Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

salahadin

Identita (2003) aneb jedenácté procento mozku v akci (POZN. člověk využívá jen 10% mozku). Velmi zajímavý scénář, který na konci předvádí vybroušenou a překvapivou pointu (výraz, který u některých fanoušků budí negativní pocity, ale faktem je, že tuhle překvapivou pointu nelze a priori považovat za špatnou). Herecké výkony se pohybovaly na vrcholu měřítka, atmosféra se zpočátku zdála být vcelku triviální (čeká se na to, ze kterého temného zákoutí zabiják vyleze), ale velmi brzy nabrala zcela jiný směr, a sice dokonale mysteriózní, který spolu s pohledem Johna Cusacka vytvářel podobnou chuťovou kompozici, jakou jsem mnohokrát neokusil. I proto se nezdráhám dát mu plné hodnocení, protože Mangold tu dokazuje jednu velmi důležitou věc - umí přeměnit obyčejné věci v neobyčejné, a to tak elegantně, že vás snímek i přes zdánlivou šablonovitost totálně přibije k židli...ne, nebudete se bát (možná lehce místy), ale budete si vychutnávat dechberoucí rozplétání nitek příbehu. Naštěstí tenhle snímek fakt není pro všechny a je to jen dobře. ()

Cappuccino

Relatívne jednoduchá zápletka filmu mi vôbec neprekážala, pretože pri krátkej stopáži a výbornej atmosfére som sa ani na sekundu nenudil. ()

Ruut

UPDATE 2019: I po letech sakra dobrý. ----- Svižná atmosferická záležitost s množstvím zajímavých charakterů na vybíjení a se solidní pointou na závěr. ()

-OverLord-

Film, kterej do poslední minuty není tak, jak se může zdát. Nutí diváka zapojit svojí fantazii a přemýšlet, ale nakonec stejně šokuje. Solidní mysteriozní kousek, kterejch je bohužel docela málo. ()

Allien.9

Setkání postav = špica. Likvidace postav = špica. Atmosféra by se zprvu dala krájet a odpočet pomocí klíčů mi skutečně nejednou připomněl knihu "Deset malých černoušků", kterou považuji za jednu z nejNEpříjemnějších vůbec. Po šokingu týkajícím se těl (no more spoilers ;-)) nicméně dochází ke zlomu a kvalita jde dolů. (Jakmile začněte tušit, odkud vítr fouká, tak už to není ono, ale to platí vždy a všude.) A myšlenka / pointa jako taková není špatná, jen mi, vzhledem k dalšímu (tentokráte už opravdu finálnímu) šokingu, přijde maličko děravá.;-) ()

HAL

Solidní guláš mi v hlavě Identita udělala, jen co je pravda. Tohle je pravý opak běžných předvídatelných filmů, protože tady mě překvapovalo naprosto všechno, většinu děje jsem vůbec netušil ani kdy a kde se děj odehrává a když už jsem si myslel že mám jasno..., natož abych odhadl co se stane v budoucnu. Režisér si sice občas až moc pomáhá klasickými klišé scénami a lekačkami, ale dobrých nápadů má taky dost a s výbornými herci jako se šachovými figurkami zavřenými v motelu si počíná velmi zkušeně. 8/10 ()

Vančura

Mně osobně to moc nebavilo, obsazení mi bylo spíše nesympatické, děj podle mě není zrovna nějak extra zábavný, a celé to na mě působilo strašně lacině, pomalu jako nějaký televizní film natočený s pár kulisami a béčkovými herci (John Cusack jako jeden příklad za všechny). Vidět to tenkrát v kině asi mohlo být fajn, ale koukat na to dnes mi už přijde spíš jako ztráta času. ()

kingik

Dějištěm napínavé podívané je zapadlý motel, do kterého silná bouře zažene 10 lidí. Zdánlivě nemají nic společného, brzy se však ukáže, že zdání může velmi často klamat. A tenhle horor opravdu klame tělem a diváka mate až do poslední vteřinky řadou zvratů a ono to překvapivě docela vychází. James Mangold se blýskl propracovanější režií než u něj bývá zvykem .Strašidelná hororová atmosféra se postarala o hutný zážitek z filmu. Jsem spokojený.100% ()

Legas

Opravdu skvělý žánrový mix. Nezvratný osud s Vřískotem dohromady, říznutý Klubem rváčů a možná i trochu Tarantinem. O různá překvapení, zvraty zvratů a další vylomeniny není rozhodně nouze. Herecké výkony jsou odpovídající a atmosféra nahání husí kůži. A nejlepší na tom je, že ten slepenec drží šikovně pohromadě. ()

Webb

Půvdně jsem chtěl dát 3 hvězdy ale kvůli pointě, která nám byla odhalena asi po hodině sledování (čili ten zbytek vyšel naprosto do prázdna a napětí s atmosférou bylo pohřbeno), tak musím hvězdu ubrat. Škoda dobrého, mysteriózního snímku s herci na které se dobře dívá. ()

