně údernější, než sto podobných devatenácetsedmnáctek. ()

tomashrabek

Technologicky ambiciózne filmy vyhľadávam a milujem dlhé jednozáberovky, ale tento film je ďalším dôkazom toho, že keď záber presiahne kritickú dĺžku, namiesto vtiahnutia do deja z neho účinne vytrhne. Nonstop som mimovoľne striehol na skryté strihy. Chudučký dej s nulovou citovou investíciou tiež divákovi nejde naproti. Technicky je 1917 samozrejme brilantný film, ale pod povrchom je chladný a bez emócií. ()

Tet.Ew

Tohle byla nádhera. Řemeslně to bylo jedno z nejlepších děl co jsem za poslední roky viděl. Skutečný příběh i když né tak silný se díky tak skvěle odvedené práci stal dokonalým. Nemám slov. Ocení to snad každý. Kamera, a hudba dokonalost. A konečně využití efektů tak jak by to mělo být. ()

Chundys

Jako co si budem. Jsou to jen tak tak slabé 4 hvězdy! Kamera naprosto úžasná, to fakt nejde nic vytknout, ale jinak docela pak takové klišé a kdyby se to tak nějak řídilo první polovinou filmu, bylo by to fakt super! Hudba taky parádní jinak co se zbytku týče, aby to překonalo výpravou nebo pocity Ryana tak nevim co by se muselo stát! Zase musim říct, že nejlepší válečný film natočený o 1. světové válce. Ale je hrozně cítit, že si režisér záměrně šel pro Oscary a nic moc kolem příběhu a tak ho nezajímalo, jen aby měl nějaké ty zlaté plešouny doma no! Na jedno shlédnutí krásný pocit, nevim kdybych to viděl vícekrát, jestli bych byl pořád tak nadšený, rozhodně z kamery a hudby jo :-) ()

kartacek

Objeví se kukuč Rona a kukuč Froda, no a pak už to nabírá Tolkienovský směr (Rowlingová sorry, ale je to tak). Všechny tři díly Pána Prstenů se jakoby zahustí do jednoho filmu odehrávajícího se na bojištích 1. světové války a já jsem si tohoto "Tolkiena" fakt užíval, byl tak nějak ještě temnější, záhadnější, tajuplnější, napínavější. ()

Narciska

Jedná se o film z první světové války, ale historický kontext roli nehrál. Byla to cesta ruinami krajiny, staveb, měst a lidí. Nabízely se pohledy poetické a apokalyptické. Napětí spočívalo v tom, jak mise skončí a zda po bolesti bude následovat katarze nebo pád do propasti. ()

z.o.diac

Mendes je evidentně velmi zručný režisér, ale NIKDY by si neměl psát scénář. Pak z toho totiž vznikne jen úžasně vizuálně a scénograficky vyprecizovaná sračka. ()

TostTom

Nemám rád dramata, většinou mě nebaví a nedokážu u nich udržet pozornost, ale z nějakého důvodu to pro mě neplatí u válečných filmů, které mě prostě chytnou a nepustí a tak tomu bylo i zde. Musím říct, že ta atmosféra byla neskutečná ta spálená zem, zákopy a všude mrtvoly a krysy, takže to z tohohle hlediska nemělo chybu. Co se příběhu týče, tak ten popisuje dva kamarády kteří musí donést dopis a zabránit tak smrti víc než tisíce mužů v pasti. Takže i příběh a jeho smutné a napínavé momenty se rozhodně vyvedli. Jediné co bych asi tak mohl vytknout je nesmrtelnost našeho hrdiny a očividně úplná neschopnost německých vojáků trefit rovně běžícího chlapa v rovné uličce, ale pro mě je to jen maličkost a film mě tedy potěšil a jsem s ním víc než spokojen. ()

trnkon

Neskutečný příběh. Kamera je stále připoutaná k ústředním postavám filmu a neodbíhá od hlavního dění, tedy postupu dvou vojáků nepřátelským územím. Film tak není nudný a působí, jako by byl natočen bez střihu na jeden záběr. Reálné zákopy se postaraly o neuvěřitelnost prostředí, které evokuje skutečné záběry z 1. světové války z dění na frontě. Podle způsobu natáčení a vytvořeného prostředí se jedná o unikátní počin, všechna čest. ()

