Pan Tau - Série 2

(série)
Československo / Západní Německo / Rakousko, 1972, 3 h 37 min (Minutáž: 30–35 min)

Jiří Bruder, Jan Werich, Ela Šilarová, Otto Šimánek, Oldřich Velen, Jaroslav Mareš, Eduard Dubský, Věra Ferbasová, Jaroslav Tomsa, Veronika Renčová (více)

Epizody(7)

NinadeL

Werichovské příběhy Pana Tau pojednávající o holčičce Claudii a panu Violovi jsou díky svému jemně pohádkovému nádechu o mnoho přijatelnější, nežli předchozí ryze normalizační díly. Pravda, dnes už ty výkřiky techniky tolik nepůsobí, sci-fi se nekoná a snění na zámku Hluboká patří cele do archivu FSB/ČST. Najdou se i mínusy, muzikálová vložka, nebo zbytečně dehonestující kombinace Ferbasová-Tichánková... Ale také dílčí plusy. Tau jako zástupce cestovky Globus aranžuje výlet Violy a Claudie po krajích českých. Svým způsobem je to škoda, protože původní objednávka s několika příplatky zněla poněkud lákavěji a exotičtěji (ve hře bylo například jezero Loch Ness ;)). Vedlejší role Lanďáka a Kopeckého mají ovšem vedle Wericha své kouzlo. Společně s díly s rosničkou na počasí je tato série pro seriál s Panem Tauem nejtypičtější. ()

topi80

Tahle road movie mi maximálně sedla. Pan továrník Jan Werich vnesl do seriálu něco málo prvorepublikové poetiky. Příběh se stal trochu méně baletně - pantomimicky - poetickým a jeho ucelenost seriálu rozhodně prospěla, stejně jako vtipný kontrast mezi Werichovým komandýrováním a Tauovou bezelstnou snahou mu vyhovět. ()