IQ Tiqe

SLušný obsazení, slušný nápad, prostředí bouřky perfektní, zápletka několika lidí trčících v zastrčeném motelu s vrahem řádícím kolem není nic nového, ale funguje. Vysvětlení je taky racoinální a hlavně přišlo, jen mám pocit, že to divák při nejlepší vůli neměl šanci pochopit sám. ()

HoneyBunny

Identita není nijak novátorská a až do finiše se tváří jako docela konvenční záhadný thriller. Nicméně oplývá skvělou atmosférou a něco v tom filmu vás chytí - zásluha režiséra i herců. V příběhu je navíc několik "nesrovnalostí", které vám napoví, že něco není úplně v pořádku, ještě než si toho všimnete naplno (vrah uteče a vrátí se na stejné místo). "První" konec potěší, ale ten "druhý" si mohl scénárista odpustit, někdy je méně více. ()

Anderton

Povedal by som, že tento veľmi atmosférický a drsný horor dopláca na uveriteľnosť zápletky, čiže diagnózu hlavného magora. Je táto diagnóza reálna? Môže dotyčný takto alebo približne rovnako vnímať to, čo sa odohráva na plátne? Pri Hannibalovi Lecterovi je odpoveď na túto otázku kladná, takže sme mu to zhltli. Záverečná kritizovaná pointa mi nevadila, vyznieva logicky. A námet je každopádne vydarený. ()

Frajer42

Identita je správně mysteriózní(a nebo ne?) film, ve kterém až do samého závěru netušíte na čem jste. Nerad bych se zde rozspoileroval a ukradl tak všem, kteří film neviděli a čirou náhodou si čtou tento komentář velmi slušný zážitek. Samozřejmě je ve filmu spousta zvláštních situací a ještě více zvláštního chování postav, ale to se vše tak nějak vysvětlí chvíli před koncem. SPOILER..V lidských představách je totiž akceptovatelné prakticky cokoliv..KONEC SPOILERU. Mně se film prostě líbil. Je takový správně tajemný. Docela mě udivuje, že tu několik lidí film nepochopilo. Rozuzlení a vše ostatní je tu naprosto jasné a k jeho pochopení není potřeba dávat závratný pozor. Že by ovšem bylo nějaké chytré a precizní, to si tvrdit netroufám. Lepší 3*. ()

Kudly4

Tak jsem si na úvod nového roku, zabrouzdal do časů minulých, což zásadně moc nedělám, ale chtěl jsem pro začátek něco kvalitnějšího. Myslel jsem si, že pointu jsem odhalil už na začátku, ale kdepak. Solidně napínavý Thriller s prvky Hororu s výbornou atmosférou a s perfektním finále, avšak po druhé už bych to asi vidět nechtěl. Jednohubka. ()

Kothy

Zajímavý horor s dost nečekanými zvraty. Ani by mě nenapadlo, že má James Mangold takový záběr. To, co začne jako obyčejná vyvražďovačka se nakonec promění v něco úplně jiného. Parta cizinců na sebe narazí v motelu v Nevadě uprostřed bouřky. Postupně začnou jeden po druhém umírat a začne vzájemné obviňování. Kdo je vrah? Konec jen dost zajímavý. Atmosféra je vážně super a hrají tam celkem známé osobnosti. "Ona je šlapka?" ()

Sašenka165

Naprosto fascinující thriller. Až v posledních 10 minutách se dovíme, jak to vlastně bylo. Skvělé herecké výkony, super nápad. Nemá to chybu. ()

oje

Identita je snímek plný napětí a podařené deštivé atmosféry odřízlého motelu. Obsazení i výkony herců se mi líbily. Kvalitu snímku ale vzhůru šponuje především propracovaná pointa a hodně nápadité a nečekané zvraty, které strhují víc a víc. Divák stále neví na čem je a scenáristy je nucen neustále napínat mozkové závity. Zajímavé a různorodé postavy a horrorové prvky, které se nemíjí účinkem, dávají ve výsledku opravdu slušný a velmi poutavý thriller vinikající nápadem i zpracováním. Fanoušci thrilleru by Identitou rozhodně neměli být zklamáni. Podobným potemnělým dílem je Prokletý ostrov. Alternativa: Shutter Island, Machinist. ()

Slartibarkfast

Skvělý psychologický thriller, který nás zavede do jednoho malého motelu o deseti návštevnících, kteří vlastně ani nejsou návštěvníci. Nastává boj o přežití a vyhraje jen ten poslední přeživší. Pro mě docela originální film, který vrhá zajímavý pohled na rozpolcenou osobnost šíleného vraha. Bavil jsem se a netušil jsem o co jde až do konce. Skvělá zábava s děsivou kulisou. Strhující momenty a mnoho prožitků pro diváka. Bravurní herci, skvělá režie, děsivá atmosféra. Báječné.. 90% ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)