Rathalos

Reziser Sam Mendes natocil uplne genialnu a krasnu vojnovu dramu,pri sledovani,ktorej mi srdce bilo ako zvon,napinava a nervydrasajuca zalezitost s perfektnou kamerou,ktora by si zasluzila Oscara,musim este vyzdvihnut herecky vykon hlavneho hrdinu,zvukovy doprovod a kulisy,ktore boli neskutocne realne,zaradujem tento film medzi jeden z najlepsich v tomto zanri...:-) ()

helloween93

Předně bych rád pochválil kameru, neokoukané prostředí a práci s atmosférou zejmèna v první půlce filmu. Story je prosťoučké a nenabízí jediný zvrat nic, prostě postavy jdou z bodu A do bodu B, válka zde působí minimalisticky a kdo čeká nějaké větší bitvy, patrně bude zklamán jako já. Ačkoliv fim zaznamenal finanční success a technicky je na vysoké úrovni, nijak vystřelen jsem z něho nebyl. 3* ()

Majkak

Jednoduchý předvídatelný příběh mně neobtěžoval, celkem fungoval a válka si často nepotrpěla na sofistikovaná řešení. Bylo zapotřebí doručit co nejrychleji zprávu a motivace jednoho z poslů víc než silná. Jinak umře brácha, s pravděpodobností hraničící s jistotou. I ta blbá smrt, to je ze života, ještě k tomu válečného. Zajímavá kamera a překrásné obrazy, ale fungovaly by s jiným příběhem. Ty obrazy samy o sobě vyprávěly silný příběh, ale jaksi nekonvenovaly s civilní stylizací příběhu. Patetické obrazy se tlučou s příběhem, který stojí pevně na nohou. Ve výsledku mě proto spíš otravovaly než povznášely. ()

Rockerman

Tady není co komentovat. Vynikající, silný film, který vás vtáhne do děje, protože je velmi autentický. Sice neoplývá vizuálními efekty, ale přesto poráží nedávno viděný Emmerichův Midway na celé čáře! ()

CaptainCzech

Hned na začátek musím odpálit, že jsem se na film hodně těšil a byl jsem především zvědavej, jak chtějí snímek natočit tak aby vypadal na jeden záběr. Pokud jde o tenhle prvek, tak fungoval na jedničku (naprosto chápu Oscara za kameru). Šalamounsky totiž vymysleli momenty, kdy udělat střih aby to tak nevypadalo. Nejjasnější to však bylo když Sco vypne po pádu ze schodů a probudí se až v noci (hezký provedení jak děj posunout časově a zároveň bez ''střihu''). Normálně si toho nevšímám, ale barevnost a vizuál společně s kamerou tu hrají prim. Příběh je klasika, kdy dostanete misi a jdete předat vzkaz, ale pojetí tu bylo podstatně zajímavější. Twist před půlkou filmu byl pro mě nečekaný a to mě potěšilo. Poté totiž začnete být v napětí zda přežijí oba až dokonce. Bohužel totálně film sráží hlavní herecký duo Tommena z GoT a McKay, kteří nejsou vůbec sympatický (můj osobní názor). Nejvíce to bylo znát na konci filmu, kdy se tam zhruba na 30 sekund objeví Richard Madden a dostal mě víc než oba dohromady za celou dobu. V tu chvíli mi došlo že je to teda v tomhle ohledu průser. Což mě trápí páč McKay bude hrát hlavní roli v Kings Man, tak tam mě snad přesvědčí o opaku (Každopádně pořád tu byl lepší než skokan roku). Menší zklamání (i když jsem to čekal) byl nulový prostor pro C. Firtha a B. Cumberbatche. Jako celek to hodnotím kladně, inovativní kamera (poprvé jsem něco takového viděl), skvělá barevnost a v noci hra světel, solidní příběh, s dost slabou ústřední dvojicí stačí na slabší 4 hvězdy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů